PDA

View Full Version : Как бихте постъпили вие ???



Charismatica
09-25-2012, 09:55
Здравейте.
Не знам как да постъпя, много съм объркана. До края на тази седмица трябва да се пренеса в апартамента на приятеля ми, понеже съм бременна и е редно да живеем двамата. Но има една пречка така да се каже- баща му е съгласен да живея там, но отношението му към мен.. игнорира ме все едно не съществувам. От 2 години ние сме само на здравей и чао. След като моя приятел му е казал новината, на другия ден се е правел, че все едно няма нищо ново- когато ме видя , след като знаеше, че ще ставам част от семейството и нося неговия внук- ми каза едно студено здравей и се изнесе все едно нищо не се е случило. Усещам в неговото отношение едно ужасно пренебрежение и досада, че му навлизам в пространството и трябва да живея там. Когато се засечем той бърза да се измъкне, и да отиде в другия край на апартамента, сякаш не иска да седи с мен в една стая. Чувствам се неловко, защото се предполага, че трябва да живея с този човек, даже ще спим в една стая, а получавам възможно най-пренебрежителното отношение. За него ще си остана просто приятелката на сина му, но не и снаха или майка на внука му. Но и за мен е един чужд човек също- няма желание да се сближим и да се опознаем, а аз съм много притеснителна - в смисъл, че усещам, когато не съм желана и няма да мога да се почувствам в тази къща като у дома си. Това е единствената възможност на този етап да живея заедно с приятеля си, а живот и здраве догодина лятото ще си намерим ново жилище. Искам да видя мнението на другите хора- как бихте постъпили вие- бихте ли могли да живеете с човек, който не иска да сте там, но все пак да отидете и да бъдете с любимия, или да изчакате догодина, но детето да се роди и да живее няколко месеца отделно от баща си.
Забравих да спомена, че бащата ще спи в нашето легло- то е едно голямо .. но все пак- а от октомври идва и баба му, която ще спи пак в нашата стая- дефакто 4 души ще сме , тя ще си има отделно легло, но когато се роди и бебето, то пак ще е в тази стая.. и нито аз нито то, нито те ще имат спокойствие.. (((
Благодаря за отделеното време

trader
09-25-2012, 10:15
Макар,че мисля че темата е пълна измислица,все пак да кажа моето мнение.Бременна си от "приятел" а не от мъжа си, това според мен е противно,но все пак ти си знаеш.Нямаш ли си семейтво?Приятелят ти да дойде да живее при вас,семейтвото не те ли подкрепя в тази сируация поне така ще е по добре да живеете в нормална среда.Как така баща му няма да те иска и отгоре на това ще сте 4 човека в една стая и той нищо не прави или неможе да прави(приятеля ти).Как така,като той не може да ви осигури добър живот ти си тръгнала да му родиш дете,пък и толкова си сигурна,че ще се разбирате вечно.По-добре седнете и поговорете един път и преосмиляйте нещата от до,че така няма начин.

Charismatica
09-25-2012, 10:21
Макар,че мисля че темата е пълна измислица,все пак да кажа моето мнение.Бременна си от "приятел" а не от мъжа си, това според мен е противно,но все пак ти си знаеш.Нямаш ли си семейтво?Приятелят ти да дойде да живее при вас,семейтвото не те ли подкрепя в тази сируация поне така ще е по добре да живеете в нормална среда.Как така баща му няма да те иска и отгоре на това ще сте 4 човека в една стая и той нищо не прави или неможе да прави(приятеля ти).Как така,като той не може да ви осигури добър живот ти си тръгнала да му родиш дете,пък и толкова си сигурна,че ще се разбирате вечно.По-добре седнете и поговорете един път и преосмиляйте нещата от до,че така няма начин.
Не си разбрал/а- бременна съм от приятеля си, с който имам връзка от 2 години( не обичам думата гадже) , и не сме женени- съответно не ми е мъж.Майка ми не иска да чуе за него и отказва той да стъпи тук...
За жалост не е измислица а една супер сложна ситуация:( Значи ме съветваш да не ходя там? Благодаря за мнението все пак.
ПС- нямаме средства, за да си купим апартамент :( Той иска да ми осигури хубав живот и си мисли, че там ще ми е хубаво, само че аз не мисля

DisappointedDreamer
09-25-2012, 10:33
Не отивай там.
Едно младо семейство се нуждае от собствен апартамент. Баща му очевидно не те харесва, защото просто отказва да приеме, че приятелката на сина му ще трябва да заживее в една стая с него. Очеизвадно е.
С цялото ти преместване в тяхния апартамент рискуваш да съсипеш връзката ти с приятеля ти. Няма да издържиш на отношението на баща му, който е напълно прав, ще избухнат караници а заедно и с появата на бебето, живота ви буквално ще се стъжни.
Да не се правили бебе при положение, че нямате възможност да заживеете някъде самостоятелно.
Препоръчвам ти да останеш при майка си, да родиш детето и да си го гледате двечките, докато приятеля ти и ти намерите възможност да заживеете заедно.

Charismatica
09-25-2012, 10:37
Доста си права- това ми беше в главата, просто се притеснявах, да не съм егоистична с този си каприз, а виждам, че и вие мислите така. Ще поговорим още днес, защото наистина не ми се ходи там. :(

TheBeliever
09-25-2012, 12:01
Как ще ходиш в къщата на човек, който не те иска там и ще му спиш в леглото? С какъв акъл тръгваш да раждаш дете от някой, който даже не може да ти осигури покрив над главата? Той поне работи ли? Кой ще поеме разходите по това дете?

