PDA

View Full Version : Секс без презерватив?



redhead333
10-02-2012, 15:38
Здравейте, искам да попитам дали около седмица преди цикъл е много опасно да се прави секс без презерватив? И не като цяло без ами само в началото и после да се слага презерватива?

TheBeliever
10-02-2012, 15:45
След като си задал така въпроса значи не си особено ясно с понятията цикъл, менструация и овулация, т.е ДА, за теб е опасно.

redhead333
10-02-2012, 15:50
Ами не всъщност съм съвсем наясно и знам кога ми е овулацията и цикъла и така нататък :). и знам, че тогава не съм била в овулация, защото всичко си смятам точно. Попитах просто тъй като ми закъснява, на което обръщам внимание, въпреки че последните месеци ми закъснява с по 2-3 до 10 дни :)

PyCoKoCkA93
10-02-2012, 16:07
Ако беше,цитирам,"съвсем наясно",нямаше да питаш нас.Противоречиш си.

marilyn
10-02-2012, 16:18
Ами не всъщност съм съвсем наясно и знам кога ми е овулацията и цикъла и така нататък :). и знам, че тогава не съм била в овулация, защото всичко си смятам точно. Попитах просто тъй като ми закъснява, на което обръщам внимание, въпреки че последните месеци ми закъснява с по 2-3 до 10 дни :)

Като ти закъснява от къде знаеш кога ти е овулацията?

PyCoKoCkA93
10-02-2012, 16:19
Като ти закъснява от къде знаеш кога ти е овулацията?

Потвърждение НО2 на думите ми.

YourFavouriteDrug
10-02-2012, 17:00
Ако ти е редовен, да,но поне около овулацията слагайте от самото начало.

Amore-Mio*
10-02-2012, 17:34
Казваш, че последните месеци ти закъснява - то тогава откъде знаеш кога точно ти се пада овулацията? Иначе риск винаги си има, дори тази вероятност да е нищожна.

BloodyMeri
10-02-2012, 18:26
По принцип винаги има риск като го рпавиш без презерватив ,а именно колко е отговорен оня дето те....,защото като сте възбудени може да направите кво ли не и да стане белята

gerinkaa04
10-02-2012, 19:15
spored men nqma nikakuv problem, sled kato 6te si sloji prezeervativa kum kraq... drugoto koeto iskam da ti kaja, e che sled kato ti e neredoven cikala, vuob6te ne mojesh da govorish za ovulaciq. Prosto si go pravi i ne se pritesnqvai :)

DragonLady
10-02-2012, 20:50
При нередовен цикъл тръгнала да ми прави секс без презерватив ... Не си го и помисляй!!! Секса без презерватив е удоволствие, което може да си позволи само момиче, което е наясно с отговорността от този вид секс, и ако забременее да има план за действие ( аборт или да го роди е найин избор ). Да има редовен цикъл и овулация, за да си знае опасните дни. За поредпочитане е да е със сериозен партньор, иначе си е меко казано к*рвенско да пускаш на всеки без ( то и като е със пак е к*рвенско, ама тва са подробности :D ). И да знаеш, дали въпросното момче е чисто ( демек да няма разни венерически болести, спин и тн. ).

xXxPETYAxXx
10-03-2012, 06:35
дали около седмица преди цикъл е много опасно да се прави секс без презерватив?


последните месеци ми закъснява с по 2-3 до 10 дни :)

Е, как знаеш в такъв случай, че е било около седмица преди да трябва да ти дойде, след като постедните месеци ти е закъснявало с до 10 дни?!

GiveMeLove
10-03-2012, 07:21
Не си го и помисляй!!! Секса без презерватив е удоволствие, което може да си позволи само момиче, което е наясно с отговорността от този вид секс...
Ей, ти така го каза, сякаш ще извършват нов вид изследвания на неизвестни организми.. :D :D

redhead333
10-03-2012, 10:22
Понеже имам проблеми с яйчниците съм изчела просто всичко, което мога да намеря по тези теми. :д Беше ми редовен цикъла, но се промени. Не веднъж съм чувала, включително и от специалист, че когато едно момиче почне да прави секс настъпват много хормонални промени и е възможно цикълът да се измести :). Последния месец си беше на време, но предните 2-3 и може би пак през месец закъсняваше. И за преди съм си смятала овулацията, тя може да се сметне от началото на цикъла. Около 14я ден след започване и трябва да се внимава следващата седмица примерно, точно защото може да се измести. И да, партньорът е повече от сигурен. Всичките тези неща ги знам, просто ми се прииска чуждо мнение, не такива нападки.

