PDA

View Full Version : сегашния ии..бившия



ankata
09-24-2012, 07:00
На кратко ще опитам да ви пренеса в моята ситуация...Имам приятел от 2 години, напоследък нещата не вървят, не са както преди и най-лошото е че той май не го вижда и ме кара да се чувствам зле и отговорна за всичко,НО аз май неискам да сме заедно вече не изпитвам май нищо, безразлично ми е всичко, или ако изпитам нещо е на моменти и после пак същото...Ето го и по-големия ми проблем,че преди него ходих с едно момче близо 4 години...и от известно време започнахме да си пишем да поддържаме интернет връзка и най-странното е че като че ли ми харесва това-в смисъл чакам да видя кога ще е на линия..дали ще пише и т.н...незнам какво да правя наистина съм объркана неискам да лъжа нито сегашния(той е с 2 години по-малък от мен)..нито бившия(1 година по-голям от мен)...може би и разликата в годините влияе незнам наистина ккаво да правя,ако ме питате наистина НЕЗНАМ...много ми е криво,гадно и тъпо за тях...и най-вече за ситуацията, в която съм отвратителна е....ако имате съвети или сте попадали в такава ситуация ще сте ми безкрайно полезни :)

sexa_na_kompleksa
09-24-2012, 07:28
Защо се разделихте с бившия? Това, че го чакаш да влезне на линия, и искаш да си пишеш с него, не е гаранция, че старите ти чувства са се върнали.
Ако със сегашния имате толкова проблеми, и мислиш, че връзката ви се е изчерпала, не се виждайте и чувайте няколко дни, и виж как ще ви се отрази - същото ли ще бъде, ще си липсвате ли, ще изпитвате ли нужда да се чувате... И после ще прецениш как да да постъпиш.

Amore-Mio*
09-24-2012, 08:03
Нормално е да има някаква тръпка към бившия ти приятел, след такава сериозна и дълга връзка. Но трябва да се увериш в собствените си чувства и да решиш какво да правиш. Това май, говори единствено, че не знаеш какво искаш и чувстваш.

Говори с приятеля ти. Кажи му какъв е проблема, ако трябва не се вижте известно време и виж как ще се почувствате и двамата. Дали ще усетите липсата и така нататък. И тогава предприеми, каквито и да е действия. Слушай внимателно сърцето ти.

ankata
09-24-2012, 10:00
разделихме се заради глупости..малки бяхме незнаехме какво искаме..в пубертета бяхме и всеки с капризите и ревността си общо взето заради такива неща...Ами аз пробвах докато той/сегашния/ беше на лекции 2 седмици не му званях не го търсих дори и не изпитах нужда да знам къде е и какво прави,само той ме търсеше с въпросите защо не го търся и да ме чуел, мълчим си по телефона,общо взето аз няма какво да му кажа..а относно бившия не знам за чувтсва,но тръпката определено си я има дори след толкова време...:)..

balu4ka
09-24-2012, 12:29
Глупаво е да държиш сегашния след изброените неща.Според мен,притръпнала си към него,не го залъгвай.Може би бягайки от него,залъгваш самата себе си с бившият си.Мисля,че трябва да оставиш всичко настрана и да се замислиш,какво искаш и къде нещата в сегашната ти връзка куцат,за да поговориш с момчето с което си.Опитай се да изгладите нещата,да разнообразите връзката си.Виж дали и бившият ти таи неща към теб,изпитва ли същото както преди и етц.И реши с кой искаш да си.

bilqnavod
09-24-2012, 12:36
Ако мислиш за раздяла, премисли нещата внимателно, за да не съжаляваш после. Претегли нещата и вземи решение.
Ако мислиш да се връщаш при бившия - това може да се окаже още по голяма грешка. Така смятам аз.

xXxPETYAxXx
09-24-2012, 13:03
Струва ми се, че липсва разнообразие в сегашната ти връзка. Опитвали ли сте се да я поосвежите?
С бившия ти само си пишете, така ли? А иначе виждате ли се, всъщност имате ли възможност въобще да се виждате/в един град ли живеете?
А със сегашният ти? Каза, че 2 седмици не си му звъняла, т.е. не сте с него в един град, така ли?

