PDA

View Full Version : My story...



darkstepbg
09-28-2012, 20:08
Аз и моята история.История на тийн който не знае какво става в главата му,тийн който се смята за изключително интелигентен...глупак :D
Тааа да се представя първо.Стефан се казвам и съм на 18 години,живея на края на света (е,шегувам се) .
Толкова голяма каша е в главата ми ,че дори нямам представа откъде да започна.Първо искам да кажа ,че съм отворен за всякакви критики,съвети и коментари стига да са в рамките на нормалното.Няма да приема никакви обидни коментари.Като цяло не пиша тук за да получа отговор на точен въпрос.Просто ми е някак си "по-лесно" да го споделя пред стотици хора които не познавам отколкото пред 1-2 от т.нар. ми приятели . НЕ ВЯРВАМ на никого от обкръжението си,освен на ...нея(и дори на нея не е 100%).Цял ден си мисля "какво да напиша" когато седна на лаптопа,но пак съм 100% сигурен ,че изпусна нещо.Прекалено много се обяснявам затова просто започвам по същество с живота ми през последните почти 2 години.

Казва се Вероника и за да не се объркате с годините - тя е 1996 а аз съм 1994г. Видях я още на първият учебен ден,когато тя беше "зайче" . Още тогава остана в ума ми въпреки ,че имах приятелка над година и 4 месеца.Училището започна и почти всеки ден я виждах по коридорите...Тя се усмихваше и красеше деня ми въпреки ,че дори не я познавах.Не знам какво точно стана но през ноември вече проведохме първият си разговор.След него последва втори,трети,четвърти,n-та разговор.Пишехме си почти всеки ден по 3-4-5 часа (а в същото време тогавашната ми приятелка нямаше възможността да ми обръща толкова внимание , казва се Алекс) . По-късно осъзнах ,че Вики се интересува в пъти повече относно мен,за разлика от Алекс.Това помогна по-късно да разбера ,че я харесвам.Дойде момент в който се разделих с Алекс заради Вероника.Казах й ,че я харесвам...по-късно й предложих и познайте какво стана - получих "да" . Бях някак щастлив. Мина се седмица,две но виждах ,че нещо не е наред а аз самия не знаех какво е то. По-късно Вики сподели какво има и разбрах какъв е проблема.Осъзнах ,че съм привикнал към характера на едно момиче и си мисля,че ако се държа така с останалите,всичко ще е наред.Няма нищо такова.Както и да е.Минаха почти 2 месеца но аз все още не знаех как да свикна към нея и реших ,че няма смисъл да я мъча докато не се осъзная в буквалния смисъл.Поговорих с нея и се разделихме.Периода на "размисли" беше 2 седмици.Две седмици в които аз мислех постоянно какво и как трябва да направя за да бъда с нея и всичко да бъде наред.


Втора опит.Датата е 1 Юли 2011.Деня в който й писах,разпитвах и прочие докато не видя намек,че тя мисли за мен.Той най-накрая се показа измежду редовете на чата и аз се захванах за него.Споделих какво що и как.Разбрахме се когато се видим на живо да говорим повече.Пет дни в размисли и напрежение.Датата е 5 юли, Празникът на розата в гр.Казанлък. Всяко училище има група която го представлява на шествието,а аз и тя бяхме избрани да носим главният плакат на техникумът ни.Разбрахме се да се видим в този ден,след шествието.Понеже като на всеки празник,трябва да има "сергии и люлки" ,панаир както се казва.Всичко свърши и с нея потеглихме на там.Качихме се на едно,на второ,на трето докато ни се доповръща.Беше хубаво защото бях с нея.Чувствах се така все едно сме само ние а около нас имаше стотици хора.В един момент заваля и се скрихме под дърво.Прегърнах я защото й беше студено и след дълго мълчание от моя страна я попитах :
"Въпреки,че не го заслужавам...Ще бъдеш ли отново с мен"

