PDA

View Full Version : ДЗИ



ionity26
09-30-2012, 12:58
Здравейте ! Аз съм 12-ти клас и ми предстои да карам матури- една по бг и втората свободноизбираема. Справям се добре с математиката, много малко съм ходила на уроци, но успях да влезна в добър техникум. Въпросът ми е, че не искам да карам матура по математика по простата причина, че ще изкарам три или четири понеже тя е напр да бъде трудна и на хора от математическата :Д а аз се целя към висока оценка на матурите. Затова се насочих към философията, а за нея прочетох доста неприятни неща във форумите. Как била трудна, подвеждаща и малко по- малко се разколебавам. На мен лично на пръв поглед не ми изглежда толкова трудна. Вярно трябва човек да седне да почете малко, но за кой изпит или матура не трябва? В крайна смедка искам някакво мнение за матурата по философия и дали има смисъл да се явявам на нея :ДД ?

GShock
09-30-2012, 14:03
Ако ти се отдават размишленията по есета и седнеш да прочетеш нещо няма да ти е проблем. Научава се материала за няколко месеца.

Amore-Mio*
10-04-2012, 07:30
Матурата е върху философски цикъл - тоест включва задачи по психология, етика и право, философия и свят и личност. Има си и допълнително есе. Лично, аз когато си поговорих на тема матура по философия с преподавателя ми, той ми каза, че е наистина трудна и си е нужна добра подготовка + изучаване на нещата от четирите учебника за наистина добро представяне с висока оценка.

WILD__BOY
10-04-2012, 11:01
аз завърших смг и се явих на матура по математика
останах 1ч. (не ме пуснаха да излезна по-рано) и отидох да пия с баща ми кафе и да си обсъждаме по-важни неща
имах 5.26
смятам че като за неходил на уроци, неподготвял се, недоспал и незнаещ какво точно ще представлява матурата съм се справил добре. тъй че тая глупост, че матурата е направена да е трудна дори и за тия от математическата не ми я разправяй
повече от половианта явили се от моя випуск имаха над 5.80

и все пак смеТка си се пише с Т, смятаме си ;)

irr3plac3able
10-06-2012, 12:20
Матурата по математика също не е трудна

Makenzi97
10-06-2012, 15:21
По математика, философия, английски и български изкарвам над 80% от точките.
На 15 съм.
Вярно е, че съм си свръхинтелигентен, но пък вие ги и учите тия неща...
Матурите са елементарни, няма значение какви ще запишеш.

heartshapedbox
11-01-2012, 15:05
Матурите са елементарни, няма смисъл да си даваш много зор. :)

Incadeptus
11-01-2012, 15:12
не знам за тая по математика ама за тая по бг му мисли

Lewskarche
11-08-2012, 19:35
който си го знае и го може , не му е трудно