PDA

View Full Version : Превръзки или тампони ?



polinceto951
10-02-2012, 19:06
Въпросът ми е насочен главно към момичетата :)

Какво предпочитате и какви ползвате?

PyCoKoCkA93
10-02-2012, 19:08
И двете в комбинация в по-силните дни.Но като цяло предпочитам тампоните.

BloodyMeri
10-02-2012, 19:09
Що ,да не си дистрибутор на тези "консумативи" за жената ?

DragonLady
10-02-2012, 19:48
Тампони предпочитам, но понеже не са особенно полезни, като съм си в къщи, и през ноща карам на превръзки, въпреки, че ми е адски неудобно с тях.

sunrisee6
10-02-2012, 19:52
Карам си на превръзки. Тампони само на морето ползвам.

marilyn
10-02-2012, 19:57
Тампони, защото са ми много по-удобни.
И темата ти защо е в раздел 'Секс'?

thelover3
10-02-2012, 19:59
Тампони, но понякога и превръзки :/
Тампоните са ми много по-удобни...

strawberry88
10-02-2012, 20:01
''главно към момичетата'' :lol:
...аз предпочитам превръзки.

Богиня
10-02-2012, 20:42
Що ,да не си дистрибутор на тези "консумативи" за жената ?

Искрено ме разсмя! :razz:



И темата ти защо е в раздел 'Секс'?

Може това да е някакъв нов метод за самозадоволяване... :D

Amore-Mio*
10-03-2012, 06:18
Превръзки.

anonymous708973
10-03-2012, 06:25
Това е все едно да питаш дали искаме или не искаме да ни блъсне кола. :D
Тези, които са на превръзки, не са опитвали тампони. Не познавам човек... така де, момиче, което да е пробвало с тампон и да се върне към превръзки.

nymphadora
10-03-2012, 09:47
Не познавам човек... така де, момиче, което да е пробвало с тампон и да се върне към превръзки.

Ами да се запознаем тогава :D
Тампоните наистина са по-удобни,но за всекидневна употреба не стават.Каквото и да говорят и колкото и да са подобрени,тампоните задържат мръсната кръв във влагалището и могат да причинят инфекция.

А мен при редовна употреба и вече към края на цикъла ме протриват.

cyclops
10-03-2012, 10:43
Не съм съгласна. Стига да се сменят често няма проблем с тампоните. Все едно пък превръзката седи чиста....това е мит. От край време ползвам тампони и да чукам на дърво досега не съм имала проблеми.
Та в този ред на мисли и аз залагам на тампоните :)

djipsito
10-03-2012, 14:05
Значи и аз трябва да се запозная с пантерата ;р

Мен гинеколога ми каза да не прибягвам до тампони, въпреки че да, по-ми е добре с тях, ама нямам против превръзките и ги ползвам по-често. Тампони в много редки случаи. Зависи къде ще ходя или как ще съм облечена. Ако съм с рокля, няма да съм с превръзка, естествено..

BloodyMeri
10-03-2012, 17:53
Бе както ви казах в една друга тема ,пинко е леко наивен и малко заблуден.Ма ся да не ми се включва за да ми развива теории как да сменя дилъра ми наистина малко да се поопомни и да не вярва в някакви утопии за това как света и хората следват определен шаблон спрямо еталон изготвен от представите на някои друг.Всичко тва не и го казвам с лоши чувства ,щото не е супер злетак като някои хора не само от форума ,но и като от живота като цяло.

Иначе си ми е комфортно и с тампон и с превръзка.

dami666
10-04-2012, 17:10
Принципно тампоните са ми много по-удобни,но съм на превръзки,гинеколожката ми каза,че не са полезни и спомагат за развитие на инфекции.

dream1707
10-04-2012, 17:48
Тампони, тампони, тампони..... слагам и превръзка в по-силните дни... и през нощта и от време на време като съм си вкъщи ползвам превръзки .. Но иначе тампони, изключително удобно е ... Знам, че не са полезни, но гледам да ги сменям възможно най-често, че да не си докарам някоя инфекция .. И все пак.. обичам тампоните ! ;д

vikitoriaj88
10-04-2012, 21:04
Тампони, тампони, тампони..... слагам и превръзка в по-силните дни... и през нощта и от време на време като съм си вкъщи ползвам превръзки .. Но иначе тампони, изключително удобно е ... Знам, че не са полезни, но гледам да ги сменям възможно най-често, че да не си докарам някоя инфекция .. И все пак.. обичам тампоните ! ;д



