PDA

View Full Version : Разликата в годините?



titinkaa
09-27-2012, 12:45
Здравейте. :)
Пуснах темата просто така от любопитство и интерес да разбера вашата гледна точка по темата.Повечето са против връзките с над 5-6г. разлика в годините.Някои пък са За по ред причини.
Кажете според вас има ли шанс една връзка,в която мъжа е с 10г. по-голям от жената да оцелее,че да се стигне до брак и т.н.,и според вас как трябва да се постъпи при такава ситуация,когато дойде момента да признаеш на родителите си,че ходиш с по-голям мъж?!
Като гласувате на Да или Не пишете и си аргументирайте отговора,защо Да,защо Не?

xoxi
09-27-2012, 13:09
Годините са просто цифра. Има много по-важни фактори, които биха определели дали една връзка ще просъществува или не.
Няма нормална и ненормална разлика.
Глупаво е само, когато момчетата използват малките наивни момичета, само за да задоволят нуждите си с тях.
Много истории съм чела за двойки с малко по-голяма разлика, из много форуми съм ровила (дори в този има поне 50 такива теми), като цяло съм се начела и нагледала (в реалния живот съм виждала) на такива двойки/семейства.
Самата аз се старая да не ограничавам себе си, разделяйки хората по възраст, пол и т.н., но да не навлизам в тези подробности.

А относно моментът с родителите... Предполагам няма хора, които винаги са си падали по техни връстници, по-малки или с до 3-4 години по-големи от тях и изведнъж да се запознаят с някой, с който разликата им е 20 години примерно и да се окаже любовта на живота им. Такава новина ще е шок за всеки неподготвен родител.
Аз примерно винаги съм се разбирала с хора по-големи от мен. Още когато бях в началното училище излизах с по-големи и майка ми винаги ме предупреждаваше да внимавам. С времето видя, че ми е по-лесно да намирам приятели, с които разликата ни е по-голяма, отколкото да се сприятелявам с хора на моите години. Видя също, че главата ми не е празна и мога да се грижа сама за себе си, т.е. няма да се подхлъзна към грешното. Колкото повече самата аз пораствам, с толкова по-възрастни от мен се запознавам/излизам/сприятелявам/споделям.
Настоящият ми приятел (гадже) е само с 3 години по-голям. Но имам приятели, които са и с по 15+ по-възрастни. Преди няколко месеца вметнах на майка ми, че излизам с един от тях, тя само ми пожела приятно изкарване и това беше.
С такава нагласа, мисля, че няма да й е проблем ако някой ден й съобщя, че ще се омъжвам за човек с Х години по-голям.

DragonLady
09-27-2012, 13:17
Гласувах с Да
Не години правят човека! Била съм свидетел на ситуация в която 2 момчета от една комапния разсъждаваха по доста нетипичен за годините им начин. Момчето което беше на 14 разсъждаваше доста зряло и трезво, като някой 21-2 годишен младеж, а момчето на 20 разсъждаваше като 14 годишно пишлеме.
Относно голямата разлика между партньорите не мисля, че е проблем. Ако се разбират и обичат защо да не са заедно, а след време да създадът семейство. А момента със запознанството с родителите и приемането на по-големият с 10 години ( примерно ) като гадже на дъщеря им зависи много оттехните собствени възгледи и това какво впечетление ще остави у тях момчето.
Моята връзка също е с голяма разлика в годините ( 7 ), но това не ни пречи да се разбираме и обичаме. Наще го приеха доборе от гледна точка възрастта му, може би защото и те са с голяма разлика помежду си - 9 години.

xoxi
09-27-2012, 13:20
Сетих се веднъж, че майка ми каза: ,,Гледай все пак зета да е по-близо до твоите години, не до моите."
Не, че има общо с темата, просто реших да ви споделя. :D

FuCKkK13
09-27-2012, 13:26
зависи... ако си на 17 ,10 години са много,но ако си на 28-9 примерно 10 години вече не изглеждат чак толкова много .. по простата причина че от 12 примерно до 20/20-2-3 с всяка година се променяш много и начина ти на мислене и т.н. а като си станал вече на около 20-7-8 пак се променяш,но не толкова много и вече си изградил голяма част от себе си... и все пак за мен е добре да има разлика до 5-6 години - лично мнение

