PDA

View Full Version : Метъл култура...



the-little-pain
09-25-2012, 08:40
видях че няма такава тема (ако има се извинявам) ии искам всички почитатели на тази музика да си спамиме тука за нови групи албуми ии ткам...:ДД кои групи предпочитате? кои са ви любимите песни? : ))

Azoria
09-25-2012, 11:06
кои групи предпочитате? кои са ви любимите песни? : ))

Най-любимата ми група - GUNS N' ROSES :smt007 , други любими: Nightwish, AC/DC, Scorpions, The Rolling Stones, Godsmack... Харесвам също Bon Jovi, Nirvana, Led Zeppelin, на Metallica повечето песни, въпреки че самата група ми е леко противна... Има и много други групи,които слушам и харесвам, но не до голяма степен,а и 100% не съм написала всички любими :D
За песните... повечето песни на тези групи ми харесват и са сред любимите ми. :)

autumn_eyes
09-25-2012, 12:24
Nightwish, Within Temptation, Xandria, Hammerfall, Apocalyptica, Epica, Evanescence, Imperia също й Tarja със самостоятелната й кариера. Любимата песен често се сменя, но за сега е Sisters of the light на Xandria.

Doctor_Satan
09-25-2012, 13:37
^Към предните два поста....
http://prikachi.com/images/811/5309811X.png
Хахаха, това ли наричате метъл? Bitch please.....

Това е нежната, позьорската страна на метъла, Това е "чалгата" в метъла.... Сега, разбирам че сте момичета и не харесвате чак толкова брутални неща, но моля ви не говорете глупости... Метълът е замислен като екстремен и брутален. Това е единствената важна и отличителна черта на метъла. Така че слушайте си популярните групички със сладникавите текстчета и весели мелодии.... но НЕ ГО НАРИЧАЙТЕ МЕТЪЛ ЗА БОГА!

Ето това е метъл...

http://www.youtube.com/watch?v=w8FpBd6Sv5U

Azoria
09-25-2012, 14:05
В моя пост има повече рок групи, отколкото метъл (аз лично рока го харесвам повече) и ако малко разбираш от хубава музика, Doctor_Satan , не би нарекъл едни от най-великите групи в историята на музиката "чалга"... Слушам и по-хард стилове, просто съм отбелязала най-най ,което е за мен. Това,което си пуснал е същинската помия... нито музиката му е музика, нито вокала има нещо повече от дарба за звучно повръщане...
Аз повече харесвам неща от сорта на http://www.youtube.com/watch?v=91h6qUikXjA , http://www.youtube.com/watch?v=XGwWH7eqpwA ... И изобщо - музика,която не е писана от бездарни хора.

D12Respect
09-25-2012, 14:07
Ако имаш грам обща култура за метъла ще знаеш, че изобщо не е измислен като екстремен и брутален, смешно е да обясняваш какво значи тази музика като ти самия не знаеш какво е. Не се опитвай да пробуташ крещящите изроди.

xPafx
09-25-2012, 14:41
Боже, истинска война се заражда тук.. ахах
Та за групи, емии
Lacrimosa, Children of Bodom, Burzum, Draconian ,Norther, Bring Me The Horizon, Samael , Axxis и така нататак. ;d

Doctor_Satan
09-25-2012, 14:56
Ако имаш грам обща култура за метъла ще знаеш, че изобщо не е измислен като екстремен и брутален, смешно е да обясняваш какво значи тази музика като ти самия не знаеш какво е. Не се опитвай да пробуташ крещящите изроди.
А какво е метъла тогава? Розови понита и сини птички ли? Истинският метъл е възникнал точно на тази основа - екстремност. Ако не бруталност, то поне странна различност, различен светоглед, екстремност в мисленето, бунт срещу обществото и закостенялото мислене...Това обединява метъла, това е духът му. И той естествено води началото си от рока.... Само че там е малко по-различно.Но при всички случаи метълът не е позьорщината и фалша които лъхат от популярните псевдо-метъл групи.

В моя пост има повече рок групи, отколкото метъл (аз лично рока го харесвам повече) и ако малко разбираш от хубава музика, Doctor_Satan , не би нарекъл едни от най-великите групи в историята на музиката "чалга"... Слушам и по-хард стилове, просто съм отбелязала най-най ,което е за мен. Това,което си пуснал е същинската помия... нито музиката му е музика, нито вокала има нещо повече от дарба за звучно повръщане...
Аз повече харесвам неща от сорта на http://www.youtube.com/watch?v=91h6qUikXjA , http://www.youtube.com/watch?v=XGwWH7eqpwA ... И изобщо - музика,която не е писана от бездарни хора.
Видях че има повече рок групи, и не се заблуждавай, на половината и аз съм фен.... Но рока си е съвсем различно нещо от метъла. Така че не ги наричам чалгата в метъла, просто приятното им звучене се копира от днешните изпълнители, и се получава комерсиален боклук. Така че звученето на тези групи си е било актуално за 70-те, и тогава е било брутално и екстремно, по тогаващните стандарти - говоря най вече за Led Zeppelin, AC/DC и Scorpions, но не разбирам къде слагаш Nightwish и Godsmack сред тях. Тези песни, особенно новият метъл, тук включвам и двата видеоклипа пуснати от теб, имат приятно и разбираемо съдържание по днешните стандарти, НО нямат нищо шокиращо, нищо екстремнно, нищо което да провокира мисъл.... А самата идея на творчеството, и особенно абстрактно като това на метъл музиката, е именно да бъде някакъв бунт, мисъл, идея.... Такава липсва тук. И в този смисъл, няма значение дали ще слушаш това или Ивана и Преслава. Всичкото е вече изтъркано, познато, конформистко... разликата е единствено в това че слушаш по-богата и по-добре изсвирена музика, но иначе няма нищо различно. И затова казах че, това което сте постнали вие е като "чалгата" в метъла. Един жанр еволюира, творчеството еволюира с цел да събуди някаква нова емоция, нещо неизпитано все още... А с вече заученото и познатото.....такова нещо няма.
Това че наричаш музиката на видеото помия, значи че изобщо не разбираш от музика, и това което тя представлява като изкуство. Сигурен съм, че и някой преди 50 години е казал за рока: "Това е същинска помия... нито музиката му е музика, нито вокала има нещо повече от дарба за звучно повръщане..." Затова ти казах, слушай си хубавите песнички, и на мен ми харесват.... Но харесването, далеч не е единственото нещо, по което разумният човек оценява музиката. А пък и за да харесаш нещо, първо трябва да го разбереш.

SisiJ
09-25-2012, 15:04
бунтарчетааа ;ррр обичам ги ! http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/264055_280325815412043_898812482_n.jpg

Azoria
09-25-2012, 15:12
Аз не съм на мнение,че в нещо трябва да има бунт, за да е истинско... Музиката или има своите качества или ги няма. Това, че нарекох твоя клип помия не значи,че не разбирам от музика и от изкуството й, а че за съжаление в днешно време станаха прекалено много бездарниците,които си мислят,че правят музика и чрез интернета набират все повече почитатели,които пък си мислят,че това ,което правят - понеже е нещо различно - е голямата работа и затова трябва да ги слушаме. Широко скроен човек съм ,не отхвърлям нещо преди да съм му дала шанс...изслушах го и не намерих нищо,за което да се хвана... няколко повтарящи се акорда и нечленораздени звуци... наистина ли ти харесва?
Колкото до Nightwish - ако си пускал тяхна музика http://www.youtube.com/watch?v=r3ntHpYocc0 не можеш да ми кажеш,че не виждаш гениалност в инстументалите им (не само за тази песен, това ми дойде първо на ум). За Godsmack - те просто ме кефят :D имат хубави песни, железн текстове, хубава динамична музика...

Doctor_Satan
09-25-2012, 15:41
Аз не съм на мнение,че в нещо трябва да има бунт, за да е истинско...
Е, явно разбиранията ни за музика се различават. На мен ми харесва, това което буди интерес в мен. А стандартното и общоприетото разбиране за приятна и хубава музика, не буди никакъв интерес в мен. Иначе и аз харесвам всякакъв метъл, но истински хубавото нещо е новото и различното. Само то е било и само то винаги ще бъде истински значимото и хубавото. А нека си признаем, Nightwish и Godsmack колкото и да са им хубави песните, все пак с нищо не са допринесли за развитието на жанра, нищо ново не са измислили. Просто са взели нещо наготово и са го популяризирали, така че да се харесва на хората и да се правят пари.... Също както и Cradle Of Filth.

изслушах го и не намерих нищо,за което да се хвана... няколко повтарящи се акорда и нечленораздени звуци... наистина ли ти харесва?
Да харесва ми, но аз го слушам с други уши. Като го слушаш малко повече и започваш да го разбираш(ако естествено имаш потенциала за това). Ти чуваш няколко повтарящи се акорда и грозно грачене(Това впрочем не е ли същото като пуснеш на един чалгар метъл и той не може да го понася?), а аз чувам много повече, всякакви образи изкачат пред очите ми. Аз не слушам китарите и грозният вокал, аз слушам атмосферата...А каква атмосфера има в Nightwish - една просташка епика, която вече се изтърка вече толкова много....

Колкото до Nightwish - ако си пускал тяхна музика http://www.youtube.com/watch?v=r3ntHpYocc0 не можеш да ми кажеш,че не виждаш гениалност в инстументалите им (не само за тази песен, това ми дойде първо на ум)
Виждам професионална посредственост..., не липса на талант, а липса на идеи....

За Godsmack - те просто ме кефят
За какво си говорим....

Изобщо този спор е безсмислен, тъй като явно моите очаквания от музиката са коренно различни от вашите....
Но извинявайте, да си фен на някаква музика, само защото ти е приятно да я слушаш, показва че по нищо не се различаваш от всяка останала субкултура обособила се около определен музикален жанр(рапъри, чалгари и т.н.).
И на чалгарите им харесва да слушат Галена, това значи ли че музиката им е добра? Добрата музика за мен е тази в която е вложена мисъл и оригиналност, не толкова талант и безупречност на изпълнението....
Ето примерно Venom http://www.youtube.com/watch?v=Z85TenAJFUA не са безкрайно добри музиканти, но песните им за далечната 1981 са били нещо невиждано дотогава. И като изпълнение, и като идея...

DesireToFire
09-25-2012, 15:51
^Към предните два поста....
http://prikachi.com/images/811/5309811X.png
Хахаха, това ли наричате метъл? Bitch please.....

Това е нежната, позьорската страна на метъла, Това е "чалгата" в метъла.... Сега, разбирам че сте момичета и не харесвате чак толкова брутални неща, но моля ви не говорете глупости... Метълът е замислен като екстремен и брутален. Това е единствената важна и отличителна черта на метъла. Така че слушайте си популярните групички със сладникавите текстчета и весели мелодии.... но НЕ ГО НАРИЧАЙТЕ МЕТЪЛ ЗА БОГА!

Ето това е метъл...

http://www.youtube.com/watch?v=w8FpBd6Sv5U
Ехх, тъжно, че не се усети, че твоето мнение изглежда най-позьорско от всичките :))
Иначе, аз знам, че не съм Тру, като теб, но знам ли, може да си намеря другарчета, затова ще си напиша мнението по темата. Та, Пантера фенове? Ениуан?

Doctor_Satan
09-25-2012, 15:56
Ехх, тъжно, че не се усети, че твоето мнение изглежда най-позьорско от всичките :))
Иначе, аз знам, че не съм Тру, като теб, но знам ли, може да си намеря другарчета, затова ще си напиша мнението по темата. Та, Пантера фенове? Ениуан?
http://prikachi.com/images/347/5310347p.gif
Дааам, вече виждам явни признаци на класически анален дискомфорт (a.k.a butthurt)

DesireToFire
09-25-2012, 16:19
Нищо лично, просто ми припомняш защо не се събирам с така наречените "метъли". Повярвай ми, разбирам те перфектно. Тази музика трябва да се разбере, да се усети. И аз не слушам повечето от новите групи, точно защото не намирам нишо интересно и оригинално в тях, атмосферата е различна, липсва енергия. Но не може да живееш като кон с капаци и да си мислиш, че всичко различно не е метъл. Извинявай, но стилове колкото искаш, не може да обвиняваш хеви групите, че не свирят траш примерно. Важното е всеки да свири това което иска, а не това което се продава, и да вложи всичко от себе си в творчеството си, а не да е просто за да се направят 12 песни за нов албум. Всеки си намира своя собствена истина в музиката, която слуша. Няма такова нещо като хубава и правилна музика и всичко останало. Не знам колко ограничен трябва да си за да го мислиш. Ще направиш живота си далеч по-хубав и позитивен, ако спреш да съдиш хората по това, което слушат.
ПП: Чиста самозаблуда е да обясняваш, че една музика не трябва да се слуша просто защото ти харесва как звучи. Щом е нещо, което ти е приятно и те прави щастлив, какво го прави грешно?

