PDA

View Full Version : Сполучливи имитации на маркови парфюми



JoLLiE92
09-25-2012, 17:30
Да започна с това, че разбирам разликата между оригинален парфюм и имитация на такъв и че имитациите нямат връхните и базови нотки на оригиналния. Но не всеки повод си заслужава да си хабиш парфюма от 100лв., а и е по-добре (по мое мнение) да си вземаш имитации на маркови, отколкото евтини парфюми и да миришеш на евтин парфюм. :)
Тук може да си споделяме ако открием нова марка или сме много доволни от точно определена имитация.
Ще започна с ето тези мъничета, които са много симпатични, подходящи за дамска чанта и изобщо не миришат на спирт. http://goldenshop.bg/details.php?id=397&bid=
И са толкова мънички, че може постоянно да сменяш аромата :cool:
Мисля, че се зарибих :D
Някоя ако има впечатления да заповяда :-)

Hayashi
09-25-2012, 17:40
Предпочитам да си взема по-евтин парфюм отколкото долнопробна имитация.

JoLLiE92
09-25-2012, 17:43
Затова направих темата да споделяме кои са долнопробните и кои по-сносните имитации :)

BonnieandClyde666
09-26-2012, 08:03
Но не всеки повод си заслужава да си хабиш парфюма от 100лв., а и е по-добре (по мое мнение) да си вземаш имитации на маркови, отколкото евтини парфюми и да миришеш на евтин парфюм.

Да, баш така ше да е! Ти, чуваш ли се изобщо?!

PullMeCloser
09-26-2012, 09:06
Не знам дали ще прозвучи повърхностно, но обичам парфюмът ми да си е оригинал, да знам точно с какво се пръскам. Някак ми е по-добре. Вътрешно чувство. Не съм използвала имитации, но съм душила Рефанските и има нещо задушливо в тях, неприятно.
Едит: какво значи 'евтин' парфюм? За каква цена става въпрос?

Hayashi
09-26-2012, 11:59
За мен до 20-30 лв си е евтин парфюм. И предпочитам да си ползвам такива.

JoLLiE92
09-26-2012, 15:00
Не знам дали ще прозвучи повърхностно, но обичам парфюмът ми да си е оригинал, да знам точно с какво се пръскам. Някак ми е по-добре. Вътрешно чувство. Не съм използвала имитации, но съм душила Рефанските и има нещо задушливо в тях, неприятно.
Едит: какво значи 'евтин' парфюм? За каква цена става въпрос?
съгласна съм, не е ни най-малко повърхностно, но не мисля, че като ходя до магазина си струва да се пръскам с парфюм от 100 лв :) а "евтините" просто не ми харесват. би-ю-та си-тру-та галерии и разните му там парфюми по 10 лв шишенцето. Миришат еднотипно. :)
Аз харесвам да си имам оригинален, но да имам и имитация на същия и според повода .. ;) Иначе има по-хубави имитации от на Рефан, например тея малките , които бях публикувала не са задушливи и спиртени. :)

bilqnavod
09-26-2012, 15:08
Доколкото знам в Б-я няма истински парфюми, защото почти никой не би могъл да си ги позволи. Тоалетната вода не е равно на парфюм.

PullMeCloser
09-26-2012, 16:39
Глупости :Д:Д
EDT е тоалетната вода. Има и EDP. Избираш си кое според предпочитанията, цените са почти еднакви, минимални разлики.

JoLLiE92
09-26-2012, 19:09
Парфюм (не парфюмна вода, парфюм) е нещо съвсем съвсем различно ;д
Може да си позволиш един парфюм от 100 лв, не е непосилно. Но аз сама си ги плащам, а и една жена не може да ходи само с един парфюм, трябват и поне 3-4 различни аромата за различни поводи. Затова отворих темата за имитациите , иначе не сравнявам имитация с марков оригинален парфюм. :)

NEWS
09-27-2012, 05:05
Няма такова нещо като сполучлива имитация на марков парфюм. Децааа, децааа, изчакайте да пораснете, да изкарвате парички и си купете хубав парфюм тогава. А сега с паричките на мама и тате купете нещо до 20 левчета и пръскайте него - и без това за едно дете е без значение с какъв парфюм е.... ;/

brutaLxxbunny
09-27-2012, 05:14
Аз си търся някаква имитация на Aqua di Gio на Armani, че не искам само да харча истинският :D

