PDA

View Full Version : Какво ви е мнението за таксите за найлоновите торбички..



Oy7ofCon7roL
09-29-2012, 06:25
които доколкото знам ще влязат в сила от понеделник?

yakuza_
09-29-2012, 07:03
Безсмислено, парите ще отиват в джоба на някой дебел чичка с БМВ/мерцедес/ауди.

Blab
09-29-2012, 07:21
ПРО!

EinGutesKind
09-29-2012, 07:55
Недопустимо е да направиш сметка примерно за 20 лева, и ако не си купиш торба да ти разпилеят продуктите да си ги носиш както можеш ...

nqmaznacheniee
09-29-2012, 08:02
Недопустимо е да направиш сметка примерно за 20 лева, и ако не си купиш торба да ти разпилеят продуктите да си ги носиш както можеш ...

Недопустимо е и да си вземеш един продукт и да искаш торбичка.

DennisCobain
09-29-2012, 08:47
Тук си таксуват торбичките от няколко месеца. 5-10 стотинки къде не отишли.. кво толко. -.-

yakuza_
09-29-2012, 09:40
да сложим, че си купуваш 300 торбички за цяла година (вашето семейство) това са 30 лв на година ако в българия 1м бъглари го правят ?

TrollFaace
09-29-2012, 09:46
Пълна простотия ...

ilovedeath
09-29-2012, 10:14
Тук си таксуват торбичките от няколко месеца. 5-10 стотинки къде не отишли.. кво толко. -.-

Предпочитам да си взема една дъвка от 5-10 стотинки вместо найлонова торбичка.

NqkfaNikakva21
09-29-2012, 23:52
Затова като отиваш на по-голям пазар си носиш пазарска торба от Фантастико/Метро/Кауфланд ... кое му е сложното?

machoka
09-30-2012, 06:19
да сложим, че си купуваш 300 торбички за цяла година (вашето семейство) това са 30 лв на година ако в българия 1м бъглари го правят ?

а ако това отива за зелена кауза? нали уж тва е идеята.

yakuza_
09-30-2012, 06:27
Колко години стана събират кинти от винетки, не съм видял пътищата да са по - добре.

machoka
09-30-2012, 06:31
Ти ако си преднамерен и след 10 години няма да ги видиш.

machoka
09-30-2012, 06:44
Аз, понеже пътувам доста доста, противно на очакванията ти виждам много нови и нови неща свързани с пътната инфраструктура, особено София не е това, което беше преди 5 години, има коренна разлика, но пък не го отдавам на сегашното правителство толкова, колкото на естествения път на развитие, който би трябвало да го има и при който положението трябва да е сходно който и да е на власт. КОЙТО КОЙТО

Pikachu
09-30-2012, 07:15
Ама хора, целта не е да се съберат пари за нещо...
То е ясно, че тия пари не отиват в праведни джобове.
Пък и, за кво ни е, нали валят европейски пари за всякакви "каузи".
Целта е да не се купуват постоянно нови и нови найлонови торбички, при положение, че има предостатъчно и са сериозен екологичен проблем.
Не е толкова трудно да си вземе човек торбичката от вчера в джоба и с нея да напазарува отново.
Тъпо е за всичко само да се оплакваме от "несправедливата власт"...

yakuza_
09-30-2012, 07:22
България не е само София. В северна България има пътища дето настилката е износена до чакъл. Отвадна не съм ходил Варна - Шумен, но магистралата там в началото е мн зле.

machoka
09-30-2012, 07:25
То цялата третостепенна мрежа и около София и около Варна е под всякаква критика, но нали не очакваш с едно щракване на пръсти да станеме Дубай? ;) Аз виждам това, което наистина се е направило и то е в огромни размери.

Pikachu
09-30-2012, 07:32
Мачок, недей така, ако разясниш, че всичко всъщност е доста добре, от какво ще се оплаква човека?
:D

yakuza_
09-30-2012, 07:34
Не го очаквам, но не може да строиш магистрали и тн, при положение, че наличните такива се нуждаят от ремонт. Да оправят поне пътищата с голям трафик. Във Варна примерно е яко дупки по булевардите дори, ясно ми е, че пари няма откъде да се вземат, но имам чувството, че пари за това въобще не се и отделят. В моя град за 8-9 години оправиха всички улици. Дори и малките, да ти е приятно да караш, без да се чудиш откъде да минеш да не си смажеш предницата в някоя яма.

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 07:48
Очаквах повече мнения в темата за Белене.

Мачок не смяташ ли, че повечето неща, които са направени в Бг в последните няколко години (пътната инфраструктура) са направени с евро пари ? Според мен парите, които ни взимат като данъци и винетни такси отиват за други неща, такова чувство имам, защото не съм видял нещо кой знае какво да е било направено в последните 10 години да речем

А иначе да питам околовръстното за калотина (нз северната дъга ли му викате) оправиха ли го, преди години беше така все едно току ще е било бомбандирано

yakuza_
09-30-2012, 08:03
Според мен всичко е в балканския манталитет на 70+% от населението, които си падат селски тарикати и от алчност и майка си ще продадът.

machoka
09-30-2012, 08:38
Очаквах повече мнения в темата за Белене.