БожиятАгнец
09-25-2012, 16:24
Гънс енд роузес, Металика, Нирвана и...Бон Джоуви - толкова брутални ъндърграунд метАлисти не бях виждала от бая време. Особено т'ва Нирвана са истински блек метъл.
Брал на вас, брал.

Doctor_Satan
09-25-2012, 17:01
Нищо лично, просто ми припомняш защо не се събирам с така наречените "метъли". Повярвай ми, разбирам те перфектно. Тази музика трябва да се разбере, да се усети. И аз не слушам повечето от новите групи, точно защото не намирам нишо интересно и оригинално в тях, атмосферата е различна, липсва енергия. Но не може да живееш като кон с капаци и да си мислиш, че всичко различно не е метъл. Извинявай, но стилове колкото искаш, не може да обвиняваш хеви групите, че не свирят траш примерно. Важното е всеки да свири това което иска, а не това което се продава, и да вложи всичко от себе си в творчеството си, а не да е просто за да се направят 12 песни за нов албум. Всеки си намира своя собствена истина в музиката, която слуша. Няма такова нещо като хубава и правилна музика и всичко останало. Не знам колко ограничен трябва да си за да го мислиш. Ще направиш живота си далеч по-хубав и позитивен, ако спреш да съдиш хората по това, което слушат.
ПП: Чиста самозаблуда е да обясняваш, че една музика не трябва да се слуша просто защото ти харесва как звучи. Щом е нещо, което ти е приятно и те прави щастлив, какво го прави грешно?
Ето че схващаш идеята, но ти направи същото, в което ме обвиняваш, и прибърза да ми сложиш етикета на "лошото Тру", дето се прави на интересен. Глупости, аз слушам много стилове, както в метъла, така и в рока. И ако си мислиш че съм кон с капаци, дето става рано сутрин под звуците на Immortal, и не признава нищо друго.... това съвсем не е така. Слушам от рок до самоубийствено-депресивен блек метъл...И жанра няма много общо с това дали групата има какво да предложи. Но когато това стане, и групата дефакто дава нещо ново, то тогава се получава еволюция и групата вече преминава(или измисля) в нов жанр.

Няма такова нещо като хубава и правилна музика и всичко останало
За всеки влак си има пътници.... Но да приемаш че всеки музикален вкус трябва да се уважава, е все едно да казваш:"Съгласен съм с твоята глупост и я приемам". Еми не става така. Има си музика за различни хора. Несъзнателният чалгар е тъп, и музиката отговаря на интелектуалните му потребностти.

Щом е нещо, което ти е приятно и те прави щастлив, какво го прави грешно?
Значи за това е цялата работа, да те направи щастлив и да ти е приятно? Колко гениално и философско..... Колко артистично и проникновено. Аз ако исках да се забавлявам докато слушам музика, щях да въртя гьобеци в махленската дискотека... Е, явно всеки търси различни неща...
Сега се сетих за един цитат на Хитлер, който доста си пасва със случая....Беше нещо подобно:
"Човекът, за който е по-важно да задоволи основните си нужди, като да се нахрани и да се напие, никога не може да разбере онзи човек, който предпочита да е гладен и жаден, но да задоволи глада на душата си"

sashko705
09-25-2012, 18:07
^Към предните два поста....
http://prikachi.com/images/811/5309811X.png
Хахаха, това ли наричате метъл? Bitch please.....

Това е нежната, позьорската страна на метъла, Това е "чалгата" в метъла.... Сега, разбирам че сте момичета и не харесвате чак толкова брутални неща, но моля ви не говорете глупости... Метълът е замислен като екстремен и брутален. Това е единствената важна и отличителна черта на метъла. Така че слушайте си популярните групички със сладникавите текстчета и весели мелодии.... но НЕ ГО НАРИЧАЙТЕ МЕТЪЛ ЗА БОГА!

Ето това е метъл...

http://www.youtube.com/watch?v=w8FpBd6Sv5U

това акшъли е блек метъл :D

Doctor_Satan
09-25-2012, 18:59
това акшъли е блек метъл :D

http://prikachi.com/images/90/5311090n.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=N7piTcDllnY

Nikolcheto24
09-25-2012, 19:21
Само ми е странно защо човек, говорещ за т.н. "истински метъл" е сложил снимка на Мерлин Менсън.И да казваш, че например групи, като Пърпъл, Пинк Флойд, Цепелин и прочие, не са оргинални, гениални, а напротив - скучни и посредствени, само защото песните им не се състоят от 90% грачене...Музиката им съдържа повече бунт от всяка блек или дуум метъл група създадена някога.

А по темата:Слушам предимно рок - почти всички поджанрове, от време на време метъл и пънк.

Doctor_Satan
09-25-2012, 19:40
Само ми е странно защо човек, говорещ за т.н. "истински метъл" е сложил снимка на Мерлин Менсън.И да казваш, че например групи, като Пърпъл, Пинк Флойд, Цепелин и прочие, не са оргинални, гениални, а напротив - скучни и посредствени, само защото песните им не се състоят от 90% грачене...Музиката им съдържа повече бунт от всяка блек или дуум метъл група създадена някога.

А по темата:Слушам предимно рок - почти всички поджанрове, от време на време метъл и пънк.
Снимката с Мерилин Менсън беше постната като изразяваща реакцията ми при прочита на два тъпи коментара, не като свързана с това кое е истински метъл.Пък и според мен Мерилин Менсън си свири метъл, точно защото в неговата музика има много символика и идеи, има бунт,нещо което липсва в Nightwish и Godsmack и т.н. псевдо-метъл изцепки.
И може би ако не четеше повърхностно щеше да ме разбереш. Пинк Флойд се ловя на бас, че ги слушам в пъти повече от теб... Всъщност аз слушам повече рок околкото метъл, но не и комерсиален шитак... Казах че обичам музиката с вложени идеи, с нещо което да обогати жанра..... А в това отношение Пинк Флойд са най-великите, и затова са ми една от любимите групи.И къде видя изобщо да съм казал нещо негативно за Цепелин и Пърпъл? Аре четете малко какво съм написал и вникнете в него.... Старите групи са пионери за своето време, слушам ги и ми харесват. Изказвам се против днешните комерсални групи, който свират лигав и бездарен метъл, но който звучи достатъчно добре за да се продава....
Аааа, и само да напомня.....темата е за метъл. А онези, на които отговорих в началото, пишат Guns & Roses в тема за метъл, е как да не се дразни човек?

Azoria
09-25-2012, 20:36
Аре четете малко какво съм написал и вникнете в него....


Очевидно просто се опиваш да си наложиш "правилното" мнение.. :? Аз нямам намерение повече да споря, да се доказвам или да се оправдавам за това,което слушам ,това, което ми харесва и начина, по който го възприемам. За мен бунтарските групи ще си останат онези (повечето, не всички) от първия ми пост, които никога няма да бъдат забравени ,защото не само идеи , но и талант не им липсва.. Това,че ти имаш различни и странни бих добавила изисквания за музиката... си е твоя работа.



А онези, на които отговорих в началото, пишат Guns & Roses в тема за метъл, е как да не се дразни човек?


Проблем ли имаш с това,че публикувам това,което ми харесва? Започвам да изреждам някакви групи и много ясно ще започна с най-любимата ми. Guns са група,която е стигнала до сърцата на всякакъв вид ограничени от музикални бариери хора, което не си е лесна работа. Знам,че не са метъл, но и заклети металисти слушат тяхната музика, така че не е като да съм ги споменала в неподходяща тема. :)

the-little-pain
09-25-2012, 21:18
хора т за тфа има много разновидности на метала и на музиката като цяло всеки слуша кфот му харесва
а по темата любими групи са ми : asking alexandria,capture the crown,eyes set to kill,bring me the horizon,crown the empire и други подобни

DesireToFire
09-25-2012, 22:30
Ето че схващаш идеята, но ти направи същото, в което ме обвиняваш, и прибърза да ми сложиш етикета на "лошото Тру", дето се прави на интересен. Глупости, аз слушам много стилове, както в метъла, така и в рока. И ако си мислиш че съм кон с капаци, дето става рано сутрин под звуците на Immortal, и не признава нищо друго.... това съвсем не е така. Слушам от рок до самоубийствено-депресивен блек метъл...И жанра няма много общо с това дали групата има какво да предложи. Но когато това стане, и групата дефакто дава нещо ново, то тогава се получава еволюция и групата вече преминава(или измисля) в нов жанр.

За всеки влак си има пътници.... Но да приемаш че всеки музикален вкус трябва да се уважава, е все едно да казваш:"Съгласен съм с твоята глупост и я приемам". Еми не става така. Има си музика за различни хора. Несъзнателният чалгар е тъп, и музиката отговаря на интелектуалните му потребностти.

Значи за това е цялата работа, да те направи щастлив и да ти е приятно? Колко гениално и философско..... Колко артистично и проникновено. Аз ако исках да се забавлявам докато слушам музика, щях да въртя гьобеци в махленската дискотека... Е, явно всеки търси различни неща...
Сега се сетих за един цитат на Хитлер, който доста си пасва със случая....Беше нещо подобно:
"Човекът, за който е по-важно да задоволи основните си нужди, като да се нахрани и да се напие, никога не може да разбере онзи човек, който предпочита да е гладен и жаден, но да задоволи глада на душата си"

Ами, да, вярвам, че животът е един и трябва да го живеем така, както ни харесва. И не, няма нищо лошо в това да правиш нещо, просто защото те прави щастлив. За какво слушаш музика, освен за собственото си удоволствие? Или може би песента, която постна имаше такова гениално и филосовско послание, което сигурно е придружено и от артистичен и проникновен текст. Порасни малко и навлез в реалния свят. И не, няма никакво значение каква музика слуша един човек. Защото аз съм срещала доста по-разбрани, човечни и интелигентни хора, които не слушат метъл, от такива, с които имам общ вкус за музика. Изпускаш наистина много, от това, което светът може да ти предложи, или по-точно хората в него, и колкото по-рано го осъзнаеш, толкова по-добре.

sashko705
09-26-2012, 06:37
http://www.youtube.com/watch?v=NG8Dd0kiR3Y

Doctor_Satan
09-26-2012, 09:17
Ами, да, вярвам, че животът е един и трябва да го живеем така, както ни харесва. И не, няма нищо лошо в това да правиш нещо, просто защото те прави щастлив. За какво слушаш музика, освен за собственото си удоволствие? Или може би песента, която постна имаше такова гениално и филосовско послание, което сигурно е придружено и от артистичен и проникновен текст. Порасни малко и навлез в реалния свят. И не, няма никакво значение каква музика слуша един човек. Защото аз съм срещала доста по-разбрани, човечни и интелигентни хора, които не слушат метъл, от такива, с които имам общ вкус за музика. Изпускаш наистина много, от това, което светът може да ти предложи, или по-точно хората в него, и колкото по-рано го осъзнаеш, толкова по-добре.

Ако аз съм ораничен в музикалният си вкус, то ти си умствено ограничена.....Да правиш(или слушаш) само нещата които ти харесват или са(звучат) "яки", е повече от ограничено.... Разсъждението ти е като на всички останали хора, и заради такива като теб, рока и метъла често се приравняват до просто поредните музикални жанрове.... И те в по-голямата си част са такива, но има и немалко гениални и различни неща, заради което си струва да ги извисим над другите жанрове... Но с твоето първосигнално мислене - "Това ми харесва как звучи, значи е добро" няма как да ме разбереш. Мисли малко извън общоприетите представи, отърви се от тези представи за добро и лошо, за това какво трябва и не трябва, и чак тогава може би ще ме разбереш. Но ти не искаш, ти предпочиташ познатото и приятното, също както на циганина който дъвче хляб в каруцата не му трябва да гледа живопис..... Явно толкова ти е умствения капацитет, не можеш да вдигнеш летвата... Не те обвинявам, може би някога ще прозреш как стоят нещата.... На мен ми отне доста време.. Но затова се иска мислене извън границите на познатото, а нямаш ли желание за такова мислене, винаги ще си стоиш на дъното на мисълта и усещането. А там стоят множеството илюзии, полезни за човешката психика и битие, запълващи неясните представи на човека за света с готови постулати и житейски философии... Затова и тези приятни за ума, готови илюзии са толкова разпространени, но са далеч от истината....
Та докато не надскочиш тези представи, няма как да ме разбереш, и ще продължаваш да ме четеш по диагонал и да изливаш първосигналните си реакции.
Музиката е забавление и нещо приятно за теб, а за мен и за някой изпълнители е нещо много повече... И ти твърдиш, че аз изпускам много? Хаха! Та нали ти ограничаваш музиката само до едното забавление, също както несъзнателния човек свежда житейската си философия просто до едното ядене, пиене и спане...

