PDA

View Full Version : хубави слушалки



dakata123
09-27-2012, 20:49
препоръчайте ми хубави слушалки, със силен бас и добро качество. предимно ще ги ползвам за игра и слушане на песни с голям бас ( хип-хоп, дъбстеп ) и ми трябва нещо с добро качество. моля без предложения от типа не beats by dre, мога да отделя максимум 200лв.... има някакви насоки към razer orca засега, но не знам нищо за тях, освен прочетеното в сайта им : ))

Stag
09-27-2012, 20:58
Препоръчвам ти средно високия клас на AKG (предлагат страшно много модели в магазина на JBL на Раковска) от типа на AKG K141 MKII или Sennheiser. Това са все професионални слушалки. Не ти препоръчвам геймърските на Razr или Steelseries, защото са супер надценени и не си струват парите и рядко стават за слушане на музика - пробвал съм геймърски слушалки и от двете марки и наистина не стават за музика. Имам AKG и съм слушал на среден клас Sennheiser (не си спомням модела) и мога да ти кажа, че разликата е огромна.

dangerlol
09-28-2012, 00:41
Хубаво е че ще си вземаш висок клас слушалки,но ако звуковата карта на компютъра ти няма усилвател за слушалки(headphone amplifier) ще трябва да си купиш такъв отделно-а това са отделно към 50лева.

npp
09-28-2012, 16:49
за компютър и преносими устройства е препоръчително да бъдат с колкото се може по-нисък импеданс и не много голяма максимална входна мощност

MaGuSs
09-29-2012, 22:04
Хубаво е че ще си вземаш висок клас слушалки,но ако звуковата карта на компютъра ти няма усилвател за слушалки(headphone amplifier) ще трябва да си купиш такъв отделно-а това са отделно към 50лева.

По тази логика аз ако ръгна слушалките си в усилвателя ми 2x150W ще треса прозорците ли ?
Хах ... Да има такива усилватели за слушалки, но те развалят високоговорителите на слушалките. Особено ако не оцелиш ватовете...

Купи си слушалки със сходните х-ки:

-Възглавничките за уши повишават удобството и характеристиките на басите
-Цялото ухо е покрито за оптимизиране на качеството на звука

-Честотен обхват: 15 - 20 000 Hz
-Импеданс: 32 ома или по-малко
-Чувствителност: 98 dB или повече
-Диаметър на високоговорителя: 40 мм или повече

Успех.

dangerlol
09-30-2012, 10:19
По тази логика аз ако ръгна слушалките си в усилвателя ми 2x150W ще треса прозорците ли ?
Хах ... Да има такива усилватели за слушалки, но те развалят високоговорителите на слушалките. Особено ако не оцелиш ватовете...

Постоянно говориш наизуст без да знаеш дори за какво става на въпрос.С нормален PC аудио жак на който максималното му съпротивление е 32Ω и закачиш за него по-висок клас слушалки(съпротивление над 32Ω) -някои модели на SteelSeries ,Sennheiser и други.Тогава звукът от слушалките кърти мивки.
И ти гарантирам,че доста от по старите компютри не могат да захранят пълноценно дори слушалки с 32Ω.
Така,че преди да се вземат каквито и да било слушалки първо се гледа компютъра.

MaGuSs
10-01-2012, 07:15
Постоянно говориш наизуст без да знаеш дори за какво става на въпрос.С нормален PC аудио жак на който максималното му съпротивление е 32Ω и закачиш за него по-висок клас слушалки(съпротивление над 32Ω) -някои модели на SteelSeries ,Sennheiser и други.Тогава звукът от слушалките кърти мивки.
И ти гарантирам,че доста от по старите компютри не могат да захранят пълноценно дори слушалки с 32Ω.
Така,че преди да се вземат каквито и да било слушалки първо се гледа компютъра.

Ще те оставя да си мислиш, че е така.

dangerlol
10-01-2012, 17:43
Ще те оставя да си мислиш, че е така.
Неграмотни тинейджъри на хоризонта.Вземи разгледай малко мнения в различни форуми и прочети малко за звукови карти на компютри пък после спори и давай съвети.
Всички дъна на Asus за платформите на AMD до 2009 са със изключително кофти звук.(има и още доста такива от други производители)

MaGuSs
10-02-2012, 00:19
С нормален PC аудио жак на който максималното му съпротивление е 32Ω и закачиш за него по-висок клас слушалки(съпротивление над 32Ω)
Как ще изкараш по-силен звук като му увеличаваш съпротивлението?

Пример: знаеш ли каква е разликата между 4 ома и 2 ома в кола ?!? Може би два пъти повече басс вади при 2 ома, тогава ебаси логиката, щом викаш, че трябва да е над 32ома, а човека иска по-силна музика.

dangerlol
10-02-2012, 15:21
Нека го направя максимално просто да спрем с споровете.32ома е максимума на потдържаното от пц съпротивлението, ако слушалките са над 32 звукът ще е кофти.Но ако компа има вграден headphone amplifier пц-то има по висока граница в съпротивлението и от там звукът е по добър.
Най-простия пример закачи слушалките от компа на телефона,после пак на компа и виж разликата в звука.