PDA

View Full Version : Umm.. странен проблем.



dPa3HuTeJl
09-29-2012, 11:13
'драсти. Абе, имам нещо като 'проблем', не мога да си го обясня, та реших да пиша тука. Значи, тонколоните ми (2 на брой + събуфер) когато не съм пуснал нещо, от време на време издават нещо като "бвуум" "вуум" сещате ли се? Та се чудя, от к'во може да е т'ва нещо? Не е често, но го има, и ме нерви, кабелите бяха заплетени, оправих ги. Като махна буксата от компютъра и като я докосна с пръст бръмчи постоянно (никва идея нямам защо, за това питам), като я докосна до пода (който е паркет/дървен) пак бръмчи, и тъй като нямам абсолютно никаква идея от к'во може да е, питам вас. Т'ва не е някъв проблем нали? Да има нещо общо със засемяване? Лол, ок, спирам да се излагам, аиде казвайте! Мерси.

npp
09-29-2012, 16:22
може да е просто изкривяващ(distortion) ефект от пренатоварване, в такъв случай ще трябва да намалиш входният сигнал от компютъра до оптимум, а също и ако са вдигнати басите и други честоти от някакъв еквалайзер (да ги смъкнеш и тях), това че колоните бръмчат когато жака се опре в някаква повърхност е съвсем нормално, обикновено при всички усилватели го има този ефект