PDA

View Full Version : На първо интервю за работа :)



abvgde93
09-29-2012, 17:32
Здравейте , завърших тази година и си търся работа ... викнаха ме на интервю за работа (склад за авточасти).
Някакви съвети бихте ли ми дали ? Какво ще ме питат и .тн , нямам си никаква представа , до сега не съм ходил на интервю. Мерси :)

mirki4a
09-29-2012, 23:31
Очаквай въпроса "На каква заплата се надявате?"

JoLLiE92
09-30-2012, 10:38
На мен тоя въпрос никога не са ми го задавали. Може би защото съм ходила на интервюта с ясно обявена заплата.
Оф моето първото беше много малоумно, питаха ме пълни простотии от типа на каква последно тяхна РЕКЛАМА съм гледала по тв и какво е последното, което съм видяла в сайта им , едва ли не каква зодия съм и кой ми е любимия цвят. Теб вероятно на склад за авточасти няма да те питат кой знае какви неща. Виж какво е пишело в обявата като изисквания, вероятно по тях ще те питат нещо.

dimitar_ak
10-01-2012, 09:22
Попитат ли те за очаквана заплата не се спичай, а си кажи на колко се оценяваш. Лош отговор е "ами колкото вие прецените". Работодателят повече ще оцени кандидат, който си знае цената. Дръж се естествено и демонстрирай увереност.

kalpazanka
10-05-2012, 17:55
^Хм, мен ме съветваха точно обратното.

EinGutesKind
10-22-2012, 19:59
Какво знаете за позицията? Работили ли сте на подобна преди? Какво очаквате? Защо избрахте да работите тук? ... такива неща. Но не се надявай много да те вземат, обикновено тия интервюта са нагласени и се провеждат само за протокола. Предварително се знае кой ще е нает, вътрешен човек.

Amore-Mio*
11-11-2012, 14:50
Кой си, що си? Как си решил да започнеш такъв тип работа и защо си избрал точно тях? Амбиции, образование и подобни, предполагам - има. От познати знам, че въпросите са някакви прости, така че не бива да се притесняваш.

theseveredgarden
12-04-2012, 19:38
Склад за авточасти? Хм... тежко интервю ще да е.

draid
12-06-2012, 09:43
Попитат ли те за очаквана заплата не се спичай, а си кажи на колко се оценяваш. Лош отговор е "ами колкото вие прецените". Работодателят повече ще оцени кандидат, който си знае цената. Дръж се естествено и демонстрирай увереност.

Това не е точно хубав отговор и мога да го кажа и като човек които е имал досег с наемане на персонал и прочие. Хубаво е човек да си знае цената, но е лошо да я обявява преди да е показал на какво е способен. Добре би било да се покаже, че имаш силно желание и мотивация и си готов да вложиш всичките си усилия за да се докажеш и да получаваш справедливо възнаграждение. Отидеш ли на интервю и им стовариш искам 800лв примерно, най-много да получиш отговор в стил : " Ще Ви се обадим до една седмица"