PDA

View Full Version : Мили дами,



ShtrudeL
10-06-2012, 21:50
...не ме съдете, че не влизам в този раздел и не съм прочела другите теми, при все че съм и модератор (нях, нях), но имам едно питане и изчезвам, so...
Върти ми се в главата една мисъл да се боядисам ли, да не се ли боядисам...
Преди бях чернокоса, НО като знам колко време ми трябваше да ми се върне моята си косичка, просто лошо ми става. За това мисля ако ще се боядисвам да е с някакъв по-светъл от моя цвят тон, нещо кафеникаво, отиващо дори към оранжево (но не светло), абе есенно :3... НО... (един информативен въпрос).. ако се боядисам в черно, след това ще ми хване ли по-светъл цвят? (предполагам не).. ох... а се чудя, защото когато бях боядисана, косата ми стоеше по-права, подредена и ъъ гладка :3 но след време сякаш стана много суха и гадна и за това спрях да я боядисвам...
А сега моята... скучна ми е, може да се каже, че е изтощена в краищата, а интересното е, че когато бях боядисана не беше като че ли толкова податлива на изтощаванее, на времето и т.н.
ОХ!
Какво да правя!?
Кои бои са хубави?
Единственото, което ме спира е, че не искам да я увреждам още повече.

Мислех и с черна къна, но четох, че нямало отмиване това..
Бях по едно време с червена, но не си личеше кой знае колко..

Косицата ми:
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/550944_430426743645973_1351942031_n.jpg
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/425808_470673409621306_1867081906_n.jpg

bilqnavod
10-06-2012, 22:21
Не ти препоръчвам да се боядисваш! Косата ти е прекрасна. Това, което ти е дала природата е най-добро. Аз съм се боядисвала и съм съжалявала после, най-вече заради това че съм чакала по 3 години да ми израсте косата на ново ! :) Косата един вид умира като я боядисаш. Никога няма да ти се възвърне предишната жизненост докато не я оставиш да израсте. КОЛКОТО И ДА Е БЕЗВРЕДНА СПОРЕД ПРОИЗВОДИТЕЛЯ - БОЯТА УВРЕЖДА! Запомни го и винаги мисли преди да направиш това - да се наклепаш с боята, а после да съжаляваш. Ти сама си разбрала, че краищата са в отвратително състояние от предишното боядисване. Дали ще хване върху черното. Зависи, смятам, че е по-добре да се посъветваш с фризьора си, ако в крайна сметка си решила да се боядисаш в по-светла тоналност.
Всъщност след като се боядисаме виждаме, че косата е прекрасна, но след месец, израснали корени, избледняла и изтощена коса. Отново я наклепваме с боя ... и после отново и така влизаме в един порочен кръг.
Моят съвет е да не си гориш косата. Все пак обаче решението е твое! :)

koshtramba
10-07-2012, 08:08
Ако се боядисаш ще си НАЙ-ГОЛЕМИЯ БАЛЪК!

wiiwa
10-07-2012, 08:31
Не я боядисвай просто. Никоя коса не е скучна, когато е здрава и хубава.

dream1707
10-07-2012, 08:52
Че косата ти си е много хубава и така .. за какво ти е да я боядисваш..
Колкото до къната ... забрави ... Пада само и единствено с ножица ... Никакъв шанс да ти се отмие до напълно естествения цвят

ShtrudeL
10-07-2012, 09:21
ох! 8-)

оох!

Почти ме разубедихте, ама сега още повече не знам какво да правя, защото не си я харесвам в сегашното състояние, доста е изтощена + това пада...
Мисля да я къносам пак в червено, защото знам, че поне ще падне..

SunT
10-07-2012, 09:32
Защо не си направиш кичур?

kalpazanka
10-07-2012, 09:42
Почти ме разубедихте, ама сега още повече не знам какво да правя, защото не си я харесвам в сегашното състояние, доста е изтощена + това пада...
Започни да пиеш витамини, купи си бадемово масло или такова от пшеничен зародиш.
Герикапс от аптеки Марешки е около 3 лв, маслата нямат и 2 даже.

