PDA

View Full Version : Лаптопът забива?



autumn_eyes
10-02-2012, 17:17
Ами още от начало си признавам, че съм компютърен неандерталец- знам само най-основни неща.
Та проблема е , че лаптопа ми започна да забива докато съм в интернет и не само. Например бавно ми отваря папките с картинки и документи. Абе въобще мн бавно работи. Даже в момента като пиша това изостава с няколко секунди. каква може да е причината? трябва ли му сервиз? Моделът е Toshiba Satellite C660-17J с оригинален Windows 7 Home Premium. На една година е.

dimitar_ak
10-02-2012, 18:20
Като забие го пипни от долната страна и виж дали не е прекалено горещ. Ако е това най-вероятно му трябва едно хубаво почистване.

Stag
10-02-2012, 18:46
Във всеки случай му трябва почистване в сервиз, за да не ти замине гаранцията, а там им кажи да видят и дали охладителят на процесора работи и въобще да проверят по-подробно въпроса, защото може да е дефектирал компонент (мостове, ала-бала). Ако това не помогне, значи ще трябва да се преинсталира уиндоусът, което си е deal breaker за теб, защото ти е оригинален, но това трябва да помогне.

autumn_eyes
10-03-2012, 11:04
Мерси- днес ще му е последната вечер вкъщи и от утре на екскурзия до сервиза :D:D