Не знам, аз също си пиша с бившия си от време на време, но последно като се видяхме нямаше никакво привличане, просто приятелски разговор, все пак малко или много сме били заедно доста време, както е и при теб.

ankata
09-24-2012, 13:44
учим в различни градове..само селото ни свързва и то уикендите...ами връзката ни няма нищо общо с това в началото..секс не помня от кога не сме правили,и то по моя вина тъй като аз неикам просто желание нямам..дори и не помня последната ни целувка...много са сиви нещата проблема май си е в мен ... с бившия пак сме в различни градове,но с него е друго винаги има какво да си кажем,шегуваме се..дори не сме засягали темата от предишните ни отношения, но на мен пак ми е хубаво..не знам дали му се издавам по някакъв начин, че усещам тръпката между нас...но аз си го познавам и съм убедена дори и виждах през годините,че той НЕ ме е забравил просто си го знам аз съм си единствената за него личи му,но и поради това не повдигам под въпрос миналото с него..иначе мога да ви разказвам истории и факти до утре както се казва и за двамата, но май проблема си е в мен и незнам какво да правя :(

ankata
09-24-2012, 13:47
защо наричате "грешка" на всичко свързано с бившите като цяло..? Дори някога да сме пак заедно нищо няма да е същото дори и бавно ще се получи каквото и да е според мен .

xXxPETYAxXx
09-24-2012, 13:51
Ами щом нямаш никакво желание да подобриш сегашната си връзка - нещата са ясни. Остави момчето.
За бившия ти - щом сте в различни градове не знам, каква връзка можете да имате.

xPafx
09-24-2012, 14:17
Като за начало-оправи си граматиката, че много дразни, брат.

ankata
09-24-2012, 14:54
Като за начало-оправи си граматиката, че много дразни, брат.
Не съм в мъжки род и следователно не съм-брат :) И не виждам проблем в граматиката толкова дразнещ-обоснови се по-точно с примери поне :) ии п.с. щом дразни не чети-лесно е!

ankata
09-24-2012, 14:55
За връзка с бившия не говоря,че ще има или че мисля за такава..и с него селото ни свързва така както и с настоящия ;]

~The Smile~
09-24-2012, 15:39
Поговори със сегашния ти приятел. Обсъдете за какво е "зейнала тая пропаст " между вас. Можете да оправите връзката си. :) А ти още ли си падаш по бившия ти приятел? Ако той (бившия) много ти липсва и още го харесваш,бъди с него . Поговори си с него,може и той още да те харесва и да му липсваш! А пък ако сегашния ти е много скован,можеш направо да си продължиш с бившето ти гадже. :) Решавай! Всичко зависи от теб! :)

sexa_na_kompleksa
09-24-2012, 16:44
На твое място бих се разделила с приятеля си... По думите ти изглежда, че връзката ви отдавна е приключила, просто не сте го казали на глас.

dream1707
09-24-2012, 16:53
И аз не бих била със сегашния ти приятел... Но вероятно не бих била с бившия, щом нещо се е пропукало и сте скъсали, едва ли нещата са се променили кой знае колко... По-добре си дай малко почивка, започни на чисто и тнт

xPafx
09-24-2012, 17:15
Не съм в мъжки род и следователно не съм-брат :) И не виждам проблем в граматиката толкова дразнещ-обоснови се по-точно с примери поне :) ии п.с. щом дразни не чети-лесно е!
"не" се пише отделно от глаголите, като за начало.

