PDA

View Full Version : Другата страна на попадането във friend zone.



Niakoitam
09-25-2012, 08:06
Така. Темата я пускам основно с проучвателна цел ако някой се интересува защо. Много се чудех дали да не си направя друг ник и да я постна за да може да се коментира по нея, а не какво всъщност съм бил питал за мен,но реших да е тук. На коментари свързани с моята персона няма да отговорям освен ако не са провокирани директно от мен и ако пак се обърне като предишната повече няма да постна тема тук.
Та така интересна тема, над която се замислих тези дни и че в живота често на човек му се налага да прави неща,които са обратни на логиката му или са малко индиректни.Та в тоя ред на мисли. Ами ако човек се вкара в приятелската зона на някой забелязал общи теми и интереси съвсем умишлено или по стечение на обстоятелствата и този човек е много близък на друг,който обекта харесва. Дали това няма да е по успешна тактика към сърцето на даден човек същевременно прескачайки бариерата на сприятеляването дотолкова че да попаднеш в приятелската зона,но и успявайки да си доста близо до другият човек и използвайки привилегиите че си във приятелската зона на най-добрият/добрата му приятел/ка,което може и да е голям плюс. А може ли всъщност нещата да се объркат и да стане грешка поради допадане в характерите и загубата на контрола на единият. От друга страна това не си ли е малко игра с огъня всъщност? :)

notlike
09-25-2012, 08:19
Трудно може да се пробие "Зоната". Според мен трябва да направиш нещо откачено или оригинално, за да запалиш искрата, иначе си обречен...

SisiStrange
09-25-2012, 08:30
Не е толкова грешно, колкото биха казали форумните опитни лъвове. Само, че наистина трябва да влезеш в душата на човека, за да стане нещо. И е хубаво все пак да му влизаш донякъде в критериите. На мен ми се е случвало да съм най-добра приятелка с някого дълго време и после спонтанно да си зарежа тогавашния сериозен приятел и да се хвана с него. После останахме приятели даже. Но е по-трудно поне според мен, отколкото от самото начало да правиш леки (или не толкова леки) стъпки към нещо повече от приятелство.

Niakoitam
09-25-2012, 10:19
Не е толкова грешно, колкото биха казали форумните опитни лъвове. Само, че наистина трябва да влезеш в душата на човека, за да стане нещо. И е хубаво все пак да му влизаш донякъде в критериите. На мен ми се е случвало да съм най-добра приятелка с някого дълго време и после спонтанно да си зарежа тогавашния сериозен приятел и да се хвана с него. После останахме приятели даже. Но е по-трудно поне според мен, отколкото от самото начало да правиш леки (или не толкова леки) стъпки към нещо повече от приятелство.

И това е доста интересна тема,за която всеки,който има какво да каже може да сподели. :)
А иначе основният въпрос е дали е добра тактика човек да се вкара в зоната на приятелството на човек Х който е близък с човек Y за да си осигури "кодове за достъп" към човека Y и не е ли това опасна игра?

DisappointedDreamer
09-25-2012, 10:29
Дефинирай кодове за достъп.
Мисля, че е тъпо. По този начин използваш даден човек, за да се добереш до съвсем друг. Пък и не е сигурно че лицето Х ще те възприеме само като приятел.
Като цяло - голям шит. Харесваш си някого и директно опитваш да излезеш с нея/него. Всякакви други опити да достигнеш до дадения човек е пълна простащина.

Chacho
09-25-2012, 10:48
Разбира се, че може. Близък си с някого, запознаваш се с негов приятел и се залюбвате - често срещан сюжет. Дори няма смисъл да се говори за friendzone-ове, тъй като не са те игнорирали нежелано. Просто се сприятеляваш с някого, пък покрай това налазваш някой друг.

Евентуални проблеми може да има, ако първият човек те хареса или просто те надушат какви ги кроиш. Което не е до "тактиката", а до това как ще си изиграеш картите. Тъй че според зависи.

Друг е въпроса, че това те прави лицемер и страхливец. Никога не бих си създал отношения с човек по такава причина. Единствената причина да се сприятелявам с някого е, че този човек ми допада (освен ако не е дилър 8-) ).

Niakoitam
09-25-2012, 11:05
Дефинирай кодове за достъп.
Мисля, че е тъпо. По този начин използваш даден човек, за да се добереш до съвсем друг. Пък и не е сигурно че лицето Х ще те възприеме само като приятел.
Като цяло - голям шит. Харесваш си някого и директно опитваш да излезеш с нея/него. Всякакви други опити да достигнеш до дадения човек е пълна простащина.