NEWS
09-27-2012, 05:17
ахахахахахахахахахахахаха хаххахаха много зле :ѝД ;/

JoLLiE92
09-27-2012, 07:47
Няма такова нещо като сполучлива имитация на марков парфюм. Децааа, децааа, изчакайте да пораснете, да изкарвате парички и си купете хубав парфюм тогава. А сега с паричките на мама и тате купете нещо до 20 левчета и пръскайте него - и без това за едно дете е без значение с какъв парфюм е.... ;/
Не съм дете и именно , че за мен има значение с какъв парфюм съм :) И си ги купувам сама , затова не мога да дам 400-500 лв за парфюми. А и няма смисъл като ходя на барбекю на село да съм с оригинален според мен, след като така или иначе ще се смеси с други миризми след половин час ;д
Моля, ако някой наистина ще има полза от темата, да пише, а ако ще ми повтаря колко не може да се пръска с имитация и до магазина - направете тема за оригинални, с удоволствие ще пиша и там.
Темата ми не е да се караме, а някой да има полза.


brutaLxxbunny, на тея мъничките парфюмчета май няма, виждала съм от онея "оригинални за 20лв" по сайтовете. :cool: Пък рефанските не ги харесвам, нито аромат докарват, нито трайност. За жалост те имат по-богато разнообразие.

GiveMeLove
09-27-2012, 07:52
Пак пишете неща, от които не разбирате.. Особено понятията Eau De Parfum и Eau De Toilette.

Предимно ползвам маркови парфюми, защото това е едно от нещата, заради които пари не жаля, още повече - ползвам ги по-рядко, не всекидневно, така че карам доста време с един парфюм.
В България има откъде да си купиш маркови парфюми, а да казваш, че няма е просто смешно.

Тоалетна вода (Eau de toilette).
Понякога се използва в същата концентрация като одеколона, но в повечето случаи достига до 10% ароматен концентрат. Връхните нотки на парфюма – първият аромат, който се усеща – са преобладаващи. Това прави тоалетната вода освежаваща в момента,когато се прилага, но след това се изпарява и започва да гасне доста бързо. Тоалетната вода и Одеколона са най-популярните форми, в които се предлагат ароматите и са особено подходящи за лятото.

Парфюми (Eau де Parfum).
След като връхните нотки отшумят идва времето на средните тонове, на сърцевината на аромата. Върху това е фокусиран парфюма, което го прави много подходящ за нанасяне върху дреха или върху косата. (Бъдете внимателни с деликатни материи като коприна, все пак, тъй като може да остане петно.) Концентрацията на масла в парфюма е над 15%, понякога и над 20%. Тъй като Eau де Parfum е по-малко интензивен от концентриран парфюм, той е и с по-ниска цена, но с добра трайност.

В момента използвам BVLGARI AQUA TONIC, след него мисля да мина на последния на YVES SAINT LAURENT.. :)

Надявам се да съм помогнал.. :)

JoLLiE92
09-27-2012, 07:59
Само една поправка секси, едп е парфюмна вода, а парфюм е доста по-концентрирано нещо и обикновено се продава в мини-шишенца :)

bloodyF
09-27-2012, 08:10
предпочитам оригинални парфюми
имам 3, или имах..in2u-то ми свърши вчера :cry:
ако нямам възможност в конкретния момент да дам 100-150 лева си взимам примерно черно си тру или розАво и си се пръскам
ситрутата специално са супер готини и не разбирам как ви миришат на ''евтин парфюм''
то и на мен шанел 5 и жадора ми миришат на селска пръчка, нищо че струват сума ти пари..
мда, за момента си оставам на d&g & lancome ,докога ще видим :Д
после ще си търся нещо по-свежичко

отплеснах се :Д

DarkTemplar
09-27-2012, 10:35
Повечето на Рефан са ебати помиите. Трябва да ми платят солидна сума, за да използвам такова нещо.