Мачок не смяташ ли, че повечето неща, които са направени в Бг в последните няколко години (пътната инфраструктура) са направени с евро пари ? Според мен парите, които ни взимат като данъци и винетни такси отиват за други неща, такова чувство имам, защото не съм видял нещо кой знае какво да е било направено в последните 10 години да речем

А иначе да питам околовръстното за калотина (нз северната дъга ли му викате) оправиха ли го, преди години беше така все едно току ще е било бомбандирано

Не съм компетентен по темата Белене.

Околовръстното се прави с такива темпове, че като се кача на него и всеки път гледам като теле да не изпусна някоя отбивка. Точно защото не карам много често по него, всеки път някакъв нов участък, кръгови, надлези, все едно съм в друг град и се оглеждам за табели. В момента много ми харесва как се получава кръстовището на телевизионната ни кула, което без съмнение е НАЙ-натоварения участък в столицата..получава се перфектно с тоя надлез тип кръгово без светофари. Също целият топ център на жълтите павета и надолу до централна гара го облагородиха, бул. Черни връх, Надежда и Ломско шосе станаха като крайбрежния булевард на Сен Тропе бтв не се ебавам хахха светофарите работят на добри 'времена', въобще доооста по-евройпейки вид. И всичко се работеше паралелно и още се работи. Иначе северната дъга още е в същото си положение, не знам там какво чакат, но май имало проблем със земите отстрани на пътя. За сега само е закърпено. Сега чувам, че има проект и за Семинарията, който също ми е много интересно как ще го решат. Всички станции на метрото, които изникнаха изведнъж като червеи след дъжд също не е никак малко.

Иначе не знам как е по други места из България, имам някакви откъслячни позитивни спомени..най-накрая оправиха транзита в Търново и не обикалям през кариерите отстрани на път за морето, Пернишката детелина и магистрала Люлин, която много улеснява потока, покрай Бяла изградиха добър пътен възел с кръговото, макар по мое мнение градуса на наклон да е прекалено голям, Бургас мисля постегнаха, а сега разширяват участка до Слънчев Бряг, въобще работи се яко за пътната инфраструктура и това се вижда. За магистралата няма и да споменавам, че 20+ години стоя на едно дередже и за две лета се продължи с 200км първокласна настилка и се намали времето до морето с 2 часа и се елиминираха предпоставките за 90% от катастрофите по невралгичната зона Стара загора - Петолъчката по второстепеннта мрежа. Много малки общини и села също спечелиха Европроекти (за чиято достъпност кой, ако не настощите управляващи са 'виновници'. Все пак да не забравяме ОЛАФ колко средства ни спря заради аферите на Станишев) - или поне тези, които имАха достатъчно професионален капацитет да се явят на тръжна процедура с качествен проект и да го спечелят и се облагородиха в инфраструктурен и не само план.

Отделно, до колкото знам за земеделците и животновъдите се прави доста и се работи под пара за спасяването на сезона от слаба реколта (например за вторите започват изплащане на субсидии от средата на октомври, вместо по закон средата на декември заради проблема с фуражите на добитъка, които заради горещото лято свършиха по-рано, а за първите - гроздето, което макар и с по-добри вкусови характеристики от предишни години е тройно по-малко като реколта). Отделно разполагаме с последни технологии и 'екстри' по граничните зони и ударите срещу дрогата не закъсняха, което в крайна сметка е основния стълб за влизането ни в Шенген, което е за мен трябва да е ПРИОРИТЕТ НО 1 във външнополитически план. Отделно сме в топ 3 или 5 по отношение на кредитен рейтинг в условията на европейска стагнация. В момента не ми се задълбава, но само преднамерен човек не може да забележи позитивите, които придобихме за последните години.

Аз бих насочил критиките си срещу съдебната система и бих лобирал, ако имах тая възможност, за незабавни реформи (които уж бяха предприети преди години за мен поне началото бе поставено с обезглавяването на веригата дознател-следовател-прокурор и преназначението на първите или уволнението им както и вътрешно-ведомствения спор за висшисти следователи и прости ченгета, ама кво стана не стана ясно). Отделно добра интрижка си заформиха с последните избори за членове на ВСС, която сякаш остана медийно недооценена. Защото ако отвориш закона ще разбереш тоя орган колко безумно овластен е и неслучайно се сджафкаха за кокала. Именно в тоя сектор се дънимЕ яко.

yakuza_
09-30-2012, 08:46
Нашия ръст е около 1% за сравнение, в Полша е 8%.

machoka
09-30-2012, 08:59
Какъв ръст, каква Полша. Вземи една Испания и сравни процените безработица като цяло, сред младежите, където и да било. Вземи Италия. Сравни кредитният ни рейтинг с на половината евро членки и ще видиш учудващи резултати.

