PDA

View Full Version : Днешните жени не могат да готвят



DieselBlood
09-26-2012, 20:35
В това се убеждавам всеки изминал ден. В момента има 4 вида жени:
1. Такива, които си готвят редовно за себе си и другите
2. wannabe-та, дето готвят от време на време, но все не са сигурни как да направят манджата и разпитват другите, а накрая като сготвят се чувстват че са направили ебати великата манджа
3. такива дето "принципно могат да готвят", само че си правят само пържени яйца, готови кюфтета на скара и разни полуфабрикати
4. такива дето смятат, че кухнята е място само за правене на кафе, секс на плота и е помещението дето е хладилника, микровълновата и кофата.

Според мен 3 и 4 са най-много.
За да видим до къде ше го докараме със спора, пускам и анкета, в която:
- жените гласуват за това, което правят в кухнята (без да хитруват, и без това е анонимна)
- мъжете гласуват за това, което според тях е преобладаващото

ShtrudeL
09-26-2012, 20:38
Аз мога да 'готвя' (в огромни кавички) за себе си.
Мога да готвя и за друг предполагам, ама не е гаранция, че ще му хареса, но е гаранция, че ще е направено с мЪного любов, което наистина не значи, че ще е годно за ядене, но ще е напр... блблблбблл.. да.

DragonLady
09-26-2012, 20:45
Мога да готвя, но не го правя особенно често. Да речем един, два пъти в седмицата. Обикновенно готвя само за себе си, или за мен и приятелят ми. Не са кой знае какви сложни манджи, но едни сарми, мусака, пиле с картофи, супа и тн. по обикновенни ястия няма да ме затруднят. Като ме избие лигата правя и по някой кекс или сладки.

psychopath
09-26-2012, 20:49
дреме ми на к'ура, аз мога...важното е свирки да могат да правят, к'во като не могат да готвят

EinGutesKind
09-26-2012, 20:50
Така или иначе не обичам домашно готвено, фаст фууд > all :grin:

psychopath
09-26-2012, 20:57
Така или иначе не обичам домашно готвено, фаст фууд > all :grin:

тихо, синдром на даун

divacheee
09-26-2012, 21:16
И аз НЕ мога да готвя !! Опитвам се, знам някои неща.. и в редките случаи, в които готвя наистина се старая и влагам всичко от себе си. Но не мога това да го правя всеки ден ;д От така изложените 4 типа жени откривам себе си в 2 и 4 / като от 4 махна частта за кафето.. не пия кафе:Д /

yakuza_
09-26-2012, 21:30
Да дава отзад, пък др ще дойде с времето.

ShtrudeL
09-26-2012, 21:32
Аз пък съм мЪного навита да се науча да готвя мЪного вкусно, ама много, много. <3 Мисля, че много ще ме разтоварва. :3

r19
09-26-2012, 21:51
Топлата витрина - убиецът на домашното готвене :D

yakuza_
09-26-2012, 21:51
И срането разтоварва.

Grudi_SeXa
09-26-2012, 22:32
те вече дудуците не умеят, той за некво си готвене се загрижил

LadyDi
09-27-2012, 06:34
2. wannabe-та, дето готвят от време на време, но все не са сигурни как да направят манджата и разпитват другите, а накрая като сготвят се чувстват че са направили ебати великата манджа

Е те това точно съм аз :cool:

Scarface_
09-27-2012, 11:13
дреме ми на к'ура, аз мога...важното е свирки да могат да правят, к'во като не могат да готвят

много ти са ниски критериите ... тряаа и да може да готви и всичко да прави , ако ще е взимаш за жена ... но в днешно време ,хората нз как да живеят деееам ...

DieselBlood
09-29-2012, 17:53
Или дето викаше един приятел "Ако ги накараш да ти сварят едно яйце, ще ти вдигнат скандал и ще те обявят за бахти бруталният сексист. Но ако ги накараш да ти направят свирка на първа среща, н.п".

ilovedeath
09-29-2012, 21:54
тихо, синдром на даун

Ти си моят идол! :grin::lol:

NqkfaNikakva21
09-29-2012, 22:04
Мога да готвя ;/
Сад, а?!