DesireToFire
09-26-2012, 11:43
Ако аз съм ораничен в музикалният си вкус, то ти си умствено ограничена.....Да правиш(или слушаш) само нещата които ти харесват или са(звучат) "яки", е повече от ограничено.... Разсъждението ти е като на всички останали хора, и заради такива като теб, хората приравняват рока и метъла, до просто поредните музикални жанрове.... И те в по-голямата си част са такива, но има и немалко гениални и различни неща, заради което си струва да ги извисим над другите жанрове... Но с твоето първосигнално мислене - "Това ми харесва как звучи, значи е добро" няма как да ме разбереш. Мисли малко извън общоприетите представи, отърви се от тези представи за добро и лошо, за това какво трябва и не трябва, и чак тогава може би ще ме разбереш. Но ти не искаш, ти предпочиташ познатото и приятното, също както на циганина който дъвче хляб в каруцата не му трябва да гледа живопис..... Явно толкова ти е умствения капацитет, не можеш да вдигнеш летвата... Не те обвинявам, може би някога ще прозреш как стоят нещата.... На мен ми отне доста време.. Но затова се иска мислене извън границите на познатото, а нямаш ли желание за такова мислене, винаги ще си стоиш на дъното на мисълта и усещането. А там стоят множеството илюзии, полезни за човешката психика и битие, запълващи неясните представи на човека за света с готови постулати и житейски философии... Затова и тези приятни за ума, готови илюзии са толкова разпространени, но са далеч от истината....
Та докато не надскочиш тези представи, няма как да ме разбереш, и ще продължаваш да ме четеш по диагонал и да изливаш първосигналните си реакции.
Музиката е забавление и нещо приятно за теб, а за мен и за някой изпълнители е нещо много повече... И ти твърдиш, че аз изпускам много? Хаха! Та нали ти ограничаваш музиката само до едното забавление, също както несъзнателния човек свежда житейската си философия просто до едното ядене, пиене и спане...

(facepalm) Хем ме обвиняваш, че ти чета мненията "по диагонал" и не вниквам в смисъла им, хем и ти го правиш... Къде съм казала, че музиката трябва да се слуша САМО защото звучи добре?! Казах просто, че няма нищо лошо да си слушаш песен, която ти харесва и ти носи настроение и енергия, дори и да е е нещо кой знае какво. Благодаря много за съвета, но ти ме обвиняваш за неща, които и ти правиш - "отърви се от тези представи за добро и лошо", "ти предпочиташ познатото", "се иска мислене извън границите на познатото, а нямаш ли желание за такова мислене, винаги ще си стоиш на дъното на мисълта и усещането." Помисли върху собствените си думи. Иначе не се притеснявай нито за мен, нито за умствения ми капацитет.. Аз слушам музика, която ми харесва И която смятам, че си има необходимата музикална стойност. Харесвам талантливи музиканти и силни личности, допринесли за развитието на различните им стилове. И да, считам че няма смисъл някой да слуша музика, която не му харесва, колкото и гениална да е за някой друг. Има и гениални художници - от изкуство интересуваш ли се? Познаваш ли всичките им велики творби? Има и гениални писатели, с повече от стойностни литературни произведения.. А прочел ли си ги всичките? Оценяваш ли всичките велики и гениални хора, мисли, идеи, организации, открития и прочие? Изкарваш се като целител на изкуството и творчеството.. Е, това не е само музиката. И както ти не се интересуваш от всичко, не може да обвиняваш и останалите, че не се интересуват от даден вид музика и да съдиш за умственият им капацитет. Ако бях ограничена, каквато ме изкарваш, можеше и да тръгна като теб с нападки, че не можеш да различиш картина от Ренесанса от такава, направена през периода на Романтизма.
Продължавай да се мислиш за нещо повече от останалите, но не очаквай някой, някога да мисли същото. И не, не се опитвам да те убедя в моята гледна точка, защото съдейки по мненията ти и по други теми, не мисля че има някакъв смисъл.

Doctor_Satan
09-26-2012, 13:06
(facepalm) Хем ме обвиняваш, че ти чета мненията "по диагонал" и не вниквам в смисъла им, хем и ти го правиш... Къде съм казала, че музиката трябва да се слуша САМО защото звучи добре?! Казах просто, че няма нищо лошо да си слушаш песен, която ти харесва и ти носи настроение и енергия, дори и да е е нещо кой знае какво. Благодаря много за съвета, но ти ме обвиняваш за неща, които и ти правиш - "отърви се от тези представи за добро и лошо", "ти предпочиташ познатото", "се иска мислене извън границите на познатото, а нямаш ли желание за такова мислене, винаги ще си стоиш на дъното на мисълта и усещането." Помисли върху собствените си думи. Иначе не се притеснявай нито за мен, нито за умствения ми капацитет.. Аз слушам музика, която ми харесва И която смятам, че си има необходимата музикална стойност. Харесвам талантливи музиканти и силни личности, допринесли за развитието на различните им стилове. И да, считам че няма смисъл някой да слуша музика, която не му харесва, колкото и гениална да е за някой друг. Има и гениални художници - от изкуство интересуваш ли се? Познаваш ли всичките им велики творби? Има и гениални писатели, с повече от стойностни литературни произведения.. А прочел ли си ги всичките? Оценяваш ли всичките велики и гениални хора, мисли, идеи, организации, открития и прочие? Изкарваш се като целител на изкуството и творчеството.. Е, това не е само музиката. И както ти не се интересуваш от всичко, не може да обвиняваш и останалите, че не се интересуват от даден вид музика и да съдиш за умственият им капацитет. Ако бях ограничена, каквато ме изкарваш, можеше и да тръгна като теб с нападки, че не можеш да различиш картина от Ренесанса от такава, направена през периода на Романтизма.
Продължавай да се мислиш за нещо повече от останалите, но не очаквай някой, някога да мисли същото. И не, не се опитвам да те убедя в моята гледна точка, защото съдейки по мненията ти и по други теми, не мисля че има някакъв смисъл.
Никъде не съм казал че има нещо лошо в това да слушаш музика, която ти харесва. То щом я слушаш е ясно че ти харесва. И аз слушам музика която ми харесва постоянно, дори и такава, която няма заложени мотиви и която просто ми харесва.Но не се ограничавам само до това дали нещо звучи приятно(в смисъл на общоприетата представа за приятно), за да ми хареса. Това исках да кажа.... А т.нар. "метълки" дето се изписаха тука, се ограничават само от това.... дали им звучи приятно. Еми това е пълна простотия. Да не говорим пък да слушат нещо заради атмосферата която създава. Против такива "метъли" се изказвам, които слушат само повърхностното в метъла, само приятното и незадълбоченото ... А повърхностното не е характеристика, която присъства в "метъла" като понятие. Или поне не би трябвало. А те изписаха 1 тон лигави псевдо-метъл групи, нямащи нищо общо с идеята на метъла. Затова се издразних.
Колкото до литературата и изобразителното изкуство, да интересувам се и оценявам изкуството. Може да не съм прочел всичко, но това не значи че и там не е същото като музиката - хора внасящи нещо ново и такива, които само копират или търсят парата. И същото може да се приложи там... Примерно книгата "Здрач" е роман, но и примерно "Фермата на животните" на Джордж Оруел също е роман. Това значи ли че можеш да слагаш бъркоч като "Здрач" в една категория с Джордж Оруел? Сега виждаш ли проблема? Това че нещо е в един и същ жанр УСЛОВНО, не значи че и двете могат да се приравнят. Аналогично и с музиката. Само че докато роман е просто литературен жанр и стил на писане, то метъла и рока са нещо много повече. И да ги принизяваш като причисляваш към тях помиярски псевдо-метъл групи, е просто идиотщина.
Извинявай за личните нападки, не разбирай ограничена като тъпа... всички сме ограничени, но има една бариера създадена от обществото, която можем да премахнем. Това дали имаш потенциала и желанието, аз не знам, а и не е моя работа. Вмъкнах го като обяснение защо не можеш да ме разбереш.... Но както и да.

DesireToFire
09-26-2012, 15:33
Ем да, аз за това не обичам да споря. Защото дефакто имаме най-подобни мнения по въпроса, а най-много нафлуудихме темата :Д И аз, лично за себе си, си имам едно наум за определени групи (смисъл не влизат в моите представи за метъл), но просто смятам, че всеки трябва да слуша това, което иска и че няма нужда да си налагам моето мнение на никого. Хората трябва да са по-разбрани един към друг и да не се създават излишни спорове и напрежение. Малко уважение на личното мнение никога не е излишно.

xPafx
09-26-2012, 17:05
О боже, защо трябва да има пререкания?! Хващате се тука за косите направо? Деба, секи има право на мнение и да слуша квот иска, ставате досадни вече..
Айде , давайте, нападнете ме и мен..

DesireToFire
09-26-2012, 17:09
^ Ти пък защо се нервираш :Д Разбрахме се, че приключваме спора. Напълно цивилизован разговор си беше :Д

xPafx
09-26-2012, 17:18
Превърнахте темата в някъв пазар с пенсионери.

DesireToFire
09-26-2012, 17:40
Превърнахте темата в някъв пазар с пенсионери.
Ъм, това не го схванах.. Ако модератор прецени, нека да ги махне, но мисля, че са си по темата :Д

nor4eto99
09-26-2012, 19:13
Защо винаги спорите кое е истински метъл и кое не е в таквис теми тип коя група ти харесва?? Просто напишете ко харесвате... Не е трудно....

Doctor_Satan
09-26-2012, 19:33
Ем да, аз за това не обичам да споря. Защото дефакто имаме най-подобни мнения по въпроса, а най-много нафлуудихме темата :Д И аз, лично за себе си, си имам едно наум за определени групи (смисъл не влизат в моите представи за метъл), но просто смятам, че всеки трябва да слуша това, което иска и че няма нужда да си налагам моето мнение на никого. Хората трябва да са по-разбрани един към друг и да не се създават излишни спорове и напрежение. Малко уважение на личното мнение никога не е излишно.
Добре, разбрахме се... И на мен има някои групи които не ми влизат в представата за метъл, и като професионален хейтър и трол, просто нямаше как да не се заяда след прочита на първите 2-3 поста от темата... Просто не устоях :D
За това че хората трябва да се разбират и изслушват повече, не съм много съгласен. Точно такова това мислене поощрява тъпотията сред хората, като всяка малоумщина казана от някой си, може да бъде оправдана с думите "Всеки си има право на лично мнение"... И изведнъж тъпотията става някак си легитимна, наравно с мъдрото и обосновано мнение.
Но това са подробности....
http://www.youtube.com/watch?v=gMyH4XTlVgs :)


А да, забравих да кажа кои са ми любимите МЕТЪЛ!!! групи: Black Sabbath, Saint Vitus,Sleep, Electric Wizard, Reverend Bizzare, Toner Low, Goatlord, Mercyful fate, King Diamond, Judas Priest, Venom, Sodom, Slayer, Sepultura, Morbid Saint, Burzum, Immortal, Bathory, Nargaroth, Absurd, Marduk,Septic flesh иии още доста други. Също така съм голям фен на White Zombiе(и Rob Zombie съответно)

psychopath
09-26-2012, 20:35
нема читав човек, който да слуша блек метъл
само некви ретарди, ама абсолютни ретарди, девствени глупаци хахахах
метълите са пидали, к'ур за тях.
повечето писали в темата, дори не слушат метъл иначе.

Doctor_Satan
09-26-2012, 20:51
нема читав човек, който да слуша блек метъл
само некви ретарди, ама абсолютни ретарди, девствени глупаци хахахах
метълите са пидали, к'ур за тях.
повечето писали в темата, дори не слушат метъл иначе.
http://prikachi.com/images/819/5310819w.jpg
0/10 fail troll....Постарай се малко повече следващия път....

Azoria
09-26-2012, 20:53
нема читав човек, който да слуша блек метъл На мен нищо ми няма. :lol:


само некви ретарди, ама абсолютни ретарди, девствени глупаци хахахах Нито съм девствена, нито съм глупава...което не знам дали може да се каже за теб... :?


метълите са пидали, к'ур за тях. Да, определено...всички "пидали" метъл слушат, да знаеш...


