PDA

View Full Version : Комплекси или завист?



iwwo_
09-27-2012, 12:06
Защо хората, които не учат наричат хората, които се опитват да се развиват и учат като задръстени, зубъри, смешни, сдухани и т.н. ?

Chacho
09-27-2012, 12:11
Най-вече да се направят на готини, че са казали на някого зубър. Някои хора си заслужават нарицателното, де.

sexa_na_kompleksa
09-27-2012, 12:47
Учи си ти, остави ги другите да си говорят..

MsMiracle
09-27-2012, 16:33
За да си избият комплексите, че оценките на т.нар. "зубъри" са по-високи от техните.
Типично гъзарско изпълнение, за не повече от 7-8 клас. Просто още не се виждат колко са смешни отстрани, но след някоя друга година и това ще стане.

Никакво внимание не им обръщай - ИГНОР!

Amore-Mio*
09-27-2012, 17:23
Не става въпрос за комплекси и завист, а за възпитание /което липсва/ и за изкривените представи за света, образованието и това какво е да си готин.

Chacho
09-27-2012, 17:50
^Почваш да ми правиш добро впечатление. Все по-често те срещам да изказваш мнения, които не са първосигнални и в известен смисъл се открояват.

iziskanmladej88
09-27-2012, 20:19
не искам да се изхвърлям, но 80% от т.нар. зубъри са точно такива - учащи наизуст, без въобще да попият материала и в общия случай след месец-два няма помен от "наученото", ама нали важна е оценката...
такива, според мен, си заслужават подигравките :)

mal4oty
09-27-2012, 21:53
Според мен това дали да учиш си е право на собствен избор, не виждам защо трябва да си налагат мнението.

anonymous708973
09-27-2012, 22:30
Зависи в каква среда си. В свестните училища не се гледа добре на неучещите или на хората без амбиции.
В моето училище конкретно зубъри се наричат хора, които са забили нос в учебника 24/7, на които видимо им липсват някои социални умения и не могат да се интегрират. Сигурно не е точно определение, но е наложено нарицание.

И да, кого наричаш зубър е отражение на представите ти за света. Добро наблюдение.

marilyn
09-28-2012, 17:06
Зависи. Понякога "зубъри" биват наричани хора, които просто имат амбиции и се справят добре в учението. В моето училище, което се води елитно, зубъри наричахме тези, които принципно заучават наизуст уроците, подмазват се на учителите и нямат никакъв социален живот.

anonimen258
09-28-2012, 18:48
Учи си , пълното отличие ще ти донесе много успехи в бъдеще... а тези които са те наричали зубър и тн. ще работят като чистачи , сервитьори или в някоя автомивка и ще изкарват по малко пари.

А Л И С А
09-29-2012, 06:38
В началното училище зубъри наричат хората, които учат, изкарват добри оценки и имат амбиции. В гимназията вече положението е друго. Там зубъри са тези, които не учат, а като роботи заучават всичко наизуст и с това си изкарват добрите оценки. Първоначално леко завиждах на тези хора, защото си мислех, че така е по-лесно, но преди известно време осъзнах, че се радвам, че не мога да наизустявам нещата, защото като ги разбереш и научиш, ще ги запомниш.

Просто зависи от кой вид зубари си /ако си такъв/!

FuCKkK13
09-29-2012, 07:18
добре де.. защо аз уча и до сега никoй не ми е казал,че съм зубър ?! има разлика от човек,който учи и от зубъра ... иначе игнор

fenastz
09-29-2012, 07:23
Защото са.

iwwo_
09-29-2012, 11:17
Питам само като страничен наблюдател, на мен никой не ми е казвал, че съм зубър понеже нямам високи оценки.

black pearl
09-29-2012, 19:34
Хм..Аз лично не познавам човек който да учи наизуст.. В моя клас зубъри викат на хората които учат ,но живеят сякаш в някакъв друг свят.. Аз също уча,но никой не ме е подигравал освен в началото на миналата година защото бях в ново даскало и никой не ме познаваше и единственото за което се бях хванала бяха уроците..

Иначе в повечето случаи го използват за избиване на комплекси или за наричане на човек който се държи по по различен начин..

Lucho
09-29-2012, 20:24
не искам да се изхвърлям, но 80% от т.нар. зубъри са точно такива - учащи наизуст, без въобще да попият материала и в общия случай след месец-два няма помен от "наученото", ама нали важна е оценката...
такива, според мен, си заслужават подигравките :)

Ти не се изхвърляш, ти говориш самата истина. И това не трябва да ти пречи да си изказваш свободно мнението без задръжки.

По питането на автора на темата: А защо когато класифицирам някой като "зубър", то това нещо трябва да е породено от комплекси или завист? Не мога ли просто да отразявам действителността такава, каквато е? Освен това никой не отчита средата в която се случва всичко. У нас всичко е силно изкривено, съвсем нормално е това изкривяване да се заформя в най-ранна детска възраст.

SHPAIdURmeN
09-30-2012, 08:04
не искам да се изхвърлям, но 80% от т.нар. зубъри са точно такива - учащи наизуст, без въобще да попият материала и в общия случай след месец-два няма помен от "наученото", ама нали важна е оценката...
такива, според мен, си заслужават подигравките :)

Точно. Те си го заслужават, направо те привличат за да им го кажеш :D (шегууувам се :D). Oбаче едва ли има нещо общо с комплекси или завист, прост човек да ли би ги изпитвал, най-вече да е завстлив от т.нар. "зубар" :D.. съмнявам се. Възможное също така да се опитват да се открояват от другите, да се правят на мъжкари а у и други техни премитивни измишльотини.

pifiella
09-30-2012, 13:25
Повечето деца са жестоки и без никакво възпитание. Зад всеки кретен, има по един калпав родител...

Daydreamer3
09-30-2012, 13:39
Оценки,оценки .. А тия "зубъри", са точно бележкари, които зубрят всичко и нямат социален живот..