PDA

View Full Version : ebay.com



daru6a1
10-01-2012, 07:02
Здравейте, съфорумци!
Искрено се извинявам, че пиша поредната тема за ebay, просто за пръв път си харесвам нещо от там, но не съм наясно въобще със самия сайт. От прочетеното и от информация от един мой приятел , разбрах , че има "мито" или нещо от сорта.. Искам да разбера как точно мога да си изчисля сумата, която ще трябва да платя.. Някой, който е закупувал нещо от ebay , моля за помощ! И така и не можах да разбера "free shipping" какво точно означава.. Аз си го превеждам безплатна доставка, а в една тема прочетох , че означава без доставка .. Абе голяма каша..
Ето давам даден артикул и ако може някой да ми каже как точно се определя цената : http://www.ebay.com/itm/NEW-Fashion-Ladies-Bear-Diamond-Girls-Quartz-Sweet-Wrist-Watches-5-Colors-139-/270900684065?pt=Wristwatches&var=&hash=item3f12f06521

Благодаря ви предварително!

mimsssssss
10-01-2012, 07:32
Значи артикула струва 3,99 изчисляваш си колко е това в лв. и ги вкарваш в картата си с която пазаруваш. Шипинга ти е безплатен - това по принцип някой път се поема от купувача, т.е. плащаш. За този часовник е фрии.

Това за митото зависи ако пазаруваш от САЩ и Канада. Не знам защо така при тях има, останалите доставки също идват със самолети и минават хиляда граници. Аз редовно си поръчвам от Австралия и Япония, не ми взимат нищо, ама моя приятел си поръчва от САЩ, артикула струваше 60евро, трябваше да плати такса 80евро.

daru6a1
10-01-2012, 07:59
От какво се определя кога има мито, такса или ДДС? Четох в един сайт и всеки дава различен отговор ... И така и не ми стана ясно .. Според теглото, според сумата или според държавата, в която се произвежда? Прекалено се обърках ..

malka_sladkka
10-04-2012, 17:18
Значи артикула струва 3,99 изчисляваш си колко е това в лв. и ги вкарваш в картата си с която пазаруваш. Шипинга ти е безплатен - това по принцип някой път се поема от купувача, т.е. плащаш. За този часовник е фрии.

Това за митото зависи ако пазаруваш от САЩ и Канада. Не знам защо така при тях има, останалите доставки също идват със самолети и минават хиляда граници. Аз редовно си поръчвам от Австралия и Япония, не ми взимат нищо, ама моя приятел си поръчва от САЩ, артикула струваше 60евро, трябваше да плати такса 80евро.

Е точно същото ми се случи.. от Канада и докато дойде моя артикул у мен дадох 70 лв. :?

Hayashi
10-04-2012, 21:44
"Пратки на стойност до 45 евро (с включена вътре доставка) НЕ се обмитяват дори и да са от страни НЕ-членки на ЕС и пристигат в кварталната ви поща."

dPa3HuTeJl
11-03-2012, 17:34
^

XXX_f
11-07-2012, 00:34
Като поръчваш от там има такса 1 долар за поръчката. Митото се изчислява ако поръчката ти е над 22 евро и е 20 % от стойността на покупката. Поръчката идва приблизително до 2 седмици някъде в най-близкия клон на пощата, до адреса които си посочила. Аз редовно си пазаря от там и съм адски доволна.

YSMF
11-07-2012, 10:28
Като поръчваш от там има такса 1 долар за поръчката.... никога не ми се е случвало това.
Ако искаш да нямаш мита и т.н. може да пишеш на продавача да го отбележи като подарък, но не всички са съгласни. Продавачи от Китай, Хон Конг го правят по принцип.

mlakniwe
11-07-2012, 10:47
Поръчвайте само от английският сайт http://www.ebay.co.uk/
цената се получава като се сметне цената на стоката+цената на пощаата+1,5 паунда за доставка до България и всичко това умножено по 2,44 за да получиш в левове-тъй като нещата ги пращат само из Великобритания трябва да си намериш посредническа фирма, която да ти ги праща до БГ

Например дадена стока струва 5 паунда+3 паунда поща става
5+3+1,5=9,5х2,44=23,18лв

Hayashi
11-07-2012, 12:34
Хахаха, от американския не само, че е по-евтино, ами си ми го пращат и пред нас с куриер.
Много се заблуждавате, ако си мислите, че от английския излиза по-евтино.

malka_sladkka
11-07-2012, 13:21
Не е американски, а световен. Не може да се каже къде е по-евтино, щото всичко е много според зависи. Баща ми си взе от английския телефон и доставката която плати беше 7 лв до Бг. В световния има много стоки от Китай и тн., които са доста по-евтини и понякога си струва човек да почака повечко време. Една голяма част от стоките от САЩ и Канада не се доставят до никоя друга страна, а дори когато може не си струва, на мен ми излезна през носа :?

Miki26
11-07-2012, 16:04
Купувам си само от Англ. !