PDA

View Full Version : На общежитие..



druzilla
09-23-2012, 16:22
Ситуацията е следната - аз съм първа година на общежитие в Пловдив.Първоначално мислех,че ще е голям купон,но се оказа,че съм грешала.Паднах се в стая с момиче от моя клас.Изглежда свястна,но е супер мълчелива.Разбирам,че се срамува,че не ме е опознала още,но не мисля,че е нормално за 5 дни да сме си разменили най много 10 изречения,в предположение,че сме били заедно по 24 часа (стоим и на един чин).Опитвам се да завържа разговор,но тя отговаря с 1-2 думи и млъква..Някой ако може да ми даде съвет как да я предразположа?Все пак цяла година ще сме заедно,искам да станем приятелки.

antineutral
09-23-2012, 17:00
Ако тя държи на дистанция, трудно ще е. Надеждата е, че ще свикнете една с друга и това ще подпомогне общуването. Или пък може отначало само да е стресирана. Общежитието е гъвкава и доста отворена структура - има възможност да се преместиш, друг да се премести, хора идват от други стаи, от други блокове(на гости, просто ей така приятелски, свързано с ученето и т.н.). Така че колкото и да се свива приятелката ти, щом е избрала тоя начин на живеене, ще не ще, ще й са постоянно хора пред очите(не само ти) и ще се наложи да ги поопознае и поговори с тях, ако иска да продължи да живее така. Така че можеш да й дадеш още време да видиш как ще тръгне заедно като сте. Ако съвсем не сработите, винаги може някой да се премести. А ако изскочат по-добри опции - примерно след срок/година, ще ги използваш :)

mimsssssss
09-23-2012, 17:20
Ти какво искаш и тя какво иска може да са различни неща. Трудно ще накараш един интроверт да ти върви по гайдата.

mimeto_0o0o
09-24-2012, 12:54
Изчакай. Ако стане много непоносимо просто може да се преместиш. Никой не може да те накара насила да живееш с нея. А и ти сама каза от 5 дни сте заедно, може да се отпусне знаеш ли? Както казаха може да ходиш при други момичета на гости, не стойте само в стаята особено сега докато не са те затрупали с домашни. Успех :)

Amore-Mio*
09-24-2012, 17:28
Опознайте се.

След време ще свикне с теб и ще се отпусне. Има ги най - различни хора. В случая ти трябва да се стараеш да си тази, която ще разбие стените, които тя е построила около себе си.