PDA

View Full Version : Свят и личност- проект... ПОМОЩ!!!!



radoschetyy
09-23-2012, 12:56
Още не е започнала учебната година и ние вече имаме възложен проект по свят и личност :D Трябва ми идея за този проект. Понеже сме 12 клас трябва да направим нещо като за завършек на учебната година. Нещо подобно на коледен базар, като всички пари спечелени от базара се дариха на едно сиропиталище. Друг пример за такъв проект по свят и личност е правенето на картички с пожелания и домашно направени курабийки по случай 8-ми март за всички учителки... и понеже тези идеи са вече ползвани ми трябва нещо подобно, ще съм много благодарна ако споделите някакви идеи относно този проект. Благодаря предварително!

DesireToFire
09-23-2012, 14:46
Оо, идеи много, но е хубаво сам да измислиш нещо. Няма как нищо да не ти хрумва.. Сега сигурно ще кажеш, че мнението ми е безмислено, но ми се струва нереално нищо да не може да измислиш. Може примерно да засадите дръвчета около училище, или пък да организирате акция за почистването на парк или местност из града ви. Да направите някакъв вид фондонабиране (училищен концерт с вход 2-3 лв. примерно) и да посетите дом за деца в града ви, където да им дарите книжки, играчки и прочие (най-добре е при такива случай да се говори с директора/ката на дома, за да се допитате от какво имат нужда децата). Ако нямате ден на самоуправлението, може и това да организирате. Просто помисли, 12. клас си вече, а това е елементарно.

radoschetyy
09-23-2012, 15:43
Де да беше толкова елементарно : (( ... Всички тези неща са вече правени : )) за концерта, за дома за деца и прочие ... за това ми трябва някоя свежа и оригинална идея : )) благодаря ти за мнение, очаквам и други да се включат :)

DesireToFire
09-23-2012, 17:02
Ден против тютюнопушенето? Анти-спин шоу? На първото провеждаме акция, подобна на тази на Червения кръст - "Целувка срещу цигара" (т.е дават се сладки срещу цигара), а анти-спин шоуто представлява състезание по двойки с различни игри (разиграват се сценки, задават се въпроси относно репродуктивното здраве и подобни). Може да се организирате и 1 ден да раздавате на входа на всички листчета с позитивни послания (или на рандъм хора из града). Кулинарен конкурс, спортен празник, изложба на рисунки, литературен сборник с избрани творби на ученици, флашмоб, прожекция на някакъв филм в аулата.. Ти нямаш ли някакви идеи, или поне насоки дали трябва да е нещо обществено полезно или просто различно?

mimsssssss
09-23-2012, 17:19
Купете си ФИМО, направете бижута и излизайте всеки петък, събота и неделя някъде на централен площад. Нека има табела, че всички пари ще бъдат дарени. Ще има доста хора, които ще си купят. Ако ще продавайте и плетени гривнички по левче.

radoschetyy
09-27-2012, 23:40
Честно казано доста ми допадна "Целувка срещу цигара" и това за плетените гривни. Благодаря много за идеите : )) сега от нас остава само организацията : )) още веднъж благодаря :P