PDA

View Full Version : Обилно потене! ПОМОЩ!!!!!



tetriss
09-28-2012, 16:31
Здравейте! Само на 14 години съм. Момиче съм.Искам да споделя с вас един проблем. Потя се ужасно много по ръцете и подмишниците. Умирам от срам. Не се запознавам с хора, защото потните ръце създават лошо впечатление. Да не говоря за подмишниците. Поне с тях се оправям. Нося потници и широки блузи, но ръцете са проблема. Тази година влезнах в ново училище и съм сигурна, че създавам лошо впечатление заради потните ръце. Днес правихме тест по бел. и аз толкова се бях изпотила, че листът ми беше мокър. :X:X Чух за ORDOREX, но не искам да използвам такива продукти, защото са много вредни. А пък най-големият проблем идва от това, че не искам да споделя с майка ми, защото миналия път, когато и казах, че имам обилно изпотяване подмишниците, тя ми каза, че това е от високите температури, но уви. То все още продължава. Моля ви, кажете ми как да й кажа, че не е от високите температури, а е от болестта хиперхидроза, ако не, моля ви, кажете ми с какви естествени продукти мога да си помогна. Дали ще измине след лятото?

radoschetyy
09-28-2012, 21:27
От скоро ли е това обилно потене? И през целия ден ли се получава или само когато се притесниш за дадено нещо? ... Според мен е от това, че си в тази възраст на пубертета и хормоните ти бушуват и от там се получава прекаленото отделяне на пот : )) а пък и ако си по притеснителен човек... : )) А до колкото как да обясниш на своята мама за това. Кажи и това което написа тук : )) не се притеснявай и този период ще мине : ))

~The Smile~
09-29-2012, 08:58
Еми,от пубертета е и е съвсем нормално да се потиш.

tetriss
09-29-2012, 18:48
От скоро ли е това обилно потене? И през целия ден ли се получава или само когато се притесниш за дадено нещо? ... Според мен е от това, че си в тази възраст на пубертета и хормоните ти бушуват и от там се получава прекаленото отделяне на пот : )) а пък и ако си по притеснителен човек... : )) А до колкото как да обясниш на своята мама за това. Кажи и това което написа тук : )) не се притеснявай и този период ще мине : )) Да, отскоро е. Малко преди лятната ваканция да започне. През почти целия ден е, но има моменти, в които ръцете са ми сухи. Малко са, но ги има. Надявам се всичко да отмине с времето, защото наистина е непоносимо. Не го пожелавам на никого.