Получих второто си "Да" .Този път наистина се чувствах на седмото небе.Казах й ,че съм готов да променя всичко в себе си,което тя не харесва при едно условие.Да не се възползва от това и да ми се качи на главата както се казва.
Времето започна да лети.В началото беше малко трудно но започнах да свиквам с това да приемам и променям нещата които не й допадаха.Виждах ,че всичко се получава.Първите 3 месеца (Юни,Юли,Август) бях наистина щастлив.Имаше тук там малки караници и спорове,но без тях не може.Всичко беше перфектно,такова каквото съм искал да бъде.Преместих се в друго училище защото моето не струваше.Тя също и тогава нещо стана...Какво? Какво по дяволите стана?! Караниците започнаха да се увеличават.Имах чувството ,че отново съм на старта.Тя повтаряше ,че иска да се променя.Винаги имаше нещо което не правех като хората а аз усещах ,че не е така.Бях уверен в себе си и сигурен,че съм постигнал всичко което е искала от мен.Броят на караниците се увеличаваха.Станаха "по-ожесточени" , станаха ежедневие. Месеците са Ноември и Декември.Скандалите бяха в най-добрия случай през 2 дни.Чувствах се ужасно,тя също.Започна да ме заплашва - "Ако не се промениш,следващата караница е края" . Болеше...наистина болеше. Един ден просто ми писна и й казах :
- Зарязвам приятелите си заради теб,пестя парите си заради теб,лишавам се от всичко...заради теб.Какво искаш от мен мамка му ?!
- Да се държиш с мен като с принцеса...Онемях..
-А какво означава това ? Да не излизам с приятелите си за да мога да го правя с теб? Да не гледам филми и играя игри за да можем през цялото време да си пишем? Да се лишавам от всичко за да давам всичко на теб?
- Да.
Аз - Осъзнаваш ли ,че след тези думи над 85% от момчетата ще ти бият меко казано шута? Но аз не съм от тях,аз ще продължа да се опитвам !
Тя - Как може да ми кажеш нещо такова? ...Разсърди ми се


Времето продължи да лети.Заплахите ,че ще ме зареже продължаваха.Имаше скандал дори на коледа.Точно тогава ,когато трябваше просто да сме заедно...На нова година също не бяхме в цветущи отношения.Датата е 23 Януари...Поредната заплаха.На тази вече не издържах и вместо тя да ме "зареже" аз сам си тръгнах.Отказах се от всичко,не можех повече...Никога не се бях чувствал по-тъпкан. Трябваха й 2 дни за да разбере ,че аз наистина съм се отказал.Да разбере,че е грешала и да ме потърси отново.Съгласих се,дали не беше наивно.Аз вече не бях същия.Знаех ,че не бях същия.За мен този край беше наистина край.Нямах желанието да правя нещата които съм правил преди.Нямах стимула,нямах много неща...просто не бях себе си и знаех,че надали ще бъда.За следващите 3 месеца дори не мога да дам определение.Този път тя беше перфектна.Липсваше всяко лошо нещо в нея,но липсваше и всяко добро в мен.Не казвам ,че не се интересувах.Бях доста по-отдалечен,по-предпазлив.Не бях сигурен обичам ли я или не...Всичко от моя страна беше наполовина ...а доверието ми - почти нулево.Бяхме загубили доверие помежду си заради всичките изговорени лъжи и тайни.Така продължи до първи април (лол,знам как реагирахте) . Тогава окончателно се разделихме.

Исках да забравя всичко...Исках да намеря начин и да забравя всичко което се е случило през последните 10 месеца.Мина време и се запознах с момиче с което ми беше приятно.Стигна до там ,че да сме заедно.Минаха почти 2 месеца но не се чувствах така както с Вики.Знаех,че имам чувства към нея.Казах на това момиче за Вики и отново я потърсих . От мен се искаше да се докажа,да докажа чувствата си.Трудна задача.Родителите не ме харесваха почти през целия период (освен първите 3 месеца когато всичко беше перфектно) . "Изискванията" към мен бяха доста сурови.Първите няколко дни се справях отлично,всичко вървеше по план.Докато отново не се появи караница.Оказа се ,че и най-малкия спор ме събаря на колене и ме връща в начална позиция,отказва ме..Трудно беше и имаше още и още караници които най-накрая успяха да ме съборят.Отказах се...Меко казано я прецаках,прецаках и себе си,отново.ЛОЛ.Срещнах още едно момиче.В момента съм със съвсем друго.Но никоя не ме кара да се чувствам така както тя.Никоя не ме целува по-същия начин.Не ме прегръща така.Не ми поднася същите хубави ласки.Не ме разбира така.НИЩО НЕ Е ТАКА КАКТО ПРИ НЕЯ.........

