PDA

View Full Version : Как да си почистя клавиатурата?



Izabela97
09-29-2012, 19:56
Проблема ми е, че не знам дали могат да се вадят копчетата, а съм с лаптоп и не искам да напъвам да не счупя нещо.. Компютъра ми е Toshiba. Ако някой знае как мога да се справя нека пише :)

kitty02
09-29-2012, 20:19
С прахосмукачка?

SurfSky
09-30-2012, 10:03
Аз преди на клавиатурата на компютъра й отвивах болчетата, свалях долната част (там са кабелаците а/у) и остава горната в която се намират само копчетата , и я бухам под мифката , и после да изсъхне и зглобявам :D

Izabela97
09-30-2012, 18:15
един път пробвах с прахосмукачката и едно копче после го търсих в боклука :D

Amore-Mio*
09-30-2012, 19:47
На лаптопа не знам, ама клавиатурата на компютъра си ги махам принципно едно по едно, когато има дойде времето за чистене, и после си ги слагам пак. Като преди това пиша на един лист каква е подредбата. :D

Dagichka
10-01-2012, 13:22
за лаптоп си е тегаво, не знам ;д
иначе моята е безжична за компютър и просто я обръщам надолу и я тръскам стабилно, даже я удрям от обратната страна и почти всичко излиза ;д и с прахосмукачка съм пробвала, копчетата си бяха на място след това ;д

SHPAIdURmeN
10-03-2012, 22:42
На лаптопа не знам, ама клавиатурата на компютъра си ги махам принципно едно по едно, когато има дойде времето за чистене, и после си ги слагам пак. Като преди това пиша на един лист каква е подредбата. :D


:D Не съм бил единственият луд. Аз пък си ги подредих на бюрото даже и снимка си направих. :D


Вече и аз съм с лаптоп. Обикновено използвам прахосмукачка (само един си измуках бутоните :D). Сега и аз търся друг начин, ще те уведомя ако измисля или намеря. :D

~The Smile~
10-07-2012, 10:01
:D Не съм бил единственият луд. Аз пък си ги подредих на бюрото даже и снимка си направих. :D


Вече и аз съм с лаптоп. Обикновено използвам прахосмукачка (само един си измуках бутоните :D). Сега и аз търся друг начин, ще те уведомя ако измисля или намеря. :D

Хихиих!!! Имаме и компютър и лаптоп. Клавиатурата на компютъра ни е пет-шест годишна(както и компа ни) и не е почиствана изобщо. :D И си има прах между копчетата. :D То наща клавиатура е с по-разделените копчета и събира много прах....
По темата-не знам как можеш да я почистиш...и аз търся начин да почистя клавиатурата на компа ни,че е страшно прашасала отвътре,иначе отгоре си е ок. Тъй че ще следя тази тема,защото и аз искам да почистя копчетата на клавиатурата на компа ни. Ами ако пробвам с малка прахосмукачка?? Дали няма да откъртя някое копченце??? Щото тъй както самите копчета играят като ги пипна... :D

Nakadah
10-09-2012, 08:30
С мокра кърпа

Djenka
10-10-2012, 23:01
Аз съм с лаптоп, и преди ги чистех прахосмукачката и после на една клечка за уши малко препарат и минавам между копчетата където може... иначе веднъж още докато ми беше нов лаптопа падна една троха вътре и изкъртих копчето и сега е леко накриво, но пак си работи. :D

А имаме и компютър, клавиатурата по принцип е нова, но преди мама я чистеше като махаше всички копчета 1 по 1, като преди това беше отворила снимка на клавиатура в нета и после михме всяко копче и ги нареждахме пак. После проверяваш на Word да не са станали някои гафове и си готов. :D

~The Smile~
10-12-2012, 11:50
Аз съм с лаптоп, и преди ги чистех прахосмукачката и после на една клечка за уши малко препарат и минавам между копчетата където може... иначе веднъж още докато ми беше нов лаптопа падна една троха вътре и изкъртих копчето и сега е леко накриво, но пак си работи. :D

А имаме и компютър, клавиатурата по принцип е нова, но преди мама я чистеше като махаше всички копчета 1 по 1, като преди това беше отворила снимка на клавиатура в нета и после михме всяко копче и ги нареждахме пак. После проверяваш на Word да не са станали някои гафове и си готов. :D

Това за трохата е било много смешна случка,сигурно.

Izabela97
10-16-2012, 08:16
ще пробвам да ги вадя, ами ако стане някой гаф :D с прахосмукачката не е лоша идея.. ще видя в най - скоро време :D

Богиня
10-16-2012, 08:28
По-добре пробвай с клечка за уши и препарат. Или мокра кърпа?...
Майка ми беше изсипала пакетче захар /за кафета/ върху стария ми лаптоп и с прахосмукачката ми беше обрала ВСИЧКИ цифри. До последно си ги нямах. :D

AmNesiA
10-21-2012, 14:27
Единият вариант е USB прахосмукачка, която можеш да я намериш за 10лв. в Продавалник. Ето ти и линк:http://prodavalnik.com/mini-usb-prahosmukachka-za-pochistvane-na-klaviatura-ot-dreboliiki-com-i9955593
А вторият вариант е ето този гел, който е малко по-евтин вариант: http://prodavalnik.com/magicheski-pochistvasch-gel-za-tehnika-na-neveroyatna-tsena-ot-6-lv-i9756417

anonymous708973
10-21-2012, 19:31
logitech пускат клавиатура, която може да се мие :д Струва 70 лв.

~sweeettt~
12-15-2012, 20:14
с лаптоп недей в никакъв случай има нкякави штифчета(абе джунджурийки) мн с афинни и лесно с ечупят пропвай със спежиална четка за клавиатура

kalzzz
12-23-2012, 15:56
недей да ги вадиш ако си с лаптоп ! Аз съм с toshiba и котката ми един ден изчопли с нокът едното копче и няма поправяне :D Вече половин година си седя без F5 :D Давай с мокра кърпа, или ако ти се занимава с клечка за уши и препарат, аз така правя :)