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 09:02
Пф много дълго бе. Иначе аз пак съм си на мнението, че пътищата са под всяква критика като ествествено има няколко излючения, но като цяло работата е зян, а иначе како казах, повечето неща , които са направени са с евро средства.
И другото, което е не смятам, че на фона на целия хаос в държавата, основният приоритет на правителсвтото трябва да са пътищата, а всичко друго да е на произвола. Лошото на нас е че винаги правим едното за сметка на другото.

А иначе понеже засегна темата със земеделските производители, според мен за тия хорица реално не се прави абсолютно нищо за да се преборят с конкуренцията от Гърция и Турция. Ако искаха да сме конкурентно способни можеха да премахнат акцизите на горивата(поне наполовина) за земеделските производители и другото нещо, което много ги мори са безбожните цени на торовете, да се помогне по някакъв начин самите производители да излязат на пазара, а не някви прекупвачи да печелят от техния труд, а ние да плащаме нереално високи цение за продуктите... просто никой не иска да види реалните проблеми

yakuza_
09-30-2012, 09:08
Какъв ръст, каква Полша. Вземи една Испания и сравни процените безработица като цяло, сред младежите, където и да било. Вземи Италия. Сравни кредитният ни рейтинг с на половината евро членки и ще видиш учудващи резултати.

Ами то ако е въпроса ние имаме по - малко дефицит и от Германия, ма ако искат утре всички ще имаме за майчин език немски.

yakuza_
09-30-2012, 09:09
Акцизи България не може да променя, те са сложени от ЕС.

FuCKkK13
09-30-2012, 09:09
България не е само София. В северна България има пътища дето настилката е износена до чакъл. Отвадна не съм ходил Варна - Шумен, но магистралата там в началото е мн зле.

особено около монтана положението е много зле .. едната година оправят една част от дупките и на следващата докато оправят другите,1вите пак става кратери на вулкани

machoka
09-30-2012, 09:10
Ами то ако е въпроса ние имаме по - малко дефицит и от Германия, ма ако искат утре всички ще имаме за майчин език немски.

в днешно време не стаат така работите :D

machoka
09-30-2012, 09:12
особено около монтана положението е много зле .. едната година оправят една част от дупките и на следващата докато оправят другите,1вите пак става кратери на вулкани

a между впрочем това си зависи от общините и от подизпълнителите. Които имат акъл да се преборят за средства - правят, които нямат, газят дупки. Важно е и кой наемаш да ти свърши работа. Ако заместник кмет Пеньов от Монтана наеме на стринка си, вуйчо и на жена му фирмата, ест че ще си прибере половината пари, а с другата ще оправи дупките до следващия дъжд.

Помните ли като гръмнаха скандалите наскоро за селски кметове, дали по 100 бона от бюджета си за немски лимузини, като в назначената поръчка е имало изискване за мултимедия, специална кожа за интериода, Жанти седемнайски и т.н. HAHAhAH А с тия 100 бона можеше ли да си оправите дупките?

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 09:13
Акцизи България не може да променя, те са сложени от ЕС.

Твърдиш че парламента не може да намали акцизите за земеделските производители ли ?

FuCKkK13
09-30-2012, 09:17
a между впрочем това си зависи от общините и от подизпълнителите. Които имат акъл да се преборят за средства - правят, които нямат, газят дупки. Важно е и кой наемаш да ти свърши работа. Ако заместник кмет Пеньов от Монтана наеме на стринка си, вуйчо и на жена му фирмата, ест че ще си прибере половината пари, а с другата ще оправи дупките до следващия дъжд.

вярно е,че зависи от общината,но не е само там проблема... пътуваме от чехия до българия с кола г/д. 24 часа и в българия се бавим 5 часа.. ей това не мога да си го обясня ... само тази година беше доста по-добре,но пак не е колкото в другите държави ... вярно е,че не може да стане за 1 година,но от кога се плащат винетки ( 2006-2007 - не съм много сигурна,но там някъде) и какво ? за това време могат да направят само едните магистрали,не вярвам... не казвам,че няма видими промени,но не са колкото можеше да бъдат ако парите не отиваха в на някои златни чичковци джоба

yakuza_
09-30-2012, 09:18
Говорех конкретно за горивата. В мн магазини има българско производство зеленчуци и плодове.

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 09:20
пичУе ... и FuCKkK13... да ви кажа колкото и да го приказваме по-хубаво няма да стане само дето нерви трошим за тоя дето духа

yakuza_
09-30-2012, 09:22
Аз съм песимистично настроен реалист, не очаквам скоро ситуацията в световен мащаб да се промени, само може да се влошава. Всичко това от алчност.

