PDA

View Full Version : Шум и глабоволие



пAteNцЕ
10-02-2012, 17:40
Е ...пускам тази тема за съвети,просто имам някоя друга идея,но нека разкажа първо...
В обикновено даскало съм,но проблема е друг.Голям клас ме(аре 26 човека -много сме си) всеки ден имам по много часове...Едни по-тихи ,други -не чак толкова.....Ем нека спомена как аз и още 5 човека слушаме,а останалите не обръщат внимание на урока и учителката, а само си приказват,пеят,лигавят се и тн.Заради точно тази маса хора всеки ден се прибирам с ужасно главоболие от шума.И не съм само аз,и други ми се оплакаха от същото.Просто ужасно е всеки път да се тровя и тъпча с хапчета(е,престанах,че няма смисъл вече) заради нечия простащина и никакво възпитание! Колкото и училите да им казват да престанат,има само 2/3 предмета по които мълчат.Останалото е пълна лудница и мазало....не веднъж и аз самата съм викала по тях(да не казвам и какви думи съм използвала) и реакцията беше подигравка от тяхна страна и си продължиха спокойно ,все едно нищо не се е случило,тъпия разговор -.- И представете си какъв шум е,не сме малки (10 кл), а искат да са големи- защо не се държат като такива? Плюс ние,които се опитваме да разберем все нещо от урока и сме на първия чин,нищо не чуваме......Просто такава липса на интерес не съм срещала досега...не ни е скучен материала нито пък учителките са някакви задръстени -.-
За сега съм намислила като вземе да се вдига шум,направо да изляза.В крайна сметка си уча уроците,обаче не съм длъжна да ги слушам нали? А пък това че даскалите не веднъж са се опитали да ги пъдят, абе просто напразни усилия....е,вие сте,ако трябва ще допълвам -.-

mal4oty
10-02-2012, 20:42
1) говорили ли сте с класния си ръководител.
2)казваш, че не само ти се оплакваш.Според мен се съберете тези 4-5 човека и отидете при учителите, които ви преподават по проблемните предмети.Кажете им, че имате желание да научите нещо, а при останалите явно липсва.Сигорно и на учителите не им е приятно да става цирк в часът им.Гоненето не решава нищо, а един вид после ще се кефят тея от класа ти "как са направили учителя на луд".Да изкарва на даската всеки, който не говори по темата.Да им пуска тестове.След един месец като се напълнят с двойки и осъзнаят, че ако продължат ще трябва да се готвят за поправителните през лятото ще се промени отношението им.

Colouring
10-02-2012, 20:53
В твоя случай просто учителите не си вършат работата. Като говори - вдигни го на дъската и му пиши двойка или го изгони. Да видим дали няма да е смирен другия час. То само със забележки не става..

ThePainter
10-02-2012, 22:46
Е ...пускам тази тема за съвети,просто имам някоя друга идея,но нека разкажа първо...
В обикновено даскало съм,но проблема е друг.Голям клас ме(аре 26 човека -много сме си) всеки ден имам по много часове...Едни по-тихи ,други -не чак толкова.....Ем нека спомена как аз и още 5 човека слушаме,а останалите не обръщат внимание на урока и учителката, а само си приказват,пеят,лигавят се и тн.Заради точно тази маса хора всеки ден се прибирам с ужасно главоболие от шума.И не съм само аз,и други ми се оплакаха от същото.Просто ужасно е всеки път да се тровя и тъпча с хапчета(е,престанах,че няма смисъл вече) заради нечия простащина и никакво възпитание! Колкото и училите да им казват да престанат,има само 2/3 предмета по които мълчат.Останалото е пълна лудница и мазало....не веднъж и аз самата съм викала по тях(да не казвам и какви думи съм използвала) и реакцията беше подигравка от тяхна страна и си продължиха спокойно ,все едно нищо не се е случило,тъпия разговор -.- И представете си какъв шум е,не сме малки (10 кл), а искат да са големи- защо не се държат като такива? Плюс ние,които се опитваме да разберем все нещо от урока и сме на първия чин,нищо не чуваме......Просто такава липса на интерес не съм срещала досега...не ни е скучен материала нито пък учителките са някакви задръстени -.-
За сега съм намислила като вземе да се вдига шум,направо да изляза.В крайна сметка си уча уроците,обаче не съм длъжна да ги слушам нали? А пък това че даскалите не веднъж са се опитали да ги пъдят, абе просто напразни усилия....е,вие сте,ако трябва ще допълвам -.-

И ние сме така. Първо им казахме на говорещите и пречещите ако могат да се държат по - цивилизовано. Около 2 месеца бяха хора. После пак почнаха. И едни момичета се оплакаха на класната, след което директорката им издейства наказание (щото имаха и други провинения). И вече всичко е спокойно.
П.С. Виж си личните съобщения!

Богиня
10-03-2012, 00:17
Отрежи я тая глава, за кво ти е и без това?! :D

Amore-Mio*
10-03-2012, 06:16
Същият случай е и при нас.
10 клас ме, ама имам чувството, че масовата/голямата част е на 5 години. Глупаво е. Тая година по някои часове, учителите станаха по - строги, ама при други си цари същата простащина.

пAteNцЕ
10-03-2012, 07:59
Класната ни знае за това , лошото е , че в момента я няма,но до петък ще се изяснят нещата -.- Благодаря иначе за отговорите, макар че като вземат да наказват,наказват всички -_- И ми писна да бера пешкира заради нечие поведение -.-