PDA

View Full Version : Не искам тя пак да страда....



ThePainter
10-05-2012, 18:11
Здрасти! Моля наистина да ми дадете съвет, защото темата е сериозна.
В четвърти клас дойде едно момиче при нас от друго училище. И страшно много се сприятелихме аз и тя. Станахме си големи дружки и така вече 7 години. Стана така, че сега учиме в една и съща гимназия. Подържаме страхотни отношения. Тя е човек, който страшно много обичам и ценя. Бих направил всичко за нея. Имаше период, в който ходехме, ама беше за малко. Винаги съм и правил какви ли не услуги, както и тя на мен.
Проблема, обаче не е тука. Преди десетина месеца се запозна с един долен боклук, който и завъртя акъла много яко. От самия му вид знаех, че нещо не е за нея ама си мълчах. стана така, че след 5 месеца връзка се разделиха по много грозен начин. Тя по - късно ми сподели, че той и е посегнал на няколко пъти. За негово нещастие пъследния път го видях и окончателно връзката им приключи с големо, ама много големо млатене. В края на тия 5 месеца тя плачеше горе долу всеки ден, буквално е имало нощи, в които ми е звъняла и съм ходел да ми плаче на рамото. Добре, че не живееме много далече. Почти не я оставях сама, докато не започна да се посъвзема, защото тя го обичаше истински тоя нещастник.
Ок. Пооправиха се нещата, тя си хвана друг. И вече 2 месеца с него са си перфектна двойка. Този новия го познавам от много време и е страшно свестен човек. Дотука всичко върви пеерфектно.
Оня ден, докато се прибирахме, тя ми каза, че тоя тапанар (предишвия) и бил писал предната вечер. Говорили си за общи неща. Аз не отреагирах много адекватно, щото и аз си имах малко раздори, но след това като се прибрах нещо ми прищрака лампата и почна нещо да ме гризе отвътре. На другия ден пак се видях с нея и ми каза , че предишната вечер тоя пак и писал и и обяснявал как бил друг човек, как все още я обичал и не можел да живее без нея, ала бала, такива проститии. Аз я попитах дали има все още чувства към него, при което очаквах бурно да отговори НЕ. Да, ама не беше не - беше не знам...
При което бях малко в шок след това. Сигурен съм, че това нищожество пак ше я нарани, пак ще я накара да страда и тоя път треа да го убия. Тя, глупачката, все още има чувства към него.
Не казвайте - не се мешай, защото тя ми е като сестра. За нея съм готов на всичко. И ако я видя още един път да плаче заради тоя таранар нз какво трябва да му направа. Сегашната връзка и е в перфектно състояние, обичат се с момъка, ама ако тоя педал продължи да и пише, щото е и добър оратор, си мисля че може да се стигне то нещо много лошо и пак да се повтори същата история.
Помогнете....
Тоя е още повече пропаднал, тя го съжалява. Една от опциите е пак да си "поговориме" да я остави.... за друга не се сещам. Или с нея да поговоря, макар че нз дали ще мога да я обедя и ако той продължава да и пише шенсовете падат...

Psyko Nuts
10-05-2012, 18:44
ИСКАМЕ БОЙ ! :D (ох върнах се в детството си) :D

w0sh
10-05-2012, 18:55
Заслужаваш някакъв сносен съвет задето си се постарал така. Тъпо клише е, че насила хубост не става.
Мога да ти препоръчам със спокоен тон да си изкажеш съображенията и да и кажеш, че хората често правят грешката да се върнат при някой, който ги е наранил и това никога не свършва добре.
Не може нищо да ти гарантира, но ти не си и баща и дори бащите не могат да свършат нещо такова, като да задържат дъщеря си от поредния хаймана.
Може да иска да го промени и да го вкара в правия път, което често е случай при жените, така че може и това да изведеш като теза. Но в един момент трябва да я оставиш сама да реши и да се поучи от грешката си, колкото и тежка да е тя.

cyclops
10-05-2012, 20:25
Няма да разрешиш нищо с бой. Според мен единственото, което можеш да направиш е пак да говориш с твоята приятелка за бившия й и пак да й припомниш какъв е бил и колко много я е наранил. От там нататък..няма как. Тя има глава на раменете, а ти не можеш вечно да я пазиш.

valdesbg
10-05-2012, 21:22
Не се мешай. Сериозно.. ти ще обереш пешкира и ти ще излезеш кривото колело за всички световни беди. И накрая ще те заебат много брутално.

Приеми го като съвет, от човек, който е минавал през същата ситуация, но усетил се навреме.

Можеш да и покажеш правилния (според теб) път, но не бива да я караш да върви по него.

И отново - стой настрана, давай съвети само ако те питат, бъди до нея, помагай и и я утешавай и не прави НИЩО.

fenastz
10-05-2012, 21:56
Прекалено много ти пука за нея, дистанцирай се малко...

balu4ka
10-06-2012, 07:25
Проблема наистина ще е там ,ако накрая ти излезеш виновен.Не се меси,ако тя има малко сиво вещество ,ще го използва.
Приятели сте,но мисля ,че е време да се дистанцираш и да я оставиш да реши ,кое е важно за нея.Просто поговори с нея,припомни и причините поради които са приключили връзката си с бившият и,държанието му ,както и всичко останало което я е наранило.Да помисли ,че сега до себе си има момче,което вероятно я цени и е свестен.Също така,че вълкът си мени козината,но нрава не.

ThePainter
10-06-2012, 10:59
ОК. Мерси много за съветите. На първо време ще говоря с нея. Даже съм намислил какво точно да и кажа. После ще видиме...

embraceme
10-06-2012, 12:56
Остави я да си живее живота,ако го обича още ,не можеш да я спреш

П.С. абе хора аз ли съм глупав ама какво е това "мешай" правилната форма не е ли "не се меси" .

Azoria
10-06-2012, 23:01
Докато самата тя не осъзнае каква грешка е няма да спре да се връща при него.

fenkaaa
10-15-2012, 22:53
Браво,хубаво е,че защитаваш така приятелката си и не си от тези,които пишат "Влюбен съм в най-добрата ми приятелка,но тя обича друг",хах.Що се отнася до нея,дано се вразуми и да помисли с главата си кое е най-добре за нея.

gugenceto2
10-17-2012, 12:43
Свалям ти шапка за това което правиш за нея. Дано да се вразуми :)