А Л И С А
09-27-2012, 13:27
За Любовта няма граници! Годините не са от такова голямо значение, щом изпитваш обич към някого. Аз съм била с човек,който е с 7 години по-голям от мен. Връзката ни беше прекрасна. Чувствах се добре с него. Може би ако не се бяха случили тези обстоятелства, които се случиха, още щяхме да сме заедно.
Според мен е напълно възможно двама души с голяма разлика в годините да имат успешен брак и прекрасен живот заедно. Съгласявам се с xoxi, че годините са просто цифра. Ако двама души си паснат и им е било отредено да са заедно, те ще са щастливи. Имам няколко примера, които са ми го доказали.
Трудно е да споделиш на родителите си,че имаш връзка с по-голям от теб мъж. Много възможно е да не приемат добре връзката, особено ако момичето е още непълнолетно. Моите приятели са на моята възраст и ако призная такова нещо на родителите си сигурно ще са шокирани. Но не веднъж са ми казвали "Животът си е твой и ти сама решаваш как ще го живееш!". Вероятно не биха одобрили такава връзка, но се надявам, че няма да ми се налага да им казвам подобно нещо.

DisappointedDreamer
09-27-2012, 13:44
Зависи в каква фаза от живота са двата индивида.
Родителите ми имат разлика 10 години, но са се запознали когато майка е била на 21, а баща ми на 31. Тази година чукнаха 20 години брак.
Но ако разликата между момичето и момчето е 15-25 години, то просто забравете.

Azoria
09-27-2012, 13:52
Относително е... връзка с разлика в годините не е кой знае какво ,стига и двамата да са големи, зрели хора. Иначе 10 години си е чисто педофилство..
Родителите ми имат разлика 9 години и факта,че съм тук и пиша в темата говори ,че сериозни взаимоотношения и брак може да просъществуват. :) ( въпреки,че са разведени, което не ги прави идеалния пример :lol: )
Когато знаеш,че човека е добър и ще се хареса на вашите, годините не бива да те притесняват. Запознавах нашите с бившия ми приятел,който е 8 години по-голям от мен и дори не са го направили на въпрос. :)

Violenza
09-27-2012, 15:47
Стига да става дума за големи хора проблем няма.
Нашите знаят, че приятелят ми е бая години по-възрастен от мен, но не го имам за нещо, което е трябвало да им кажа по по-специален начин.

Amore-Mio*
09-27-2012, 17:09
Аз лично в тийнейджърски години за такава разлика, съм против. Не мога да си представя как може едно 15 годишно момиче да е заедно с вече мъж на 25 години. Чудно ми е какви са възгледите им, като се има предвид, че единия е вече пораснал, има изградени представи за себе си, бъдещето, докато другия тепърва се развива и навлиза в живота. Лично аз съм за до 3 години разлика.

xoxi
09-27-2012, 19:21
мъж на 25 години

единия е вече пораснал, има изградени представи за себе си, бъдещето

Интересното е, че повечето "мъже" на 25 са далеч от истинските мъже. Даже сякаш още повече се вдетиняват...
Не изключвам тези, които разбира се отговарят на годините си, но е грешно да се мисли, че всичко на(д) 25 е вече мъж/жена. Мнооого грешни представи са това.

titinkaa
09-27-2012, 19:23
Ами добре де,ако родителите са малко против разликата,тогава как се съобщава такава новина,че има по-голямо гадже?

Да не си помислите,че разпитвам за себе си...не е така!Просто се интерисувам по въпроса.

marilyn
09-27-2012, 20:05
Относително е, не може да се обобщи за всички хора. Аз лично одобрявам, ако си пасват и се разбират. Но в един момент, примерно ако тя е на 20, а той на 35 всичко е ок, но след 15 години... тя ще е н 35, той на 50 и вече много сериозно би се усетила тази разлика. И все пак всичко е до човек.
А относно това как да кажеш на родителите... аз като знам моите какви са... ако ще и принц да им доведа няма да го харесат. Така че дали ще е 5 години по-голям или 15... все ще му намират кусури. :) :D

PullMeCloser
09-27-2012, 20:12
Смятам разлика от 5-6-7-8 години за нормална. Родителите ми също, което доста ме изненада. БИла съм само с по-големи момчета и сме го говорили. Леееко ги притеснява, усещам ги, но твърдят, че го смята за нормално.

bilqnavod
09-27-2012, 20:13
Кажете според вас има ли шанс една връзка,в която мъжа е с 10г. по-голям от жената да оцелее,че да се стигне до брак и т.н.,и според вас как трябва да се постъпи при такава ситуация,когато дойде момента да признаеш на родителите си,че ходиш с по-голям мъж?!



