PDA

View Full Version : Интимното обезкосмяване



Incadeptus
09-29-2012, 13:56
Вижте,най-сетне един човек да каже истината.

Д-р Емили Гибсън призова за край на “войната срещу интимните косми”. Тя твърди, че премахването на космите в тази така нежна част за жените и мъжете увеличава риска от инфекция и полово предавани болести сред младите хора.
Времето, енергията, парите и емоциите, които двата пола изхарчват за премахване на космите от гениталиите си, е астрономически голямо, твърди Гибсън.”Интимното обезкосмяване дразни и възпалява космените фоликули, оставяйки микроскопични отворени рани. Честата епилация е необходима, за да остане кожата гладка, което причинява редовно дразнене на кожата. Когато това се комбинира с топлата и влажна среда на гениталиите, се получава един Рай за някои от най-тежките бактериални патогени.
Заради тези „отворени рани” рискът от херпес също е увеличен, тъй като вирусът може да бъде пренесен лесно чрез устата или гениталиите.
Интимното окосмяване си има цел – то осигурява защита срещу триене, което може да причини нараняване или „износване” на кожата. Освен това, противно на всички твърдения, интимните косми защитават от бактерии.

titinkaa
09-29-2012, 17:10
Обезкосмяването си има и плюсове и минуси.

strawberry88
09-29-2012, 17:18
Предпочитам да се обезкосмявам. :D :?

brutaLxxbunny
09-29-2012, 19:06
Стига де, гадно е. Не е нужно да е гладко като вътрешната страна на лакътя, ама все пак...

fizzyg
09-29-2012, 19:51
Определено не ми харесва факта,че е вредно,ама едва ли някой ще спре да се обезкосмява..

Glam0rous
09-29-2012, 20:10
абе да бе, вредно...дай да ходим като маймуни с тая гадост да се поти в жегата и да стърчи и ще пращим от здраве. Още една откачалка.

fizzyg
09-29-2012, 20:55
дай да ходим като маймуни с тая гадост да се поти в жегата и да стърчи и ще пращим от здраве.
Xaxaxaa :D:D:D:D:D:D

BlackMeow
09-29-2012, 20:59
абе да бе, вредно...дай да ходим като маймуни с тая гадост да се поти в жегата и да стърчи и ще пращим от здраве. Още една откачалка.

Коя гадост? :)
Окосмяването на главата пак ли е гадост по тая логика? :P
Всеки да ходи както си ще, но няма нужда да натрапваш на останалите, че както на теб ти харесва е най-добре.
А въпросната "гадост" може и да се оформя, косъмчетата да се скъсяват и какво ли не, не е нужно да няма кьорав косъм.

Glam0rous
09-29-2012, 22:01
До колкото виждам става дума за оставяне на всичко да си расте свободно и здравословно из гащите на собственика си. И да..космите на задн*ка не са равностойни на тези на главата?! По тая логика хайде никой да не си обезкосмява краката и мишниците. По принцип ми е все едно кой как ще ходи, не вярвам да му пука за моето одобрение или неодобрение така че думите ми са си просто мнение.

valentinadr
09-30-2012, 15:13
и аз съм чувала че е вредно,ама не мога да си представя да ходя космата

BlackMeow
09-30-2012, 18:41
До колкото виждам става дума за оставяне на всичко да си расте свободно и здравословно из гащите на собственика си. .

Не, не е това идеята, не си прочела май.
Има се предвид по-скоро, че косъмчетата могат да предпазят познай кое от инфекция. ;)
Не става дума да оставиш косми до пъпа или от сорта.

Amore-Mio*
09-30-2012, 19:21
Но също могат и да са причинители за инфекции. Една монета си има две страни, но не е задължително само едната част да е добрата.

dimit1r95
09-30-2012, 19:25
малко не съм по темата ама ше ходя на кола мазка на краката и гърдите и искам да питам дали ше трябва да се събличам пред косметичката???? мерси за отг аз съм момче на 16-г.

anonymous708973
09-30-2012, 19:44
Няма нужда да си сваляш гащите, спокойно.

Нека е вредно. Ежедневно дишам чуждия цигарен дим, изгорелите газове от автомобилите, подлагам кожата и косата си на какви ли не мъчения, това ли да гледам?

JoLLiE92
10-01-2012, 14:42
Аз съм потресена.

marilyn
10-01-2012, 20:16
Оф, тва да е проблема.. вредно било.
Мен пък не ме кефи да не ми е гладко.

fenka_bmw
10-02-2012, 14:06
Оф, тва да е проблема.. вредно било.
Мен пък не ме кефи да не ми е гладко.

+1 :D