JoLLiE92
09-27-2012, 11:50
Повечето на Рефан са ебати помиите. Трябва да ми платят солидна сума, за да използвам такова нещо.
дам, те наистина са кофти. Но тея мъничките биват, разбира се не ги сравнявам с оригинали.

Hayashi
09-27-2012, 16:52
Няма такова нещо като сполучлива имитация на марков парфюм. Децааа, децааа, изчакайте да пораснете, да изкарвате парички и си купете хубав парфюм тогава. А сега с паричките на мама и тате купете нещо до 20 левчета и пръскайте него - и без това за едно дете е без значение с какъв парфюм е.... ;/

Във всеки твой пост ли се съдържат "дете" и "ахахахаха"? Потърси си друго място да си избиваш комплексите.

JoLLiE92
09-27-2012, 16:54
Във всеки твой пост ли се съдържат "дете" и "ахахахаха"? Потърси си друго място да си избиваш комплексите.
в тоя форум по принцип винаги ти се карат да пораснеш и да откриеш топлата вода ;д случвало ми се е да ми го казват и по-малки от мен.

PullMeCloser
09-27-2012, 16:56
предпочитам оригинални парфюми
имам 3, или имах..in2u-то ми свърши вчера :cry:
ако нямам възможност в конкретния момент да дам 100-150 лева си взимам примерно черно си тру или розАво и си се пръскам
ситрутата специално са супер готини и не разбирам как ви миришат на ''евтин парфюм''
то и на мен шанел 5 и жадора ми миришат на селска пръчка, нищо че струват сума ти пари..
мда, за момента си оставам на d&g & lancome ,докога ще видим :Д
после ще си търся нещо по-свежичко

отплеснах се :Д

Купи си този:
http://www.picklesplus.com.au/Images//Consignments/1JWD6N-0279/PA_0054/BvlgariBLV_default.jpg
Няма такъв аромат, направо душевен оргазъм. Трето шише си изпръсквам и НЕ мога да спра. Искам да се изкъпя в него, всичко да мирише на него <3 Супер свеж е и е мноооого уникален аромат, наистина. Не съм помирисвала нищо такова :Д

Няма тема, в която да не се направите на разбиращи, нали? Не знам как GiveMeLove реши, че не знаем разликата между ЕДТ и ЕДП.

JoLLiE92
09-27-2012, 16:57
^
Четох едно такова твое мнение, явно много го обичаш този хихи

PullMeCloser
09-27-2012, 17:00
Леле, много :Д Влюбена съм, дано никога не го спрат, защото ще умра! За 2 месеца си изпръсках почти цялото 75-милилитрово НОВО шишенце :Д Половин пръст ми остана.

JoLLiE92
09-27-2012, 17:04
Аз съм така влюбена в хубави мъжки парфюми ;д ходим да ги душим като побъркани :cool: поне не съм почнала да се пръскам с тях ;ддд

PullMeCloser
09-27-2012, 17:38
Ох, и аз, любими ми е Bvlgari Black, Dsquared- Wood. Даже с Wood и аз съм се пръскала, имам останал от един бивш у нас и тук-там си го ползвам. Но той не е типичен мъжки парфюм- мирише много различно, невероятен е. Много е секси на мъж, десйтва някак възбуждащо, но и на жена не мирише зле.

JoLLiE92
09-27-2012, 17:40
nuit de l'homme (ysl) , blue seduction на banderas <3 и може би уан милиън но само на кожа , и то на определена кожа ;д на някои не им стои никак добре, на някои ...... ох ох ох ;дд

PullMeCloser
09-27-2012, 17:42
Мразя One Million. На YSL всички парфюми са страхотни и много специфични. Имам женския Saharienne и още не мога да разбера дали го харесвам много или го мразя. Много е странен.

JoLLiE92
09-27-2012, 17:59
Затова казах, че само на определени хора стои добре. Прекалено навсякъде го има. Но пък имам 1-2ма приятели, на които им стои уникално добре. Аз харесвам по-специфични и разпознаващи се парфюми. Въпросния на YSL мога да го позная от 9 планини в 10та.

PullMeCloser
09-27-2012, 18:02
Точно, за това толкова ми е омръзнал One Million. Душила ли си Bvlgari Black? Ужасно, ужасно, ужаааасно секси парфюм.

