PDA

View Full Version : Как да постъпя?



FeastForTheVain
09-27-2012, 14:55
Здравейте.
Изглежда рано или късно на всеки се налага да пусне тема тук, като природен закон е.:)
Преди "проблема", нека спомена, че съм момче и съм от Пловдив (градът може би няма значение). И както обикновено (и вече очаквано), темата е свързана с момиче. Със въпросното момиче сме близки приятели от години и винаги съм я ценял много, но не съм си я представял като гадже. Сега, четейки това, вече се досещате за какво иде реч, нали? Става ясно, че имам чувства към нея. Другото е, че и тя има такива към мен, знам го, но разбрах, че и двамата ни спира приятелството, което имаме. Проблемът е, че точно в тази ситуация не знам какво да направя, наистина. От всички тези години приятелство - връзка. Нямам си на идея как да подходя, какво да и кажа. В пълен мрак съм. Всъщност, колкото и егоистично да звучи, готов съм да жертвам това приятелство с надеждата, че ще се получи страхотна връзка. С бившата ми приятелка ми беше добре, предполагам, но тя никога не ме е разбирала достатъчно, всъщност, не съм имал толкова готини моменти или спомени с нея, както момичето, за което говоря, мисля, че това е причината да съм готов да рискувам приятелството ни.
Накратко - искам помощ, наречете го съвет, каквото и да е. Как просто да отида и да и кажа, че трябва да се съберем като двойка? Как да и кажа, че имам чувства към нея. Всъщност, осъзнах, че я обичам. Навреме съм се сетил, а? Никога не съм попадал в подобна ситуация и не знам какво да правя, не знам кога ще е най-добре да говоря с нея по въпроса. Ако нещата се развият към връзка, дори не знам как ще мога да я целуна, толкова ми е объркано всичко. Точно за това пускам темата и се надявам на помощ.
Също, благодаря, че прочетохте "романа"! Честно, не съм очаквал да се стигне до всичко това, но животът е интересен, изглежда!

Anonyss
09-27-2012, 15:01
Ако искаш, може да си поговориш с нея и да направите нещо като връзка, но не в пълния смисъл на думата. /приятели с превилегии/ Тоест да го има онова приятелство, но придружено с повече ласки, секс (ако се стигне до там/не знам на колко си) и т.н. По принцип толкова години приятелство и накрая повече от това - може да приключи с тъжен край за някой от вас.

п.п. Свойството на дългата връзка е повече търпение, вяра и див секс :)

FuckedUp
09-27-2012, 16:08
Давай директно с "искам да сме повече от приятели".

shmatarok
09-27-2012, 16:10
Направо я целуни, щом знаеш, че и тя има чувства.

Amore-Mio*
09-27-2012, 17:07
Говори с нея. Някак не е правилно, за мен, да имате взаимни чувства, а да не сте заедно. Да не ви плаши това приятелство - понякога така се получават едни страхотни връзки. Едни семейни приятели са се влюбили и споделили живота си точно така: приятели от дълги години, накрая осъзнават, че имат чувства и са решили да пробват. И вече приблизително 15 години са си заедно. Т.е. това може да е един шанс да откриеш човека за теб - това може да се окаже, че е тя. Съветът ми е да пробвате. Пък, ако наистина държите на това приятелство и нещата не се получат - може да си поддържате пак приятелските отношения, макар и трудно, докато изчезне с времето чувствата и тръпката.

marin4itu
09-27-2012, 17:45
Имай в предвид, че хората са едни в отношенията с приятелите си и съвсем други с любимия човек.. Помисли над това..
Иначе според мен опитайте, иначе цял живот бихте се чудили какво би станало..

anonymous708973
09-27-2012, 22:24
Не е добра идея. Ще ви липсва страст, според мен.
Наскоро jghgh беше потвърдила становището ми.

Azoria
09-27-2012, 23:12
Направо я целуни, щом знаеш, че и тя има чувства.

и


Давай директно с "искам да сме повече от приятели".


Щом имате чувства един към друг какво приятелсвто.. утре,ако поиска би ли я уредил с някой познат? Или тя теб? Или да си искате съвети за срещите? Странно е.. и неестествено.

bilqnavod
09-28-2012, 09:54
Познавам момче и момиче във вашата ситуация. Четири години са били колеги и добри приятели. Преди половин година започнаха връзка и доколкото знам са щастливи заедно. Аз лично не виждам проблем да опитате.