Искам я...Искам живота ми да мине с нея.Но нямам смелостa...може би нямам и желанието...нямам волята да го направя.Не мога да се докажа пред родителите й и по-важно пред нея.Може би нещото което ми пречи най-много е спомените.Спомените от всичките заплахи,разделяния,лъжи и прочие...Предпазливостта създадена в мен.Загубеното доверие към нея...Искам я.

Благодаря на всеки който е отделил време да прочете всичко това.Надявам се,че тези които прочетат това няма да повторят моите грешки.Успех .

YoUcANNOtiMaGiNe
09-28-2012, 21:31
Още по-дълго не можа ли да го напишеш, докато го прочета направо ми се замъгли погледа...
Човек, ти си дооста наивен/объркан/заблуден (най-леките думи, за които се сещам) и не знам как може да си мой набор с това мислене. Не пиша с намерението да те съдя, затова и ще продължа по същество. Като цяло изобщо не мога да разбера как може да направиш толкова грешни избори и да ги повтаряш по хиляда пъти. Тръгнал си с (тогава) 14 годишна, която не знае какво иска, а пък ти доколкото виждам от написаното, още по-малко си знаел. Ако оставим това настрана, не ти е стигнало лапешкото държание, ами и си се унизил да я търсиш отново и да се променяш коренно. Не мога да си представя някой да загуби себе си и да тръгва да се променя заради капризите на друг, още повече, когато този друг изобщо не си заслужава труда. Има ли смисъл да продължавам?! Голяма грешка и огромно падение за теб, изгубил си си времето и недей се занимава повече с нея, ако не искаш да си загубиш тотално живота...

balu4ka
09-29-2012, 05:33
Ти мазохист ли си ,или си пълен идиот?Нямам думи.
Не искам да казвам голяма дума,но освен ,че ще ти се качват на главата ами и ще скачат отгоре и.Зарязваш нещо сигурно,да гониш дивото.Е,хареса ли ти лигавата дрисла да те върти на пръста си?Дори самият ти не знаеш какво искаш,харесва ти явно да си играят с теб и с чувствата ти.Мисля,че вече си достатъчно голям ,имаш главата и вероятно нещо вътре,ползвай го!Вдигни глава,покажи достойнството си и продължи напред.

А Л И С А
09-29-2012, 05:52
Не можеш цял живот да се променяш за един човек, а той дори да не го осъзнава. При вас е било малко странно,първо ти си се държал перфектно,а тя е била вечно изискващата, после пък обратното. Съжалявам, че ще ти го кажа, но малко са хората, които могат да запазят връзката си при подобни обстоятелства. В една връзка трябва да има равновесие, а не когато на единия му скимне, че ще се държи гадно,другия да ходи да му ходи по гайдата само защото го обича. Та това си е чисто унижение и липсва на каквато и да е гордост.
Трябва много сила, много вяра и да имаш доверие на другия, независимо за какво те е излъга,измамил и т.н. Явно не сте вярвали сами, че можете да спасите връзката си. Разделяйки се не веднъж сте си доказали, че нещата няма да се получат. Не опитвай повече. Не защото не си заслужава, а защото не трябва да мъчиш нито себе си,нито нея. Историята ви трябва да остане в миналото и да се опиташ да продължиш напред. Ще намериш друга, с която ще се чувстваш даже по-добре. Просто трябва да вярваш и да имаш положителна нагласа.

fenastz
09-29-2012, 07:41
Така, прочетох го почти до края и имам това да кажа:

ТЪПАНАР, ПУТЬО, ЖАЛКАР

възмутен съм от теб. Сам си се вкарал надълбоко под чехъла. Намери друго момиче, сериозно!!! Случаят с тая е непоправим, защото си нагазил толкова дълбоко в лайната, че няма излизане. Това е най-простия трик на жените - да казват, че искат да се промениш. В превод на нормален човешки език това означава да не го правиш. Жените не обичат да изпълняваш нещата, които казват. Колкото повече, го правиш, толкова повече се превръщат в психясали ирационални кучки.