повечето писали в темата, дори не слушат метъл иначе. разкри ни...


Така като гледам сигурно си някъв деградирал чалгар, попил от простотията на гениалните текстове на ромските поп-фолк звезди...

DesireToFire
09-26-2012, 21:00
Ее вие пък съвсем :Д Не ви съвпада с мнението => чалгар е :Д Не че виждам проблемът и с това, но по спомени от стари наблюдения, ако не се лъжа, пича си слуша прилична музика. Отказвам се от тази тема, ще си пропагандирам щастието, оптимизма и разбирателството между хората в някоя друга тема ^^

psychopath
09-26-2012, 22:28
http://prikachi.com/images/819/5310819w.jpg
0/10 fail troll....Постарай се малко повече следващия път....
аз не тролвах, приятелче... самата истина казвам хахаха

psychopath
09-26-2012, 22:34
Всъщност госпожице, когато аз съм слушал и свирил метъл, вие сигурно още не сте знаели за какво ви е това между краката. : )
Това, че слушам по-различна музика (въпреки че все още слушам малко метъл понякога)... не означава, че не разбирам повече от вас по отношение на музика. : )
А 99% от метълите действително са ретарди и паляци.

Не знам защо реши, че трябва да слушам чалга, щом не слушам глупавия блек (честно казано предпочитам чалгия пред тази псевдомузика без никакъв смисъл ), но това е едно от най-типичните неща за метълите...който не слуша метъл или е достатъчно адекватен, за да смята, че метълите са кенефи - задължително трябва да бъде чалгар.

Azoria
09-26-2012, 22:50
това е едно от най-типичните неща за метълите...който не слуша метъл или е достатъчно адекватен, за да смята, че метълите са кенефи - задължително трябва да бъде чалгар.

По-типични са за чалгарите изречения от сорта на "всички метъли...."... Какво ще рече 99% са едикакви си? Ти познаваш 99% от металите? :shock: Хора с предразсъдъци не ме кефят като цяло..
Колкото до блек метъла.. не виждам смисъл да започваме спор. Не виждаш смисъл в него - никой не те и кара. Както виждам и с хора със сходен вкус може да се спори за глупости ,какво остава такива с различен...

+ аз не бих се нарекла "метъл" - не се ограничавам до стил, два в музиката,които да слушам и да отказвам да приема варианта,че и нещо "леко" би могло да е приятно... (или пък да мисля,че това,че е достъпно го прави по-малко интересно, както явно някои хора в темата мислят)

DieselBlood
09-26-2012, 23:05
Ок, аз имам въпрос към Доктор Сатан. Ако ти кажа, че слушам Korpiklaani, Alestorm, Ensiferum, Amon Amrth(50:50), считам ли се за метъл??

psychopath
09-26-2012, 23:23
По-типични са за чалгарите изречения от сорта на "всички метъли...."... Какво ще рече 99% са едикакви си? Ти познаваш 99% от металите? :shock: Хора с предразсъдъци не ме кефят като цяло..
Колкото до блек метъла.. не виждам смисъл да започваме спор. Не виждаш смисъл в него - никой не те и кара. Както виждам и с хора със сходен вкус може да се спори за глупости ,какво остава такива с различен...

+ аз не бих се нарекла "метъл" - не се ограничавам до стил, два в музиката,които да слушам и да отказвам да приема варианта,че и нещо "леко" би могло да е приятно... (или пък да мисля,че това,че е достъпно го прави по-малко интересно, както явно някои хора в темата мислят)
Не ми говори за предразсъдъци, защото какво да кажем за твоето умозаключение, че "сигурно съм еди какъв си чалгар..." : )
Не се правете на интересни с тези глупости, че не съм познавал 99% от метълите и т.н... много добре знаеш, че това е базирано на наблюдения и лични впечатления.
Аз не съдя хората по това какви са, но група от хора ги съдя според общите им признаци, тенденции, лични впечатления и наблюдения... кое е толкова трудно за схващане?

За блек метъла наистина не виждам какво позитивно може да кажете така или иначе :)

Аз не съм те наричал "метъл", ти дори не слушаш толкова и метъл, по-скоро рок и като цяло комерсиални групи. (и не казвам, че са лоши, за да не ме разбереш погрешно)
Не знам защо си останала с впечатлението, че не признавам "лека" музика или нещо такова? Слушам доста разнообразна музика, прослушал съм всякакви стилове музика, общувал съм с хора от най-различни субкултури и по този начин съм си изградил мнението по тези въпроси.
А конкретно метъл съм свирил повече от всякаква друга музика, макар и да звучи малко парадоксално. : )


Офф: Дизел, беше ли на концертите на изброените групи? :Д Аз не помня дали всичките идваха, ама Ейлсторм бяха със Сабатон и беше доста силно, а Енсиферум бяха с Бодом иии бяха 100 пъти по-готини от тях ;Д

Azoria
09-27-2012, 11:07
Аз поне "метълите", които познавам , почти всички са супер печенете хора, с които за всичко може да се говори. Не са ограничени и не съдят за хората само по музиката,която слушат. Не знам , може би съм попадала само на 1-ния процент... :lol:
Това за леката музика изобщо не беше за теб, ако прочетеш горните мнения в темата може и да ти се изяснят последните 2-3 изречения от поста ми. Както и да е , нито си налагам мнението , нито очаквам да видя смисъл от излишни спорове..издразних се на първия ти пост - видя ми се, а и още ми се вижда, на човек с ограничено и заблудено мислене, може би ако беше вкарал малко повече мисли нямаше да стигна до 'умозаключението' и нямаше да те нахраня :D никой не е безгрешен :lol:

Doctor_Satan
09-27-2012, 12:00
Ок, аз имам въпрос към Доктор Сатан. Ако ти кажа, че слушам Korpiklaani, Alestorm, Ensiferum, Amon Amrth(50:50), считам ли се за метъл??

Това е подвеждащ въпрос, тъй като както вече изяснихме, представите на хората за метъл се различават... А моята гледна точка е явно доста по-различна от общоприетите. Така че мнението ми да не се взима като претенция за абсолютна истина.
Групите които си изброил не са лоши, но не мисля че се вписват точно в това което АЗ разбирам като метъл. Иначе като жанр е съвсем ясно че свирят метъл, и в тази логическа последователност, то и ти си метъл. Но тъй като не се идентифицираш напълно с тази музика, А пък и слушането само на тези групи е крайно недостатъчно, не мисля че си метъл. Пък и по важно е като какъв самият ти се идентифицираш. Така че групите които слушаш, не са единствения критерии. Още повече пък тези групи... За мен поне Alestorm и Korkpiklaani са си пиянски шит...Вярно добро изпълнение, приятно за слушане, има музикална стойност...но просто му липсва онази мрачност, онова зло, характерно звучене на метъла....Аз поне така го разбирам. Не претендирам за абсолютна истина....

Doctor_Satan
09-27-2012, 12:18
За блек метъла наистина не виждам какво позитивно може да кажете така или иначе :)


http://www.youtube.com/watch?v=30Zu8Fb-MEI

darkPaladin
09-27-2012, 13:39
http://www.youtube.com/watch?v=GJCPbw0fji0[/url]

DesireToFire
09-27-2012, 15:34
По-типични са за чалгарите изречения от сорта на "всички метъли...."... Какво ще рече 99% са едикакви си? Ти познаваш 99% от металите? :shock: Хора с предразсъдъци не ме кефят като цяло..

Охх, не се сдържах просто пак да се включа. Как не харесваш хора с предразсъдъци, след като ти самата заключи, че потребител е чалгар, само защото не слуша блек. Колко човека, слушащи чалга познаваш? Е, не са всичките..

DieselBlood
09-27-2012, 15:42
Офф: Дизел, беше ли на концертите на изброените групи? :Д Аз не помня дали всичките идваха, ама Ейлсторм бяха със Сабатон и беше доста силно, а Енсиферум бяха с Бодом иии бяха 100 пъти по-готини от тях ;Д

Не, не можах да ида. Точно, когато бяха концертите, аз все бях зает.

xPafx
09-27-2012, 16:45
Едно не мога да разбера, окей, има хора, които слушат метъл, но защо трябва да бъдат поставяни под етикет "метъли"? Това винаги ми е било адски глупаво, а и още нещо, сто процента, всеки от тях, и сега някой ако отрече ще излъже, не слушат само това, то просто човек не може да се ограничи само в един стил и неговите подстилове. Всеки се заслушва и му харесват песни и от друг жанр, било то кънтри, блус, хаус, хип-хоп или нещо такова. При условие, че всеки има право на избор и мнение, защо спорите? Нито ще си наложите мнение един над друг, нито ще се убедите взаимно кой е прав, кой е крив. Драчкате се за пълните глупости, а едва ли сте на такава възраст.Колкото до Доктор Сатан, ти си бахти шибаното копеле.Всяко мнение различно от твоето е грешно? Кво ще кажеш да си останеш сам тук и да си водиш монолозите. Спри се вече с лекциите, не си такъв музикален експерт.. а и съм на сто процента сигурна, че след някоя друга година, ще ти мине тази вълна.. Просто при всеки е така, зачетох се в поста на психото, така де психопата, извинявам се ако греша ник-нейма, та, явно и при него е било така, и при още много хора, и при мен е така, слушам си метъла от време на време, но някак си рока ми е по-мелодичен и приятен. Не разбирам защо така нападаш хората... а и, кой ти е втълпил че метълът е създаден за бунт? Та така де..

Doctor_Satan
09-27-2012, 17:53
Едно не мога да разбера, окей, има хора, които слушат метъл, но защо трябва да бъдат поставяни под етикет "метъли"? Това винаги ми е било адски глупаво, а и още нещо, сто процента, всеки от тях, и сега някой ако отрече ще излъже, не слушат само това, то просто човек не може да се ограничи само в един стил и неговите подстилове. Всеки се заслушва и му харесват песни и от друг жанр, било то кънтри, блус, хаус, хип-хоп или нещо такова. При условие, че всеки има право на избор и мнение, защо спорите? Нито ще си наложите мнение един над друг, нито ще се убедите взаимно кой е прав, кой е крив. Драчкате се за пълните глупости, а едва ли сте на такава възраст.Колкото до Доктор Сатан, ти си бахти шибаното копеле.Всяко мнение различно от твоето е грешно? Кво ще кажеш да си останеш сам тук и да си водиш монолозите. Спри се вече с лекциите, не си такъв музикален експерт.. а и съм на сто процента сигурна, че след някоя друга година, ще ти мине тази вълна.. Просто при всеки е така, зачетох се в поста на психото, така де психопата, извинявам се ако греша ник-нейма, та, явно и при него е било така, и при още много хора, и при мен е така, слушам си метъла от време на време, но някак си рока ми е по-мелодичен и приятен. Не разбирам защо така нападаш хората... а и, кой ти е втълпил че метълът е създаден за бунт? Та така де..
http://prikachi.com/images/44/5317044O.gif
Хахаха, това беше най-тъпото мнение досега...
Защо хората трябва да бъдат поставяни под етикет метъли ли? Защото истинският фен си цени музиката..... И да го кажа на повечето в прав текст.... това че слушате 2-3 метъл групи не значи че можете да се изказвате за метъла.... Ама то не може да ми слушате Bullet for my Valentine или Godsmack или там какъвто е модерен сега шитак, и понеже слушате тези групи да се взимате за метъли. ТОВА НЕ Е МЕТЪЛ... Музиката се категоризира най-вече според настроението. Метъла е брутален, мрачен и зъл. Това е най-важното! Важно е защото Ози Озбърн като е влезнал в едно кино през 1970 му е хрумнала идеята да прави музика, която да плаши хората... В слушането на викинги пиещи бира няма нищо плашещо, в слушането на скандинавска фолклорна музика с китари няма нищо страшно също....Затова е цялата работа. Метълът е дяволската музика, още от създаването си - Блек Сабат, и всичко което излиза от категорията на зловещото или поне екстремното и странното, вече не е метъл. Китарите и барабаните не са всичко, важно е настроението. А в тези групи които вие наричате метъл, това настроение го няма. И именно защото слушате "приятни" групи, то съответно можете да слушате и каквито искате други жанрове ЕДНОВРЕМЕННО и затова ми се чудите защо не приемам нищо друго освен метъла и рока. Ами да, не приемам нищо друго защото само в рока и метъла, го има това, което търся и което ми е интересно да слушам. И то е характерното за метъла. А вие подхождате с различно настроение към музиката и затова ви допада само "приятната" страна на метъла.... която всъщност е позьорска и неистинска за този жанр. Затова и мрънкам постоянно и ви казвам, че това което слушате вие не е истински метъл... Разбирам че е нещо друго, нещо приятно, което може би в харесва, аз нямам нищо против това, слушайте си го колкото си искате, но по дяволите, не го наричайте метъл. Истинският метъл фен няма как да обича много други жанрове, защото в другите жанрове музиката води до други състояния на духа и мисълта - веселие или забавление(което за мен си граничи с чалгата, но няма значение) Затова няма как да слушаш метъл и чалга едновременно. Не можеш в един момент да слушаш някакви адски звуци и апокалиптични рифове, а в следващият момент да въртиш гъобеци и да щракаш с пръсти. Но пък ако слушаш неистински метъл, това е напълно възможно, и точно това е вашият случай. Нямам нищо против това, но просто ме дразни че се слагате в една и съща музикална категория като мен, а пък всъщност музикалните ви търсения са коренно различни.
За рока вече е отделна тема...