хахахахаххаха "обичам тампоните".
Тампоните са вредни поради простата причина ,че тази менструална кръв примесена с парченца от самата стена на матката трябва да излезе ,а тампоните я задържат вътре. Ако случайно забравиш да смениш тампона си примерно 4 часа имаш голям шанс за инфекция на влагалището и матката. Затова по-добре ползвай превръзки :)

Лола
10-04-2012, 22:47
тампони за през деня , превръзки за спане :)

102
10-05-2012, 15:54
Тампони за нослето, превръзки за сандвичи.

magita
10-05-2012, 16:08
Мен пък ми е супер неудобно с тия тампони. Ако слагам ги слагам към края, а по време на сън -абсурд да сложа.

Rabalka
10-06-2012, 06:17
Превръзки.А ако сложа тампон каква е вероятността да се отворя?

DisappointedDreamer
10-06-2012, 08:18
Тампони.
С превръзки не мога.

djipsito
10-06-2012, 20:24
magita, неудобно ти е щото не го слагаш правилно сигурно. По принцип не трябва да го усещаш, нито да те боли като седнеш. А и към края когато течението е слабо и не е толкова навлажен отвора, не те ли боли като го вкарваш/вадиш ?
Rabalka, има тампони за девствени.

DragonLady
10-06-2012, 20:38
magita, неудобно ти е щото не го слагаш правилно сигурно. По принцип не трябва да го усещаш, нито да те боли като седнеш. А и към края когато течението е слабо и не е толкова навлажен отвора, не те ли боли като го вкарваш/вадиш ?
Rabalka, има тампони за девствени.
+1
Рабалка избирай си само мини размер, те са подходящи за девствени момичета.

BloodyMeri
10-06-2012, 20:44
И каква е гаранцията ,че тия тампони ще и запазят девствеността ,която няма гаранция ,че и още там ципата най-вече ако спортува нещо.За мен отварянето с тампон е мит или градкса легенда и всеки може да го тълкува и интерпритира по свои си начин.

magita
10-06-2012, 21:34
magita, неудобно ти е щото не го слагаш правилно сигурно. По принцип не трябва да го усещаш, нито да те боли като седнеш. А и към края когато течението е слабо и не е толкова навлажен отвора, не те ли боли като го вкарваш/вадиш ?


Не е болка за умиране, + т'ва не като в края да има 2 капки просто от супер обилно минава на обилно, но в началото като си го ръгна и понеже ми е супер силно имам чувството, че се издувам и се 1 щях да си го сложа правилно и с 2 леви ръце да бях. Ако искаш ела и ме научи на живо така, щото много давате акъл ;]

dream1707
10-06-2012, 21:41
хахахахаххаха "обичам тампоните".
Тампоните са вредни поради простата причина ,че тази менструална кръв примесена с парченца от самата стена на матката трябва да излезе ,а тампоните я задържат вътре. Ако случайно забравиш да смениш тампона си примерно 4 часа имаш голям шанс за инфекция на влагалището и матката. Затова по-добре ползвай превръзки :)

Мда това го знам.. за това казах, че си ги сменям честичко...
А от превръзки пък съм получавала нещо като обрив... от самия материал на превръзката адски дразнещ ми е .. някой път чак ме боли... а да не говорим през лятото как се спарва и какъв ужас е


+1
Рабалка избирай си само мини размер, те са подходящи за девствени момичета.

Бе честно казано... ползвах си нормални още когато си бях девствена и не си загубих девствеността с тампон :D За мен това са глупости .. Ципата не се намира на такова малко разстояние от отвора... Най-много да са по-практични минитата за девствени, защото са по-малки и не ти причиняват някакво неудобство или може би болка при слагане и махане, защото все още си тясна отдолу... Иначе да се "отвориш" с тампон.. не мисля

djipsito
10-06-2012, 21:50
бих дошла да те науча на живо, ама знам, че ще спариш...

vikitoriaj88
10-07-2012, 07:55
Мда това го знам.. за това казах, че си ги сменям честичко...
А от превръзки пък съм получавала нещо като обрив... от самия материал на превръзката адски дразнещ ми е .. някой път чак ме боли... а да не говорим през лятото как се спарва и какъв ужас е
Да и аз съм получавала обрив ,но сега ползвам едни с "копринено покритие" ,чиито материал е адски нежен спрямо кожата и нямам никакви проблеми.

machoka
10-07-2012, 08:00
тая тема съжалих, че я отворих. НИКОГА ПОВЕЧЕ ЖЕНСКИ ТЕМИ

:D

heartshapedbox
10-07-2012, 12:04
И аз предпочитам тампоните, много по-удобни са. Превръзки-само вечер.

