PDA

View Full Version : Айфон и стържещ от глад стомах



Kaena Smith
10-02-2012, 19:03
Съжалявам,ако някой вече е създал такава тема,но видяхте ли това :

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1565918

Част от съдържанието :

ГЕОРГИ СТАВРЕВ е на 13 години от Пловдив. Ученик е в СОУ "Св. Паисий Хилендарски". Той е носителят на голямата награда за разказ в конкурса "Бодлите на таралежите" на фондация "Братя Мормареви" и вестник "Труд". Творбата, с която впечатлява журито, е "Айфон и стържещ от глад стомах".


По-надолу е и въпросния разказ.За прочелите го,какво мислите?Не искам да го оценявате по някакъв начин,а да кажете как сте се почувствали,когато сте го прочели.Докато го четох,си мислех какво ли не,що за въображение,липса на талант или небивалици,но накрая бях адски впечатлена(Имам айфон. Последен модел. Със златен кант. Само до утре. Като глада, надявам се.).Важна е идеята,все пак.Според мен се иска много смелост да напишеш нещо подобно.И всичко това от 13 годишно момче!
Като че ли това опреверга и всички изказвания,че българските ученици са мързеливи,глупави и т.н. и единственото им занимание е да убиват време пред компютъра.

Какво е вашето мнение по въпроса ?

someonerandom
10-02-2012, 21:19
Една от силите на разказа за мен е в това,че има обрат,и че показва,че не е задължително нещата да са такива,каквито изглеждат.Главният герой преминава от образа на стереотипно разглезено плейбойче от богаташко семейство в обувките на земно за годините си момче с доста тежък живот,което просто се опита да намери най-подходящия начин за оцеляване в приятната днешна действителност.
Като цяло ми хареса.Обаче някои от коментарите искрено ме ядосаха.
"Венко 04:11 Вторник 02 октомври 2012
Баси тъпака утре на даскало ще му загрея врата :D

"ivan 06:19 Вторник 02 октомври 2012
leleee kfo e da si pedal
"
Момчето е талантливо,и да се надяваме,че щом е на 13,значи ще кандидатства и ще се махне от олигофренията,от която е обграден в момента,за да се развие по някакъв начин.

GreenFairy
10-03-2012, 20:31
Прозвуча ми потресаващо истинско, толкова реално, че да ти настръхнат косите. Браво на момчето.

xoxi
10-03-2012, 21:50
Излиза им се. Искат да видят света. Надявам се не моя - уверявам всички - той не е привлекателен...

Това!