Една жена трябва да се постави на мястото ѝ, иначе смешници като теб изгарят.

sexa_na_kompleksa
09-29-2012, 07:45
Най-странното в цялата история е, че ти продължаваш да имаш чувства към нея, въпреки всичко.
Какво искаш от нея? Как си представяш да бъдете щаслити, след като тя се държи така с теб?
Горещо те съветвам да я забравиш, да я игнорираш, да не мислиш изобщо за нея.

sashko705
09-29-2012, 08:57
Ти си слабохарактерен и за това всички хора ще те тъпчат.. Като видят колко си лесен ше те разиграват както си искат. Така е и с въпроснат "дама" която, ако наистина не се промениш ше ти диктува живота. Никой себеуважаващ се човек не би оставил някой да му казва какво да прави, как да се държи, още по малко няква малоумна малка пикла.. You're too miserable, man.

darkstepbg
09-29-2012, 09:12
Иии благодаря на всички които си направиха труда да го прочетат :) Ще се опитам да отговоря на всеки но ще го направя поотделно за да не стане няква каша :D

YoUcANNOtiMaGiNe - Да,наистина съм наивен.Колкото за мисленето - в момента мисля коренно различно защото всичко това ме е научило на доста неща,затова и не съжалявам.Никога не ми се беше случвало нещо подобно и може би е трябвало да стане за да разбера кое кога и как да правя ,и да не правя разбира се :D

balu4ka - Не съм мазохист :D А за да оставя сигурно...Не беше сигурно.Алекс беше последна година и заминаваше студентка.Когато водехме разговора по разделянето тя сама си призна ,че 2 месеца по-късно е щяла тя да го направи защото нямало смисъл аз да си стоя в казанлък а тя да е постоянно в софия :)

А Л И С А - Благодаря и за твоето мнение.Аз продължавам напред.Казал съм й ,че не искам да имаме нищо общо освен нормално приятелство.Казах й,че след всичко т'ва аз няма да си сложа пак "главата в торбата" .

fenastz - Ще се въздържа...не съм фен на обидите :D

sexa_na_kompleksa - Не си представям бъдещето с нея,не искам и да го правя.Като изключим караниците и тъпкането.В останалото време всичко ми е харесвало супер много.Затова и може би сега сравнявам останалите целувки и прочие с нейните.Нали всеки човек е различен и го прави по различен начин :D Може би все случвам на някви "сакати" момичета след нея...

sashko705 - Твърдо не мога да съглася ,че аз съм слабохарактерен и жалък . :D Просто не ме познаваш (или по-скоро сегашното ми аз.Защото то няма нищо общо с онова "аз" когато съм бил с нея) . Т'ва което се е случило ме научи...Мисля ,че живота поднася на всеки по един суров урок за нещо. Благодаря все пак за комплиментите ...

jghgh
09-29-2012, 09:21
Казах й ,че съм готов да променя всичко в себе си,което тя не харесва при едно условие.Да не се възползва от това и да ми се качи на главата както се казва.
Оh, how fuckin' naive. Все едно да застанеш пред един канибал, да му се опечеш на шиша, но при условие, че не те изяде после. Лоооол.
А ето тук

- Зарязвам приятелите си заради теб,пестя парите си заради теб,лишавам се от всичко...заради теб.Какво искаш от мен мамка му ?!
- Да се държиш с мен като с принцеса...Онемях..
-А какво означава това ? Да не излизам с приятелите си за да мога да го правя с теб? Да не гледам филми и играя игри за да можем през цялото време да си пишем? Да се лишавам от всичко за да давам всичко на теб?
- Да.
Аз - Осъзнаваш ли ,че след тези думи над 85% от момчетата ще ти бият меко казано шута? Но аз не съм от тях,аз ще продължа да се опитвам !
Тя - Как може да ми кажеш нещо такова? ...Разсърди ми се
си можел да проявиш характер, като пропуснеш последното изречение, че ще продължаваш да опитваш. Просто защото тази мръхла така или иначе не го заслужава. Откъде накъде тези претенции? Напълно си прав, че всеки друг би й бил шута, защото тя не е най-важната на света и той не се върти около нея.
А що се отнася до това "аз ще продължавам да опитвам".. Чакай, като рицар ли се почувства? Защото това е просто тъпо. Да се опитваш за някаква мръхла. Първо, че е мръхла. Второ, че подобни опити са напълно безсмислени, защото претенциите на подобни мръхли никога не могат да бъдат задоволени. И по-важното - не трябва. Това ти се обясни в другите постове. Напълно съм съгласна с fenastz и с тези, които те посъветваха никога повече да не говориш с нея и да не я търсиш. Тегли й майните и й кажи (по варненски): "Аз на теб няма да ти правя евалАта!"

