PDA

View Full Version : Тъжно...



ShtrudeL
10-07-2012, 13:39
Колебаех се къде да пусна темата, защото в Кофата ще се изгаврят, за това я пускам тук, защото това си е.. любов, НО...

Всъщност вижте първо това http://ask.fm/cecity00/answer/17000148940762

Момичето е... изгубило баща си... рязало си е вените и какво ли не... и е адски филмирана. Ох... не знам от къде да започна, как да си събера и подредя мислите... От личен опит мога да кажа, че такава трагедия остава за цял живот, особено когато изгубиш най-близкия си човек толкова, толкова рано. Но не мисля, че е правилно това да става тооолкова обществено достояние. I mean.. Не знам защо някои хора в ask.fm възприемат себе си едва ли не като 'звезди' в този сайт и си мислят, че всички толко' се интересуват от тях, че трябва да дават обяснение на всеки за всеки въпрос и т.н.. Толко' е пошло и глупаво, надменно и какво ли не, НО да се върнем на въпроса.. (всъщност май няма въпрос, просто исках да изразя мнение, изгледайте клипа и дайте вашето, ако искате)..
Просто се дразня на толкова филмирани хора. Да, момичето е малко, да, преживяло е нещо страшно, но прави грешка като се държи по този начин. Ще й пиша и на нея, тъжно е.

Joc
10-07-2012, 13:43
ask-a да се закрие, само гледам на хората драмите и простотиите

ShtrudeL
10-07-2012, 13:45
просто е... тъжно... http://ask.fm/cecity00/answer/17000149648309

http://ask.fm/cecity00/answer/17000138309377 ..................

Joc
10-07-2012, 13:50
тъжен е факта, че с това ше я запомнят... личния живот за това е личен... както и да е.

nepowtorima
10-07-2012, 13:50
Жалко за преживяното, което и се е случило, но все пак наистина е адски тъпо да се прави на мъченица и да го показва пред всички.
П.С. Говори толкова бързо, че едва и разбирам.
П.С.2 За какво изобщо я гледаш тая. Игнорирай я и не си губи времето в размисли над живота и и тъпия сайт.

ShtrudeL
10-07-2012, 13:56
П.С.2 За какво изобщо я гледаш тая. Игнорирай я и не си губи времето в размисли над живота и и тъпия сайт.

Защото искам да съм добра с хората, които не харесвам. Защото искам да помогна/променя по някакъв начин поне един човек.
Защото когато аз бях на нейната възраст (не знам всъщност на колко точно е, но е малка), играех с кукли, а когато започнах да навлизам в пубертета, си нямах нищо, което да ми помогне да изляза по-бързо от него, нещо, което да ме обогати и под това 'нещо', разбирам някой човек, който е по-голям от мен.
Хората трябва да се учат един от друг. И дори сега искам да познавам хора, от които да се уча. От части имам такива, но никой не е излишен.

И не на последно място... ако всички казват 'игнорирай я', какво би станало с нея? Тя е човешко същество, което явно е объркано и й трябва помощ...
Дразнят ме много неща в поведението й, което показва, но както казах, искам да съм добра с хората, които 'не харесвам'.

nepowtorima
10-07-2012, 14:00
Според мен тя вероятно си има достатъчно хора, които не я игнорират и я подкрепят.
Всъщност има много такива хора из целия аск, а и в живота се срещат такива, но все пак не можем да обърнем внимание и да помогнем на всички.
Как мислиш, че ти можеш да и помогнеш?

Azoria
10-07-2012, 14:08
Не гледах клипа, но съм много против да пускаш подобни работи на показ из социалните мрежи.. :? Изглежда супер престорено, неуважително.. :?

