PDA

View Full Version : Промяна



the-little-pain
09-27-2012, 08:10
Имам си приятел от 1 година.Първите месеци беше някакъв мистериозен странен лигавеше се понякога (но рядко само когато аз съм на кеф) беше внимателен с мене ...държеше се с мен като с принцеса .Това беше първите 3 месеца ии след това започна някаква промяна... започна да се държи точно като малко дете и да се лигави непрекъснато и когато се доближа да най-добрият ми приятел или други приятели момчета ме дърпа (буквално ;дд) много пъти говорех с него да си промени поведението но никакъв резултат така приятелите ми ме караха 10000 пъти да избирам между тях и него ии аз не излизах почти с него само за да съм с приятелите ми (се пак те само ме разбираха а той не благоволяваше да ме изслушва) и така започнаха да отслабват и чувствата ми към него ...помогнете ми как да постъпя как да поговоря с него на тая тема отново ...мерси предварително :)

DisappointedDreamer
09-27-2012, 08:16
Ако не ти харесва поведението му, и той не иска да се промени, то просто го остави.
Една промяна е наложителна в една връзка, но не трябва да бъде принудена.

the-little-pain
09-27-2012, 08:34
и аз съм се замисляла да го оставя но лошото е че дори да е такъв го обичам , но в същото време и страдам...

PyCoKoCkA93
09-27-2012, 08:36
Ако сам не иска да се промени,няма никакъв смисъл от действията ти,респективно и от връзката ви като цяло.Твоята роля е дотолкова,че да го насочиш в правилната посока на развитие,а всички усилия оттам насетне са негова грижа и воля.Ако не иска да го направи,няма смисъл да си с човек,чийто характер не ти пасва като личност.

DisappointedDreamer
09-27-2012, 08:39
започнаха да отслабват и чувствата ми към него

Обичаш го, а? Тогава моля те обясни отказа от твоя пост, който цитирах.

а) не мисля, че когото и да е било трябва така грозно да те дърпа буквално от приятелите ти. Грозно е.
б) на колко години сте? Това непрекъснато лигавене е отблъскващо.
в) човек, който си заслужава никога няма да те кара да избираш между него и приятелите си.
г) той не благоволява да те изслуша.

Е, колко още причини искаш да изброя, поради които трябва да го оставиш?

the-little-pain
09-27-2012, 08:40
прави сте...само че странното ми е че той си е на 18 смисъл би трябвало да се държи като нормален възрастен човек...!

Chacho
09-27-2012, 11:05
Хаха, понеже на 18 всички са нормални възрастни хора.

Azoria
09-27-2012, 11:14
Кзваш му " Или си променяй държанието, или не. Аз и двата случая няма да го търпя." и ако му пука - ще видиш резултат, ако не го разкарай преди да почне да ти прави скандали ,че си излязла до магазина.

balu4ka
09-27-2012, 13:00
Никой не трябва да ти поставя ултиматуми.Сама реши ,кое за теб е по-важно човекът с който си или приятелите ти.Претегли го на везната,ако смяташ ,че нещата с него не вървят.Не мисля,че е редно човек да те оттдърпва от приятелите ти,понякога хората сами го правят ,когато са във връзка,но когато самият той го прави е малко глупаво...Поговрете,изяснет е си нещата.Нека всеки направи компромис в името на връзката ви,това е доста важна част от всяка такава.

А Л И С А
09-27-2012, 13:13
Опитай се да поговориш с него. Обясни му, че искаш да те изслушва и да се държи нормално с теб. В крайна сметка на 18 е, не казвам, че трябва напълно да спре да се лигави, но според мен не е нормално на тази възраст да си лигав постоянно. Но ако видиш, че няма промяна в неговото отношение, остави го независимо от чувствата си.

Amore-Mio*
09-27-2012, 17:17
Сега. И двете ти обкръжения/среди не стават: приятеля ти просто се забавлява. Предполага се, че е сериозен, когато трябва. Приятелите ти е тъпо да ти поставят ултиматум да избираш между тях и него. Предполага се , отново, че и двете неща са важни за теб и можеше просто да излезеш с тях по отделно. Момчето явно е от ревнивите и го е страх, или го е било страх да не те загуби. Но в никакъв случай не одобрявам да избираш някой, само защото така искат другите. Кажи му, как стоят нещата и щом вече нямаш чувства към него - слагаш край и това е.

scandalousLady
09-28-2012, 15:57
Седнете и поговрете на 4 очи. Обясни му как се чувстваш, би трябвало да те разбере. Не се карайте, поговорете си спокойно и дано има положителен резултат! Успех!

the-little-pain
09-28-2012, 22:21
Мерси : ))

SHPAIdURmeN
09-29-2012, 03:37
Сега. И двете ти обкръжения/среди не стават: приятеля ти просто се забавлява. Предполага се, че е сериозен, когато трябва. Приятелите ти е тъпо да ти поставят ултиматум да избираш между тях и него. Предполага се , отново, че и двете неща са важни за теб и можеше просто да излезеш с тях по отделно. Момчето явно е от ревнивите и го е страх, или го е било страх да не те загуби. Но в никакъв случай не одобрявам да избираш някой, само защото така искат другите. Кажи му, как стоят нещата и щом вече нямаш чувства към него - слагаш край и това е.

+1