PDA

View Full Version : Прекалено срамежлив съм



bananasi
10-03-2012, 20:17
Здравейте, вече от 1 година съм с новия си клас. С всички вече се чувствам много добре. Харесвам едно момиче, а съм много срамежлив. Не мога да я заговоря, а когато съм до нея, не знам какво да правя. Съвсем се обърквам. Не мога да си го обясня - на какво се дължи? Как да спра да бъда толкова срамежлив, както с нея, така и с другите (предимно с непознати)?

Amore-Mio*
10-03-2012, 20:23
Вдигни си самочувствието и се отпусни.
Говори си с всеки, дори и с непознати така, сякаш се познавате от години - без да ти пука дали ще изпуснеш някакъв лапсус и така нататък.

bananasi
10-03-2012, 20:31
Много ми е трудно :( Опитвам се много пъти, но все се отказвам.

Red21
10-03-2012, 20:41
Na kolko si?

paradosou
10-03-2012, 20:54
Опцията ти е да тръгнеш срещу страха си и като се срещнете да не побързаш да прибереш платната, ами да се самопредизвикаш и да доведеш започнатото до край.
Заговаряй непознати по улиците/в парка/в кафето/във фитнеса... схвана ми мисълта 8-). В началото хич няма да се чувстваш в свои води, ще се колебаеш, ще си притеснен... абе като цяло ще се държиш дървено, обаче с течение на времето просто ще претръпнеш и въобще няма да ти прави впечатление, ще ти се превърне в навик дори.
Това са само рандъм заговаряния с рандъм хора, под ягодите; ако с нещо толкова просто не можеш да се справиш, не знам как ще ти стига волята за наистина важните неща. Човек трябва да се развива и да се старае да си отстранява спънките по пътя, само така може да се чувствa о'к със себе си.
Пък относно момичето - не насилвай събитията, остави ги да се случват по естествен начин; това не значи съвсем да бездействаш или да се бавиш прекалено, но пък като взимаш много насериозно всичко и се пренавиваш само си прецакваш възможностите.

SHPAIdURmeN
10-03-2012, 21:50
bananasi , Само да те предупредя. Като станете гаджета, връзката ви е възможно да не се задържи дълго, поради факта, че сте от един клас(споко има и редки случай). И примерно ако виждаш, че нещата не вървят добре в бъдеще, гледай така да направиш нещата, че да си останете приятели.

Знам, че не си обвързан още с нея. :D


А пък няма никакъв смисъл да се срамуваж, понеже двойно губиш ако не я опознаеш.

titinkaa
10-04-2012, 15:21
Опитай се да завързваш разговор с всички,и просто се отпусни.

♠Joker♠
10-04-2012, 15:25
Здравейте, вече от 1 година съм с новия си клас. С всички вече се чувствам много добре. Харесвам едно момиче, а съм много срамежлив. Не мога да я заговоря, а когато съм до нея, не знам какво да правя. Съвсем се обърквам. Не мога да си го обясня - на какво се дължи? Как да спра да бъда толкова срамежлив, както с нея, така и с другите (предимно с непознати)?

Аз ти предлагам, щом си срамежлив и трудно говориш с хора, да си направиш регистрация тук и да пишеш всеки ден.:D

fenastz
10-04-2012, 15:26
Стисни зъби и си кажи "Няма нищо страшно". Заговори я за някоя дреболия и да не ти пука :) Обзалагам се, че си страшен пич като се отпуснеш !

пAteNцЕ
10-04-2012, 17:15
Just relax не хапе

tori
10-04-2012, 17:32
Спокойно де, тя е момиче от класа ти, не някой, който чака само да направиш грешка и да те изяде с парцалките. Имам си "вкъщи" (не, не живеем заедно, но такъв е израза) едно такова дето една приятелка го успокояваше, че няма да го отрежа, но той не знаеше, че аз съм в тях и съответно тя пита мен какво мисля. Та като разбра и си се посмяхме двамата заедно. Относно теб - сближи се с нея. Пиши и във фейсбук/скайп ако те е срам толкова много да си говорите. Дори и да не тръгнете, то поне ще се сближите и ще сте приятели. Нищо не губиш.

strawberry88
10-04-2012, 18:12
На колко си?

102
10-04-2012, 18:13
Алкохол.

tori
10-04-2012, 18:34
Алкохол.
Страхотен съвет. И после как ще го пуснат в училище смърдящ на бъчва?

102
10-04-2012, 18:37
Пейка парти след даскало.. мисли преди да пишеш..

bananasi
10-05-2012, 22:29
А като ме погледне, ми се усмихва :D Тогава най-много се радвам :P :D

102
10-05-2012, 22:31
Сладур.. ха усмихни и се и ти бе.

valdesbg
10-06-2012, 06:58
Чудно ми е само що питаш нещо, което намаш никакво нмаерение да използваш? Квото и ода изпишем тук, ти ще продължиш да и се възхищаваш от далече и да си намираш разни оправдания. Добър план би било някой твой приятел без твое знание да ви запоснае след което да се отдалечи. Така няма да има къде да бягаш и щеш не щеш ще трябва да си общуваш с еня. Доколко адекватно ще е друг въпрос.

Dark_Heartbreaker
10-06-2012, 20:00
Със срам нищо няма да постигнеш. Вдигни си малко самочувствието, като примерно наблегни на някое хоби или нещо друго, в което си добър и в което си сигурен. Завържи разговор с момичето, докато минава покрай теб - питай я за някое домашно или тетрадка, който да ти даде на заем. Някоя дреболия, която обаче ще и направи впечатление. Кажи си "Аз мога!" Сближи се с приятелите ѝ и след това е по-лесно. Само пребори срама, защото иначе до никъде няма да стигнеш. ;)

marilyn
10-06-2012, 20:06
Влади е прав, тук няма как много да ти помогнем.
От теб си зависи, не е страшно да заговориш момиче, а ако не стане с тази, с друга ще е. :)