SisiStrange
10-07-2012, 14:30
Значи искам само да кажа, че не вярвам такава тъга да е истинска. Когато бях на 12 някъде загубих дядо ми, който по стечение на обстоятелствата играеше роля на мой баща. Отгледа ме, него знаех като най-близък. Като малка го обичах повече и от майка ми. Ем ужасно зверски гадно е и човек много преживява подобна загуба, но не тръби наляво надясно и не се обяснява постоянно. Нито търси съчувствие. Дори напротив. Когато на мен ми се случи, хем бях в пубертета, хем никой не разбра освен най-близките ми 2 приятелки. Такива неща ги изживяваш сам. Когато започнеш да тръбиш, все едно търсиш внимание и искаш някой да ти бърше сълзите. Омаловажаваш човека.

Не харесвам такива пикли. Сигурно я боли де, няма да споря, но подобен начин на "изразяване" на болката и е подигравка с баща и. Жалко е.

Аз не зацепвам смисълът от този сайт.

ShtrudeL
10-07-2012, 15:09
Аз не зацепвам смисълът от този сайт.

Смисълът не е лош, но не присъства в едно 80-90 процента от хората е него.


nepowtorima, то и уличните кучета са много и не можеш да помогнеш на всички, ама по тая логика дай да ги подминаваме? (малък пример и може би не точен, но все пак)

SisiStrange
10-07-2012, 15:11
Обясни ми смисълът му от гледната точка на свестен човек, който го разбира.

w0sh
10-07-2012, 15:14
Сигурно са минали годините, когато това е можело да се възприеме като тежък личен проблем от някого.
Сега е начин да покажеш несъществуващ характер и оригинални модели с бележки.
Нека почива в мир баща и, но това се случва ежедневно на стотици и хиляди хора и не виждам какво е толкова специално?

ShtrudeL
10-07-2012, 15:27
Обясни ми смисълът му от гледната точка на свестен човек, който го разбира.

Да опознаеш човек, който ти е интересен. Същата работа като 'разпитвайте ме...' тук.
Друг е въпроса, че много хора не го приемат така.


w0sh, не е специално, тъжно е от гледна точка на това, че момичето има такова поведение. Разгледах и другите й отговори, в които доста смело псува и обижда всички, което е.. наистина тъжно.

jghgh
10-07-2012, 15:29
^уау, това е жестоко, w0sh.
Всеки заслужава емпатия и съчувствие.


ако всички казват 'игнорирай я', какво би станало с нея? Тя е човешко същество, което явно е объркано и й трябва помощ...
this!

и хората имат различни възприятия. това че на теб може да ти идва да затвориш всичко в себе си, не значи че някой човек скърби по-малко ако разправя на целия свят и т.н. поне така мисля.
не съм й гледала клиповете иначе

SisiStrange
10-07-2012, 15:31
Знам, че ако бях мъртва, щях да предпочитам хората да не дърдорят навсякъде колко страдат заради мен, а да се опитат (поне) да ме преживеят.

jghgh
10-07-2012, 15:34
Е, да, но хората преживяват по различен начин страданието. Аз примерно в нервни ситуации се смея и се усмихвам постоянно. Има хора, дето се смеят на погребения. Човешката психика е нещо толкова интересно. Сми', знам че прекалено много съм се надъхала, но това което учим ... не може човек да вярва на своите възприятия и само своя опит. Хората са различни и всичко си прекарват през своята призма.

Не знам за този въпрос със смъртта на бащата .. Как мога да го коментирам като на мен такова нещо не ми се е случвало?
Но като чета агресивните й отговори, това момиче явно е тъжно и има нужда от любов и подкрепа, а не от съдници. Точно такива хора, които "дразнят" другите с поведението си, имат нужда от помощ и разбиране. Не да бъдат укорявани. Кой знае през какво минава (не само за баща й, ами и други проблеми), че е стигнало до това поведение. : X

ShtrudeL
10-07-2012, 15:37
Ако аз бях на нейно място (i mean с нейното поведение), щеше да ми дойде добре, ако някой ми се скара до толкова, че да ме разреве. Ако ми каже всичко по жесток начин, така че да осъзная какво наистина е реално. Защото милите думи и успокоения НЕ помагат.