DragonLady
10-07-2012, 12:29
тая тема съжалих, че я отворих. НИКОГА ПОВЕЧЕ ЖЕНСКИ ТЕМИ

:D

Се научиш по трудният начин :D

magita
10-07-2012, 16:38
бих дошла да те науча на живо, ама знам, че ще спариш...

ела ама ако може и да ми го сложиш и след 2 часа да ми го махнеш.. е така ;]

Rabalka
10-08-2012, 20:51
+1
Рабалка избирай си само мини размер, те са подходящи за девствени момичета.

Ще пробвам следващия път

rusoto_baby_f
10-08-2012, 23:01
Ами да се запознаем тогава :D
Тампоните наистина са по-удобни,но за всекидневна употреба не стават.Каквото и да говорят и колкото и да са подобрени,тампоните задържат мръсната кръв във влагалището и могат да причинят инфекция.

А мен при редовна употреба и вече към края на цикъла ме протриват.

подкрепям !!!!!!!!!!

greenblood
10-08-2012, 23:54
тая тема съжалих, че я отворих. НИКОГА ПОВЕЧЕ ЖЕНСКИ ТЕМИ

:D

+1 Аз от любопитство е отворих ама аз също съжелявам. :D

anonymous708973
10-09-2012, 07:53
Ако искаш ела и ме научи на живо така, щото много давате акъл ;]

Не стига, че не знаеш, ами и се отваряш. Джипсито просто се опитваше да ти обясни защо ти е неудобно. Присъединявам се към нея - ако си го сложила като хората, няма да го усещаш. На мен ми се е случвало да забравя, че съм с тампон и да трябва да проверя, за да се уверя, че е там.

Джипси, аз последните два дни слагам само ежедневна превръзка. Прекалено е малко количеството за тампон, а превръзка през деня не слагам, ужасно е.

djipsito
10-09-2012, 09:31
Последните дни и аз съм с ежедневни, иначе си ползвам нормалните. Наистина много рядко слагам тампон, не защото не ми харесва, много по-удобно е, ама не ми го препоръчват.. А аз лесно се филмирам по тая тема.

Foxa^
10-09-2012, 10:36
Превръзки.А ако сложа тампон каква е вероятността да се отворя?
ахаха Ти нали си отворена бе ?? :D :D

magita
10-09-2012, 10:42
Не стига, че не знаеш, ами и се отваряш. Джипсито просто се опитваше да ти обясни защо ти е неудобно. Присъединявам се към нея - ако си го сложила като хората, няма да го усещаш. На мен ми се е случвало да забравя, че съм с тампон и да трябва да проверя, за да се уверя, че е там.

Джипси, аз последните два дни слагам само ежедневна превръзка. Прекалено е малко количеството за тампон, а превръзка през деня не слагам, ужасно е.


Не стига, че не знаете защо ми е неудобно, дали ме ръчка или не, ами и ми давате акъл ;] Като застанеш на мойто място тогава ми говори дали знам или не.. нали ;]

jghgh
10-09-2012, 10:53
Това е все едно да питаш дали искаме или не искаме да ни блъсне кола. :D
Тези, които са на превръзки, не са опитвали тампони. Не познавам човек... така де, момиче, което да е пробвало с тампон и да се върне към превръзки.

Аз!
Тампони съм ползвала, но вече не, или поне изключително рядко. Да, удобни са, но не мога да кажа, че са по-удобни от превръзките, защото на мен превръзките също са ми удобни.

Тампони не нося поради причината, че са доста вредни. Най-добрият гинеколог във Варна (Корновски) ми го потвърди това.
А и не ми се дават пари за тампони, като ще ги ползвам само един ден. При мен само един ден тече много силно, но мога да си го изкарам с превръзки и хич не са ми неудобни. Ако има значение какви ползвам - Always.

