PDA

View Full Version : Късогледство



Милен Геров
09-30-2012, 10:53
здравейте заради отделяне на много време на компютъра нося очила диоптера ми е един и половин вече стана 1 година но още немога да виждам много добре кажете какво да направя за да махам тези очила и да виждам много добре
и ако отделям всеки ден много време на компютъра диоптера ще увеличили ??
на 14 години съм

Schtefito
09-30-2012, 11:38
От носенето на очила диоптъра ти няма да намалее, просто няма да ти се напрягат очите.

Милен Геров
09-30-2012, 11:44
От носенето на очила диоптъра ти няма да намалее, просто няма да ти се напрягат очите.
а как се намалее диоптъра

Rossita
09-30-2012, 11:52
Ако очакваш очилата да ти намалят диоптъра, си доста заблуден/а. Те не ти понижават диоптъра, просто ти коригират дефекта, докато ги носиш.


а как се намалее диоптъра

Чела съм, че с различни упражнения за очите може да се свали диоптър като твоя (1,50).

Милен Геров
09-30-2012, 12:10
Ако очакваш очилата да ти намалят диоптъра, си доста заблуден/а. Те не ти понижават диоптъра, просто ти коригират дефекта, докато ги носиш.



Чела съм, че с различни упражнения за очите може да се свали диоптър като твоя (1,50).
кажете как да свалям диоптъра аз знаех че ако носиш очила ти сваля диоптъра доктора така беше ми казал и заради това все носех очила
а 1,5 диоптър малък ли е или е голям

mkio
09-30-2012, 17:25
Диоптер до 3,5 се счита за малък, слет това става среден и голям и т.н. Аз също съм с такъв диоптер и е малко вероятно да махна очилата. Късогледството, за разлика от далекогледството, не се коригира с възрастта. Има един автор, Норбеков, който пише книги на тази тема и описва упражнение за сваляне на диопрти. Ако се интересуваш-прочети.

autumn_eyes
09-30-2012, 18:19
Така. Аз съм с късогледство. То не се сваля- може да се стабилизира (т.е. да не нараства) с постоянно носене на очила през пубертета или лещи, с позволението на очния лекар. Само далекогледство може да се махне напълно. Ест има ги тия неща с упражненията, но за мен си е bullshit. Най-малкото, че не трябва да се напрягат очите през времето на упражненията, което е обикновено неопределено, но не по малко от 3-4 месеца. Да не се напряга значи без компютър, книги, телевизия и т.н- за да не се взираш в тях.
Има операции, когато станеш пълнолетен, но ако питаш мен за диоптера ти не си струва. Малък е. Моите диоптри са 3,5 и 5,0. и се смятат за нещо много странно заради разликата, като по принцип над 5,0 вече си е доста. Късогледство е рядкост да се получи от компютър (там обикновено е далекогледство). Много е възможно да е наследствено.
Яж повече моркови и по-малко сол. :):)

Милен Геров
09-30-2012, 18:36
Така. Аз съм с късогледство. То не се сваля- може да се стабилизира (т.е. да не нараства) с постоянно носене на очила през пубертета или лещи, с позволението на очния лекар. Само далекогледство може да се махне напълно. Ест има ги тия неща с упражненията, но за мен си е bullshit. Най-малкото, че не трябва да се напрягат очите през времето на упражненията, което е обикновено неопределено, но не по малко от 3-4 месеца. Да не се напряга значи без компютър, книги, телевизия и т.н- за да не се взираш в тях.
Има операции, когато станеш пълнолетен, но ако питаш мен за диоптера ти не си струва. Малък е. Моите диоптри са 3,5 и 5,0. и се смятат за нещо много странно заради разликата, като по принцип над 5,0 вече си е доста. Късогледство е рядкост да се получи от компютър (там обикновено е далекогледство). Много е възможно да е наследствено.
Яж повече моркови и по-малко сол. :):)
познавам един приятел на 14 години носеше очила 2 диоптъра и като махна очилата за 1 месец без упражнения оправи очите
ако махам очилата и аз и да не играя комп или да гледам телевизия ще мога ли да виждам яко