Hayashi
09-27-2012, 18:04
Аз се канех да си купя парфюм като на приятеля ми и да си се пръскам с него. xD

JoLLiE92
09-27-2012, 18:06
Булгари по принцип са ми някак опротивяли като марка, точно заради това комерсиализиране .. Всъщност не знам как мирише ;д И съм убедена, че онзи синичкия ще е много хубав, но ще мине известно време докато се навия да подуша нещо тяхно.
^Аз имах едно гадже, с което като тръгнахме осъзнахме че имаме мъжката и дамската версия на един и същи парфюм ;д голяма любов голямо нещо : )))))))))

PullMeCloser
09-27-2012, 18:06
Да бе, и ние така правихме с Wood-а :Д Искрено се радвам, че той не се пръскаше с моите, а им правеше комплименти само на мен :Д
Едит: Джоли, BLV II почти никой не го знае, повярвай ми. Гледат ме странно като кажа кой ми е любимият парфюм. Само аз и една моя приятелка си го знаем, тя се побърка по него покрай мен :Д Black познавам само 2ма човека ,които го ползват.

JoLLiE92
09-27-2012, 18:12
ох по едно време така бяха луднали всички малки кифленца по булгари омниа кристалин .... Като видя вече специфичната форма на шишенцето ми се повдига ;д
Ще го опитам този. Но аз харесвам една идея по-подправчени и ориенталски. Този ми изглежда много свеж като за вкуса ми :cool:

brutaLxxbunny
09-27-2012, 18:15
Аз искам да ви питам откъде си взимате парфюми, защото ми се струва, че в МОЛ-а цените са прекомерно надути?

PullMeCloser
09-27-2012, 18:23
Джоли, не вярвам да не ти хареса :Д Не вярвам,че съществува човек, който да не го хареса (но със сигурност има,де :Д)
В него се долавя виолетка, но по много специфиччен начин. Виолетка усещам и в Parisienne, Insolence на Герлен, но там е много силно доловима, а тук е много деликатна и нежна.
А бялата Омниа е страхотна, още си я имам. Леко ми е нетрайна, обаче ,или поне не я усещам. Наистина това сигурно е един от най-популярните парфюми, но мноооого ми харесва.
Brutal Bunny, аз от Дъглас, Бюти Зоун или по-големи парфюмерии, които не са в моловете. Цените са абсолютно еднакви. А в моловете често има някакви намаления, взех си IN2U на много добра цена, а скоро гледах, че Alien също е намален.

JoLLiE92
09-27-2012, 18:28
Джоли, не вярвам да не ти хареса :Д Не вярвам,че съществува човек, който да не го хареса (но със сигурност има,де :Д)
В него се долавя виолетка, но по много специфиччен начин. Виолетка усещам и в Parisienne, Insolence на Герлен, но там е много силно доловима, а тук е много деликатна и нежна.
А бялата Омниа е страхотна, още си я имам. Леко ми е нетрайна, обаче ,или поне не я усещам. Наистина това сигурно е един от най-популярните парфюми, но мноооого ми харесва.
Brutal Bunny, аз от Дъглас, Бюти Зоун или по-големи парфюмерии, които не са в моловете. Цените са абсолютно еднакви. А в моловете често има някакви намаления, взех си IN2U на много добра цена, а скоро гледах, че Alien също е намален.
Тук дъглас и бюти има само в моловете ?? ;д Има ли извън тях :cool:
Издирвам Rochas Man едно момче ми каза, че го ползва и е най-невероятния, но не мога да го намеря никъде ;/

PullMeCloser
09-27-2012, 18:53
Да бе, и тук. Купувам си от други големи парфюмерии, които не са Дъглас или Бюти зоун. Пак продават маркови парфюми.

JoLLiE92
09-27-2012, 18:57
Честно казано винаги съм си мислела, че и там не са маркови. Такива машини за пари са тея молове.... По-добре не-молска парфюмерия, да ;д

PullMeCloser
09-27-2012, 19:01
Няма значение. Цените са същите. Купувам си ги от мястото, което ми е по-близко за момента. А това, че не са в мола, не значи,ч е не са маркови- парфюмериите са хубави, с компетентни консултантки. Много помагат, наистина.

