PDA

View Full Version : Как да се отърва от срамежливостта?



anonimen258
09-28-2012, 18:40
В момента съм 9ти клас. Много ама много съм срамежлив и често правя страшни гафове заради което.Дори ме е срам да изляза на дъската , буквално треперя да на направя някой гаф и всички да ми се смеят.Дори от срамежливост рядко говоря.

Как да се отърва от тази срамежливост и да стана по така дебил за да се имам със съучениците си.
Искам съвети хора СЪСИПВА МЕ .. , мерси предварително.

Aspire
09-28-2012, 19:39
Не можеш просто така да се отървеш от срамежливостта си, но все пак трябва да започнеш отнякъде. Като начало, спри да се страхуваш и притесняваш за неща, които дори не са станали...Би ти било по - лесно, ако всеки ден си поставяш малки цели като например да говориш повече със съучениците си или да завържеш нови познанства. Но със сигурност мога да ти кажа, че самосъжалението и страха няма да ти помогнат!

kitty02
09-28-2012, 19:40
И какво като ти се смеят, ако сгрешиш. Всеки човек прави грешки. Аз като сгафих и ми се смеят и аз почвам да си се смея с тях. Излишно се притесняваш. Живей си живота и всичко ще бъде наред. ;)

Dark_Heartbreaker
09-29-2012, 18:45
Само си внушаваш, че нещо ще стане, ще се изложиш, ще ти се смеят и т.н. СПРИ! Това не е реалност, а просто твоето въображение. И какво ако кажеш някоя глупост? Те всички днес се смеят на глупостите, не на нещо друго :D Започваш да се хилиш с тях като идиот и си готов - няма срамежливост, няма нищо. Все пак ако съучениците ти са някакви тотални идиоти, недей толкова да се опитваш "да се имаш" с тях и да правиш всички глупости, които и те правят. Прости си хвани някой друг лек срамежливко и взаимно се отървете от срама. Със срам как ще сваляте момичетата? ;)

strawberry88
09-29-2012, 18:53
Повярвай в себе си!Защо мислиш все лоши неща?Започни да мислиш по-позитивно.Не се срамувай.Говори със съучениците си, излизай с тях.А и дори да объркаш нещо на дъската голяяяяма работа.Всеки бърка понякога.А ти си мислиш, че ако объркаш нещо и другите ти се смеят ще е световен, огромен проблем.Пф. :D :?

Amore-Mio*
10-01-2012, 18:10
Вдигни си самочувствието. Проблема е в психиката ти и за това как се възприемаш ти самия. Започни да се занимаваш с нещо, което ще те накара да се чувстваш полезен и щастлив. Започни да общуваш с другите, без да се притесняваш от лапсуси и гафове.

anonimen258
11-07-2012, 13:44
Благодаря ви хора за съветите
всичко започна да се нормализира :)

Leticcia
11-07-2012, 13:46
Аз си представям всички голи :D

D12Respect
11-07-2012, 17:10
Знам за какво говориш. С алкохол, друг начин няма. Да не ти дреме ако се издъниш някъде и за нещо, няма да е първи път и няма да е последен. Ако се срамуваш от себе си нормално е другите да ти се присмиват.