PDA

View Full Version : Женствен



msdattt
09-25-2012, 17:27
Момичета бихте ли тръгнали с представител на противоположния пол, който е ... една идея по-женствен, от колкото е нормално? Под женствен - аз имам предвид в тази тема момче/мъж, който очевидно се интересува от мода, смисъл бил видял някъде си, че тва вървяло с тва... и не е здрав физически, но НЕ е хилка и е пич по характер. Та да се върнем на въпроса - бихте ли?

anonymous708973
09-25-2012, 17:35
В никакъв случай.
Държа да се поддържа и нямам нищо против да си скубе междувеждието, да си прави косата с вакса/гел/лак, но... има нещо грешно, ако знае кое палто от коя колекция е, каква маска за коса трябва да си купя и разликата между люляково лилаво и лавандулово лилаво. Отблъсква ме. Такива хора и по характер са женствени. Липсва им тестостерон ли, не знам, но не ме кефят като партньори. Като приятели - окей.

LeprikonA
09-25-2012, 17:37
Че какъв е проблемът всъщност? Мога да ти кажа, че определянето на кое с кое върви няма нищо общо с модата в смисъла, който по принцип се влага. Всеки се замисля (който се грижи за вида си, айде) дали блузата и панталонът му се връзват.
В 100тна поредна тема трябва да се каже също, че типът "двукрил гардероб" не е от най-най-предпочитаните сред момичетата, не е нещо основно. Множество от фактори определят един човек, свикнете с тая мисъл.
Дали ще има интерес към дрехи или към колекциониране на марки/насекоми/тетрадки/нокти, е само едно от нещата.

Момичетата не вървят по улиците с нелеп списък от желания, на които ако не отговориш на всички изисквания, включително за какъв цвят бельо носиш, те отритват.

Blab
09-25-2012, 17:46
но... има нещо грешно, ако знае кое палто от коя колекция е, каква маска за коса трябва да си купя и разликата между люляково лилаво и лавандулово лилаво.
това прозвуча ужасно сексистко:Д
аз се интересувам от мода, възприемам я като изкуство. по-скоро съм склонна да се смейкам на някакви небивали комбинации, лишени от всякакъв усет и естетически вкус. харесвам хора, които се изразяват И чрез дрехите си, които ценят качествените материи, добрите кройки, имат някакво елементарно цветознание...

//това на Пантерата е все едно да ме отблъскват мъже, които шият. wtf?

fenastz
09-25-2012, 18:00
Сексизмът не е нищо лошо!

Amore-Mio*
09-25-2012, 18:03
Зависи.
Ако ми е харесал по един или друг начин, бих. Не виждам никакъв проблем, това че се интересува от модата - не го прави женствен и така нататък. Относно другото: никога не съм изявявала претенции или ми е бил критерий, момчето да е с мускули и така нататък. То любовта не пита, когато идва и връхлита.

SisiStrange
09-25-2012, 18:19
Ако става дума да умее да си подбира гардероба и да не ходи с вълнени чорапи, втъкнати в сандали и хавайски ризи - не бих имала проблем. Женствен в моите мисли има по-различна интерпретация и не бих ходила с момче, в което няма мъжественост. Също - никога не съм харесвала напомпани (ама никак), но едно е да си строен и стегнат, а съвсем друго - хилка, която никога не би се замислила за спорт и раменете му да са, колкото ханша. Има нещо много съмнително в хетеро момче, което не изпитва желание да си излее енергията понякога в нещо, несвързано само със секс. Както повечето момчета предпочитат женствени момичета, така и ние предпочитаме такива, които излъчват мъжественост. Това няма много общо с пинсети и косми, впрочем.

anonymous708973
09-25-2012, 19:27
Че какъв е проблемът всъщност? Мога да ти кажа, че определянето на кое с кое върви няма нищо общо с модата в смисъла, който по принцип се влага. Всеки се замисля (който се грижи за вида си, айде) дали блузата и панталонът му се връзват.

Един познат беше дошъл на дискотека с риза на цветя в жълтеникаво-зеленикави тонове и с панталон на райета в синята гама.

И нека е сексистко. Аз предпочитам да съм по-запознатата с козметиката в една връзка.
Всички други смисли на женствен също ме отблъскват - изнежен, чупещ китки като момиче, неможещ да прасне един юмрук като хората и прочее. Няма да си кривя душата - странно ще ми е, ако може да шие.

sexa_na_kompleksa
09-26-2012, 07:56
От кога слаб е равносилно на женствен?

Masha_Naydenova
09-26-2012, 09:10
Обикновено все такива си харесвам. Все някой трябва да разбира повече от мода от колкото аз. Но пак си някакви границите...дори и едно момче да е женствено, не харесвам да ми мрънка за щяло и не щяло, като някое момиченце...

FuCKkK13
09-26-2012, 10:58
не...

xoxi
09-26-2012, 11:54
Аз самата не притежавам тези 'женствени' качества и не искам да се чувствам като мъжа във връзката ни.
Аз докато си търся кецовете и си връзвам косата на опашка, готова за излизане, ще трябва да го чакам той да си доразгледа списанието на Avon примерно или да си оправи прическата. Е не, благодаря.

Godzilla
09-26-2012, 12:26
Тука има някакви много странни разбирания за "мода" и "хубаво обличане". Има разлика между това да имаш минимален интерес към нещо и да си обсебен от него.

Разбирам ли от мода - НЕ. Изобщо не ме интересуват какви са последните писъци и какво ще е готино през идния сезон. Не чета списания. Не ме интересуват новостите и идеите при дизайнерите. И без това висшата мода е изкуство, а не нещо, което да тръгнеш да носиш по улицата. Това дето е по ревютата е или висша мода, или бутикови колекции. Това обаче не ми пречи да си съчетавам колана, чорапите, материите и дрехите като цяло. Не ми пречи и да си поддържам лицето с нормален на брой (под 5.) препарати.

Това, че имам n на брой обувки и давам незнам си колко пари за яке или риза трябва ли да ме прави "женствен"? Не мисля.

Първо трябва да се уточни определението "Женствен", преди да се дискутира.

Аз ще ви кажа какво прави един мъж женствен според мен:

Скубане на вежди
Епилиране на ЦЯЛОТО тяло, включително и ръцете.
Интерес към 2 или повече материи, които са присъщи на жените.
Липса на характер.
Копиране на околните в резултат на липсата на характер.
Неумение за взимане на решения.
Префънцуненост.
Постоянно Мрънкане без полагане на усилие за решаване на проблема.
Несигурност и неувереност в това, което представлява.

msdattt
09-26-2012, 13:42
От кога слаб е равносилно на женствен?

Не става въпрос за телосложението... Говоря за човек от противоположния пол, в когото просто няма нищо... мъжествено и не казвам, че е лошо да има вкус за обличане... Просто мъж/момче, с което, когато сте заедно нямаш онова усещане, че той е силния, няма го чувството за "доминантен мъжки" (извинете за използваното определение :D )

OutlawGirl
09-26-2012, 15:06
Момичета бихте ли тръгнали с представител на противоположния пол, който е ... една идея по-женствен, от колкото е нормално? Под женствен - аз имам предвид в тази тема момче/мъж, който очевидно се интересува от мода, смисъл бил видял някъде си, че тва вървяло с тва... и не е здрав физически, но НЕ е хилка и е пич по характер. Та да се върнем на въпроса - бихте ли?

НЕ! Сигурно искаш да кажеш метросексуален?