JoLLiE92
09-27-2012, 19:03
Аз точно казвам, че на тея в моловете нямам вяра. А продавачките са пъдарки, касиерки и всичко друго, освен компетентни консултантки.

PullMeCloser
09-27-2012, 19:39
О, в моловете, в които съм била, са доста мили. Всъщност, не съм попадала на злобна консултантка, освен в Инглот в София.

JoLLiE92
09-27-2012, 19:45
В дъглас и бюти зоун тук специално винаги гледат хората сякаш ще откраднат нещо. И изключително некомпетентни. Прости продавачки. ;д

PullMeCloser
09-27-2012, 19:59
Не знам, мен си ми обясняват каквото искам, даже понякога са ПРЕКАЛЕНО мили :Д

JoLLiE92
09-27-2012, 20:30
Де късмет .. ;д
T.I. току-що ми прие приятелството във фейсбуууууукк ^^^^^^^^ сори за спама, ама нямаше как да пропусна <3 :cool:

ManuelaK
09-28-2012, 08:46
Аз точно казвам, че на тея в моловете нямам вяра. А продавачките са пъдарки, касиерки и всичко друго, освен компетентни консултантки.

Може ли и аз да се запиша в темата? :-) Абсолютно съгласна съм с тва мнение на JoLLiE92 - точно като пъдарки - все 1 си влезнал, за да откраднеш нещо егати .. . .
Както и да е, аз съм си купувала парфюми от Дъглас, от 1 парфюмерия в нашия квартал и т.н. Иначе последните брат ми ми ги поръчва от някакъв немски сайт или пък аз си ги поръчвам от ензо-то, когато има намаления.

Сега съм си поръчала Guerlain Idylle. На вас харесва ли ви?

JoLLiE92
09-28-2012, 13:58
^Много хубав, много женствен. Както беше казала една позната "това е най-най-най-най-хубавият парфюм!" ;д

therichbitch
09-28-2012, 14:05
Еее, точно мислех тези дни да направя за парфюмите (не за имитациите де, не че ми пречат). Няма да е по темата- но аз моите си ги поръчвам от ягодката, там не са като в мола цените и са оригинални.

В Бюти зоун-а веднъж един вървеше след мен, а след другите не. И му казах да преследва дамите, които приличат на клошарки (защото имаше такива, облекли се в някакви захабени, раздърпани дрехи,ама иначе маркови парфюми гледат), а за мен да не бере грижа- че няма да му открадна развалените тестери...

Мечтата ми е Miss Dior pure perfume, ама не знам дали някога ще го доживея.

Грешно е схващането, че излизат по- скъпо- с имитация ще се пръскаш през 1-2 часа, а хубавият оригинален парфюм (пак зависи от марка, нотки и т.н.) може да държи цял ден.

JoLLiE92
09-28-2012, 15:02
Еее, точно мислех тези дни да направя за парфюмите (не за имитациите де, не че ми пречат). Няма да е по темата- но аз моите си ги поръчвам от ягодката, там не са като в мола цените и са оригинални.

В Бюти зоун-а веднъж един вървеше след мен, а след другите не. И му казах да преследва дамите, които приличат на клошарки (защото имаше такива, облекли се в някакви захабени, раздърпани дрехи,ама иначе маркови парфюми гледат), а за мен да не бере грижа- че няма да му открадна развалените тестери...

Мечтата ми е Miss Dior pure perfume, ама не знам дали някога ще го доживея.

Грешно е схващането, че излизат по- скъпо- с имитация ще се пръскаш през 1-2 часа, а хубавият оригинален парфюм (пак зависи от марка, нотки и т.н.) може да държи цял ден.

Тук може и за оригинални да си пишем : ) Само не знам дали мога да сменя името на темата ;д
Трайността специално на парфюмите зависи и от типа, моите любими ориенталски и подправъчни стоят много по-дълго от свежите леки парфюми. Не съм сравнила имитации с оригинали и не съм казала, че е по- на сметка, но за момента това е положението при мен, а има сносни имитации, не всички са боклуци. :) Може и да е от полза темата на някого.

therichbitch
09-28-2012, 17:38
Да, съгласна съм, и аз харесвам шипри, приенталски и подправъчни и стоят аадски дълго. :D Имате ли си гардеробчета във Fragrantica?