Сериозно, не се занимавай с тази "Вики".

Иии, коя зодия си?:д

darkstepbg
09-29-2012, 09:24
Oвен :D
Ииии ето ме http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/557536_482054781812867_886789170_n.jpg

Tedi_91
09-29-2012, 09:26
тфа да не е приказка на Братя Грим бе много дълго не ми се чете :D

jghgh
09-29-2012, 09:27
знам един овен, и той стефан, и неговата приятелка го прави на луда калинка.
отделно и аз имах един такъв стефан, само че козирог..
тва име явно носи слабохарактерност и склонност да те тъпчат като подметка.

alphonsee
09-29-2012, 10:07
Отиди до огледалото. Виж се хубаво. Изгърми си един шамар. Върни се. Отиди пак.
Тук ли си?
Лошо е когато обичаш момиче до такава степен че тя да ти стане по-важна от теб. Е, няма да е толкова лошо ако момичето го заслужава, естествено, но и тук не е така.
Ти си виновен че още имаш проблем, не излизай с клишетата за живота, ако беше малко егоист и мъж на място досега щеше да си я забравил. А през колко момичета трябва да минеш за да си 'излекуваш раните'? А тия момичета заслужават ли да си градят празни надежди с теб? Заслужава ли някой да бъде постоянно сравняван с някаква си изкуствено хиперболизирана личност, и следователно да бъде отблъснат? Боклук. Справи се със сегашните си проблеми преди да скачаш във връзки, никой не е длъжен да страда заради теб. Разбери какво искаш, от Вероника, защото в момента не знаеш, и за да не съм празнословен ще се подкрепя с цитат.


Искам я...Искам живота ми да мине с нея.Но нямам смелостa...може би нямам и желанието...нямам волята да го направя.Не мога да се докажа пред родителите й и по-важно пред нея.Може би нещото което ми пречи най-много е спомените.Спомените от всичките заплахи,разделяния,лъжи и прочие...Предпазливостта създадена в мен.Загубеното доверие към нея...Искам я.


sexa_na_kompleksa - Не си представям бъдещето с нея,не искам и да го правя.Като изключим караниците и тъпкането.В останалото време всичко ми е харесвало супер много.Затова и може би сега сравнявам останалите целувки и прочие с нейните.Нали всеки човек е различен и го прави по различен начин Може би все случвам на някви "сакати" момичета след нея...

Реши ли най-накрая какво искаш? Забрави я, не е по-важна от теб. Пий, блъскай, реви, псувай, каквото искаш прави, но според мен колкото по-бързо я забравиш толкова по-добре, за тебе, най-малко.

darkstepbg
09-29-2012, 10:19
Имам таланта да се изразявам така ,че никой да не ме разбере,нали ? :D

След като тя осъзна,че иска прекалено много,се промени.Тогава се държеше наистина добре.Нямаше АБСОЛЮТНО никакви караници,капризи и прочие.Всичко беше окей и затова искам да съм с нея НО (тук започвам относно 2рия цитат) ...Не си представям бъдещето с нея защото знам ,че НЯМА да се съглася да се доказвам от проста предпазливост...

За коментара ти относно това как други момичета градят надежди с мен и биват разочаровани.Е,не е точно така.Получи се обратното.Аз имах надежди за нещо сериозно,а в момента те са с други :) И причината не е моите проблеми а това ,че всяка от тях вече е имала чувства към друг когато се е съгласила да има нещо общо с мен.В крайна сметка не мисля,че те са страдали "заради мен".