Ужас, ужас...
Не бих искала да съм на твое място.

autumn_eyes
09-25-2012, 12:12
Принципно, ако обичаш наистина приятеля си, желанието да имате дете заедно е разбираемо и поне според мен няма нищо лошо, че не сте пресметнали всичко. Важното е да се оправите за напред. Обясни му, че няма да си щастлива с баща му и най-добре се изнасяйте на квартира. Не го изолирай от живота на детето като останеш при майка си. Вече си бременна самостоятелна жена- нека майка ти идва да ти помага, но живей с мъжа си и земете се оженете. Не за друга, а просто защото щом сте се съгласили на стъпката с детето брака е най-малкия проблем, а все пак ти гарантира някаква сигурност. :)

Charismatica
09-25-2012, 12:41
Принципно, ако обичаш наистина приятеля си, желанието да имате дете заедно е разбираемо и поне според мен няма нищо лошо, че не сте пресметнали всичко. Важното е да се оправите за напред. Обясни му, че няма да си щастлива с баща му и най-добре се изнасяйте на квартира. Не го изолирай от живота на детето като останеш при майка си. Вече си бременна самостоятелна жена- нека майка ти идва да ти помага, но живей с мъжа си и земете се оженете. Не за друга, а просто защото щом сте се съгласили на стъпката с детето брака е най-малкия проблем, а все пак ти гарантира някаква сигурност. :)
благодаря ти за милите думи- ще обсъдим с него други алтернативи, защото вече съм убедена, че няма да ходя там и това е окончателното ми решение. Относно брака- аз много искам да се оженим, но той не иска да бързаме- искал да събере пари и да вдигне прилична сватба, обаче на мен изобщо не ми харесва идеята да правим нещо, за да се харесаме на някой, а трябва да го направим най-вече заради детето, но вече ми писна да се обяснявам с него по тази тема и оставих така нещата

iziskanmladej88
09-26-2012, 06:07
мислим, че ти и приятели ти сте тъпи ретарди и напълно заслужаваш отношението на баща му. даже много ми е чудно как се е съгласил да живееш при него...

Amore-Mio*
09-26-2012, 15:19
Принципно няма лошо да живееш с приятеля си заедно и с родителите му, рано или късно ще свикнат. Проблемът обаче е, че всички сте в една стая - то какво семейство ще сте вие?

Най - добре си остани у вас докато се роди бебето и имате възможност да го отгледате.

А Л И С А
09-30-2012, 15:59
В тази ситуация не те съветвам да отиваш да живееш пред приятеля си. Щом ти самата няма да се чувстваш добре. През тезимесеци ще ти е нужно спокойствие, а като не се чувстваш на място няма да си спокойна. Аз те съветвам да останеш вкъщи и да поговориш с розителите си дали няма възможност приятелят ти да дойде у вас. Ако тази възможност не съществува, пак остани у дома, пък когато имате възможност ще се изнесете и двамата и ще заживеете заедно в собствен дом.

strawberry88
09-30-2012, 16:12
Не отивай!

Богиня
09-30-2012, 16:48
...Забравих да спомена, че бащата ще спи в нашето легло- то е едно голямо .. но все пак- а от октомври идва и баба му, която ще спи пак в нашата стая- дефакто 4 души ще сме , тя ще си има отделно легло, но когато се роди и бебето, то пак ще е в тази стая.. и нито аз нито то, нито те ще имат спокойствие...

Бааахмааму! :razz: Толкова откачени хора ли има?!:smt118
Разбира се, че не трябва да ходиш!
Ако след време синът ми ми докара някаква невеста в дома, не само ще я гледам на криво, ами и без да ми мигне окото ще я изгоня. Съвсем откровена съм! :smt108

И какви са тези твоите родители, че да те пускат да отиваш?! Голяма си, пълнолетна, но ако баща ми само разбере, че имам такива намерения, би ме оковал, докато не ми се наложи да раждам... Ужас! :x

justmee19
09-30-2012, 16:58
Няма смисъл да ходиш там,където си нежелана,и където няма да се чувстваш уютно. Остани си у вас,роди си детето,а през това време нека приятелят ти да търси някаква възможност,за да заживеете заедно на квартира.

scrooper
09-30-2012, 17:31
За брака не можете ли да сключите държавен, дори и без гости, а по- нататъка, ако съберете средства, да си направите голяма църковна церемония?

autumn_eyes
09-30-2012, 18:12
Аз винаги съм била учена, че младите и старите не трябва да живеят на едно място. Просто едно младо семейство трябва да си е самостоятелно не да му се мешат от самото начало.

pifiella
09-30-2012, 19:02
A за какво всички говорите за сватба?
Предствете си, че баща му на тоя изтегли някакъв заем, умре и после кой ще плаща заема - ти и вече законният ти мъж(знам как звучи,но бракът е просто един подпис,който може да ти навлече на главата безумни и нежалани окови)...пф кви са тия глупости сватби.Вие пари и за наем нямате,а за сватба събирате.Знаеш ли колко струва една кутия НАН или пакет памперси.За една сватба ще дадете токлова пари с колко може да живеете 2 години! И ако нямаш брак,се водиш самотна майка и ще вземаш помощи,което в твоя случай е добре дошло(ти как мислиш живеят циганките с по 10 деца?)
Не те съдя,но не те и разбирам.

Богиня
09-30-2012, 19:03
A за какво всички говорите за сватба?


Ходи им се на хората. Вероятно таят надежди, че авторката ще ги покани... :D

Charismatica
10-01-2012, 11:58
Благодаря за мненията. Ще помоля модераторите да заключат темата :)

anonymous708973
10-01-2012, 17:47
Изнесете се на квартира, не отивай да живееш у тях.