Тези малките, които си пуснала на 1а страница, мисля, че има хора, които са доволни от тях. Аз съм мирисала 21и номер и е адски близко до оригинала, но за трайността не знам как е :)

JoLLiE92
09-28-2012, 17:48
21 е Addict на Dior и много я хвалят тая имитация ;д Аз за момента съм си взела само L'Imperatrice от тея малките, защото почти никъде не мога да ги намеря, а където намеря има само булгари омниа кристалин, долче и габана лайт блу и още едно, което не помня. ;/ А те са над 60 вида. От моето мини съм си доволна : ))
С риск да прозвуча тъпо, какво е гардеробче във фрагрантика? ;д

therichbitch
09-28-2012, 18:04
Не е тъпо, просто аз бях се вманиачила по парфюмите и трупах ли трупах, сега половината са при майка ми. Гардеробче е като папчица в профила ти, където добаяш парфюмите, които имаш или си имала, или пък искаш да имаш. Има да добавиш кои са ти любимите, кой ти е signature ароматът и т.н. Като пуснат хората тема във форума им, вместо да се обясняват дали обичат ванилийка, могат другите да погледнат "гардеробчето им" и да видят по какви парфюми си падат и така да ги посъветват по- добре. (Защото от ванилийката на Лолитите до ванилията на Hypnotic и Addict има разлика)..

Иначе мисля (абе направо съм си сигурна :D), че в mall of sf има щанд на golden rose, там съм виждала доста наредени неща, включително и парфюмчета.

PullMeCloser
09-28-2012, 18:07
Моля ви се, преименувайте темата на Парфюми само, да я направят важна, обожавам парфюми и искам темичка. Имаше от моя страна два опита за тема, но замина назад в страниците, и други мацки са пуснали.
Сега ще си направя 'гардеробче', хаха. :Д
Айде пуснете линк тези, които имате такова нещо?

therichbitch
09-28-2012, 18:09
http://www.fragrantica.com/member/106017/

Ето го мойто. Иначе напълно подкрепям предложението, нека да се преименува и да обсъждаме всички - от имитациите до класните, иначе е дискриминация :D

JoLLiE92
09-28-2012, 18:15
Ще си направя такова ! ;д
Че направо ми е близо мол София, има няма 600 км : )))) Във Варна някой да каже къде е виждал тея малките парфюмчета?
ходих обикалях за тея парфюмчета намирах така по 2-3 вида навсякъде от най-комерсиалните. На едното място само си харесах тоя като аромат, миришеше ми адски познато, а женичката не знаеше точно какви са ;д взех си го и вкъщи разбрах какво е :cool:
Пък днес навсякъде където гледах има Роксан, които са пак на голдън роуз, но са ужасно спиртени. А тея малките симпатичните ги няма. ;/ Една колежка работеше в супермаркет на Съни и каза, че ги продавали ;дд Ще издиря по-усърдно.
Пък иначе обичам да ми мирише на тежки парфюми, но в никакъв случай на тежки на цветя стил на баба ми одеколона ;д Обичам сладки, а не сладникави - харесва ми да миришат на плодове, захар, подправки и такива. Имах един на Ескада, на който в описанието в оригинал пишеше "бонбони" ;д
Сещам се сега като казах тежки лятото работех в един хотел и един ден пристигат някакви кувейтци чернички ;д настаних ги, взех им паспортите и ги оставих настрани да ги регистрирам после. И като се отвореше някъде врата цял ден и влезеше въздух така силно започваше да мирише на хубав мъжки парфюм от тея паспорти .... <3 ;д

п.с. как се преименува тема??

therichbitch
09-28-2012, 18:16
Е как бе, ти не беше ли в УНСС ?

JoLLiE92
09-28-2012, 18:17
^Варненското УНСС, Винса ;д

therichbitch
09-28-2012, 18:19
Ааааа, аз си мисля, че си от Варна и учих в София, даже затва те питах в другата тема за Флормар.. :D

JoLLiE92
09-28-2012, 18:22
Найн, чисто варненче ;д
И че как да променя името на темата ??

therichbitch
09-28-2012, 18:24
Еми не знам честно казано :D

Може да помолиш модераторите, знам ли..