Cucko0
09-29-2012, 22:32
Ако не може да готви жена ли е ? !

yakuza_
09-29-2012, 23:27
Ако е от 4-тия тип - да.

Ivetooo0
09-30-2012, 00:45
не слагайте всички под общ знаменател :)

Pikachu
09-30-2012, 07:31
Нито мога, нито се опитвам. :D
Но вярвам, че трябва да мога.
Ама много ме мързи.

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 08:09
Нито мога, нито се опитвам. :D
Но вярвам, че трябва да мога.
Ама много ме мързи.

Ок представи си следната ситуация, ражда ти се бебе, ти оставаш сама с бебето у вас, родителите не ви помагат, а мъжът ти е на работа. Какво ще правиш, през деня ще ходиш да си купуваш пици и хамбургери ли... а мъжът ти , като се прибере от работа ще му кажеш да си сготви ли или пък ще го пратиш за хамбургер и него ? А когато детето порасне малко и спре да яде детски храни какво следва, кой ще готви мъжът ти ли, ква е идеята ?

yakuza_
09-30-2012, 08:15
то както толкова има да си направиш ориз със зеленчуци или да си метнеш една риба, не ми се вижда сложно, ти си правиш да ядеш, а не да го водиш на изложба

FuCKkK13
09-30-2012, 08:21
аз мога да готвя и не веднъж съм готвила за всички,когато нашите са били на работа и никoй е нямал време.. да ви е яТ 8-)

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 08:22
Абе то няма нищо сложно да сготвиш, но повечето жени в днешно време не знаят от кой край да хванат черпака.
Ааз съм на мнение, че както един мъже трябва да се чувства длъжен да има пари е къщата, така и една жена трябва да се чувства длъжна поне 2 3 пъти седмично да вкъщи да замирише на домашно сготвено.. аз иначе мога да си готвя през оная работа ми е, ама въпроса не е в това

yakuza_
09-30-2012, 08:26
Аз го отдавам на мързел :D

FuCKkK13
09-30-2012, 08:32
Абе то няма нищо сложно да сготвиш, но повечето жени в днешно време не знаят от кой край да хванат черпака.
Ааз съм на мнение, че както един мъже трябва да се чувства длъжен да има пари е къщата, така и една жена трябва да се чувства длъжна поне 2 3 пъти седмично да вкъщи да замирише на домашно сготвено.. аз иначе мога да си готвя през оная работа ми е, ама въпроса не е в това

да ама повечето в днешно време приемат женската работа - т.е. готвене/чистене и пускането на една пералня за едва ли не нещо старомодно ... апф.. не точно.. не знам как да го обясня ама повечето са на мнение : да бе,да му готвя,да не съм някоя слугиня,примерно... там е проблема

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 08:39
да ама повечето в днешно време приемат женската работа - т.е. готвене/чистене и пускането на една пералня за едва ли не нещо старомодно ... апф.. не точно.. не знам как да го обясня ама повечето са на мнение : да бе,да му готвя,да не съм някоя слугиня,примерно... там е проблема

именно. Повечето жени биха се хванали на работа и за 300 лв като сервитьорки или продавачи някъде само и само да избегнат домакинските задължения под предлог, че и те работят и те вадят пари и един вид са равноправни с мъжът, ама като се замисли човек те тия пари си ги харчат само за тях си щото с тях могат да си покрият само техните разходи за деня

FuCKkK13
09-30-2012, 08:45
именно. Повечето жени биха се хванали на работа и за 300 лв като сервитьорки или продавачи някъде само и само да избегнат домакинските задължения под предлог, че и те работят и те вадят пари и един вид са равноправни с мъжът, ама като се замисли човек те тия пари си ги харчат само за тях си щото с тях могат да си покрият само техните разходи за деня

