PDA

View Full Version : Какв ви е мнението за строеж на АЕЦ Белене от частен инвеститор ?



Oy7ofCon7roL
09-29-2012, 06:33
м ?

yakuza_
09-29-2012, 07:05
Да се наемат 20 независими експерти (може и да не са от България) и да кажат, кой е най - добрия вариант за България и да се хваща по него.

БожиятАгнец
09-29-2012, 10:41
Не съм особено запозната, но голяма степен съм съгласна с Костов - руснаците пак искат да възродят Белене, но Бойко им се прави на луд, после намира частно лице за което САЩ не могат да дадат дори становище (тук има теория, че това може и да означава, че инвеститорът не съществува - не бих се изненадала)... Бойко пак е намерил схема с която да си пълни джобовете, какво друго може да означава това?
Пък това, че този частен инвеститор ни е докаран от масони и одобряван от евреи няма и да коментирам.
Белене = комунизъм, Америка = анти-комунизъм - защо биха се интересували? Замирисва си на гнилоч.
Бойко си каза, че "още много ток ще има да купуваме", но ест. не заради него - как заради него? Предишното правителство било виновно. Той едва ли не ни изкарва от блатото с този 'проект'.
/Но пък дали въобще АЕЦ Белене е добър проект е друг въпрос./
Аз лично не смятам, че ще ни се отрази добре (на народа), още по-малко с "частен инвеститор". Не ни се получава просто.
Не виждам защо да ни се получи и сега.

Извод: Кур за ГЕРБ, така ше ни ебат майката за пореден път, че после още 10 години няма да може да си седнем на гъза.

БожиятАгнец
09-29-2012, 10:44
Да се наемат 20 независими експерти (може и да не са от България) и да кажат, кой е най - добрия вариант за България и да се хваща по него.

Че това е работата на нашите политически 'герои' - като не могат да си я свършат не разбирам за чий чеп още ги търпим, че и ги преизбираме.

yakuza_
09-29-2012, 11:23
Там е проблема, че наще са водени от лични интереси и са подлоги. Щях и да казвам, че американския инвеститор е евреин, но вече сте го отбелязали.

БожиятАгнец
09-29-2012, 12:48
Там е проблема, че наще са водени от лични интереси и са подлоги. Щях и да казвам, че американския инвеститор е евреин, но вече сте го отбелязали.

Затова трябва да направим нещо по въпроса.

Ама, човек, говорим си за едните от най-долните и подли евреи - масоните. Възможно най-неподходящите хора с които да се прави бизнес. Ше ни се ебе майката, казвам ви.

yakuza_
09-29-2012, 12:51
Е аз не съм гласувал за него, какво повече от това и да правя пропаганда сред познати да не гласуват за него :D

Oy7ofCon7roL
09-29-2012, 12:58
Значи първо искам да отбележа, че не съм кой знае колко запознат но все пак ще искажа мнение.

Съгласен съм частен инвеститор да участва в строежа на Белене, НО само при условие, че държавата има 51% дял в проекта и след като електроцентралата заработи да можем ние да ползваме префернциални цени, а парите да влизат в държавата.
Твърдо против съм България да е просто място, просто една площадка на която ще дойде някой частник да печели, държавата да гледа отсрани, а ние, които живеем тук да поемем риска от още една атомна електроцентрала, който дори не би бил оправдан по никакъв начин от гледна точка на редовия българин. Да някой хора ще кажат, че в България ще се налеят много свежи пари, но като се има предвид, че тия да речем 10 милиарда голяма част ще отидат в Русия, а останалата част ще се разхвърлят по различни "доверенеи" фирми в продължение на 10-15 години съм на мнение, че от тия пари ние няма да усетим нищо.

Иначе правителството действа толкова хаотично и толкова лъже, че аз вече не знам на кое да вярвам

Малко хронология :

Преди около година и половина ББ говореше, че едно евентуално спиране на проекта Белене би било пагобно за нашата енергийна незавеисимост и за икономиката ни като цяло. Обясняваше как ако руснаците не ни удължат живота на 5-ти и 6-ти блок на Аец Козлодуй България ще купува ток от чужбина и цените на ел. енергията ще скочат драстично...

Преди година ББ започна да мрънка и да се оплаква как Белене било само един гьол , в който наливаме пари и т.н
Общо взето се стигна от замразен до закрит проект Белене
Междувременно ни вдигнаха тока с 13% за да не фалира Нек заради " недуразуменията" със зелената енергия.

Бсп поискаха референдум за Белене, докато сегашното правителсвто вече беше измислило Белене да стане вместо атомна, газова централа...

Изведнъж обаче руснаците си поискаха паричкитеее ... 1 милиард евро, Д. Добрев излезна още на дугия ден пред медиите и най-тържествено обяви , че 6 меса България е разработвала план ако такова нещо се случи и ние имаме 3 плана за противодействие, нито един от който е да плащаме някви пари на руснацие. Обясняваше как сме били наели няква чужада фирма да б=ни барини интересите и т. н обаче дни по-късно се указа, че нищо от това не е вярно, нито фирмите, които сме наели, нито плановете, всичко е било една голяма лъжа..

И се стигна до там, че руснажите вече не искат пари , а активи на Нек на стойност 1 милиард евро (общо взето да стане техен).... правителсвото вече е в паника и си няма и на идея как е газаило до шия в тия лайна, още по-малко си има на идея как да се измъкне от тях ..

И изведнъж от нищото се появява няква фирма , дето никой не я чувал, която иска да строи Аец при положение, че вече проекта е закрит и на негово място уж щеше да се изгражда газова електроцентрала..

Наще идиоти излизат с гордо вдигнати глави и започват да говорят разни глупости, как ще разследваме тая фирма,(та вече и условия и поставиха ахаха) и как ще и искаме един куп пари и най-различни глупости при положение, че знаят, че са удавници, а тая фирма е сламката за която са се хванали

та в общи линии хаос, лъжи и некомпетентсност