JoLLiE92
09-28-2012, 18:29
оооо .. ;д така ли ставало
аз си правя гардеробчеее ^^^^^^^^

PullMeCloser
09-28-2012, 18:52
http://www.fragrantica.com/member/297593/

Ето ме. Ще добавям още :)

JoLLiE92
09-28-2012, 18:56
http://www.fragrantica.com/board/profile.php?id=297601 моят. но не съм добавила нищо за момента :cool:

PullMeCloser
09-28-2012, 18:59
Грешен линк :Д

therichbitch
09-28-2012, 19:05
УУ, contradiction мм, много добро попадение. АЗ да питам за Инсоленс-а толкова ли е шлейфов наистина, колкото всички го описват. Пробвала съм EDP и не съм във възторг, но тя мълвата се носи за ЕДТ-то, така че... Та? :Д

JoLLiE92
09-28-2012, 19:10
охххх тоя линк се получи като дам профил ;//
май ще мине време докато го разуча.
СТАНААААААААААААААА http://www.fragrantica.com/member/297601/

PullMeCloser
09-28-2012, 19:15
УУ, contradiction мм, много добро попадение. АЗ да питам за Инсоленс-а толкова ли е шлейфов наистина, колкото всички го описват. Пробвала съм EDP и не съм във възторг, но тя мълвата се носи за ЕДТ-то, така че... Та? :Д

Не го харесвам Contradiction-a. 100мл, наполовина е и се чудя къде ад го разкарам.
Insolence е прекрасен, виолетков, траен, но адски тежък. Дори не ми отива на възрастта. Трябва ми едно малко, мъъъничко пръсване, щото ако пръсна повече, ще убия някого. Адски траен, не мърда цял ден,цяла вечер, след душ дори мириша, както и възглавницата ми след сън. С ЕДП съм аз. :)

therichbitch
09-28-2012, 19:22
Аз така съм с едно Трусарди- само че моето е почти пълно. Пръскам си го след баня или у нас, ама то и без това трае няма и 2 часа..

От супер много време му се каня на инсоленс-а, ама пусто по принцип не си падам по китки, та ще видя тези виолетки как ще ми понесат.

PullMeCloser
09-28-2012, 19:39
Сладникав и тежък ми е на мен, но го харесвам много. Пръсни си някъде, за да го видиш как е.
Аз се пръскам с Contradiction-a на село :Д:Д Но дори и там ми е гадно да се усещам с него.

therichbitch
09-28-2012, 19:48
Еми той е доста тежък,да..

Пръскала съм доста пъти в мола, но там нищо никога не ми прави впечатление (имам чувството, че тестерите са развалени- заради пряката светлина, макар и изкуствена). А и онези като почнат да вървят след теб... Досадници.. Ще трябва да се отбия в едно магазинче, където момичетата са мн любезни и там пък всичко винаги ми харесва като миризма.

Иначе съм се наточила и на ето тази краасотичка. http://fimgs.net/images/perfume/nd.4986.jpg

M_smile
09-29-2012, 13:08
Така.. ако може и аз да се включа, само че търсейки помощ. Да си призная- не разбирам кой знае колко от парфюми. Имала съм скъпи, хубави, дълготрайни, но не си ги купувах аз. Моля предложете ми някакъв до 70 лева някъде, може и малко по-скъп .. Благодаря предварително :)

therichbitch
09-29-2012, 14:26
Какви миризми предпочиташ- флорални, шипрови, сладки, компотени, ориенталски, горчиви? Дай пример за такива, които си имала :)

paci
10-03-2012, 19:30
up

PullMeCloser
10-03-2012, 19:35
Момичета, мисля да си купувам Yellow Diamond на Версаче и отново- Хипноуз на Ланком. Споделете за първия как е като трайност, а също и втория, че съм забравила- имам спомен, че доста издържаше?