3oPuTy
10-07-2012, 10:01
Щруделче,предлагам ти първо да си заздравиш косата и чак след това да мислиш за боядисване.На мен лично ми изглежда доста изтощена (най-вече на първата снимка),което направо ме натъжава предвид дължината й :(
А за въпроса с черната боя - не,ако се боядисаш в черно после без обезцветяване няма как да се боядисаш по-светла.То ако ставаше така лесно чернокосите нямаше да чакат с години да им израсте естествения цвят или да прибягват към обезцветяването :)

sexa_na_kompleksa
10-07-2012, 10:01
Само ще я увредиш повече. Косата ти изглежда добре, изобщо не е скучна. По- добре помисли какво да направиш за косопада и изтощението.

ShtrudeL
10-07-2012, 11:21
ммммф :3
Имам бадемово масло, преди се мажех с травитаминол, след къпане й слагам нещо като кристали с арганово масло и какво ли не! И пак не е това, което искам да е. :3

Сега се разчетох в нета и видях, че боите на Лореал Casting не знам си какво са безамонячни и цвета падал по-бързо и по цялата дължина, не само в корените... та... някой ползвал ли ги е да каже какъв е ефекта? :3

Калпазанче, това Герикапс витамини ли са?
Едит: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/377395-%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81

POLLINA
10-07-2012, 11:41
черна къна в никакъв случай, първо ,защото вече е по -вредна от боите ГАРАНТИРАМ и второ , че ако решиш след това да се обезцветиш няма как да стане ( къна реагира по някъв начин с обезцветителя и косата се топи)
кой ви излъга всички , че боядисването вреди тоооолкова много на косата ? тва го казват, хората ,който никога не са слагали боя на главата си ,убедена съм.
Ако искаш да изсветлиш малко косата си ,те съветвам да отидеш по-добре на фризьор,не рискъвай сама, а черно според мен няма да ти отива. Успех:)

kalpazanka
10-07-2012, 12:24
Калпазанче, това Герикапс витамини ли са?
Едит: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/377395-%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81
Да, витамини са- зАрежи пукането на капсулите, ами си ги пий през устата. 3 години ги ползвам и не съм умряла, както можеш да се убедиш. :D

Иначе за лореал правилно си прочела- безамонячни са, но цветът е нетраен.

ShtrudeL
10-07-2012, 13:16
Е то точно това ми трябва - да е нетраен, т.е. искам постепенно да се маха по цялата дължина, а не да я чакам да израсте..

А за тея витамини четох, че влияят на половата система, т.е. увеличавали възможността за забременяване, което НЕ ми е нужно. :о

kalpazanka
10-07-2012, 13:44
А за тея витамини четох, че влияят на половата система, т.е. увеличавали възможността за забременяване, което НЕ ми е нужно. :о
Чеки малко, ти никакъв метод на контрацепция ли не практикуваш?!

strawberry88
10-07-2012, 13:46
Според мен НЕ се боядисвай.Подстрижи се и започни да се грижиш за косата си.Например зехтинът ще и подейства прекрасно.;)

3oPuTy
10-07-2012, 16:29
Относно безамонячните бои - боядисвам се с черната на Велатон.Трябваха ми 6-7 боядисвания за да ми се напласти добре боята и да спре да се отмива.В началото (при първите едно-две боядисвания) се отмиваше доста,та може да пробваш щом толкова искаш промяна :)

therichbitch
10-10-2012, 19:45
От това, което разбрах, г/д нещо такова искаш
http://www.lorealparisbulgaria.com/img/l10n/products/305x262/HCo9_2.jpg Няма да стане толкова наситена, спокойно. Ако се правиш, прави се с Лореал, лесно пада. Ако трябва да съм честна, и на мен не ми харесва състоянието на косата ти- на снимката изглежда като изпръхнала някак, затова и аз те съветвам да я заздравиш вместо да се цапаш.


къна реагира по някъв начин с обезцветителя и косата се топи
Кой ви излъга всички , че боядисването вреди тоооолкова много на косата ? Това го казват хората ,които никога не са слагали боя на главата си ,убедена съм.

bull(cough)shit С къна е по-трудно да се обезцвети, да, но косата не се топи. Правила съм го и нищо й нямаше. И да, всяка химия вреди малко или много.