xPafx
09-27-2012, 18:21
Нито съм казала,че слушам Bullet for my valentine, нито Godsmack, преди да се изказваш по подов моите музикални предпочитания, то, моля те, прочети първия ми пост *онзи най-горе*.Металът не е мрачен и зъл, нито пък рока, музиката е направена, за да изказва чувства.. Независимо дали са по-брутални или са блудкави. Не мога да се съглася просто с твоето твърдение.Откъде накъде трябва да е плашеща тази музика? Та защо? Кой го казва? Някой злобен пубер или а-социален 30-годишен човек, без личен живот ли? О, моля те.. И защо ти трябва да определяш кое е позьорско и кое не? Кой ти дава това право? Ти музикален специалист ли си? Музикант? Нещо?
И я.. какво, радостта и веселието и забавлението граничат с чалга, я пак?!
Нека позная.. искаш да станеш гробар, мечтата ти е да се возиш в катафалка, или като Варг Викернес да подпалваш църкви[между другото, за това съм за]да убиваш хора..
Извинявай , но това твое състояния на ярост, агресия и умопомрачение граничи до сериозни психични отклонения и го забелязвам дори и без да съм специалист в областта. Не разбирам що за сбъркано същество трябва да си, та да не обичаш веселието.. то бива, бива мазохизъм, ама чак пък до там ли? И сега ще ме попиташ защо мазохизъм.. еми, да ти кажа, то си е чист мазохизъм да живееш без веселие, затворен в някакъв порочен кръг на ярост. Това ще те погуби, говоря ти от чисто здравословна гледна точка, това не влияе добре на нервната система.. За бога, това не влияе добре на нищо!
Също така, не мога да разбера, кой е нарекъл леките неща като Godsmack или Bullet или там Nirvana, GnR, и тем подобни метъл? Аз лично не съм прочела такова нещо, а ти?
Нямам за цел да обиждам или съдя, но в крайна сметка-каквото повикало, такова се обадило!

Doctor_Satan
09-27-2012, 19:11
Да, възможно е да съм леко асоциален и умопомрачен, но това са си мой лични работи, които нямат връзка с това за което говорим. Къде е казано че метъла трябва да е зъл ли? Ами може би когато метъла възниква под въздействието на точно такива идеи. Музиката на Блек Сабат е точно такава... на следващите вълни от метъл - също. Смърт, насилие, мрачност, черепи, гробища и т.н - това е бил метъла и това трябва да си остане. Това къде е казано че метъла е зъл, е все едно да ме питаш: "Къде е казано че филмите на ужасите трябва да страшни?" Ами то се подразбира. Така е възникнал жанра, вярно че е бил изпълнен и с много групи, които са пеели за такива неща, само защото тогава е имало интерес към тях, и за да спечелят публика. Но в последствие жанра е еволюирал в нещо по-сериозно. Насилието и мрачността, които са били използвани с цел печалба и продажби, вече се утвърждават и придобиват истински характер, с което идват и наистина злите и сатанински групи. И това е всъщност метъла, или поне аз така го разбирам, поне от това, което съм изслушал. Аз търся точно това в тази музика, както и много други хора. Но наред с тези които спазват идеята и традицията, има и такива изпълнители, които искат да се харесат на по-широк кръг от хора, и да печелят пари.Но истинските гениални метъл групи никога не са подхождали с този принцип. Мисля че това обяснява и защо днес няма наистина революционни групи и албуми, както е имало през 80-те и 90-те, просто света се комерсиализира, и всеки търси само кинтите. Единственото качествено е останало предимно в блек метъла, и тук-там в траш, дет и дуум. Останалото е вече боклук.Е, интернета пък предлага поле за изява на много нови таланти и идеи.Така че има надежда... Ето примерно на какво попаднах наскоро:http://www.youtube.com/watch?v=tz0FjiS5xaU абсолютно гениално!

Та не те обвинявам какъвто и вкус да имаш, но това са фундаментални неща в метъла и трябва да се знаят.Мамка му, отвори си някое документално видео за метъла и виж. Вярно е че повечето метъли се кефят на мрачни и агресивни неща, само защото искат да са "брутални" и съответно доста от метъл музиката е насочена към тях. Но в истинската сърцевина на жанра стоят именно хората с онази вродена мрачност в себе си, както изпълнители, така и фенове.Така че с право думаш, че доста хора слушат само метъл няколко години и после се отказват, и това са само юношески прищевки и психологични процеси свързани с развитието на тийнейджърите. И това с времето отминава. Уверявам те че моя случай не е такъв.

Nikolcheto24
09-27-2012, 19:52
http://www.youtube.com/watch?v=VUjUIP2ugG4&feature=context-vrec

sashko705
09-27-2012, 20:48
Само не разбирам защо oграничаваш новите групи в BFMV или Godsmack.. Според мен има и много нови групи, които също пресъсдават тази мрачна атмосфера и бруталността:


http://www.youtube.com/watch?v=ZJJrIQsCTcQ


http://www.youtube.com/watch?v=fqNrwWoq5V0


http://www.youtube.com/watch?v=XjECjnjl6_Q

A и все пак не е задължително да е метъл, че да съсдаде някаква по-мрачна и тягостна атмосфера. На пример този вид музика http://www.youtube.com/watch?v=n1vjTJTRn48 е също толкова мрачен, колкото и метъла...

IncendiaSanctus
09-27-2012, 21:36
Оф, смешно ми е да чета и едните и другите... Doctor Satan, бях останал с впечатлението, че слушаш хубави групи, недей да го разваляш с такива мнения :/
Остави ги да слушат каквито си искат помии... Какво ти е на тебе ? ;D
И на мен не ми харесват особено Bullet и тем подобни нови групи и групички... Ама като им е кеф - да ги слушат.
Дали са метъли ? Никак даже. Дали аз съм метъл ? Не искам да съм метъл. В днешно време метълите са пияници и олигофрени със страшно забити възприятия за всичко, най-вече за музика.
Да, слушам Manowar, голям фен съм им. Слушам Sabaton, Ensiferum, Slayer, Arch Enemy, Majesty, Iron Maiden и още десетки групи.
НО
Слушам и Pero Defformero. Слушам Depeche mode, слушам Wolfsheim, слушам и Otto Dix, ако искам ще слушам и Цеца Величкович... Имам периоди, имам настроения, ще си слушам каквото ми е кеф, не мога да съм в някакво унасящо, полу-заспало настроение и да си пусна Том Арая да ми крещи, че Господ ни мрази всички, преди да заспя...

Azoria
09-27-2012, 22:58
Охх, не се сдържах просто пак да се включа. Как не харесваш хора с предразсъдъци, след като ти самата заключи, че потребител е чалгар, само защото не слуша блек. Колко човека, слушащи чалга познаваш? Е, не са всичките..


Само, защото не слуша блек? Ти къде го прочете това? Беше заради целия безсмислен пост,който ми се видя на човек с ограничено до "чака-рака" мислене :lol: както вече казах - никой не е безгрешен..


Doctor_Satan, убеждавам се, че имаш проблеми със социалния живот. Както ти казаха вече - мислиш,че само твоето мнение е правилно. Музиката е нещо,което се възприема различно от всеки, спри да се опитваш да си налагаш мнението (което никой не ти и иска) тук на хората,които влизат да си напишат какво им харесва да слушат (защото няма по-нормално нещо от това да правиш каквото ти харесва, при теб не е по-различно - харесва ти да се депресираш и си си улучил какво да слушаш...)..
Мислиш,че като си си въобразил ,че малко мрак и зловещи припеви са нещо кой знае колко дълбоко замислено, си открил някакъв нов свят, в който ние не сме посветени.. :? Ще ти кажа нещо - и метъла,който не ти харесва пак е метъл! ;)

nor4eto99
09-28-2012, 03:37
http://cs-bg.info/forum/viewtopic.php?f=27&t=2667 :)

psychopath
09-28-2012, 04:23
Не, не можах да ида. Точно, когато бяха концертите, аз все бях зает.
Гадничко, щеше да се изкефиш! :Д

psychopath
09-28-2012, 04:38
DoctorSatan е абсолютен ретард, няма смисъл да се занимавате...кон с капаци. Преди съм спорил с него точно на такава тема и разбрах, че е изгубена кауза, а не ми се занимава да си чеша езика.

xPafx, слушал/свирил съм много метъл, но имам по-любими стилове (ако ви е толкова любопитно ще ги изброя, заедно с групи/изпълнители), никога не съм слушал САМО метъл, а напоследък доста рядко, като изключим снощи - малко си направих водка вечер с пауър метъл. :Д
Не ми беше това идеята де, малко се отплеснах...относно музикалните вълни. Да, има такива принципно, но има групи и като цяло стилове, които слушам от 10-15 години примерно

darkPaladin
09-28-2012, 08:21
Нито съм казала,че слушам Bullet for my valentine, нито Godsmack, преди да се изказваш по подов моите музикални предпочитания, то, моля те, прочети първия ми пост *онзи най-горе*.Металът не е мрачен и зъл, нито пък рока, музиката е направена, за да изказва чувства.. Независимо дали са по-брутални или са блудкави. Не мога да се съглася просто с твоето твърдение.Откъде накъде трябва да е плашеща тази музика? Та защо? Кой го казва? Някой злобен пубер или а-социален 30-годишен човек, без личен живот ли? О, моля те.. И защо ти трябва да определяш кое е позьорско и кое не? Кой ти дава това право? Ти музикален специалист ли си? Музикант? Нещо?
И я.. какво, радостта и веселието и забавлението граничат с чалга, я пак?!
Нека позная.. искаш да станеш гробар, мечтата ти е да се возиш в катафалка, или като Варг Викернес да подпалваш църкви[между другото, за това съм за]да убиваш хора..
Извинявай , но това твое състояния на ярост, агресия и умопомрачение граничи до сериозни психични отклонения и го забелязвам дори и без да съм специалист в областта. Не разбирам що за сбъркано същество трябва да си, та да не обичаш веселието.. то бива, бива мазохизъм, ама чак пък до там ли? И сега ще ме попиташ защо мазохизъм.. еми, да ти кажа, то си е чист мазохизъм да живееш без веселие, затворен в някакъв порочен кръг на ярост. Това ще те погуби, говоря ти от чисто здравословна гледна точка, това не влияе добре на нервната система.. За бога, това не влияе добре на нищо!
Също така, не мога да разбера, кой е нарекъл леките неща като Godsmack или Bullet или там Nirvana, GnR, и тем подобни метъл? Аз лично не съм прочела такова нещо, а ти?
Нямам за цел да обиждам или съдя, но в крайна сметка-каквото повикало, такова се обадило!

знаеш какво ми е мнението за Русия руската музика и армия

както съм метъл знам и всички български бойни маршове

явно съм крайно извратен метъл или Пафата е права

BrainlessROCKBABY
09-28-2012, 09:08
Ако имаш грам обща култура за метъла ще знаеш, че изобщо не е измислен като екстремен и брутален, смешно е да обясняваш какво значи тази музика като ти самия не знаеш какво е. Не се опитвай да пробуташ крещящите изроди.
YES!

IncendiaSanctus
09-28-2012, 10:44
В тоя ред на мисли - ходих и на Sabaton/Alestorm, и на Ensiferum/Children... Неслучайно Children of Bodom са на второ място, за мен те подгряваха на Ensiferum, нищо че бяха след тях ;D

xPafx
09-28-2012, 11:21
Георги! Не ми викай Пафа, това звучи като кобила/не че един приятел днес не ме оприличи на такава де, ама моята красота или липса на красота, или квот е там не е темата/та.. аз просто изказвам мнение, не обвързвам никого с него. А теб никога не съм те оприличавала на нещо зло или извратено..то си е до човек и начина, по който приема музиката , а не до самата музика.