Dark_Heartbreaker
09-25-2012, 08:47
По думите ти личи, че вече няма нищо между вас със сегашния ти приятел. Тогава защо продължавате да се мъчите? Ти се измъчваш от това, че няма тръпка и вълнение, а той - от безразличието ти. Няма смисъл. Поговорете си и сложете край. А относно бившия... Може малко тръпката да се е върнала в теб, все пак доста дълго сте били заедно. Но трябва да прецениш дали и той изпитва същото или просто и на двама ви ви се ще отново да се сближите, но просто като приятели. 4 години не е малко време. За да сте били заедно толкова дълго е имало доверие помежду ви, докато нещата не са се объркали накрая. Не се измъчвай толкова, просто седни, помисли си сериозно, премахни това "май" от мислите си, и разкрий чувствата си пред себе си. ;)

А Л И С А
09-25-2012, 13:02
Няма смисъл само да нараняваш сегашния си приятел. Не е приятно човекът, с който си да не се интересува от теб. И на теб едва ли ще ти е приятно. Премисли си много добре нещата. Разбери какво чувстваш към бившия си, но през това време не разигравай сегашния си приятел.

Me4encety
09-26-2012, 08:04
Липсва ти тръпката със сегашния.А с бившия я има до няква степен.А и ти с твоето "май" не си съвсем наясно със себе си.На колко си ?

ankata
09-26-2012, 08:42
Аз ако съм наясно със себе си няма да пиша подобни теми :D Ами онзи ден поговорихме с приятеля ми и той каза, че вече няма да се занимавал с мен,че съм била недоволна все..е такива неща и от тогава не сме контактували.А за бившия пишем си като приятели за сега тъй като много отдавна не сме общували дори не си говорихме известно време и така, шегуваме се, пишем си,но честно казано не мисля за сега да предприемам каквото и да е май искам са съм си сама поне за този етап тъй като съм объркана достатъчно. Но знам и усещам,че той изпитва все още нещо към мен,но какво само той си знае.
На 21 съм :Д ако има някакво значение,макар че и аз мисля, че на тия години май трябва да знам какво искам.

NambyPamby
09-26-2012, 18:52
Тая свинщина само жена може да я сътвори, не че нещо.
Мислиш за себе си и какво искаш ТИ, обаче не се опитваш да се поставиш на мястото на приятеля си. То тва твоето не е егоизъм, ами тотална неебателност. Имаш ли си на представа що за отвратително чувство е да обичаш някого, а той да нехае за теб? Да не иска да те прегръща, целува, усеща, да не иска да говори с теб и същевременно с това да не казва "край"? Хем не те иска, хем те държи в очакване. Усещаш ли, че докато се чудиш как, кога, къде и кой да те почеше там, където те сърби, има някого, чийто живот съсипваш? И то не говорим за някакъв Сульо, дето си с него от месец и не те е еня, ами говорим за човек, с когото сте вече втора година, с който се преживели много съкровени моменти, на когото до вчера си дрънкала, че го обичаш и те е грижа за него? Направо е... не тъжно, ами не знам какво. Перде съм и гледам/обичам предимно себе си, ама в случая направо се шашнах как някой може да се държи толкова инфантилно и себично.
А впрочем, по-тъпо нещо от това, да търсиш бившия и да се опитваш да възкресиш връзката ви като феникс само защото имаш проблеми в настоящата си такава, няма.
Всеки да гледа себе си, както се казва, ама внимавай от толкова съзерцаване към височайшата ти особа да не вземеш накрая от двата ку... клона да останеш без един.

ankata
09-26-2012, 23:00
Както споменах по-горе за момента не ми трябва никой. Но не съм аз "черната овца" за всичко тъй като съм правила толкова жертви заради него, но той не ги оцени. Обеща да дойде при мен, където аз уча,напуснах изнесох се от мястото, където живях с мисълта,че ще живеем вече двамата разбирайки се,а тогава си беше така,после се отметна от обещанията си и реши да си остане там, за което нямам вина. А и връзката не е приключила от днес за утре личеше си много отдавна,дори той самият преди няколко седмици каза- КРАЙ и после идва да ми се извинява и лигави..е аз да не съм играчка да търпя-ела си,иди си...това са само част от постъпките му, аз не съм виновна,че той е малък и не знае какво иска сигурно колкото мен. Относно бившия не е ставало на въпрос за изминалите ни отношения или за каквито и да е взаимоотношения между нас, водим приятелски разговори, не виждам нищо лошо в това просто от време на време си спомням моменти с него и това ме кара да си мисля разни неща, които естествено няма как да се върнат.