PDA

View Full Version : Карате или кикбокс



dunitifi
09-23-2012, 13:17
Искам да се запиша на 1 от двете,но не мога да реша на кое..аз не мога да се бия,но искам да се науча.На кое от двете по-бързо ще стане..Кой от двата по-бързо се усвоява.Момиче на 14 г. съм

SHPAIdURmeN
09-25-2012, 17:57
Ем кикбокс-а лично за мен ми се струва по-мъжки спорт (понеже е груб спорт отколкото каратето), аз бих ти препоръчал да тренираш карате. Аз тренирах карате 3 месеца и не ми беше много интересно, но на теб би могло да ти е.

kanku
09-26-2012, 10:33
Като за начало не е лошо да кажеш от кой град си.
Щом си момиче, едва на 14, аз лично бих те насочил към Карате. Кикбокса е много по-изчистен от техническа гледна точка, но не знам доколко ще ти обърнат сериозно внимание, след като си на такава "крехка" възраст. Аз лично винаги съм препоръчвал преди човек да се захване с кикбокс, първо да мине през залата по бокс (но това си е лично мое мнение).
Карате е твърде общо понятие. Не е лошо да се поинтересуваш за различните стилове (и най вече какви са налични в населеното място където живееш).
Ако имаш някакви въпроси относно стиловете в Карате - можеш спокойно да попиташ на лично съобщение.

Успех.

psychopath
09-26-2012, 22:47
Кикбокс!

Visokomeren
09-28-2012, 20:53
А как се спря на тези два спорта?

Попринцип всеки би те насочил към спорта, който е практикувал или практикува в момента.

Ако имаш за цел да се научиш да се биеш, бокса, кик бокс са добър избор. Аз обаче бих те посъветвал да пробваш спортно самбо, пък защо не и бойно самбо. Получаваш много силна издръжливост, а и спокойствие пред опонента си, било то в каквато и да е ситуация.