FuCKkK13
09-30-2012, 09:23
пичое ... и FuCKkK13... да ви кажа колкото и да го приказваме по-хубаво няма да стане само дето нери трошим за тоя дето духа

както винаги.. то каквото и да кажат хората нищо не се променя така че.. ама чао ви щото имам гости 8-)

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 09:25
То трябва да си луд за да си мислиш, че нещата ще се оправят в бизките 10 години, при положение, че кризата тепърва започва да се задълбочава и да обхваща силните икономики в света

machoka
09-30-2012, 09:30
вярно е,че зависи от общината,но не е само там проблема... пътуваме от чехия до българия с кола г/д. 24 часа и в българия се бавим 5 часа.. ей това не мога да си го обясня ... само тази година беше доста по-добре,но пак не е колкото в другите държави ... вярно е,че не може да стане за 1 година,но от кога се плащат винетки ( 2006-2007 - не съм много сигурна,но там някъде) и какво ? за това време могат да направят само едните магистрали,не вярвам... не казвам,че няма видими промени,но не са колкото можеше да бъдат ако парите не отиваха в на някои златни чичковци джоба

не забравяй, че на много от границите, дето си минала, всъщност няма граници щото са в ШЕНГЕН, мене също ме кефи като карам от Герминия да не разбера кога съм в Австрия, ако не видя табелата 'добре дошли в Австиря', ама нали всички за т'ва се борим. Дори и Станишев, дето им стана лидер на социалистите в Евро Парламента се обяви ЗА гоненето на точно тази цел.

nqmaznacheniee
09-30-2012, 09:30
Нашата улица пък преди години я оправиха цялата от до и ся през ден ВиК копаят и си става пак циганска работа :lol:

JoLLiE92
09-30-2012, 09:30
България не е само София. В северна България има пътища дето настилката е износена до чакъл. Отвадна не съм ходил Варна - Шумен, но магистралата там в началото е мн зле.
тъкмо и правят основен ремонт, ще я видим :)
за торбичките съм твърдо за, че е адски грозно да ги видиш по дърветата накичени. Всеки може да си носи хартиена, платнена торба или онея едновремешните пазарски мрежички ;д А и торбичките се късат и ти се разпиляват нещата. Трябва да осъзнаете, че не са решили да ви вземат повече пари за нещо, а искат да ви отучат да ползвате бавноразградимите найлонови торбички. :) И явно само като ви бъркат в джоба разбирате от дума.

FuCKkK13
09-30-2012, 09:31
То трябва да си луд за да си мислиш, че нещата ще се оправят в бизките 10 години, при положение, че кризата тепърва започва да се задълбочава и да обхваща силните икономики в света

боже... аз не мисля,че НЯКОГА ще се оправим 8-)

FuCKkK13
09-30-2012, 09:32
не забравяй, че на много от границите, дето си минала, всъщност няма граници щото са в ШЕНГЕН, мене също ме кефи като карам от Герминия да не разбера кога съм в Австрия, ако не видя табелата 'добре дошли в Австиря', ама нали всички за т'ва се борим. Дори и Станишев, дето им стана лидер на социалистите в Евро Парламента се обяви ЗА гоненето на точно тази цел.
абе остави границите ... те не са проблем и само тая година проверките бяха по засилени ... говорим за пътищата/магистралите

yakuza_
09-30-2012, 09:34
Според мен България не трябва да влиза в ШЕНГЕНГЕН от тук вече има само кофти материал, мангали, наркотици. Не че там ги няма, но едва ли искат още. Ние като хора не сме готови за там.

FuCKkK13
09-30-2012, 09:34
тъкмо и правят основен ремонт, ще я видим :)
за торбичките съм твърдо за, че е адски грозно да ги видиш по дърветата накичени. Всеки може да си носи хартиена, платнена торба или онея едновремешните пазарски мрежички ;д А и торбичките се късат и ти се разпиляват нещата. Трябва да осъзнаете, че не са решили да ви вземат повече пари за нещо, а искат да ви отучат да ползвате бавноразградимите найлонови торбички. :) И явно само като ви бъркат в джоба разбирате от дума.

ще разберем и ако ги спрат от производство,повярвай.. това трудно ще стане,но ако са толкова загрижени за природата,а не за джоба на някои могат да ги спрат...

yakuza_
09-30-2012, 09:36
А защо има такива по дърветата ? Във Варна примерно от Чайка като тръгнеш, до ВИНС-а, няма нито едно кошче. Имаше едно, но го махнаха. Да не говорим, че хората още не са се научили да си изхвърлят боклуците където трябва.

JoLLiE92
09-30-2012, 09:41
Хмм .. по спирките май има кошчета .. Но да, твърде малко са, прав си. И идеята с разделното събиране на отпадъци пропадна с гръм и трясък. Явно както казах само ако им бъркат в джоба разбират от дума. :)

machoka
09-30-2012, 09:43
абе остави границите ... те не са проблем и само тая година проверките бяха по засилени ... говорим за пътищата/магистралите

емии според страната )) не можем да се мерим с 'големите', а в Македония и половината Сърбия магистралите са по-слоши и от нашите.

yakuza_
09-30-2012, 09:43
Добре имаш пакет дъвки блистер, в пластмаса или в кашона да е ?

machoka
09-30-2012, 09:44
Според мен България не трябва да влиза в ШЕНГЕНГЕН от тук вече има само кофти материал, мангали, наркотици. Не че там ги няма, но едва ли искат още. Ние като хора не сме готови за там.