което също е грешно мислене.. всеки може да е изморен.. и примерно събота/неделя да решиш да излезнете навън да хапнете или да си купите нещо за вкъщи,но всекидневно не е добре... така един вид изчезват задълженията на жената .... както като ти се развали нещо мъжа ти трябва да може да свърже 5 кабела и да врътне една крушка така и жената колкото и да е изморена трябва да готви/чисти/пере .. повечето са така\" като ми изгори крушката ( примерно ) веднага му звъня да купи нова и той като се прибере моментално трябва да я оправи,а аз мога си вея парцалките и да не пипна нищо само защото съм била на работа..нда.. това им е проблема на всичките .... и всеки може да готви,но на някои мързела надделява

NqkfaNikakva21
09-30-2012, 10:08
Малко ще ви се бутна в разговора, но не съм съгласна.
Да, една жена трябва да готви/чисти/пере, но пххах, да не е само нейно задължение? Нима един мъж не може да пусне пералнята/зачисти прахта? Особено пък като тия неща се случват супер често. Една крушка и жена може да си я смени. Мъжките работи колко често се случват.. ми рядко, нали?
Така че, пералнята/чистенето трябва да има и от двете страни : )

yakuza_
09-30-2012, 10:13
Аз пък не разбирам това пране какво ви бърка ? :lol: Колко от вас перът на ръка ? Според мен 0. Голяма философия да сложиш прах, омекотител, да врътнеш и натиснеш 2-3 копчета и да отидеш да мастурбираш 1-2-3 часа докато се изпере и после да ги намяташ рандом за 5 минути.

NqkfaNikakva21
09-30-2012, 10:16
Аз не знам къде в студ. общежития има перални, т.е всичко се случва на ръка.
Не е най-големият кеф да переш всеки ден. :D

yakuza_
09-30-2012, 10:21
Говорех за къщите. :D Не съм живял в общежития.

Scarface_
09-30-2012, 10:41
Малко ще ви се бутна в разговора, но не съм съгласна.
Да, една жена трябва да готви/чисти/пере, но пххах, да не е само нейно задължение? Нима един мъж не може да пусне пералнята/зачисти прахта? Особено пък като тия неща се случват супер често. Една крушка и жена може да си я смени. Мъжките работи колко често се случват.. ми рядко, нали?
Така че, пералнята/чистенето трябва да има и от двете страни : )


не си съгласна...еми и аз не съм съгласен...не е само нейно задължение да чисти/пере/готви...мисля че всеки мъж трябва да го може и прави , но е кофти практика като го прави само единия пол.Колко често ще видиш жена с чук да кове примерно ?! не че не може, но не би го направила ...никой не се е родил научен , всеки се научава .Въпроса е ,че според мен хората , и по специално новото поколение - малките путки са толкова мързеливи същества , че горко им на момчетата гъзолизци , които ги гледат в очите ,заради това че им лапат... Колко от сегашните 15-20 годишни биха могли да въртят къща,семейство и да възпитават деца... мързи ги да гледат , не мога приема младо момиче да го мързи да си подреди шкафа или стаята...да не говорим за мисленето , но 90% нямат никакви амбиции и цели , мислят единствено за външния си вид(в повечето случаи без ефект за нас) , за каде да изленат , с кой да се изчукат , да си купят нов телефон , нови обувки ,чанта и тва ... Разделение винаги ще има няма се промени,феминизъм също винаги ще има , което не ми харесва ... Искате равни права,но не държите на изравняване на възрастовата граница за пенсиониране ,и хиляди подобни примери и куриози...
НЕЗНАМ но в следващите 5-10 години не виждам перспектива момиче да ме съблазни и да ме впечатли та да се оженя ... :Д:Д;д деам

NqkfaNikakva21
09-30-2012, 10:50
Смени си средите ^^
Якуза, вкъщи също си перях на ръка ... колко деня трябва да се мине, че да се напълни пералнята .. дрехите от деня си ги перях на ръка, досадно е, но пък кво, дрехите са ми чисти.
Въпрос на виждане :Д

БожиятАгнец
09-30-2012, 10:55
Бахти и малоумниците сте, бе...Не очаквах чак пък толкова.