Да има шанс! Съпругът на сестра ми е с 11 и половина години по-голям от нея. Когато тръгнаха, тя беше на 19, а той на 30. Женени са от 8 години, а са заедно от 13. Имат и дете. Много хубаво семейство са. Аз съм имала връзка с 8 години по-голям, но не се разделихме заради разликата. Причините бяха комплексни и от друг характер.

bilqnavod
09-27-2012, 20:17
Ами добре де,ако родителите са малко против разликата,тогава как се съобщава такава новина,че има по-голямо гадже?

Да не си помислите,че разпитвам за себе си...не е така!Просто се интерисувам по въпроса.

Не съм била в подобна ситуация, защото моите родители имат 9 години разлика. Следователно не са правили проблеми на мен или на сестра ми.

fenkaaa
09-27-2012, 21:31
Зависи от годините.Както всеки път в такива теми отговарям,ако момичето е на 14,а момчето на 24,шансовете не са много големи,да не кажа почти нулеви.Обаче ако годините са примерно 25-35,защо не? И двамата са зрели,знаят какво искат.Тогава нещата са напълно възможни.

ForzaFelipe
09-27-2012, 21:53
Годините са просто цифра.

Затвора е само стая 8-)

Всичко си има граници и време.10 години разлика звучат различно когато става въпрос за 12 и 22 годишни и 19 и 29 години ;)

sexa_na_kompleksa
09-28-2012, 08:07
Първо,защо някой трябвада одобрява връзката на друг? Ти, хипотетично, се виждаш с някого и си е твоя работа как, защо,колко и т.н. Дори не смятам, че е работа на родителите, да забраняват/съдят връзката.
Второ, хронологичната възраст наа индивида не е нещо, което той/тя сам/а избира, следователно е пълно безумие да съди за човек само по този признак.
Трето, на около 17 години човекът вече трябва да е изградил характера си и след 10 години, например, той няма да е много по-различен.
Четвърто, сексуалната активност при мъжа и жената е различна и зависи от възрастта. Мъжете достигат пика си на 18-20 години, а жените - на 36-38 години. Затова обикновено желанието за секс на двадесет годишна жена се равнява на това на 40 годишен мъж.

mimsssssss
09-28-2012, 13:33
Одобрявам. Но всяка връзка си е различна сама по себе си, най-малкия проблем смятам че са годините... разликата тоест.
Първият ми приятел беше с 10години по-голям от мен. Знаете как е, всички мислят че ще ме използва и т.н. Ами беше си доста добра връзка според мен, бяхме заедно две години. Аз сложих край, тъй като накрая станахме просто приятели. Познавам го от 10 години, чудесен човек е, поддържаме връзка и до днес.
Сегашният ми приятел е по-голям от мен с 6години, не е много, не е и малко. Заедно сме близо 6 години вече, не смятаме да се бракуваме, хах, имаме различни виждания за семейството, но да - семейство сме.
Подкрепям всякакви връзки, дори еднополови, и не смятам че някой трябва да се бърка в чуждата купичка и да ти казва с кой може и не може да си лягаш.

Wednesday666
09-28-2012, 14:40
Няма да гласувам и ще се обоснова.
Само да кажа, че не съм чела ничий мнения.

Разликата в годините може да е голям фактор, може и да не е никакъв.

Ако видя мацка на 16-17 с мъж на примерно 27-28, ще ми стане лошо. Защото са в различни възрастови групи, които точно в този случай са леееко несъвместими. Че и повече от леко. Единият иска просто няква лигава връзка, другия иска ( в повечето случаи ) просто секс. НЕ КАЗВАМ, че няма и изключения. Зависи си от човека, но така е в повечето подобни връзки.

Аз имах връзка с мъж по-голям от мен с 6 години. А съм на 19. Е, личи си. Не толкова много вече, но на моменти е осезаемо. Ако бях на 23-24 например, а той на 29-30 предполагам, че щеше да е по-различно.