вместо да се радваш, че нашите ще избягат без да има кой да ги спре :smt025

FuCKkK13
09-30-2012, 09:44
А защо има такива по дърветата ? Във Варна примерно от Чайка като тръгнеш, до ВИНС-а, няма нито едно кошче. Имаше едно, но го махнаха. Да не говорим, че хората още не са се научили да си изхвърлят боклуците където трябва.

+сложиха кошчета за разделно,кой го спазва ?! - никoй ... слагат малки кошчета,които циганите най- спокойно си взимат или някой е решил,че трябва да се прави на идиот и да рита/удря по кошчето.. след време кошчето го няма.. и ние сме си виновни,но след като го няма някои слага ли друго ? всичкото е така... правят нещо и после поддръжка през крив макарон

FuCKkK13
09-30-2012, 09:47
емии според страната )) не можем да се мерим с 'големите', а в Македония и половината Сърбия магистралите са по-слоши и от нашите.

нда.. не можем да се мерим,но поне можем да опитаме.. айде магистралите -ок,но пътищата ? има пътища между големи градове дето са пълна скръб,а какво остава за улици и малки градове

FuCKkK13
09-30-2012, 09:48
вместо да се радваш, че нашите ще избягат без да има кой да ги спре :smt025

да бе... може да се размножат и да се пръснат навсякъде,но не и да изчезнат от някъде.. те така правят-навсякъде ги има... голените територии не са им проблем 8-)

FuCKkK13
09-30-2012, 09:48
добре.. ставам вече наистина да оправям,че гостите след 1 час са у нас,а в моята стая бомба е паднала

yakuza_
09-30-2012, 09:49
За пътищата извън населените места и за тия в тях, се грижат различни хора.

Какво да се радвам, че пращаме кофти материал на запад и като отидеш там и кажеш, че си Българин да те гледат все едно тук като си мангал на интервю за работа в офис.

machoka
09-30-2012, 09:50
нда.. не можем да се мерим,но поне можем да опитаме.. айде магистралите -ок,но пътищата ? има пътища между големи градове дето са пълна скръб,а какво остава за улици и малки градове

все отнякъде се почва. Първо да си оправим транс-европейските коридори, а после и асвалтираната еко пътека долно камарци - горно уйно.

machoka
09-30-2012, 09:51
За пътищата извън населените места и за тия в тях, се грижат различни хора.

Какво да се радвам, че пращаме кофти материал на запад и като отидеш там и кажеш, че си Българин да те гледат все едно тук като си мангал на интервю за работа в офис.

те да не се правят на много отворени, щото един немец много добре знае кво е турчин да му е пред лицето, а във франция си осиновяват африканци, та пъстротата в населението им е добре понятна. Няма да ги изненадаме.

FuCKkK13
09-30-2012, 09:53
За пътищата извън населените места и за тия в тях, се грижат различни хора.

Какво да се радвам, че пращаме кофти материал на запад и като отидеш там и кажеш, че си Българин да те гледат все едно тук като си мангал на интервю за работа в офис.

:lol: което си е вярно де,но ми стана смешно...ммм за улиците и т.н. не ме разбра.. имах предвид,че държавата не се грижи за важните пътища,а какво остава общините за селата/градовете в тях

FuCKkK13
09-30-2012, 09:53
все отнякъде се почва. Първо да си оправим транс-европейските коридори, а после и асвалтираната еко пътека долно камарци - горно уйно.

почва се,но не мислиш,ли че трябваше доста по-рано да почнат ?

machoka
09-30-2012, 09:55
почва се,но не мислиш,ли че трябваше доста по-рано да почнат ?

трябваше, питай комунягите защо не го направиха.

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 09:57
трябваше, питай комунягите защо не го направиха.

щот им спряха евро кранчето

yakuza_
09-30-2012, 10:00
Франция пълно с негри, в Англия се е**т с такива, Германия е звладяна от османската инвазия (един авер учи там и вика, че било препълнено с турци), какво стана с бялото население ? В САЩ за 1-ва година ръста на черните деца спрямо белите, е с 1% повече.

FuCKkK13
09-30-2012, 10:03
Франция пълно с негри, в Англия се е**т с такива, Германия е звладяна от османската инвазия (един авер учи там и вика, че било препълнено с турци), какво стана с бялото население ? В САЩ за 1-ва година ръста на черните деца спрямо белите, е с 1% повече.

честно ли ? не мисли след време какво ще стане с бялото население 8-)

machoka
09-30-2012, 10:04
Където си роден, такъв си гражданин, тва кога ше го разбереш? без значение къф цвят ти е кожата или колко са ти дръпнати очите. Във Франция има 5-о поколение черни, които не могат да посочат Африка на картата .. и кво праим? Твай държавна политика, всичко останало е един прост ген.

JoLLiE92
09-30-2012, 10:04
Добре имаш пакет дъвки блистер, в пластмаса или в кашона да е ?
Мисля, че пластмасата беше за пластмасови и други отпадъци, тоест тях после допълнително ги оглеждат. А и бих сложила картончето в хартията, другото в пластмасата.