DesireToFire
09-28-2012, 11:30
xPafx, слушал/свирил съм много метъл, но имам по-любими стилове (ако ви е толкова любопитно ще ги изброя, заедно с групи/изпълнители), никога не съм слушал САМО метъл, а напоследък доста рядко, като изключим снощи - малко си направих водка вечер с пауър метъл. :Д

Стана ми любопитно какво слушаш :Д

xPafx
09-28-2012, 11:33
И на мен.

darkPaladin
09-28-2012, 11:33
Георги! Не ми викай Пафа, това звучи като кобила/не че един приятел днес не ме оприличи на такава де, ама моята красота или липса на красота, или квот е там не е темата/та.. аз просто изказвам мнение, не обвързвам никого с него. А теб никога не съм те оприличавала на нещо зло или извратено..то си е до човек и начина, по който приема музиката , а не до самата музика.
аз правилно се изказах ама копирах грешния ти коментар трябваше да е предния всъщност :D
напасни написанато към него и ще разбереш на къде бия ^^

сори няма да ти викам повече така

xPafx
09-28-2012, 11:45
е ти какво искаш бе ,човек, аз съм си още едно дете.. ;Д

Doctor_Satan
09-28-2012, 12:26
DoctorSatan е абсолютен ретард, няма смисъл да се занимавате...кон с капаци. Преди съм спорил с него точно на такава тема и разбрах, че е изгубена кауза, а не ми се занимава да си чеша езика.

xPafx, слушал/свирил съм много метъл, но имам по-любими стилове (ако ви е толкова любопитно ще ги изброя, заедно с групи/изпълнители), никога не съм слушал САМО метъл, а напоследък доста рядко, като изключим снощи - малко си направих водка вечер с пауър метъл. :Д
Не ми беше това идеята де, малко се отплеснах...относно музикалните вълни. Да, има такива принципно, но има групи и като цяло стилове, които слушам от 10-15 години примерно

http://prikachi.com/images/216/5319216W.gif
Баа, и мен ме мързи да разтягам локуми, ама жегваш ме да пиша ....
Човешкият живот е преобладаващо психичен процес. Човешките мисли са образи и сенки в главата на мислещия. Това може да се види примерно, когато хората си говорят сами, разиграват въображаеми сцени и т.н. Лошото е че хората приемат и самите себе си като образи, и пречупват цялата постъпваща информация през призмата на своите образи... Просто няма как да разбереш логиката и начина на подреждане на информацията в моите мисли, невъзможно е. Също както и аз няма как да разбера твоите. Затова се получава разлика между това което аз казвам, и това което ти чуваш(или четеш). Така че тези спорове като цяло са безсмислени.
Да ме обвиняваш, че съм бил кон с капаци, е просто лицемерие, тъй като и ти хейтваше досега доста стабилно.
Едно заключително твърдение: Метълът е богата музика и предлага за всеки по нещо, според това какво търси. А това какво търси е определено преди всичко от умствения му капацитет. Така че дори и това, което повечето от пишещите тук наричат метъл, деиствително да е метъл, то това не ви прави по-малко тъпи . Да казвам ви го, повечето от тези които ми отговориха тук са абсолютни малоумници, прости и неистински хора, с големи претенции и обществено коректен начин на разсъждение. Психопат, както ти имаш своите наблюдения че 99% от метълите са ретарди(което всъщност е близо до истината, но то като цяло 99% от хората са ретарди), то така и аз имам наблюдения върху хората слушащи различна музика. И макар да има изключения, могат да се видят някакви условни закономерности между това каква музика слушат, какво търсят, дали изобщо търсят нещо, и какъв им е умствения багаж.
И за бога, спрете да ми слагате думи в устата " Ъъъ който не слуша само метъл е пълен идиот hurrr durr"... Още повече че аз слушам повече прогресив и психаделичен рок, отколкото метъл.

xPafx
09-28-2012, 12:35
Пич, вече си противоречиш, първо, това което се пускало тук, като предпочитания на другите не било метъл, сега пък било.. После бил разнообразен и имал за всеки по нещо, зависи кой какво търси, а ти в същото време го ограничаваш ,само да тази тъмната му страна и уж само това е истинския метъл.
Още нещо, защо музиката да говори за капацитета? Не съм съгласна, познавам много по-умни, добри и мили хора, слушащи дори чалга,да ЧАЛГА, от такива, които слушат друг стил музика. Друг е въпроса, естествено, че чалгата не може да те обогати по никакъв начин.

Doctor_Satan
09-28-2012, 13:02
Отказвам се просто, написал съм достатъчно, който иска, да чете и да осмисля...
Ето ви една хубава песен, и си останете с добро, на мен повече не ми се занимава...

http://www.youtube.com/watch?v=hB_W8K9-YiU

psychopath
09-28-2012, 13:41
Ами основно слушам пънк, ска и се набляга на ска-пънка, Ой!, хардкор, РАК, рок, малко инди ; от метъла - спийд, пауър, хеви, фолк (но определено не слушам 'основно' метъл). Хардкор техно и пр. по-хард електронни стилове.
Слушам групи от различни държави, съотвено различни езици. (италиански, испански, немски, руски, скандинавски и т.н... голям фен съм на хърватската сцена!), също така леви, десни, аполитични...
Примерно в ласт.фм-а от първите 20 групи, 4-5 са по-познати на сравнително широката общественост...не, че не съм слушал и не слушам и популярни изпълнители, разбира се. Малко по-ъндърграунд ;д
И него бих пльоснал, но колекцията с музиката ми замина със стария компютър, а ласта го направих след това...

Като групи : Dropkick Murphys, Perkele, Streetlight Manifesto, Project Vandal, Kategorie C, H2O, Talco, Sniper, Clown's'ball, Clockwork Times и др.
Електронни - Evil Activities, Tha Playah, Korsakoff...

xPafx
09-28-2012, 13:51
а, тва Перкеле ме кефи,като израз, на фински е, нали?

Doctor_Satan
09-28-2012, 13:56
Абе ласт.фм-а не го ли направиха платен? На мен не ми дава да си пускам нищо там.
А и.... пънка е голяма музика. Определено има какво да предложи, но просто не ми е по вкуса.

DesireToFire
09-28-2012, 14:09
Ами основно слушам пънк, ска и се набляга на ска-пънка, Ой!, хардкор, РАК, рок, малко инди ; от метъла - спийд, пауър, хеви, фолк (но определено не слушам 'основно' метъл). Хардкор техно и пр. по-хард електронни стилове.
Слушам групи от различни държави, съотвено различни езици. (италиански, испански, немски, руски, скандинавски и т.н... голям фен съм на хърватската сцена!), също така леви, десни, аполитични...
Примерно в ласт.фм-а от първите 20 групи, 4-5 са по-познати на сравнително широката общественост...не, че не съм слушал и не слушам и популярни изпълнители, разбира се. Малко по-ъндърграунд ;д
И него бих пльоснал, но колекцията с музиката ми замина със стария компютър, а ласта го направих след това...

Като групи : Dropkick Murphys, Perkele, Streetlight Manifesto, Project Vandal, Kategorie C, H2O, Talco, Sniper, Clown's'ball, Clockwork Times и др.
Електронни - Evil Activities, Tha Playah, Korsakoff...

Сетих се съвсем, и друг път си споменавал:Д С Perkele те помня точно.

sunman
09-28-2012, 14:48
https://www.youtube.com/watch?v=hjzlhHTP3ks&feature=plcp
Айде стига спорите !! :D няма смисъл, кефете се и тва е !

psychopath
09-29-2012, 20:37
а, тва Перкеле ме кефи,като израз, на фински е, нали?

Мда, в случая е швеска Ой! група : )

jajity
09-29-2012, 20:49
обичам обичам обичам обичам обичааам Asking Alexandriaaaaa :3 ;d
любими песничкии:
http://www.youtube.com/watch?v=nlFMMvFhk_s
http://www.youtube.com/watch?v=cCLkeDeRiKw
http://www.youtube.com/watch?v=x2z1bepbfEM

Doctor_Satan
09-29-2012, 21:10
обичам обичам обичам обичам обичааам Asking Alexandriaaaaa :3 ;d
любими песничкии:
http://www.youtube.com/watch?v=nlFMMvFhk_s
http://www.youtube.com/watch?v=cCLkeDeRiKw
http://www.youtube.com/watch?v=x2z1bepbfEM

http://prikachi.com/images/364/5325364o.gif
И после защо се изнервям и пиша дълги постове.... Ами как бе мамка му? По дяволите, това е метъл тема, а никой не постна добри метъл групи - класически истински метъл... Само някакви Godsmack и Nightwish - ове, а сега ето го и тоя.... Еми как да не се издразня ебаси?! Еми майната ви, майната им и на шибаните комерсиални помияри, майната им на шибаните teen angst уръфляци дето си мислят че правят музика.... Fuck you all!

Fuck it, I'm out...
http://prikachi.com/images/376/5325376L.gif

sashko705
09-29-2012, 21:14
http://prikachi.com/images/364/5325364o.gif
И после защо се изнервям и пиша дълги постове.... Ами как бе мамка му? По дяволите, това е метъл тема, а никой не постна добри метъл групи - класически истински метъл... Само някакви Godsmack и Nightwish - ове, а сега ето го и тоя.... Еми как да не се издразня ебаси?! Еми майната ви, майната им и на шибаните комерсиални помияри, майната им на шибаните teen angst уръфляци дето си мислят че правят музика.... Fuck you all!

Fuck it, I'm out...
http://prikachi.com/images/376/5325376L.gif
Asking Alexandria не са комерсиални, а оня големия фен по-горе изглежда позиращ...

Doctor_Satan
09-29-2012, 21:23
Asking Alexandria не са комерсиални, а оня големия фен по-горе изглежда позиращ...


...... майната им на шибаните teen angst уръфляци дето си мислят че правят музика....
Asking Alexandria не струват... а от това което виждам на клипа, доста комерсиални ми изглеждат.

sashko705
09-29-2012, 21:25
http://www.youtube.com/watch?v=rtOyqrNPzsY&feature=relmfu

Doctor_Satan
09-29-2012, 21:35
Просто не струват брат, нищо лично... Няма никаква музика в тях, пълен фалш... И то не защото звучат твърде брутално или крещят. Аз обичам крещенето, но това е просто позьорщина, и всички такива тийн, емо, преструващи се на брутални, гейчета не струват. Колкото и да се тръшкат и да се правят на бунтари, остават си само нещастници... Ето нещо наистина брутално, и въпреки това мелодично http://www.youtube.com/watch?v=InYp8LIg4ng , говори се че вокалиста си е рязал ръката в студиото, за да пее по-истински...

jajity
09-29-2012, 21:40
Всеки с вкуса са манячетаа ;] Tова, че на вас не ви харесват не означава, че и другите не трябва да им се кефят :) \\//

DieselBlood
09-29-2012, 21:40
Тоя ми проби тъпанчетата. Ти сериозно ли си мислищ, че колкото повече крещят и китарите дънят, толкова по-качествена музика става?

sashko705
09-29-2012, 21:52
И не разбрах с какво тая врява превъзхожда Аскинг Александрия... Нито с текст, нито с инструментал, a това, че вокала си има някви психически проблеми не е извинение. :D

Doctor_Satan
09-29-2012, 21:53
Тоя ми проби тъпанчетата. Ти сериозно ли си мислищ, че колкото повече крещят и китарите дънят, толкова по-качествена музика става?

Глупости, аз харесвам мелодичната музика... За мен това което постнах е мелодично и грам не ме дразни.... В него има заложено чувство, има емоция, тия свирят от сърце. За мен това е най-важно, това прави музиката качествена. Иначе разбирам защо ти е пробило тъпанчетата и няма как да ти хареса. Аз си спомням когато слушах само по-леки групи, и си пуснах Slayer да видя какво толкова ги хвалят...
1 слушане - Ееее това е отвратително, как може някой да го слуша тва...Само някакви крясъци...
2 слушане - Не е чак толкова зле, но доста шумно и немелодично.
3 слушане - Това е хипер, супер, мега добро!!

Няма как да ти хареса от първия път, чуваш само крясъци и грозни звуци, не можеш да усетиш мелодията....просто не си свикнал да чуваш отвъд границите на познатото.

