PDA

View Full Version : Поооооомощ!



ivche97
10-05-2012, 06:15
Знам,че темата не е за този раздел, но е супер спешно!
Миналата вечер корелата ми изяде половин пакет солети със сол. По начало не и давам сол, но сега я изтървах! А за корелите и въобще за папагалите, солта в по- големи дози е смъртоносна. Никъде не пише до колко часа настъпва смъртта. Лошото е, че чак на сутринта я видях да е зле и веднага отидохме на ветеринар. Той каза, че можем само да я промиваме с натриев селенид и да и даваме вода, надявайки се, че кръвта и ще се разреди от солта...
Освен това ветеринарят я изповръща и солта от храносмилателната и система беше махната. Но солта в кръвта и остана... Корелата бее много зле- не можеше да си стои на краката, затваряше очи, трепереше, имаше конвулсии и тикове, цялата бе схваната. Вечерта се обадих на баба и тя каза, че на малките пилета дава жълтък, за да укрепнат. Сварих едно яйце и разредих жълтъка му с вода, дадох и го с катетър и я оставих да спи. Вечерта през два часа и давах вода и я наблюдавах. Преживя нощта. Но днес пак е така- без сила, без тонус, отпусната и мършава...

Въпросът ми е:
- Някой знае ли противоотрова или неутрализатор на солта?
- Някой знае ли как се лекува отравянето със сол при птици?
- До колко часа настъпва часът на смъртта?
- Според вас ще оживее ли?
- Какво мога да направя?

besso
10-05-2012, 06:44
Давай й много вода, няма да умре най-вероятно. И занапред внимавай.
А и слагай ясни заглавия на темите си, иначе много хубаво си написала съдържанието.
Късмет и ни дръж в течение.

darkPaladin
10-05-2012, 07:54
не се прави на лекар с жълтъци и тн

лекува се по следния начин: промиване на кръвта както е направил лекаря и много течности

друго нищо не помага

кога натъпва смъртта не е ясно зависи от организма на практика минат ли 3 дни вече е минат трапа
но организма може да увереден прекалено много

прави каквото ти казва колегата и не се прави ти на лекар в случая може само да чакаш

пп
ветеринар съм