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 10:07
Франция пълно с негри, в Англия се е**т с такива, Германия е звладяна от османската инвазия (един авер учи там и вика, че било препълнено с турци), какво стана с бялото население ? В САЩ за 1-ва година ръста на черните деца спрямо белите, е с 1% повече.

Бе ти остави другите държави, ами ние кво ще правим като след нааай най-много 10 години циганите станат повече от нас, кво правим тогава, откъде ще идват парите за пенсии и социални помощи при положение, че циганите не бачкат и лежат на гърба на държавата, ама тоя проблем никой не го споменава никъде, а официално циганите по последно преброяване се водят околко 350-400 000(и ни се казва, че циганите намаляват) а хората , които не са се самоопределили са над 1 милион, дали това не са цигани, които държавата крие ?

FuCKkK13
09-30-2012, 10:07
Където си роден, такъв си гражданин, тва кога ше го разбереш? без значение къф цвят ти е кожата или колко са ти дръпнати очите. Във Франция има 5-о поколение черни, които не могат да посочат Африка на картата .. и кво праим? Твай държавна политика, всичко останало е един прост ген.

аха... и циганите,няма проблем

JoLLiE92
09-30-2012, 10:11
Франция пълно с негри, в Англия се е**т с такива, Германия е звладяна от османската инвазия (един авер учи там и вика, че било препълнено с турци), какво стана с бялото население ? В САЩ за 1-ва година ръста на черните деца спрямо белите, е с 1% повече.
в хотела лятото имахме едни туристи немци - от 11 момчета имаше 3ма германци, другите са международни и живеещи в Германия от деца, но родителите им са гастарбайтери. И всичките бяха така. Там са много различни.

Пък комунягите нямаха еврокранче, а матушка Русия ;д Еврото беше забранено със закон и анатема, но ние сме прекалено малки да го помним.

нямам против циганите, имам против крадливите цигани и българите, които се държат като такива.

п.с. да, огромен проблем, 30% от парите на цялата държава се дават за социални помощи, разбирай цигани, които си крият златния пръстен като отиват да ги вземат. :)

machoka
09-30-2012, 10:11
цигани, негри, китайци - твай. елате е реалността и спрете да се мислите за богопомазани, щот сте 'бели'?!?

Добрият гражданин е съвестният гражданин, който си плаща данъците и работи за държавата си. Тука има такива и турци и цигани и негри. Има и неплащащи лентяи от всички 'раси', включително и 'българската'.. тоя въпрос не е ли дъвкан вече достатъчно.

FuCKkK13
09-30-2012, 10:15
цигани, негри, китайци - твай. елате е реалността и спрете да се мислите за богопомазани, щот сте 'бели'?!?

Добрият гражданин е съвестният гражданин, който си плаща данъците и работи за държавата си. Тука има такива и турци и цигани и негри. Има и неплащащи лентяи от всички 'раси', включително и 'българската'.. тоя въпрос не е ли дъвкан вече достатъчно.
никoй не се мисли за богопомазан ... като искат да ги броим за български граждани да бъдат такива,а не да крадат... щом повечето българи като чуят циганин им излиза нещо лошо в съзнанието значи има за какво и значи са си спечелили това с нещо ... а в българия има такива цигани защото държавата ни им го позволява ....

JoLLiE92
09-30-2012, 10:16
никoй не се мисли за богопомазан ... като искат да ги броим за български граждани да бъдат такива,а не да крадат... щом повечето българи като чуят циганин им излиза нещо лошо в съзнанието значи има за какво и значи са си спечелили това с нещо ... а в българия има такива цигани защото държавата ни им го позволява ....

totally.

yakuza_
09-30-2012, 10:19
Какъв % от бъгларите и какъв % от циганите не плаща ток/вода/данъци. Според мен тъмно зелените ще водят обедитено.

JoLLiE92
09-30-2012, 10:22
Имаше изследване, че за една година цялата циганска на Сливен е платила 200лв за вода. :)

Oy7ofCon7roL
09-30-2012, 10:24
цигани, негри, китайци - твай. елате е реалността и спрете да се мислите за богопомазани, щот сте 'бели'?!?

Добрият гражданин е съвестният гражданин, който си плаща данъците и работи за държавата си. Тука има такива и турци и цигани и негри. Има и неплащащи лентяи от всички 'раси', включително и 'българската'.. тоя въпрос не е ли дъвкан вече достатъчно.