therichbitch
10-03-2012, 20:04
Аз съм твърдо за Hypnose-a. Трайността му е мнофо по-добра от на Веерсачето (което не съм имала, но пък съм пробвала и хич не съм впечатлена.) Като гледах обаче какви парфюми имаш, като че ли си падаш по по-леки, младежки миризми (каквото е жълтото Версаче)

PullMeCloser
10-03-2012, 21:04
О, аз при всички положения си купувам и двата, първи е Ланкомския, че е нещо страшно, така че дори не се и колебая. Чудно ми беше Версаче как е като трайност. Имала съм Bright Crystal, трайността му е окей, но за Диаманта нямам нито отзиви, нито нищо.
Да, по леки миризми си падам, Хипноуз за мен не е лек, но е невероятен и е много подходящ за зимата.
Пробвах Parisienne на YSL, много го исках-страхотен аромат на виолетки, прекрасен, обаче много нетраен на моята кожа. Чудя се още за него, хич не обичам ароматът от парфюма ми да изветрява.

therichbitch
10-03-2012, 21:26
Да, факт, и на моята кожа е нетраен (na YSL), но аз и без това си падам по по тежки (затова обожавам Hypnose-a)
Иначе, жълтият диамант е г/д като Bright Crystal-a като трайност (поне на моята кожа).

Нека и някой друг се изкаже, че моята преценка за трайност е много изкривена, защото си падам по термоядрени аромати хах. :)

PullMeCloser
10-03-2012, 21:29
Да, ще чакам включвания. Хипноуз има ли нужда от повторно пръскане през деня/вечерта?

ManuelaK
10-04-2012, 08:27
Yellow Diamond-а съм го използвала, при мен трайността беше горе-долу окей. Но не е като моето любимо Givenchy :-)))))
А Hypnose е супер!!!!
Иначе сега съм загледала някаква промоция - Jacomo Paradox Green Woman 100 мл. за 30 лева? Какъв е този парфюм? Хубав ли е?

therichbitch
10-05-2012, 22:00
Мирисала съм само 'оригиналния' Парадокс, ама ми идва кисел, този не го знам, ама сигурно не е нещо много по-различно.

M_smile
10-07-2012, 11:56
Какви миризми предпочиташ- флорални, шипрови, сладки, компотени, ориенталски, горчиви? Дай пример за такива, които си имала :)

Имала съм на versace bright crystal, мисля, че е тоалетна вода, но е много много хубаво. Искам нещо подобно, да е парфюм обаче. И да е на цена до 70 лева .. :) В момента нямам възможност за нещо по-скъпо. Моля ви, помогнете :)

iziskanmladej88
10-07-2012, 14:59
бившата ми имаше някакъв парфюм на max mara, който беше адски одървящ :D за съжаление така и не разбрах цялото му име :(
иначе от мъжките съм ползвал Chanel Bleu de Chanel, Tom Ford Black Orchid и Gucci Pour Homme, който вече не съществува :(
сега карам на безкрайно клишираният и омръзнал на всеки bvlgari aquа. мен все още ми каресва след 3 изпръскани шишета и не дава признаци че скоро ще омръзне :D
от женските най-много ми харесват (и не само на мен, на повечето авери също) парфюмите на burberry, lacoste и valentino :)

therichbitch
10-07-2012, 15:37
Tom Ford Black Orchid

Някои източници го водят унисекс, но по принцип парфюмът е женски !

iziskanmladej88
10-07-2012, 15:58
ако ще и извънземен да го водят, парфюма си е унисекс :D един от любимите ми, но само на луната го има на нормални цени...

adoreher
10-07-2012, 16:09
не съм чела всичко
не съм попадала на хубава имитация,
или цъкат на спирт, или на 20тата минута няма нищо останало от въпросния парфюм
но за евтин парфюм-
верона.
обожавам го, траен е и е много евтин.
и кудо <3

PullMeCloser
10-07-2012, 19:08
То и черното Булгари го водят унисекс, но за мен си е чисто мъжки :Д Бил любим на Анджелина Джоли :Д Но не си го представям на жена. А Булгари Аква е страхотен, и с него съм се пръскала(пак на бивш).

therichbitch
10-07-2012, 22:33
Не го знам, не си падам по Булгари, но орхидеята колкото и да е мощна и тежка, си е сладостна.