Зависи си най-вече от хората. Но в тийн възрастта разликата си е фактор.

bilqnavod
10-02-2012, 14:44
^^ вярно е, че малките момичета не знаят какво търсят и искат в тийн възрастта. Обаче в крайна сметка за любовта няма граници, понякога просто нещата се случват. Има много хубави връзки при партньори с голяма възрастова разлика. Аз съм за любовта стига да си отиват партньорите един с друг, да си допадат и да се обичат. Проблем според мен е в по-голяма възраст, ако единият почине, другият ще остане сам, а може и за дълги години. Така се случи в моето семейство, баща ми почина... Но аз съм върл защитник на любовта на родителите ми, защото от нея, сме се появили аз и сестра ми... :)

Two-face
10-02-2012, 14:53
Баща ми е 10 години по-голям от майка ми и се разбират чудесно.
Но какво мислите, когато момичето е по-голямо?

mincheto
02-03-2016, 15:02
Да.

minchetо
02-03-2016, 15:10
Не.

mincheto
02-04-2016, 12:03
Разликата в годините няма никакво значение.

Kitty Bloom
02-06-2016, 17:02
Бащата на една приятелка редовно ми казва, че акъла на мъжа идва след 40тата година и е хубаво приятелят ти да е по-голям. Има нещо вярно. Не това да не се занимаваме с мъже преди критическата, разбира се, но това за голямата разлика. :д Сигурно за пети път го казвам във форума, но продължавам да твърдя, че не самата разлика, а възрастта на партньорите има значение. Едно е да съм на 14 и гаджето ми да е на 20, съвсем друго да съм на 19 или 20 и приятелят ми да е с 9-10 години по-голям. Баткото има повече житейски опит (и не само ;) ) от теб и може да ти даде много съвети и да ти помогне да се изградиш като личност, от негова страна той се чувства по-млад и щуротиите, които върши са му простени. :) Относно родителите, редно е да знаят от самото начало какво се случва. А дори да ти забранят да се занимаваш с по-голям от теб, ти едва ли ще си стоиш вкъщи и ще ги слушаш ако искаш да си с него. Та след време като видят, че момчето е сериозно, ще мирясат. В моята ситуация беше доста интересно. Още когато се запознах с готиния батко казах на мама за него, бях сигурна, че искам да ми е само приятелче, никакви влюбвания повече и така. Тя само ми каза сама да преценявам какво да правя и да внимавам. Ами, не знам как стана, ама се взехме, имаше представяне пред родата, приказката завърши с преспиване у дома, сутрин аз отивам на училище, а мъжо ми остава да си пие кафето с нашите. Идилия. Така че, не е въпроса в годините, а в човека. :)

inewton
02-06-2016, 17:11
Познавам двойка с 38 години разлика. Имат три деца и са много щастливи. Не, че аз го приемам, но е видимо, че си зависи от самите субекти.

divergent
02-07-2016, 13:04
Не съм имала много връзки и като знам в какво време живеем направо се гордея със себе си :D И все пак, била съм с мой връстник, с момче, две години по-голямо от мен, също и с малко по-голям - осем години. Ами, най-готино ми беше с най-големия. Съгласна съм с Кити за житейския опит, може би това е причината. Но това не е универсална истина, просто така се е получило при мен. Всичко си е до човека. Ако си пълнолетен (колкото и банално да звучи) и вярваш, че това е твоя човек, разлика до десет години примерно е напълно приемлива.

baby_baby
03-04-2016, 06:59
Ако някое момоче на 14 е с мъж на 25-30 примерно за мен е недопостимо колкото и да се "обичат" имат много различия в характерите и връзката им няма да продължи дълго

divergent
03-04-2016, 12:14
В връзките понякога, когато нещата се случат супер прибързано може и да има много страст и химия между двамата, но с времето страстта отшумява, а чувствата въобще нямат време да се зародят и така финала идва също толкова бързо, колкото началото. :)

golemiq_korab_minava
03-04-2016, 12:19
С над 10 години разликата надминава нормалното, но не и невъзможното. връзки всякакви

darck blue rose
03-12-2016, 22:08
Да има такава вероятност