PDA

View Full Version : Белег



xPafx
09-25-2012, 14:31
Така, не съм много сигурна дали темата е за тук или не, даже не знам има ли много смисъл от нея, но все пак ще си задам въпроса.. всъщност нека са два. Та, преди около месец ми отстраниха апендикса.Изписаха ми някакво мижаво мехлемче, мазах се.. обаче не знам колко трябва да продължи този период..
Та въпроса ми е дали някой от вас знае в продължение на колко време трябва да го нанасям този крем, щото аз си мислех, че по-малко от месец, ама сега като си гледам белега, сякаш е даже по-широк и по-зле.. добре ,че поне не се е отворила раната..
А да, другия въпрос, та аз си питах докторите около три пъти, колко време да се пазя, но никой от тях не благоволи да ми отговори.. та това е другия ми въпрос, горе долу колко време мога да се пазя или вече мога да си дигам тежко и така нататак?
Ох, взех да се отплесвам, извинете за което. ;з ;д

randi
09-25-2012, 20:22
здравей можеш ли смао да ми кажеш какъв ти беше шева?
смисал имаше само две възелчета в двата края , или имаше и конец отгоре през самия разрез?

randi
09-25-2012, 20:26
моя шев беше ототя, с двата възела при който конеца не се вижда отгоре. нормално е белега да ти се струва по голям и аз се бях стреснала. мажи се към един месец. при мен мин година и все още е кафяв, вече по малко дее , личи си че се маха :D иначе да се пазиш зависи какво имаш предвид ако за тва с храната след един месец можеш да си ядеш всичко, ако си гимнастичка като мен и искаш да се угъваш назад , не знам какво да ти кажа аз спрях щото кожата вече не ми е толкова разтеглива :D

draid
09-25-2012, 22:04
Е те ако са я зашили от горе като прасе, значи е попаднала на някой касапин...

darkPaladin
09-26-2012, 09:04
здравей можеш ли смао да ми кажеш какъв ти беше шева?
смисал имаше само две възелчета в двата края , или имаше и конец отгоре през самия разрез?

за кой шев говориш?

за белега Паф всичко зависи от теб по принцип с времето избледняват кога ще стане това зависи от организма

cyclops
09-26-2012, 11:22
Около 6 месеца трябва да се маже, като първите месеци в никакъв случай не трябва да седи на слънце, защото така се пигментира и по-трудно се заличава(Така каза моя хирург, когато ми го махна). Но аз въпреки че спазих всичко още ми седи. Не е много голям, тънък е, но си го има. Няма как да се махне изцяло. А за тежестите можеш да започнеш след около месец и половина постепенно. Демек, не тръгвай веднага да вдигаш 20 кила.

xPafx
09-26-2012, 18:24
за шева, от този с възелчетата е .. аз спрях да се мажа след 2-рата седмица и някак си сега ми е едно такова, и аз не знам какво да правя и ме е страх да не стане нещо.. днес една съученичка ми показа нейния-много е малък на дължина[с времето се е скъсил, мин. година я рязаха], ама е доста широк и някак си набъбнал.. на една друга приятелка пък ѝ е дълъг, но не е широк.. като си знам късмета, най-много да остане касапски белег.. ;д