PDA

View Full Version : Може ли с БЕЛ за Програмис?



Anonimen358
09-28-2012, 14:02
Може ли в някой унивирситет да влезнеш някаква специалност за Програмис, като Информатика и т.н само с изпит или матура по БЕЛ ? Благодаря предварително :) И още нещо .. Предприемачеството и Маркетинга имат ли реализация у нас ?

Chacho
09-28-2012, 14:27
Професията се нарича програмисТ. В ТУ София сега приемат с матурата по БЕЛ. Но имай предвид, че ако не можеш да влезеш с изпита по математика в университета, значи няма да си за там и вътре ще береш душа. Неслучайно е избрана за кандидатстудентски изпит. В информатичните специалности ще те скъсат от висша математика, не от български.

mimeto_0o0o
09-28-2012, 19:02
^Братовчедка ми кандитатства в ТУ и изпита й беше по математика, но друга специалност. Иначе по принцип знам, че тези специалности програмисти и др. от сорта се иска математика, така че дори и да те приемат с БЕЛ, ако си нямаш и понятие от математика ще ти доста трудничко.

JoLLiE92
10-01-2012, 16:00
Може ли в някой унивирситет да влезнеш някаква специалност за Програмис, като Информатика и т.н само с изпит или матура по БЕЛ ?
Не знам, но ти очевидно трябва да се готвиш повече по този предмет. :) Съветвам те да заложиш на друго.

anonymous708973
10-01-2012, 16:45
Какъв изпит по БЕЛ, бе, душа, ти си неграмотен.