PDA

View Full Version : Негативно/позитивно



yonia
10-04-2012, 19:37
как да мисля по-позитивно?

♠Joker♠
10-04-2012, 20:04
Просто не мисли негативно.:D

jghgh
10-04-2012, 20:06
позитивността поне при мен идва с отчаянието. приеми нещата такива каквито са. смири се. светът си е такъв. не му слагай епитети и етикети. не е лош или добър, а просто е такъв, какъвто е.
сега се опитвай да извличаш максималното от него.

pretty much like this.
всяко нещо може да се погледне оптимистично-опортюнистично.
слагам едно цитатче:

Доколко помага позитивното мислене?
Има една малка грешка, която хората правят. Позитивното мислене означава нова гледна точка към проблемите, а не премахването им от живота ни. Позитивно мислещият чете болките като поуки и уроци и знае как да се възползва от тях, а не очаква да ги няма. Това е позитивното - как преживявам страданието - по един много по-мъдър, космически начин. Като полезен урок, а не като наказание. Тогава си истински позитивно мислещ!
Това е от интервю с Мадлен Алгафари. Ето го цялото - цък (http://cheti.me/novina/madlen-algafari-pozitivnoto-mislene-oznachava-nova-gledna-tochka-km-problemite-a-ne) (интересно е)


а, сетих се и друго... всеки човек е различен, но някои хора, като мен например, се учат да мислят позитивно по напълно естествен начин - след много страдания. някак естествено се получава. по-естествено, отколкото да четеш книги от сорта на тайната или да слушаш някви хора (нищо неразбиращи - нито теб, нито като цяло нещата от живота), че трябва да релакснеш, да си позитивен и тн, без да са нясно през кво минаваш и дали ти е лесно да действаш силнохарактерно (нова дума, хаха).
цялото това опозитивяване на мисленето :д трябва да става естествено. след времето просто вече знаеш, че .. you get better. нещата не стават по-лесни, ти просто ставаш по-добър със справянето. почваш да мислиш позитивно, да извличаш максимума и от негативните ситуации. да мислиш, че всичко ще отмине, когато животът пак те полее с дъжд от неприятности. и такам.

надявам се съм ти била полезна, но не знам какъв ти е случаят.

marilyn
10-05-2012, 20:02
Toва зависи от теб. Ако си решила да мислиш позитивно, градивно... не е лесно, но не е и невъзможно. Помисли си за качествата, които притежаваш, за хората около теб, които обичаш и те обичат и тн и тн.. спомни си хубави моменти, които си имала, нещата, които си постигнала, повярвай си, че можеш и не допускай отрицателна мисъл в себе си. Тя може само да ти навреди.