SisiStrange
10-07-2012, 15:40
Ако аз бях на нейно място (i mean с нейното поведение), щеше да ми дойде добре, ако някой ми се скара до толкова, че да ме разреве. Ако ми каже всичко по жесток начин, така че да осъзная какво наистина е реално. Защото милите думи и успокоения НЕ помагат.
Съгласна. Няма по-добро лечение за какво да е от емоционалния шамар.

Съгласявам се, че на емоциите няма как да не се гледа субективно. Просто си мисля, че точно това не е с цел да се справи с вътрешните си конфликти, а да получи внимание. Може би това и липсва вкъщи.

Lincheto
10-07-2012, 15:41
^уау, това е жестоко, w0sh.

Защо да е жестоко? Самата истина е.

jghgh
10-07-2012, 15:48
Защото смъртта на баща ти не може пренебрежително да бъде наречена "нищо специално". Вулгарно е чак.

Lincheto
10-07-2012, 15:50
Смъртта на баща ми не е нищо специално за теб, за Щрудел и за всеки, който реално не го е грижа за мен. Той това се опита да каже (влизам в ролята на секретарка).

w0sh
10-07-2012, 15:51
Защото смъртта на баща ти не може пренебрежително да бъде наречена "нищо специално". Вулгарно е чак.

Ами заживей в реалния свят, където наистина единственото място, на което това ще има някакво отражение е в семейството. Хора се избиват в Сирия и по целия свят и пак не е нищо специално с оглед човешката съдба. Не е жестоко и вулгарно някой да използва хладна логика.

jghgh
10-07-2012, 16:00
Само е нечовешко.

И какво да направи като е слаб характер? Да я мачкат ли ..
Не мисля че който и да е заслужава съдене. Никой не трябва да бъде съден. И дори от псих.гледна точка (независимо дали уважаваш лекторите от НБУ), подобни хора не трябва да бъдат съдени или поведението им да се оценява като правилно/неправилно. Щом са стигнали дотам, явно не могат да се справят сами.

И аз поне мисля че с повече емпатия всеки човек би постигнал невероятни резултати. А не някви в аск-а да му се карат, че е разстроен и агресивен, без да си дават сметка, че болката у един може да предизвика възвишаване, у друг - падение и малодушно поведение. Най-малкото това би предизвикало нова вълна от агресия и затваряне в себе си. Всеки се чувства специален малко или много и се интересува от проблемите си и да получава отношение тип "Не си важен, ЛОЛ" е доста кофти. И именно с оглед че на никого битката в живота не е маловажна, малко емпатия би дошла добре на всекиго.

Казвам го, щото аз съм възпитана в среда, в която ми се е казвало, че дилемите ми не са важни и да си ги решавам сама и това не се отрази много положително на развитието ми.

w0sh
10-07-2012, 16:05
Значи ли това да се толерира всякакво поведение с оглед на това, че човек няма избор? Тя вероятно като дете не осъзнава кое е най-адекватното поведение, но това не означава, че не подлежи на критика, когато не спазва социалните норми. Не съществува лична драма, която да оправдава поведение насочено срещу другите. Това че проблемът открито се назовава и поведението се опредля като коригируемо е първата стъпка към подобрението му.
Когато нещо се оправдава прекалено лесно, то бързо може да се превърне в норма.

Емпатията не е съчувствие и предполага съвсем различно поведение. Тя даже изключително ми забранява аз да съчувствам на другия и да го възприемам като страдалец, който се нуждае от подкрепа.

jghgh
10-07-2012, 16:07
съгласявам се!
никой не дружи с подобни хора, но все някой пък трябва да им помогне.
обаче с различен подход от "всеки си има драми".

Lincheto
10-07-2012, 16:08
Мисля, че не разбра какво точно ти се казва.

