PDA

View Full Version : Проблеми с wifi на лаптоп dell N5030



desi222
09-23-2012, 13:21
Здравейте. Имам следния проблем: от няколко дни, след като си пусна лаптопа ми изчезва иконата за wifi и следователно нет нямам, не само че няма икона ами все едно изобщо не поддържа wifi, установих го след като си направих справка с EVEREST-a, там изобщо не ми излиза wifi адаптер. И така след няколко рестарта захапва, и на 10 пускания един път ми открива въпросния адаптер и има нет. В случаите когато не го открива, ми излиза един червен хикс, но не на иконата на wifi, ами на тази която е за нета с кабел.
Някакви предположения на какво може да се дължи тази гавра? :(
Проблема в някой драйвър ли е, или в самия т.н. адаптер за wifi?
Благодаря!

npp
09-23-2012, 19:30
ето линк за драйвери: http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/Product/inspiron-15-n5030

трябва първо да въведеш операционната система в полето "operating system", след това търси мрежовите драйвери в категория "network"

desi222
09-24-2012, 06:10
Благодаря, но проблема не е в драйверите, свалих ги от сайта на dell, но няма ефект. Проблема е че когато не захапе wifi, влизайки в Device manager на Network adapters дори не излиза че има адаптер за wifi, все едно лаптопа изобщо не поддържа тази функция.
Не съм много наясно, този wifi адаптер дали може да се разкача нещо и в тези случаи да се гаври? На device manager - network adapters ми излиза следното:
- Atheros AR9285 802.11/g/n/ Wifi Adapret
- Qualcomm Atheros AR8152/ 8158 PCI-E Fast ...
Това излиза в случаите когато захапва wifi, а когато го няма - първият адаптер липсва, все едно такъв не съществува. Доколкото знам ако няма дайвер срещу адаптера ще има жълт удивителен, а няма да липсва като компонент ...
Някакви идеи? Дали да го нося в сервиза?

npp
09-25-2012, 07:18
да, това наистина е странно, можеш да се обадиш на сервиза към фирмата, от която е закупен, и да се консултираш с тях

dimitar_ak
09-25-2012, 09:05
Лаптопа има ли функция да спира WiFi адаптера с копче? Другото е, че на лаптопите WiFi платката рядко е на дъното, а е мушната в слот за целта. Може да не е вкарана хубаво в този слот и да се измъква.

Ето го адаптерът за този Dell
http://www.youtube.com/watch?v=aOGE2DNXJZ8&feature=player_embedded#!