TheBeliever
10-03-2012, 10:34
Понеже имам проблеми с яйчниците съм изчела просто всичко, което мога да намеря по тези теми. :д Беше ми редовен цикъла, но се промени. Не веднъж съм чувала, включително и от специалист, че когато едно момиче почне да прави секс настъпват много хормонални промени и е възможно цикълът да се измести :). Последния месец си беше на време, но предните 2-3 и може би пак през месец закъсняваше. И за преди съм си смятала овулацията, тя може да се сметне от началото на цикъла. Около 14я ден след започване и трябва да се внимава следващата седмица примерно, точно защото може да се измести. И да, партньорът е повече от сигурен. Всичките тези неща ги знам, просто ми се прииска чуждо мнение, не такива нападки.
Еми, хубаво си чела, ама май още трябва. При започване на полов живот цикълът може да се измести, да. Но това изместване е еднократно, не през месец-два-три.
Овулацията е 14-17 дни преди първия ден на менструалното течение, не след, т.е не се смята от началото на цикъла. При 26 дневен напълно редовен цикъл овулацията ще е около 12-тия ден, при 30 дневен цикъл около 16-тия. И все пак зависи от дължината на лутеалната фаза.
При нередовен цикъл, като в твоя случай, овулация можеш да определиш с измерване на базална температура и тестове за овулация. Календарният метод за теб е като игра на тото - чисто налучкване.

redhead333
10-03-2012, 10:50
Как го реши, че е чисто налучкване не знам. И не, не е само 1 път. Това са хормони, могат да правят каквото си искат, когато си искат. Няма правило един път ти закъснява и всичко е 6. Да не говорим, че организмът на всеки е различен и тези промени са различни също. И да, за това говорех и аз при овулацията.

TheBeliever
10-03-2012, 11:05
Как го реши, че е чисто налучкване не знам. И не, не е само 1 път. Това са хормони, могат да правят каквото си искат, когато си искат. Няма правило един път ти закъснява и всичко е 6. Да не говорим, че организмът на всеки е различен и тези промени са различни също. И да, за това говорех и аз при овулацията.

Хормоните правят каквото си искат, но сексът сам по себе си не може да ти обърка цикъла. Даже напротив - редовното му практикуване регулира хормоните, не ги разбърква. А да смяташ овулация при нередовен цикъл си е налучкване защото няма как да знаеш дали този месец ще ти е 27 или 32 дни, т.е няма как да знаеш дали ще овулираш на 13-тия или на 18-тия ден, разчитайки само на календара.

djipsito
10-03-2012, 12:20
http://www.surecheck.info/clogin.php

Като ми беше нередовен цикъла пак се опитвах да си пресметна овулацията. Тогава нямах приятел и не правех секс, ама пресмятах и си следях "теченията". Като овулираш по принцип трябва да изтича секрет от теб.
Като почнах пак да правя секс, видях, че почва да ми се нормализира и регулира цикъла, да е по-редовен (аз също имам проблеми с яйчниците)..

Направи няколко опита да я сметнеш в този сайт и наблюдавай тялото си. И се пази когато имаш съмнения.
Ако наистина ти е нередовен цикъла недей се предоверява на сметките в сайта, а ги ползвай за ориентир.

redhead333
10-05-2012, 13:25
Мерси много :) и аз във някакъв подобен сайт я смятах. Иии вече съм сигурна, че не е станала белята, но най-чудното е защо ми закъснява... Може би пак някоя киста имам.. Защото ме боля яйчника по един странен начин пък и по време на секс също ... Трябва да се иде на лекар ама кога ще стане.

iicegirL93
10-05-2012, 18:40
А след колко време след половия акт може да се прави тест,защото съм чела,че 24 часа след акта може да се прави...

GiveMeLove
10-06-2012, 10:08
А след колко време след половия акт може да се прави тест,защото съм чела,че 24 часа след акта може да се прави...
Толкова.. те новите тестове са бързички.. :)

TheBeliever
10-06-2012, 11:11
Толкова.. те новите тестове са бързички.. :)

Глупости на търкалета. За 24 часа яйцеклетката още не е достигнала матката, какво остава да се произведе достатъчно ЧГХ. Кръвният тест се прави най-рано на 11-тя ден. За уринен трябват четиринадесет дни след рисковия полов акт.