Не е казано да подхвърлим "ЛОЛ, не си важен" на човек преживял подобна трагедия.
Аз съчувствие мога да изпитвам и без този фактор да ми влияе по някакъв начин и да му отдавам голямо значение, без да се превръща в моя лична скръб, без да е специално за мен.

jghgh
10-07-2012, 16:13
Аз това "Лол" не съм го добавяла. :)
Виж в аск-а какво й пишат - "всеки си има проблеми, стига си драматизирала" и т.н. Тя очевидно не може да се справи с болката си. Не е начинът като обижда и е агресивна, ама аз честно казано го разбирам тва. Държала съм се по подобен начин. Когато не знаеш какво да направиш и не си велик силен характер (не всеки се ражда такъв и хипер достоен и тн) тва е отговорът ти на болката. И по-добре би се почувствал ако изпиташ малко добрина и разбиране въпреки поведението ти.

Съгласявам се, че моите доводи не могат да изчерпят картината или са недостатъчно критични, обаче просто не мога да се съглася с критики от сорта на как всеки имал проблеми. Когато имаш проблеми най-малко мислиш за другите проблеми. И аналогично, когато някой страда, не би трябвало да му казваш: "Да бе, братле, ама виж, децата в Африка гладуват".

Aeternal
10-07-2012, 16:28
Съгласен съм с jghgh. Това е едно объркано дете, което не знае какво да прави. Търси си начин да преодолее болката. Не можете да й помогнете, поне не я съдете. Всеки страда по различен начин, тя е намерила този.

balu4ka
10-07-2012, 18:58
Тук подкрепям Сиси,защото съм минала през същото.
Когато загубих дядо си ,а именно най-близкият ми човек,се затворих в себе си и никога не съм парадирала с болката си или с загубата.Всеки има правото да изразява болката си по такъв начин ,че да му олекне.Но това някак ми изглежда много "интернетно "и фалшиво.Тези неща са съкровенни и много лични.

Amore-Mio*
10-07-2012, 19:19
Ти нямаш правото да й държиш сметка.
Напълно разбираемо е това, което прави. Загубила е близък човек и прави, и се разсейва по всички възможни начини. И щом няма нищо против проблемите й да са обществено достояние - не мога да разбера на вас какъв ви е ?

FuckedUp
10-07-2012, 20:01
Много ли хейт ще привлека, ако кажа, че е attention whore?

http://ask.fm/cecity00/answer/17000144069368
notsureifsrs

Doctor_Satan
10-07-2012, 20:19
Ахахаха, тая е баси мрънкалницата, и цялата тая работа с "Ох и аз загубих близък човек, много е гадно, но всеки го преживява някакси си" ми се струва простотия, граничеща с тази на госпожицата от клипа. Сериозно не разбирам каква е тая мъка - то са сълзи, то са сополи, то са превземки.... струва ми се че някой преувеличава и реагира чрез заучени положения(реагира така както очакват околните). И това се отнася не само за момичето от клипа....

ShtrudeL
10-07-2012, 20:25
Прав си за преувеличението, но момичето е малко... на 12 години е. Сега си пиша с нея... има някаква отчаяна нужда да сподели с някого...
И всичката тая агресия, която има в себе си, е някаква защитна реакция, която не й помага...

valdesbg
10-07-2012, 20:39
Тц... не е с нищо по специална от другите и с нищо не е заслужила по специално отношение. Смъртта на близък естествена и се случва на всеки рано или късно. Глупаво е само защото е малка да се смята че е нещо кой знае какво.

Търси внимание, по грозен начин, щото подобни неща си остават в семейството. Всичко извън него е фалш.

Не одобрявам сълзливите клипчета и обяснения пред целия интернет. И смятам че е глупаво да тръгваш да и помагаш. Малка пикла, която вдига безсмислено врява до бога.

Не е тъжно, жалко е че изобщо и се дава думата. Аз бих я подминал в най-добрия случай.

Aeternal
10-07-2012, 20:49
Аз не знам как можете да съдите 12 годишен за поведението му. Още повече след удар който може да скапе психиката на възрастен човек. Болката е уникално нещо и всеки я изживява сам за себе си. Лесно е да правите нелепи сравнения.
Още по-лесно е да повтаряте клишета, които сте прочели или чули и да си мислите, че мислите.

valdesbg
10-07-2012, 21:01
Аетернал а най-лесно е да пишем постове, без да казваме нищо смислено в тях, нали?