Ми ок щом за теб от 800 000/ 900 000 цигани най-много 10-000 работят и не разчитат на помощи е нормално, ще видим какво ще стане след години, като няма да има пари за нищо . В другите държави може да има и турци и негри и маймуни ако щеш, но те работят, а тука при нас цял етнос е на гърба на народа

MaLyKoLiU
09-30-2012, 10:27
Не съм прочел цялата тема, но...
Якуза не можеш да сравняваш Каварна, че са оправили всички улици за няколко години и да сравняваш Варна във същото отношение...
Колко километра пътна мрежа има в Каварна и колко във Варна? Та то в Каварна има 1 светофар (освен ако не са сложили и втори, защото последно ходих преди 3 години)...
Тук за да се преасфалтират всички улици, ще са нужни няколко милиарда... Това е невъзможно да се случи за няколко години, при положение, че бюджета на Варна е 300 милиона на година... :) Тези 300 милиона отиват за всичко в града, за 2012 за пътна инфраструктура бяха отделени по-малко от 15 милиона ако не се лъжа... :)
И все пак последните години се ремонтираха много булеварди, улици и извънградски пътища... :) Впрочем в момента правят ремонт на магистрала Хемус до Девня и там платното в посока София е затворено, като го оправят него, ще затворят платното посока Варна... В момента там пътя до магистралата е ужасно натоварен и е лудница... към Шумен също има ремонти... Като се прибирахме от София с автобуса, вместо да пере по магистралата, автобуса се качи на нея чак Ветрино някъде... :)

machoka
09-30-2012, 10:29
никoй не се мисли за богопомазан ... като искат да ги броим за български граждани да бъдат такива,а не да крадат... щом повечето българи като чуят циганин им излиза нещо лошо в съзнанието значи има за какво и значи са си спечелили това с нещо ... а в българия има такива цигани защото държавата ни им го позволява ....

да, и за това кой е виновен? Онзи, който до 89-та научи всички, българи без оглед на цвета, да живеят и да се простират без да работят.

JoLLiE92
09-30-2012, 10:34
Не съм прочел цялата тема, но...
Якуза не можеш да сравняваш Каварна, че са оправили всички улици за няколко години и да сравняваш Варна във същото отношение...
Колко километра пътна мрежа има в Каварна и колко във Варна? Та то в Каварна има 1 светофар (освен ако не са сложили и втори, защото последно ходих преди 3 години)...
Тук за да се преасфалтират всички улици, ще са нужни няколко милиарда... Това е невъзможно да се случи за няколко години, при положение, че бюджета на Варна е 300 милиона на година... :) Тези 300 милиона отиват за всичко в града, за 2012 за пътна инфраструктура бяха отделени по-малко от 15 милиона ако не се лъжа... :)
И все пак последните години се ремонтираха много булеварди, улици и извънградски пътища... :) Впрочем в момента правят ремонт на магистрала Хемус до Девня и там платното в посока София е затворено, като го оправят него, ще затворят платното посока Варна... В момента там пътя до магистралата е ужасно натоварен и е лудница... към Шумен също има ремонти... Като се прибирахме от София с автобуса, вместо да пере по магистралата, автобуса се качи на нея чак Ветрино някъде... :)

О пътищата на Варна не ми ги давай за пример, защото Пътстрой мамините златни съкровища вземат 2 милиона за километър път, в който влагат 100 бона. Така съм чувала. Но за да карат и двата им сина ламборджинита, явно има нещо такова ;) Малкия май няма 18 още.

MaLyKoLiU
09-30-2012, 10:38
О пътищата на Варна не ми ги давай за пример, защото Пътстрой мамините златни съкровища вземат 2 милиона за километър път, в който влагат 100 бона. Така съм чувала. Но за да карат и двата им сина ламборджинита, явно има нещо такова ;) Малкия май няма 18 още.
И това е вярно, но имах в предвид това, че пътната им мрежа е колкото на 1 квартал на Варна... :)
И в същото време са една от най-богатите общини в България :)

JoLLiE92
09-30-2012, 10:41
И това е вярно, но имах в предвид това, че пътната им мрежа е колкото на 1 квартал на Варна... :)
И в същото време са една от най-богатите общини в България :)
Готин и съвестен кмет. Както и на Бургас, който опитва да измести любимия ми град за съжаление от титлата морска столица. Дупките на Варна са скандално отвратителни. ;/ Другото всичко е окей , но тея дупки ...

MaLyKoLiU
09-30-2012, 11:00
Варна винаги ще е морската столица на България... :)
Още Фердинанд преди повече от 100 години е идвал лятото в Евксиновград от където е управлявал страната... :)
И Варна е била като втора столица :) От там идва и "Морската столица на България" :)

JoLLiE92
09-30-2012, 11:02
Знам и ме боли сърцето когато колегите ми бургазлии започнат да ми обясняват колко кофти била Варна. Един изтъкна, че нямаме старбъкс и не струваме заради това.... Ако знаеш колко съм се карала с такива мнения.

MaLyKoLiU
09-30-2012, 11:03
Тегли им една майна... 8-)

JoLLiE92
09-30-2012, 11:08
Оф не ми се занимава ... Те единственото, което правят във Варна е макдоналдс, плаза, моловете, центъра. На 8ми декември ходиха на хотел на Златни беее ... Аз предложих виличка в някое малко селце покрай морето (приселци , близнаци) с барбекюта, пържоли , салати, всички по анцуг :cool: Те отказаха, защото много скъпо щяло да е и предложиха кръчма + дискотека ..... което щеше да е МИНИМУМ 60-70 лв на 8 декември.. Ама иди им обясни, че Старо село не им е селската кръчма в Долно камарци, където домашна ракия и порция цаца/картофи са лев и пеесе.

