PDA

View Full Version : Лотария Зелена Карта



windowlicker
10-04-2012, 18:21
Ако не сте разбрали още сайтът за кандидатстване за зелена карта за САЩ е вече отворен. Ето линк:

https://www.dvlottery.state.gov/

Това е единственият официален сайт, през който може да се запишете и е напълно безплатен. Ако някъде ви искат пари значи най-вероятно е измама. Доверявайте се само на сайтове, които завършват на .gov

Та сега да кажа, че не съм специалист, но основните правила са:
- Всеки който има завършено средно образование може да участва.
- Ако нямате средно още може родителите ви да участват и да включат всички техни деца до 21 години.
- И двамата родители могат да участват отделно за двоен шанс, но винаги включват всички членове на семейството.
- Ако имате средно и имате сериозен приятел/ка пак може да кандидатствате по отделно, но ако някой спечели единствения начин да заминете заедно е чрез женитба.
- Снимките не е задължително да са професионални. Ние си ги правихме едно време сами в къщи и бих казала, че бяха с доста лошо качество, но задължително трябва да отговарят на условията.
- Ако кандидатствате самостоятелно не може да включите родители и други роднини.
- Като завърши регистрацията ще ви изпише един номер, КОЙТО ТРЯБВА ДА ЗАПАЗИТЕ!!! Поне досега няма начин да се разбере загубен номер.
- Резултатите излизат на 1 май (поне досега).

Така, надявам се, че съм била полезна на някой и ако имате още въпроси питайте. Успех :)

Dagichka
10-04-2012, 19:22
оох, тая пуста лотария ;д вчера пуснахме на майка ми формата, тия дни на баща ми и сестра ми. майка ми пуска от 13 ГОДИНИ.. помня в началото на хартиен формат, какво беше дали пощите ще го доставят, дали пък ако ни изтеглят някой няма да дръпне плика от кутията и тн.. сега е много по-лесно пускането, ама.. всичко е до късмет (уж). ;д

DS
10-09-2012, 00:39
Попълних "фиша" да видим, ще ударим ли някой джакпот от тотото! ;о)
Не ми се ходи в щатите, тук ми е добре, но до 2014 може да ми писне тук!... ;)

Auriss
10-20-2012, 01:22
Джакпота вика :D В Узбекистан ще ти е по-добре от обединения лайнарник на фанатизма, хейта и тъпотията.

// сори че ви разводнявам темата, ама наистина недоумявам зак'во ви е тая тоалетна хартия при положение, че 50% от ЕС е в пъти по-добро място за живеене от оная дупка изпаднала.

HollyGolightly
10-21-2012, 02:47
Джакпота вика :D В Узбекистан ще ти е по-добре от обединения лайнарник на фанатизма, хейта и тъпотията.

// сори че ви разводнявам темата, ама наистина недоумявам зак'во ви е тая тоалетна хартия при положение, че 50% от ЕС е в пъти по-добро място за живеене от оная дупка изпаднала.

А ти щото беше тук и за това говориш така нали?
А колкото до Узбекистан, ако беше така нямаше толкова много да се местят към Щатите, ама нали все трябва да се каже нещо...

Auriss
10-21-2012, 06:46
Е не съм бил, права си. Достатъчно е да хвърля един поглед на статистическите данни и се убеждавам, че то си е опасничко дори да припарваш. С тези нива на престъпност спокойно мога да си ги сравнявам с Узбекистан. За здравната и образователната система да не говорим, а факта, че бачкат с 20% повече от средностатистически европеец, а получават средно 30% по-ниско заплащане, неколкократко по-кратък платен отпуск и нищожни държавни пенсионни осигуровки е просто супер. ДА ЖИВЕЯТ Съединените Щати на изстисканата като лимонче средна класа, бачкаща да си плати поредния кредит и да вкара някое левче в банката, че да обезпечи на децата обучението и да има от какво да се издържа на старини. Аре бегай. Т'ва си е чисто робство.

// под 'средностатистически' европеец се разбира гражданите на държави-членки на ЕС. В това число и кавали като Б-я и Румъния. Просто да уточня колко колосална е разликата.

milcheto
11-07-2012, 09:18
спечелих зелена карта преди 6 месеца и сега се чудя какво да правя..
нямам мъж или деца, но като че ли не ми се иска да заминавам

Dagichka
11-07-2012, 17:23
тогава от къв зор си участвала, бахти? много се дразня така, честно. има ХИЛЯДИ желаещи, които си умират да са на твое място. а ти губиш шанса на един човек, който желае да отиде там, като пускаш заявката и избират теб, а не него примерно.

scrooper
11-10-2012, 09:57
Ами да, който не е сигурен, че му се заминава, да пуска тото.

MaybachMusicGroup
09-01-2013, 22:44
ъП