Foxa^
10-09-2012, 11:00
Значи ще ме прощавате , ама тва не е тема подходяща за раздел "Секс"

djipsito
10-09-2012, 12:09
Значи ще ме прощавате , ама тва не е тема подходяща за раздел "Секс"

Значи като нямаш какво да кажеш по темата, не пиши. Мачока мина от тук и щом е преценил, че не трябва да мести темата, значи и за този раздел е подходяща.

magita, държиш се инфантилно. Като не искаш да ти даваме акъл, обясни къв ти е филма. Няма нужда да оборотничиш. Ние не сме виновни, че си решила, че тампона се слага колкото да запуши дупката, а кончето служи да ти гъделичка баджака..

magita
10-09-2012, 14:39
Еми всъщност инфантилните сте вие. Нямам проблем с тва, че не са ми удобни тампоните, просто го спонах като Не изясних причините и вие веднага се фанахте за т'ва без да знаете проблема ;]

Както вече казах за 5 години е ще съм си сложила веднъж правилно, че да ми е добре, но не е въпроса, че не си го слагам както трябва. Първите 3-4 дена ми е адски силно и корема и кръста ме болят супер много. Като го сложа тоя тампон, трябва да слагам и превръзка, 'щото и пропуска доволно. И не виждам смисъл да го нося след като трябва да ходя и без тва често та да си го сменям и не ми се вкарват и изкарват некви неща през 1 час. Като си го сложа се чувствам супер подута (може и вие дето си слагате превръзки да се чувствате така), но без тоя тампон ми е поне лекичко. Пък и съм получавала лека инфекция от т'ва чудо ;] happy??

Т'ва ми е филма, ако желаеш може да го заснемеш ;] И не знам как се прайш на оборотен в тема за тампони и превръзки

jghgh
10-09-2012, 14:55
Е, тампонът не е болкоуспокояващо.
Да получиш инфекция е напълно възможно и никой не спори с това. Както и с честата му смяна - през два часа - когато течението е силно. Чак през един.. не знам, малко не ми се вярва, но все пак не съм в твоето тяло. Аз имам много, много силен 2ри ден и все пак не сменям тампона през един час. 0.0

За пропускането не знам какво да кажа, но за това да се чувстваш подута и да ти е тежко ... от поставянето ще да е. При правилно поставен тампон не чувстваш, че имаш изобщо нещо вътре в тялото. Дори можеш да спиш спокойно с тампон. Правила съм го. Единственият некомфорт, който съм имала, беше психическият. Че се филмирах дали мога да подремна с него и да се събудя интоксицирана и тем подобни.

Може би тонът, с който ти говориха, не ти хареса и това е разбираемо, обаче замисли се - наистина няма как при правилно поставяне на тампон да чувстваш каквото и да е. Сми', ти не го чувстваш, че е в теб. Болката в корема, кръста, гърдите и тем подобни - те вече не се решават от тампона все пак.

magita
10-09-2012, 15:04
Като си сложа тампона неправилно, го чувствам вътре как нещо ме ръчка и убива, а подуването може и да е на пеихическа основа не знам. Въпроса е там, че не на всички им е по комфортно с тампон :)

Azoria
10-09-2012, 17:57
И двете.

Rabalka
10-10-2012, 04:04
ахаха Ти нали си отворена бе ?? :D :D

Не съм.Правила съм само свирки

miss_cherry
10-10-2012, 19:43
Само тампони..превръзки към края.

bilqnavod
10-11-2012, 13:43
Предпочитам тампони за ежедневието си. Даже използвам "супер", когато съм 1-2 ден. Така ми е по-спокойно. Не мога непрекъснато да мисля за превръзката си...

Rabalka
10-17-2012, 16:01
+1
Рабалка избирай си само мини размер, те са подходящи за девствени момичета.

Не можах да ги пробвам - оказа се,че ципата ми е разкъсана вече ,пък и правих секс....

Aleks97
10-17-2012, 19:31
Превръзки ...
Тампони на морето

fenkaaa
10-17-2012, 23:32
Превръзки,на мен пък с тампони ми е много некомфортно.

portokalka1994
10-24-2012, 21:23
Тампони предимно.. в къщи си ползвам и превръзки

karamelcheto92
10-25-2012, 14:27
Превръзки.

carrieee
10-27-2012, 10:03
Тампони

bebchoOoOoOo
10-27-2012, 14:05
Тампони.
С превръзки не мога.

+1

TheBobqk
10-27-2012, 23:12
Аз през деня съм с тампони, а вечер с превръзка.