PDA

View Full Version : Стимуланти за по-добра мозъчна активност



miro096
10-02-2012, 07:54
Здравейте всички, преди да започна с моят въпрос към вас искам да кажа 2 думи и за мене. Аз съм на 16 години 10ти клас съм както се подразбира, миналата година завърших учебната година с отличен 5.68 и тук идва едно но - тази година от мен се очакват високи резултати още от началото и се опитвам с всички сили да съм на ниво и ето вече трета седмица съм на дъното. Когато започна да чета независимо по кой предмет прочитам го, а все едно не съм го чел, така е и след 3/4 прочит на една и съща тема! От 2 месеца работя в счетоводната кантора на вуйна ми и се справям блестящо с малки изключения. Счетоводството ми върви както се подразбира миналата година допуснах само една 5ца през учебната година по ОТСО (обща теория на счетоводното отчитане) тя ми беше първа година, през която изучавам счетоводството, но тази година на входното изкарах 4ка, а се готвих повече от 3/4 часа накрая за нищо! Та стига с моите проблеми и така моят въпрос е как да се съсредоточа над уроците това ми се случва за първа година да прочета един урок и да не знам нищо по него. Помогнете каква храна да ям, изобщо какво може да подобри работата на така нареченото сиво вещество.

Благодаря предварително за отговорите и моля без СПАМ, има достатъчно теми за спамене вървете в тях :)

SHPAIdURmeN
10-02-2012, 08:54
За едно входно ниво няма никакъв смисъл да се ядосваш, по важно е за напред, какво ще напрвиш вече. Възможно е да си разсеян някое момиче да ти се върти в главата, прекалено много да мислиш за нещо или просто преди да почнеш да четеш се притесняваш, че пак няма да запомниш нищо ?

GreenFairy
10-02-2012, 09:15
Не знам за стимуланти, но аз ти препоръчвам като четеш една тема да се опитваш да отсяваш най-важното. Прочиташ я веднъж, на втория път изваждаш най-важното на отделен лист, прочиташ изваденото и после пак цялата тема. Когато аз се подотвях по този начин успявах да запомня всичко което ми е необходимо по темата. Успех и кажи после дали има ефект :)

miro096
10-02-2012, 09:29
За едно входно ниво няма никакъв смисъл да се ядосваш, по важно е за напред, какво ще напрвиш вече. Възможно е да си разсеян някое момиче да ти се върти в главата, прекалено много да мислиш за нещо или просто преди да почнеш да четеш се притесняваш, че пак няма да запомниш нищо ?

Относно момиче имам приятелка от година и четири месеца така че смятам че не е от нея.
А относно отговора на GreenFairy ще опитам по твоя начин и ще споделя в най скоро време!

npp
10-02-2012, 10:14
сока от чесън подобрява мозъчната активност, само че, освен възможното образуване на неприятен дъх, не е добре да се приема всеки ден в продължение на повече от 1-2 седмици, понеже може да повлияе отрицателно на естествената микрофлора на организма, също така не бива да се приема повече от 1-2 супени лъжици наведнъж - добре е непосредствено след приема да се приема и вода, за да се избегне появата на стомашно дразнене, също така не е добре да се приема чесън след прием на захар и продукти, които съдържат захар

dandelion24
10-02-2012, 14:19
Не вярвам яденето на определени храни особено много да повлияе на мозъчната ти дейност, със сигурност не и за кратък период от време (ако би имало някакъв ефект изобщо). А и не виждам смисъл да го правиш, при положение, че можеш да се справиш и така, стига да се стегнеш малко. Дремвай си по половин час преди учене, не се занимавай с други работи като компютър, телевизор, учи, не защото трябва, а защото ти е интересно, и ще успееш да си научиш уроците, без да ядеш чесъни, моркови, извънземни или каквото и да било друго.

bilqnavod
10-02-2012, 14:29
Не вярвам яденето на определени храни особено много да повлияе на мозъчната ти дейност, със сигурност не и за кратък период от време (ако би имало някакъв ефект изобщо). А и не виждам смисъл да го правиш, при положение, че можеш да се справиш и така, стига да се стегнеш малко. Дремвай си по половин час преди учене, не се занимавай с други работи като компютър, телевизор, учи, не защото трябва, а защото ти е интересно, и ще успееш да си научиш уроците, без да ядеш чесъни, моркови, извънземни или каквото и да било друго.

+1

mal4oty
10-02-2012, 20:49
Този материал си го изучавал цяла година, а не 3-4 часа.Попрнцип трябва да си правиш почивки при ученето и отделно ако нещо не ти е интересно трудно ще го запомния.На мен предметът история не ми е интересен.Според мен каквото е станало е станало по една или друга причина, но ако госпожата сподели някой интересен факт за някой от владетелите го запомням.

anonymous708973
10-03-2012, 06:35
Прочетох само заглавието.
Аз пия рибено масло (не е като от едно време), повишава концентрацията и те снабдява с важните мастни киселини.