Doctor_Satan
09-29-2012, 22:05
Дееба защо пак писах в тая тема изобщо, само се дразня.... Напускам окончателно!
http://prikachi.com/images/590/5325590R.gif

the-little-pain
09-30-2012, 09:15
Да , наистина Asking Alexandria по голямата част от песните им е от скриим но аз точно това им обожавам и имат смислени текстове <333333

xPafx
09-30-2012, 11:08
Мда, в случая е швеска Ой! група : )
Ура за мен, знам нещо, ахах ;д

xPafx
09-30-2012, 11:10
Дееба защо пак писах в тая тема изобщо, само се дразня.... Напускам окончателно!
http://prikachi.com/images/590/5325590R.gifЧао скъпи, ще те чакам в леглото! :*

Azoria
09-30-2012, 13:56
Майната ни,защото не приемаш правото на избор.. Пха, жалки хора, заеби.. :?

Nikolcheto24
09-30-2012, 15:27
Asking Alexandria - сериозно ли?

sashko705
09-30-2012, 16:40
Asking Alexandria - сериозно ли?

ДА. http://24.media.tumblr.com/tumblr_ljk86lBYLd1qfnunzo1_250.gif

autumn_eyes
09-30-2012, 18:30
Видовете метъл се явяват на изпит:
1. Tраш метъл: Студентът влиза залитайки в аудиторията, изяжда билета си, отговаря не по темата и си излиза.
2. Хеви метъл: Студентът пристига, яхнал чопъра, кьоркютук пиян, при влизането допива бутилка бира, хвърля я на катедрата, изтегля си въпрос, оригва се звучно, отговаря и си излиза.
3. Дет метъл: Студентът влиза, убива преподавателя и си излиза.
4. Блек метъл: Изпитваният пристига късно вечерта, завързва преподавателката и я провесва от тавана, след което жестоко я измъчва, изцапвайки масата, върху която е нарисувал пентаграма с кръвта на младенец.
5. Гор метъл: Влиза залитайки в аудиторията, изнасилва преподавателката, след това я убива, изнасилва я още веднъж, изкормва тялото и изяжда вътрешностите, размазва останките по цялата аудитория и отново я изнасилва.
6. Дум метъл: Студентът си изтегля билет, но осъзнава, че никога няма да отговори на тези въпроси, изпада в депресия и се самоубива. Трупът му е изнасилен от всички присъстващи.
7. Прогресив метъл: Студентът пристига с китарата си и изсвирва 26-минутно соло, в следствие на което професорът умира от скука.
8. Глем метъл: Преподавателят пада от стола си от смях при вида на студента и му поставя отличен. Студентът събира козметични продукти от присъстващите момичета и оцветява изпитните билети в розово.
9. Грайндкор: Студентът пристига, минута-две размахва ръце и реве нещо нечленоразделно, след което си тръгва.
10. Ню метъл: Панталоните на студента се закачат за вратата и той не може да влезе в аудиторията.
11. Индъстриъл: Студентът пристига целият в кал и мръсотия, псувайки на майка, и охраната го изхвърля.
12. Готик метал: Студентът пристига с черна карета, влиза в аудиторията, като си поправя грима и демонстрира патос, изпада в депресия и се разплаква. После си спомня за смъртта и още веднъж изпада в депресия. Изтегля си билет, вижда, че въпросите не са ИСТИНСКИ, и изпада в патосна депресия. Преподавателят също разбира това и също се депресира. Всички останали се депресират и заплакват. Изпитът не се състои, светът не е съвършен.
13. Пънк-рок: Студентът пристига облечен в черно сако, пиян като кирка и без зъби, плюе на пода, изпикава се върху масата с билетите, като опръсква леко преподавателя, оригва се и заспива.
14. Руски рок: Влиза група студенти, които постоянно си отстъпват място един на друг и се черпят с бира, събират по 2-3 рубли от всеки присъстващ, после всичките седем отговарят на един билет и си заминават с трамвая, като го клатят.
15. Пауър метал: Студентът идва облечен в елфически доспехи, отговаря безпогрешно на абсолютно всички въпроси от билета и на въпросите на преподавателя, след което награбва най-красивата колежка и си тръгва с нея обратно към Омагьосаната Гора, яхнал бял еднорог.
16. Национал-социалистически метъл: Студентът влиза, облечен в нацистка униформа, следван от маршируващи колеги. Всичките кряскат "Хайл!" с изпъната напред дясна ръка. Студентът изтегля билет, отговаря безупречно точно, но въпреки това не успява да вземе изпита, понеже идва полиция и го арестува.
17. Фолк метъл: Студентът влиза с игрива походка, облечен в разнородни парцали, свирейки на акордеон и следван от няколко подобни като него колеги с китара, цигулка, дайре и прочее. Всички студенти в аудиторията играят в ритъм, с изключение на преподавателя, който заспива от отегчение.
18. Християнски метъл: Студентът влиза, облечен в бяло расо, и приканва присъстващите да се покаят, защото Краят наближава. Колегите го повалят на земята и го заритват вкупом, а професорът с голямо задоволство му пише двойка.
19. Симфоничен метъл: Изпитът се провежда в огромна зала, където под съпровода на огромен оркестър студентът извисява прекрасен глас. Всички слушат прехласнати, забравили за какво всъщност са се събрали.
20. Викинг метъл: Студентът изкъртва вратата с могъщ ритник и връхлита с рев към катедрата, екипиран с броня, рогат шлем и огромна брадва. Започва да сече като бесен наляво-надясно, аудиторията панически се изнася. Накрая студентът сгащва в един ъгъл примрялата от страх преподавателка, изнасилва я до смърт, прибира всичките й пари и бижута и си тръгва победоносно, запалвайки университета след себе си.





И в този смисъл- видове метъл много. Който каквото харесва. Важното е да го чувстваш в душата си. И когато не знаеш какво точно искаш да слушаш, да си пуснеш любимата група и да и се кефиш все едно не си я слушал 4346891364894632 пъти. \m/\m/\m/\m/

the-little-pain
10-03-2012, 09:05
много правилно : ))

skate
10-03-2012, 17:08
Нищо лично доктор сатана ама точно ти си си ограничения човек.Изключително тъпо е да отблъскваш хора само защото не слушат твоя стил музика.Кавко значение има хората каква музика слушат?или примерно да чуеш някоя мега готина песен по радиото,после да я видиш в интернет,обаче когато разбереш че е известна и не е от твоя стил и да я разкараш веднага.Аз примерно когато слушам някви песни през хуя ми е какъв стил са,за тва и не знам какво да отговарям като ме питат какво слушам :Д

Doctor_Satan
10-03-2012, 18:12
Нищо лично доктор сатана ама точно ти си си ограничения човек.
Току-що изписа един тон глупости, които аз дори не съм казал, и с цялата си наглост наричаш мен ограничен? Та ти дори не си разбрал какво съм искал да кажа.... Поредното доказателство че "през хуя ми е какво слушам" и това да си глупак, са всъщност в тясна взаимовръзка.

Кавко значение има хората каква музика слушат?
Никакво значение няма, аз не казвам че всички трябва да слушат метъл. Но смело твърдя че музикалния вкус се определя от умствения капацитет на индивида. И това е нещо което всеки може да види, не е нищо скрито. А вашият музикален вкус е израз на това което търсите. Тъй като всяко творение е отражение на своят създател, то и вашите търсения в музиката са определен само и единствено от вас. А какво търсите вие? Какво търсиш ти в една песен? Аз търся много неща, и малко са групите и жанровете съдържащи такава музика. Съдържаща настроение, послание, изменяща представата ти за света, все едно четеш книга или гледаш филм. Отнася те в една друга вселена, и ти предава своята картина за света. Това търся аз! А ти търсиш едно нищо, и го търсиш точно защото си едно нищо. Каквото търсиш от живота, това търсиш и в музиката! А ти не търсиш нищо, защото си приятно вглъбен в неосъзнатия сън които наричаш живот и битие. Това е живота на малкия човек, на които му е достатъчно само най-повърхностното в живота, и търси да се изживава с най-простите наслади в живота, и музиката олицетворяваща ги. На теб явно това ти е достатъчно, но на мен не ми е. И на някой хора, сътворили гениални произведения в музиката, също не им е било достатъчно. Тези хора са изследвали вътрешният си свят, и са го предали в музика.Ти няма как да ги харесаш защото слушаш повърхностно, също какъвто вероятно си и самият ти. Така че и аз мога да слушам музика, която ми е през хуя в какъв стил е, бил съм доста време така. Но към тази музика вече загубих интерес, защото тя не предоставя никакво удовлетворение в моите търсения.В нея няма тръпка, идея, нещо закодирано и скрито - всичко е до болка познато. Затова и не я слушам тази музика, иначе нямам отношение към нея, тя звучи приятно, но приятното звучене както казах не ми е цел и търсене в музиката. Аз търся нещо повече. И понеже ти не разбираш символиката която определена музика носи, и слушаш само на първично ниво, то аз съм ограничен? Казвам ти, не ме интересува какво слушаш, за всеки влак си има пътници, всеки да си слуша каквото му е на душа. Но това че един циганин си гледа свинете на село и само това знае, и е щастлив с това, не значи може да се слага наравно един аристократ примерно. Музиката ви е тъпа, защото е направена от тъпи хора, за други тъпи хора, и към това аз нямам никакви претенции. Но не изкарвайте простолюдния си манталитет и житейски път, като нещо равно на духовното и творческо търсене. Няма как да сложиш знак за равенство между Галена и Вивалди, и двете съществуват, и двете се слушат, но само защото всеки има привилигията да си слуша каквото иска не значи че двете музики са еднакво добри. Мисля че някой е разтълкувал грешно идеята за свобода, човешки права и демокрация. Демокрацията не значи "Моята глупост е равна на твоята интелигентност, и трябва да бъде уважавана".
Така че, слушайте си каквото си искате, но това не ви прави по-малко малоумни.


Изключително тъпо е да отблъскваш хора само защото не слушат твоя стил музика.
Отблъсквам хората, когато са тъпи, не когато имат кофти(според мен) музикален вкус. Но в 95% от случаите, двете се припокриват. Нормално е , за тъпи хора, тъпа и безидеина музика, комерсиален бълвоч запълнен с псевдо-истините на "малките" хора. Изобщо не се впечатлявам от това, нямам претенции към него, но да се сравнява с музика, която дефакто има нещо заложено, е просто пълна простотия.
И в тази връзка, вметнах че т.нар. комерсиален метъл не е метъл. Ако разбираме метъл - изпълнение с електрически китари,бас и барабани, то тогава всяко бездарно дрънкане на тези инструменти може да се пресметне към метъла. Но това не е така, и затова помолих бездарните групи, лишени от всякакъв стил, смисъл, идея и емоция, да не се причисляват към метъла, въпреки че се използват същите инструменти. В тази насока беше цялото ми послание, но сега сигурно отново ще се появи някой несъзнателен олигофрен, който отново ще ме прочете диагонално и първосигнално.....

nor4eto99
10-03-2012, 18:25
doctor satan какво мислиш за еванесънс?

Doctor_Satan
10-03-2012, 18:42
Добри са, имат хубави песни, но не са точно мой тип.

tori
10-04-2012, 06:43
Linkin Park, 30 Seconds To Mars, Threes Days Grace, Metallica, Manowar, SlipKnot, Rammstein, Escape The Fate, Sonic Sindycate, Lacuna Coil, My Chemical Romance, Aerosmith, Nickelback, My Darkest Days, Green Day, Anthrax, Sistem Of A Down, In Flames, Sonata Arctica, Bullet For My Valentine, Sum 41, Nirvana, Asking Alexandria, Papa Roach и може би още малко отгоре, за които не се сещам. :D А песните са ужасно много и няма да пиша.

skate
10-04-2012, 09:28
ми ти хубу търсиш мелодичността но сеш се че едни я откриват в death metal-a,други в хип хопа,трети в hardcora.Това,че ти неможеш да я видиш не означава че я няма.Примерно http://www.youtube.com/watch?v=iOyrHfc-6lg за мен тази песен си има всичко,което аз търся в музиката.Няма мелодична-не мелодична песен,хувава-лоша и тнт всеки сам за себе си си определя.

Да допълня . изключвам песни създадени с цел пари,популярност и такива простотий

Doctor_Satan
10-04-2012, 10:53
ми ти хубу търсиш мелодичността но сеш се че едни я откриват в death metal-a,други в хип хопа,трети в hardcora.Това,че ти неможеш да я видиш не означава че я няма.Примерно http://www.youtube.com/watch?v=iOyrHfc-6lg за мен тази песен си има всичко,което аз търся в музиката.Няма мелодична-не мелодична песен,хувава-лоша и тнт всеки сам за себе си си определя.

