PDA

View Full Version : ПРОГРАМА YES



beingme
10-03-2012, 12:13
Имам въпрос към всички участвали и още по-добре, преминали, в програмата YES:
1. Регистрирането за изпита безплатно ли е (разбрах, че има цена около 200 лева за документи за заминаването, но въпросът ми е за самото участие)?
2. В какво се състои теста за първи кръг, на какво ниво е?
3. В какво се състои есето за втори кръг, каква беше темата, която се падна на вас? Ще се радвам, ако може да предоставите също и примерни теми/въпроси или дори есета.
4. Какви са впечатленията ви, ако сте заминали и изпълнили програмата?
5. Имате ли познати, на които се е налагало да повтарят учебната година, която са изпуснали?
Благодаря!

PlamenJelev1998
10-05-2012, 20:35
Не съм бил в програмата,но училището изпрати едно момче и сега още едно тази година.
Първия тест е 15 минути с Answer Sheet.
Гледаш въпросите и имаш лист с отговори и пишеш отговорите в Answer Sheet-а.
Втората част е час и половина и има около 100 въпроса.Модулите са Listening/Reading/Grammar.
Пак има Answer Sheet.Не знам по колко въпроса е всеки модул.Третата част е интервю и мотивационно писмо.
Ако те изберат отиваш не за 12 месеца а за 10!Безплатно е,но не трябва да се отказваш иначе
си плащаш разноските.И записването е напълно безплатно.Не се повтаря учебната година,но обмисли
какво ще учиш като природна наука.Физика,Химия и Биология.Мисля,че само едното можеш да учиш.
Другата година ще се пробвам за първи път!

beingme
10-07-2012, 11:16
Благодаря за изчерпателния отговор. Аз ще се пробвам тази година, а на теб успех следващата! : )

New_Teen_Mashine
10-08-2012, 09:58
За къде се отнася това?