PDA

View Full Version : АСКК Тракия



eelllee
10-04-2012, 16:33
Някои има ли идея какви са актуалните цени на тренировките в момента по Шинкиокушин в АСКК Тракия?

kanku
10-04-2012, 16:58
Защо точно Тракия?
Аз бих ти препоръчал да погледнеш тренировките в клуб Ронин. Там са Киокушин-кан и е доста сериозен клуб.
http://www.youtube.com/watch?v=uYDTB2qtyoE

eelllee
10-04-2012, 17:05
Не съм много запозната все още, затова и само за Тракия знаех. Трябва ми клуб, които предлага и тренировки за деца(търся нещо и за брат ми). Ако може и някаква ориентировъчна цена.

kanku
10-04-2012, 18:51
В Ронин до скоро тренировките бяха безплатни (както и във всички останали клубове на БККФ), но дали все още е така - не знам. Детска група също не знам дали имат. Тракия е доста по-голям клуб и предполагам, че ще имат обособена група за деца. Най-добре отиди и на двете места, погледни как се провеждат тренировките и направи своя избор. Аз лично не съм особен привърженик на Шинкиокушина в България, но всеки преценява сам за себе си. Ако имаш въпроси - питай, ще се радвам ако мога да бъда от полза на младите трениращи.

eelllee
10-04-2012, 19:09
Още не съм се спряла точно на шинкиокушин, но търся най-подходящия спорт за дете 6-7год., които спорт да му даде някакво добро начало, дисциплина и да изгради навиците му от по-рано, та за това най-подходящи ми изглеждат киокушин/шинкиокушин.Приемам предложения по въпроса, колебая се.

kanku
10-04-2012, 19:25
Киокуши е напълно подходящ за тази цел. Работата с толкова малки деца е сложна като цяло - трудно се задържа вниманието им, лесно се разсейват, не влагат смисъл в нещата които правят, но ако са постоянни, нещата с времето се получават. Самото дете трябва да има желаие, защото както са казали старите хора - насила хубост не става. Треньора също трябва да си разбира от работата, защото да се работи с деца не е никак лесно. Не на последно място е домашната атмосфера. Не очаквайте чудеса от Карате. Преди всичко за децата е важна домашната среда, защото там в най-голяма степен се оформят характера и навиците на детето.
Плуването също е вариант. Има ли дете, което да не обича водата?

phoeniX_boy_BG
10-16-2012, 18:51
Киокушин е по-добро от шинкиокушин... Все пак ти решаваш, успех!

kanku
10-22-2012, 16:58
Киокушин е по-добро от шинкиокушин... Все пак ти решаваш, успех!
След като даваш такова заключение, би ли обяснил каква е разликата?