>"ми ти хубу търсиш"
>"но сеш се"
>"хувава-лоша и тнт"
>"простотий"
И ти сериозно си мислиш, че може да претендираш за някакво мнение....?
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/184/961/tumblr_lnvvueuSsj1qcj56b.png
Както вече казах, хората, на които им е през хуя каква музика слушат, обикновено са малоумни. И ти приятелю, си доказателство за това. Но аз това го виждам всеки ден, така че с нищо не ме изненадваш. Нито пък ме изненадаха псевдо-интелектуалните мърши, които се изсипаха вкупом да ми говорят колко не съм бил прав, и как всеки си имал вкус, а аз трябва да му го уважавам. Как по дяволите трябва да уважавам олигофрени, още повече пък техните избори и препочитания?

И за пореден път казвам : Да, всеки си определя сам какво му харесва, но това не е аргумент срещу моето твърдение. Дадох ти пример - Това че един циганин си харесва чалгата и намира това което търси в нея, не значи че чалгата е на същото музикално ниво като други видове музика.

nor4eto99
10-04-2012, 17:43
Сатан, какво ще кажеш за Iron Maiden? http://www.youtube.com/watch?v=a8HqTX00p0o&feature=endscreen

Doctor_Satan
10-04-2012, 18:09
Е какво мога да кажа за Iron Maiden.... та това са едни от бащите на метъла. Те са пионери с много характерно звучене. Онова надграждане на вокала, и то от вокал като Брус Дикинсън, е просто невероятно. Естeствено имат си и кусури, но пък са една от най-влиятелните банди, вдъхновили толкова много други изпълнители, че просто е грехота да се каже нещо против.

nor4eto99
10-04-2012, 18:50
Сатан, вече има една хубава група в тази тема, доволен ли си? :D

sashko705
10-04-2012, 19:08
ми ти хубу търсиш мелодичността но сеш се че едни я откриват в death metal-a,други в хип хопа,трети в hardcora.Това,че ти неможеш да я видиш не означава че я няма.Примерно http://www.youtube.com/watch?v=iOyrHfc-6lg за мен тази песен си има всичко,което аз търся в музиката.Няма мелодична-не мелодична песен,хувава-лоша и тнт всеки сам за себе си си определя.

Да допълня . изключвам песни създадени с цел пари,популярност и такива простотий

'Cause I'm T.N.T., I'm dynamite!

Doctor_Satan
10-04-2012, 20:41
Сатан, вече има една хубава група в тази тема, доволен ли си? :D

Да! :D


'Cause I'm T.N.T., I'm dynamite!

АХахахахх и аз точно затова се сетих, като за първи път видях какво е написал.

Oldschool
10-10-2012, 07:54
Тръгнах да чета темата, ама мнението на някакъв 14 годишен ждрольо, който е прекалил с повервина ме отказа. Метъла това, метъла онова... трябвало да бъде брутален, зъл и жесток към малки котенца. И ми дава за примери на бедните, скучни и безинтересни групи, които някога са се добирали до звукозаписна техника.

Ще си призная, че от първа страница прескочих направо тук, защото нямаше да понеса мозъчният демидж, който щяха да ми причинят другите страници.

Doctor_Satan
10-10-2012, 09:49
Тръгнах да чета темата, ама мнението на някакъв 14 годишен ждрольо, който е прекалил с повервина ме отказа. Метъла това, метъла онова... трябвало да бъде брутален, зъл и жесток към малки котенца. И ми дава за примери на бедните, скучни и безинтересни групи, които някога са се добирали до звукозаписна техника.

Ще си призная, че от първа страница прескочих направо тук, защото нямаше да понеса мозъчният демидж, който щяха да ми причинят другите страници.
http://prikachi.com/images/797/5362797l.jpg

Oldschool
10-10-2012, 10:35
Отговора беше по-беден отколкото очаквах. За съжаление елементарните хора боравят с елементарни миймове и се мислят за оригинални. Разкажи ми повече за екстремния метъл, за екстремизма и там другите глупости, които плямпаш. Обичам коне с капаци, които си мислят, че като са си топнали краката в морето и вече са плувци, та започват да дават определения, да съдят и да говорят глупости на килограм.
Моля, искам още.

DennisCobain
10-10-2012, 10:51
Linkin Park, 30 Seconds To Mars, Threes Days Grace, Metallica, Manowar, SlipKnot, Rammstein, Escape The Fate, Sonic Sindycate, Lacuna Coil, My Chemical Romance, Aerosmith, Nickelback, My Darkest Days, Green Day, Anthrax, Sistem Of A Down, In Flames, Sonata Arctica, Bullet For My Valentine, Sum 41, Nirvana, Asking Alexandria, Papa Roach и може би още малко отгоре, за които не се сещам. :D А песните са ужасно много и няма да пиша.

оу даа.. Метъл...

Doctor_Satan
10-10-2012, 10:53
Отговора беше по-беден отколкото очаквах. За съжаление елементарните хора боравят с елементарни миймове и се мислят за оригинални. Разкажи ми повече за екстремния метъл, за екстремизма и там другите глупости, които плямпаш. Обичам коне с капаци, които си мислят, че като са си топнали краката в морето и вече са плувци, та започват да дават определения, да съдят и да говорят глупости на килограм.
Моля, искам още.
Хаха, още в началото казах че съм хейтър и трол, а всички продължиха да ме хранят. Естествено че изписах един тон глупости, повечето от тях можех сам да оспоря, и то по-добре отколкото другите успяха да ги оборят. Не ме интересува това какво съм написал конкретно, не се идентифицирам с метъл музиката и изобщо с нищо не се идентифицирам, най-малкото с някаква си бруталност и екстремност. Интересуваха ме реакциите на хората, затова продължих да споря и да наливам масло в огъня, защото ми е интересно как хората се нагаждат според това какво съм написал, и какъв образ им предавам на човека, които уж съм. А те, всеки според своя си светоглед, ме възприеха по различен начин и всеки един вид написа сам себе си. Ти го правиш същото и реагираш според начина по който ме виждаш, а това зависи както от самия теб, така и от това какво аз съм ти подал като информация. Ти написа себе си в този пост, не мен, а аз мога само да се смея на напъните ти да ме оприличиш на нещо. И сега даже ако искаш мога да продължа да споря, за всяко нещо мога да измисля хиляди простотии доказващи го. Но тъй като вече към темата няма интерес, тролването ми се струва безсмислено. Докато хаоса и несъответствието в представите на хората, които създадох тук в началото, бяха повод за някои много добри първосигнални изцепки, примесени с тук-там сносни опити за аргументация. И на всичко това доста се посмях. Но при теб дори липсва опита за аргументация. Само претенцията че уж знаеш какъв съм...

Oldschool
10-10-2012, 12:04
А, сега минахме на друга втръснала до болка тема... "ама ти не ме познаваш, аз си тролех, бла-бла". Във форума биваш идентифициран с ник, аватар и тъпотиите, които пишеш. И на базата на това всички си вадят заключения, коментират постове и т.н.
Ти ако си решил да играеш роля или нещо подобно е изцяло твой проблем, защото ще бъдеш възприет по определен начин, а после ще се обясняваш, че си тролил и било много забавно. Общо взето това е поведение от зората на интернета...

Doctor_Satan
10-10-2012, 12:46
А, сега минахме на друга втръснала до болка тема... "ама ти не ме познаваш, аз си тролех, бла-бла". Във форума биваш идентифициран с ник, аватар и тъпотиите, които пишеш. И на базата на това всички си вадят заключения, коментират постове и т.н.
Ти ако си решил да играеш роля или нещо подобно е изцяло твой проблем, защото ще бъдеш възприет по определен начин, а после ще се обясняваш, че си тролил и било много забавно. Общо взето това е поведение от зората на интернета...
Всъщност направих си профил в този форум за да тролвам християните. И както виждаш аватара ми и ника ми са сложени точно затова. Но там вече спряха да се връзват затова се преместих и в другите части на форума. И тъй като хората се ловят като рибенца когато им обидиш музиката, то реших че тук е страхотно място за трол. И първият ми коментар беше абсолютно ориентиран към тролизъм. След това малко ми стана съвестно и реших да приключа, и да обясня че всъщност съм трол, както и да изведа някои твърдения защо хората не могат да разберат гледната ми точка. Естествено не се отричам от това което съм казал, че комерс бълвоча в метъл музиката не е метъл за мен. Но после ми омръзна и след като видях че никой всъщност не иска да види моята гледна точка, и затова почнах волно да ръся простотии и обиди, след като повечето вече ми поставиха етикет. Абе зависи, всеки коментар съм го писал с различен умисъл(при писането на някой от коментарите бях напушен :D). Но като цяло общата ми цел беше да тролна. Но използвайки привидно легитимни аргументи. Ако си мислиш че тролването е просто някой да ти отговори на поста, то се лъжеш много. Тролването е изкуство, с което първо трябва да създадеш измислен образ в главата на другия, и после чрез логически парадокси и несъответствия да го накараш да ти се връзва и реагира на глупостите. И да, играех роля, играя много роли едновременно. Хейтващото 14 годишно сатанистче, изживяващо се като брутално, както вероятно си си ме представил, няма нищо общо с мен. Но позволявайки ти да ме вземеш за такъв, и после самодоволно да се изкараш като нещо повече, и така да задоволиш нуждите на егото си, ето това вече си е тролване на майсторско ниво. И с много хора се случи тук, доста от тях ми четяха морални притчи, други пък просто се правиха на възвишени. Все пак ти не падна на нивото на повечето, и реагира по един дистанциран начин, което донякъде уважавам и затова ти споделям тези неща. Все пак да бъда коректен и сериозен когато се налага.
Обвинението че се измъквам от загубена дискусия, с оправданието че съм тролвал, е доста добро предположение, но невярно в случая. Но ако пък искаш мога да продължа с random hate-а и изсмуканите от пръстите аргументи. В това съм толкова добър, че понякога хора са приемали моите думи за истина, без аз самия да съм ги приемал за такива :D

Oldschool
10-10-2012, 12:51
That awkward moment, когато се обясняваш на един от олдскуул троловете от златната ера на форума... Продължавай :)

Doctor_Satan
10-10-2012, 13:10
That awkward moment, когато се обясняваш на един от олдскуул троловете от златната ера на форума... Продължавай :)
Усетих те аз че си старо куче...:D Даже си мислех и теб да те тролна, ама не ми се занимаваше. Пък и "Гарван гарвану око не вади" :D
Не бе, иначе ако трябва да съм коректен, тия обяснения ги изписах, защото не се хвърли да ми обясняваш как всеки има право на музикален вкус, бла бла бла, ами се опита да ми направиш портрет, а той е неверен. Затова и се почувствах длъжен да дам обяснение. Иначе ако беше написал нещо от сорта на останалите коментари, щях и тебе да те хейтна доста.

Oldschool
10-10-2012, 13:29
тук какви епични спорове ставаха едно време - 190 страници тема за метълите и пънкарите... ехххх

Doctor_Satan
10-10-2012, 13:31
Да, разправяли са ми и други. Жалко че не съм бил тука....

BrainlessROCKBABY
10-10-2012, 18:01
Всъщност направих си профил в този форум за да тролвам християните.
well done, you.
искам да се запозная с теб.

Nikolcheto24
10-10-2012, 19:02
Докторе, възхищавам ти се.Честно :D

Doctor_Satan
10-10-2012, 19:13
Докторе, възхищавам ти се.Честно :D

Хехе... чак пък.

xPafx
10-11-2012, 16:57
Давай, гали му егото, бла бла
скуччно ми е , затва се отбивам
и сега,
довиждане
Сатанчо, обичам те
и готин аватар,
тоя път съм сериозна
аз съм анти-христ.
така де, да.. :]

Doctor_Satan
10-11-2012, 19:09
Hail Satan! :D

BrainlessROCKBABY
10-12-2012, 10:49
well done, you.
искам да се запозная с теб.


не ве, сериозно

xPafx
10-12-2012, 10:54
Hail Satan! :D

Ja, ja!

mimspotter
10-12-2012, 17:49
Аз слушам Linkin Park, Nirvana, System of a down, RHCP, не са точно метъл, по-скоро рок ;)

xPafx
10-12-2012, 17:53
ама тя темата не е за рок.
и всички много добре знаем къв стил са, не е нужно да разясняваш.

mimspotter
10-12-2012, 17:55
Окей, само споко

sunman
10-12-2012, 18:02
Аз слушам Linkin Park, Nirvana, System of a down, RHCP, не са точно метъл, по-скоро рок ;)

Къв рок, кви 5 лева?! :D

mimspotter
10-12-2012, 18:11
Хмм...?

mihail.slavov.507
10-03-2013, 14:33
fen na SATAN