пп. Да,пропих....Но не заради нея а защото ми станаха много дискотеките.Блъскам - агресията ми е повече(особено заради фитнеса) ...Реви - заради момиче? ..

jghgh
09-29-2012, 10:31
е, аре, аре.
стига си се оправдавал.
бил си путка и едва-едва се отърсваш от това да не си.
голямата работа.
важно е да не го повтаряш пак :д

darkstepbg
09-29-2012, 10:46
Ще ме карате да ви пращам фейсбука на всяко момиче и хронологиите текст + скрийн да видите как се оказва ,че всяка е имала чувства към друг ли ? А дори и в момента са заедно :D По-важно за мен е ,че съм "бил" а сега не съм...Сега честно казано при първия глупав каприз на гаджето си,приятелите си...Режа наред (а може би това е причината предишни "добри приятели" сега да ме питат защо съм се променил толкова) . Благодарен съм на всичко това което ми се е случило.Сега поне знам как да се държа,какво да не очаквам и прочие.Надявам се само да се отърся от шибаните сравнения които правя лол.

balu4ka
09-29-2012, 12:23
^Няма нужда от това.Не мисля,че е редно да очакваш нещо подобно на нея.Не мисля,че и тя е добър пример.Точно там е проблема,че явно ти е харесвало само хубавото време с нея,търси нещо по-добро.Дай време за себе си ,не се залъгвай с други момичета.Помисли дали е редно след като мислиш за бившата,да се обвързваш с друго момиче и да залъгваш него...

FuckedUp
09-29-2012, 18:48
За путка, путка не ставай.
Е, малко късно е за това, ама поне да си кажа.

sia
09-29-2012, 19:59
Не съм чела коментарите на другите потребители, затова може да се препокривам с нечие друго мнение или пък да кажа същите неща, но ето какво мисля. Има два вида любов- първата е унищожаваща и изпепеляваща. Тя те променя и те кара да се чувстваш разбит и самотен, но това което те кара да се връщаш отново и отново при този човек, това е страста и глупостта.Това е усещането да мразиш и обичаш някого едновременно. Втория вид любов е много по-различна. Тя те кара да даваш най-доброто от себе си, за човека до теб, кара те да видиш само хубавите неща във всяко нещо, но също така да видиш, че човека срещу теб ти дава същото.Нежността и топлината от този вид обич, те храни. И докато четях написаното от теб, разбрах че твоите чувства със сигурност не са били от вторите. И това, което ме подразни е човешкия егоизъм. Не искам да се изказвам прибързано, но начина по които си я описал, ме кара да я виждам в не много добра светлина. Ако някой те обича, НИКОГА няма да те кара да изпитваш това, което тя те е накарала. Разбираш ли, все едно тя е малко дете, което иска някой да я дундурка, да си играе с нея, когато пожелае, но в същото време да не дава много,много в замяна. Не можеш да изпиташ, същите неща с момичетата до теб, защото не си сложил точката. Спри да ги сравняваш всеки път с нея. Сигурноса съм, че понякога си мислиш, че когато си навън с някоя нова приятелка си казваш на ум "Вероника щеше да каже..." . Намери момиче, което ще ти даде това, което ти си и дал навремето. И ще бъдеш щастлив :) .

Amore-Mio*
09-30-2012, 14:18
Голям си вече, престани да се държиш като малко дете. От ясно по - ясно е, че Виктория само те е разигравала и използвала. А ти си й позволявал всеки път, когато си се променял, заради нея. Човек, когато те обича трябва да те приема такъв, какъвто си - без да иска да те променя. И така нататък. Съветът ми е да си дадеш почивка - без момичета, връзки и така нататък. Докато не преодолееш Вики и да превъзмогнеш всичко, за да си готов за наистина правилното момиче.

mIm3t0o0
09-30-2012, 19:20
Изчетох целия ти разказ, въпреки че наистина беше мнооого подробен.На много малко теми давам отговор, но ти ме трогна и искам да ти дам съвет, надявам се да се вслушаш в него.Не си струва.Тя не си струва.Не си струва и болката, която очевидно ти причинява.Тя чисто и просто те използва.Видяла е колко си хлътнал по нея и е решила, че може да си прави каквото си иска с теб, да те превърне в играчка.Но не е виновна тя, ти си за бой задето си и позволил.Не си го причинявай повече.Може сега да мислиш, че не можеш да живееш без нея, че няма да обичаш друга след нея, но истината е че не е така.Ще намериш друга, която те заслужава много повече от Вероника, и която ще обичаш много по силно.Спри да сравняваш всяко момиче с нея, защото няма как да е същото - всеки човек е различен.Просто си позволи да бъдеш щастлив и спри да се измъчваш с мисли за кифла, която не знае какво иска.

darkstepbg
09-30-2012, 19:45
Благодаря на всички !