В общи линии Chacho дефинира кодове за достъп.
Ами ако поради някакви обстоятелства ти е трудно да достигнеш даденият човек. Ако с прителя/прителката му/и с те в по-близки отношения или просто пътищата ви се засичат по-често. Ако успяваш да намериш с него/нея по-лесно някаква обща тема или пък той/тя е по отворен/а към хората и новите запознаства и е по-отракан/а.Или пък в притеснението си да допуска хора до себе си не иска да допусне даден човек,което ще стане ако има одобрението на прителя/приятелката си за това. Примери от тоя сорт бол.

DisappointedDreamer
09-25-2012, 11:12
^Ти кого искаш да чукаш? Приятелката на въпросното момиче, или самото момиче? Самото момиче, нали? Тогава защо изобщо ти пука каква е приятелката и?

Chacho
09-25-2012, 11:14
Ако едва я познавам и контактуването с нея е трудно, въобще няма да си правя труда да се запознавам. Не виждам с какво толкова ще ми е грабнала интереса, че да си стъпвам на врата, за да се добера до нея. Пък ако ми хване окото с нещо, ще й го кажа и ще си създам директен контакт с нея.

А и необщителността не виждам как може да е проблем. Достатъчно е единият да е общителен, другият също ще се разприказва. И дори пътищата да ни се засичат по-рядко, за да се получи нещо, трябва да си зачестите вижданията. Препоръчително без трети човек.

JDeel
09-25-2012, 11:43
И това е доста интересна тема,за която всеки,който има какво да каже може да сподели. :)
А иначе основният въпрос е дали е добра тактика човек да се вкара в зоната на приятелството на човек Х който е близък с човек Y за да си осигури "кодове за достъп" към човека Y и не е ли това опасна игра?

Такива стратегически възгледи най-често струват скъпо. Аз също съм от търсещите причина-следствие и тайничко си кроя безобидни планове на действие. Това е ужасно, дори повече от ужасно.
Мислите се съсредоточават върху себе си - правиш всичко само на теб да ти е добре, действията ти често са като на някое психо, вманиачаваш се в някои дребни неща и избухваш от малко. Стратезите сами си вкарват автогол, и честно казано си го заслужават.

Amore-Mio*
09-25-2012, 18:12
Аз съм на мнение, че не съществува приятелство, когато единия от двамата има по - силни чувства и симпатии, освен приятелските.

Chacho
09-25-2012, 19:31
Аз съм на мнение, че не съществува приятелство, когато единия от двамата има по - силни чувства и симпатии, освен приятелските.

Не става на въпрос за това.

anonymous708973
09-25-2012, 19:40
И това е доста интересна тема,за която всеки,който има какво да каже може да сподели. :)
А иначе основният въпрос е дали е добра тактика човек да се вкара в зоната на приятелството на човек Х който е близък с човек Y за да си осигури "кодове за достъп" към човека Y и не е ли това опасна игра?

Не е опасна игра.
Всъщност е пълна загуба на време, защото единственият ти плюс е, че с обекта на желанията ти вече имате общ познат, който ми могъл да ви представи един на друг. Оттам нататък всичко е по изпитаната схема - сближаване с обекта, изграждане на физическо и емоционално привличане, бла-бла...

chushkopek
09-25-2012, 20:10
Не е опасна игра.
Всъщност е пълна загуба на време, защото единственият ти плюс е, че с обекта на желанията ти вече имате общ познат, който ми могъл да ви представи един на друг. Оттам нататък всичко е по изпитаната схема - сближаване с обекта, изграждане на физическо и емоционално привличане, бла-бла...

Това. Не виждам каква полза би могло да има освен евентуално положителната оценка на въпросния индивид приятел.

x7aZzy
09-25-2012, 20:47
Аз не схванах какво общо има сприятеляването с цел запознанство с трети човек с френдзоната.
Значи харесваш някой и за да стигнеш до него, се сближаваш с негов приятел. Окей. Това си е точно индиректен подход. Но от там нататък, както каза Пантерката, всичко е в твои ръце.

titkos
09-26-2012, 00:04
Да речем, че ти искаш да бъдеш с Ани и се сприятеляваш първо с нейната дружка Лили. А да ти е минавало през ума, че Лили може да те хареса и да сподели това с Ани? Тогава дори и Ани да те хареса, тя няма да предприеме действия, заради Лили. И какво правим?