PDA

View Full Version : Мога ли, да стана частен ученик на 14/15?



iv123
09-25-2012, 08:53
Здравейте! Имам проблеми със съучениците си, те ми се подиграват и си държат ужасно с мен, умирам от стрес проблема с подигравките е от 7 години. Често се разболявам което означа че имам много уцъствия и с това също за това ме дразнят. Имам стафилококова инфекция, и заради това трябва да пътувам извън града по учебно време. Тази година вече ми писна, започвам да се изнервям, главата започва да ме боли, кръвното ми пада или се покачва не издържам вече и се чудя дали мога да стана частен ученик?

scrooper
09-26-2012, 07:53
уцъствия?!?!
Човек... сега е времето в което да се научиш как да се справяш с тези, които те дразнят.
Не знам за ученето вкъщи, но те съветвам още днес да тръгнеш на уроци по Български език :)

sexa_na_kompleksa
09-26-2012, 08:02
Нищо няма да промениш,ако си останеш вкъщи. Ходи на училище и УЧИ! Не е трябвало да търпиш тормоза ттолкова дълго. Говори с родителите си, учителите и директора.

iv123
10-01-2012, 08:55
:) мерси за съвета... а :0 за грешките...просто бързах за училище! :)

iv123
10-01-2012, 09:39
Сега пак ще допусна грешки, ама са сме в втора смяна и аз не искам да закъснея... А за това да кажа на родителите си и на учителите...еми учителите няма да им се скарат нито да ги накажат защото те са отличници, а директорката ни е ужасна и няма да им се скара за да ходят на състезания!!!Мнението на учителите за мен е че съм много възпитана и срамежлива... по физическо не играя защото в 1 до 4 клас като губехме в игрите с другите класове винаги казваха че аз съм виновна.. В 5 клас вече бях в друг клас защото преди бяхме '4' а в 5 клас останахме '3' в този клас ми беше по добре ама съучениците ми се познаваха с предишните, и явно им бяха казали че съм смотана и тн...и се държаха често гадно... пък и в първи клас бяха казали гадни нешта за мен пред приятелите ми на улицата и приятелите ми ме зарязаха сега съм в 8 клас и пас съм в друг клас, сега сме само два класа и в моя клас сега са някои от съучениците ми от 1 до 4 и от 5 до 7... и пак се държат ужасно!!!!!!!!!!!!Примерно аз отивам да си седна където седях предишния път и те ми казват ''шш бе ей няма да седиш там, там ша седи някой!!!Не ме разбирайте по грешно не съм мързелива за това че не искам да ходя на училище.... тая година за първи път ми се наложи да уча английски до сега учех друг език, ама през лятото се стегнах и сега имам 6 на входното а те най-много 5!!!!За това искам да стана частна ученичка сега...пък и нямам да имам проблем да си уча сама в къщи и да ходя на изпити в края на сроковете!!!ОТНОВО ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ГРЕШКИТЕ, АМА БЪРЗАМ!!!!!!!!!!!!!!Моля, кажете ми начин да стана частна ученичка сега, защото вече просто не издържам на тормоза!!!

sexa_na_kompleksa
10-01-2012, 10:36
Възползвай се от това, че си в ново училище и нов клас. Сближи се с хората, които не познаваш. Когато другите се заяждат с теб, отговаряй им и не ги оставяй да те тъпчат. Намери си приятели от другите класове или от други училища. Ако останеш вкъщи, само ще си влошиш нещата. А и не вярвам, ако се оплакваш често на класния си ръководител, той/тя нищо да не направи. Поговори с училищния психолог. Родителите ти знаят ли и какво им мнението? Ако не знаят, им кажи.

JoLLiE92
10-01-2012, 14:26
Трябва да имаш 16. Но училището очевидно ти е жизнено необходимо, особено часовете по български език. :)

sunrisee6
10-01-2012, 21:04
Няма ли вариянт да смениш училището? В съвсем нова среда да попаднеш? Иначе, като частен ученик ще ти е много по-трудно да си изкарваш оценките, особено ако гониш висок успех. Според мен няма смисъл. Пък и не можеш цял живот да бягаш от хората, все ще ти се наложи да общуваш с тях след време. По-добре отсега се ориентирай сред тълпата и не им позволявай да те мачкат.

iv123
10-02-2012, 11:57
Мерси за съветите на всички! Вчера говорех с майка ми за това, и тя каза че може да се преместя в друго училище! :) Иначе не е съгласна да стана частна ученичка, но може и да си промени мнението докато стана на 16!! Защото имам приятелка частна ученичка, която има само шестици и петици на тези изпити и честно ви казвам, докато аз ходя на на училище да слушам учителите и докато свърша, тя вече си е научила и е навън по кафенетата !!Исках да стана частна ученичка, защото ми беше казала ,че уроците си ги научава за най-много 6 часа с почивки, а учебниците и се струват по интересни от преди ,защото не е била задължена да научи определен урок.Но все още ми малко гадно за това че няма да стана частна ученичка, защото в училище, като слушам в час и после си тръгна, вече помня само две изречения от това което съм слушала!Благодаря много на всички за съветите!!!!КРАЙ НА ТЕМАТА!!!Чао!!!!!! :)