MaLyKoLiU
09-30-2012, 11:11
Мм не съм студент и не разбирам... 8-)

JoLLiE92
09-30-2012, 11:15
Ама разбираш, че виличка на 8ми декември за 30 лв на човек, включая храна и алкохол, е много по-малко от старо село + плаза (която сама по себе си има 20лв вход на 8 декември) :) Но не, трябваше да си наложим селското мнение. Понякога много ме ядосват колегите, ама в повечето случаи си ги обичам <3 :cool:

yakuza_
09-30-2012, 11:15
В наща квартира само Авеню във вторник признаваме.

JoLLiE92
09-30-2012, 11:17
В наща квартира само Авеню във вторник признаваме.
Наште са на авеню и плаза и от това лято премиум ;дд
И да ги вържеш не можеш да ги заведеш на различно от чалга или недай си Боже на културно събитие? ;дд
Ама поочовечиха се, в началото разсъждаваха много селски някои от тях. Сега са окей.

yakuza_
09-30-2012, 11:21
Имам 3ма съквартиранти и могат да влязат в др зала за 5 мин, ама накрая пак са в чалгата.

MaLyKoLiU
09-30-2012, 11:21
Чалгаджии... 8-)
Чао ви отивам на работа... :)

JoLLiE92
09-30-2012, 11:24
Чалгаджии... 8-)
Чао ви отивам на работа... :)
приятна работаааааа : )

Аз съм се навила че ще ги водя на друго. Или като ходим в Арро и като ми се забият в чалгата ...... ужас ! ;д чалга има навсякъде, в Арро има и различно, което на др места го няма. Тая чалга мн зле ми влияе на черния дроб. За да я търпя трябва да съм минимум на 2 големи, както се пееше в песента ;д

yakuza_
09-30-2012, 11:26
2 големи и на 3тото правим торта ? Аз цяла седмица да не съм пил, пия ли някаква водка в тия дискотеки, почва да ми се повръща, най - големите ментета. Трябва или да пиеш бира и да се скъсаш да пикаеш или да дадеш 50 кинта за нещо добро.

JoLLiE92
09-30-2012, 11:30
2 големи и на 3тото правим торта ? Аз цяла седмица да не съм пил, пия ли някаква водка в тия дискотеки, почва да ми се повръща, най - големите ментета. Трябва или да пиеш бира и да се скъсаш да пикаеш или да дадеш 50 кинта за нещо добро.
тц, аз си пия само едно и не го сменям никога. Защото не ми се сменя черен дроб по някое време на маршрута ;д Ако няма качествен алкохол - не пия.
Чалга за да търпя трябва да съм много пияна, да пея и да танцувам ;д
А да, като отидем с повечето колежки на дискотека, нали да поръчаме уж бутилка , обаче те поръчват бутилка, която е Авеню е 11 лв, смятай колко е в магазина. Аляска мисля че беше. Веднъж се съгласих, после ме болеше черния дроб. Оттогава те да си поръчват бутилката, аз си пия Джака със содата и всички сме доволни :)

yakuza_
09-30-2012, 11:35
Е ти си богаташко дете, аз от Аляска не съм умрял, не ме боли и нищо.

JoLLiE92
09-30-2012, 11:45
А коя е гадната в дискотеките тогава?? ;д Ахелой??

yakuza_
09-30-2012, 11:53
Ами и Аляската, но Руския стандарт, който е мн съмнителен.

JoLLiE92
09-30-2012, 12:00
Като цяло водка не пия ;дд Руския стандарт нали уж бил хубав ?? не знам, не разбирам от водка аз.

yakuza_
09-30-2012, 12:02
Нормално, богаташките деца пиете уиски :(

JoLLiE92
09-30-2012, 12:06
Децата, които са видели разглобяването на организъм вследствие алкохол, с очите си. :) Затова гледам да пия рядко и то само качествен. А и не ме боли после главата.

yakuza_
09-30-2012, 12:10
Мн са ви нежни организмите :(

JoLLiE92
09-30-2012, 12:13
Така е, дамичка съм ;д
виж си лс ;п

titinkaa
09-30-2012, 12:16
Нищо сложно няма да си носим голяма торба от Кауфланд или друг магазин,вместо всеки ден да купуваме торбички.Другия вариант е да си купим торби от плат и с тях да се ходи до магазина,пазара и т.н.Доколкото чух искали големите найлонови торбички да ги направят почти 1лв.

yakuza_
09-30-2012, 12:19
Прибираш се да речем от даскало или от някъде и се сещаш, че ще си панираш маракуя, а нямаш брашно яйца и тогава щеш, не щеш, трябва да си купиш. Ей сега ще тръгна с торбичките в джоба

machoka
09-30-2012, 12:30
Аз па не моа да разбера, как кен бира ще ти е 0.79ст, а за торбичка на магазина на излизане ако искаш те таксуват 0.89ст! Бем ти ценообразуването!

JoLLiE92
09-30-2012, 12:33
Майка ми винаги си носи в чантата пазарска торба ;д За мъжете без дамски чанти не отговарям ;пп