ShtrudeL
10-07-2012, 21:01
Тц... не е с нищо по специална от другите и с нищо не е заслужила по специално отношение. Смъртта на близък естествена и се случва на всеки рано или късно. Глупаво е само защото е малка да се смята че е нещо кой знае какво.

Търси внимание, по грозен начин, щото подобни неща си остават в семейството. Всичко извън него е фалш.

Не одобрявам сълзливите клипчета и обяснения пред целия интернет. И смятам че е глупаво да тръгваш да и помагаш. Малка пикла, която вдига безсмислено врява до бога.

Не е тъжно, жалко е че изобщо и се дава думата. Аз бих я подминал в най-добрия случай.

Пф... много, ама много не съм съгласна с теб. Чак е грозно, че говориш такива неща. Да, съгласна съм за това, което каза за сълзливите клипчета и обяснение, да и мен ме дразни поведението й, но това е просто един дебел слой, с който се е покрила. Тя е на 12. Защо да е глупаво да й помагам?! Не твърдя, че съм някаква едва ли не спасителка, но не ми пречи да си поговоря с нея. Доста неща ми каза и положението й наистина е ужасно тъжно.
Глупаво ще е да се подминават такива хора, а тя е още дете дори.
Какво ще рече, че би я подминал в най-добрия случай? лол... Що са нечовечност и циничност?
Много ясно, че в света се случват толкова много трагедии и толкова много хора страдат, но ако всички си мислим, че не можем да помогнем на всички и ги игнорираме, какво правим?!

valdesbg
10-07-2012, 21:48
Щото е малка пикла която изобщо не разбира смисъла на случилото се. И си дига рейтинга в някакъв пропаднал сайт за сметка на мъртвия и баща(ако наистина е починал). Ако беше обратното, такава показност изобщо нямаше да има.

Ок, приказвайте си. Но защо точно на нея, а не на мен примерно? Или на някой от хилядите други хора, които са загубили близък човек?

Това че е дете не я прави по специална, за не знам кой път. Ще рече че ако я видя на живо да ми се жалва толкова показно... най-учтивото, коеот ще направя е да я подмина. Нечовечност и циничност? Ами аз не съм кошче за душевни отпадъци за да слушам разни непознати да ми се оплакват.

Става дума че всеки човек си има близки, на които може да се оплаче и от които да получи подкрепа. Ако съзнателно ги игнорира и търси внимание от други хора, още повече непознати такива... е меко казано себично и жалко. И би трябвало да бъдат игнорирани. или да им се каже да търсят помощ там, където ще откликнат. И не, не ми излизай с номера че има хора без близки. Няма такива хора.

ShtrudeL
10-07-2012, 21:55
И не, не ми излизай с номера че има хора без близки. Няма такива хора.

Всъщност има.

Няма да ти коментирам целия пост, няма смисъл, а и не ми се занимава, но не съм съгласна с теб за повечето неща. :>

bilqnavod
10-07-2012, 21:56
Аз не знам как можете да съдите 12 годишен за поведението му. Още повече след удар който може да скапе психиката на възрастен човек. Болката е уникално нещо и всеки я изживява сам за себе си. Лесно е да правите нелепи сравнения.
Още по-лесно е да повтаряте клишета, които сте прочели или чули и да си мислите, че мислите.

Съгласна съм!

valdesbg
10-07-2012, 21:57
Ти в повечето случаи не си съгласна с мен. Аз мога да живея с това.

Пример за човек без близки? Не говоря за роднини, а за близки. Надявам се хващаш разликата.

embraceme
10-07-2012, 22:06
искам да съм добра с хората, които 'не харесвам'.

И аз от доста време се опитвам да постигна това обаче не ми се струва толкова лесно :3

ShtrudeL
10-07-2012, 22:20
Ти в повечето случаи не си съгласна с мен. Аз мога да живея с това.

Пример за човек без близки? Не говоря за роднини, а за близки. Надявам се хващаш разликата.

Ами ако беше опитал да не си толкова предубеден, можеше да разбереш, че това момиче няма близки, но не искам да разказвам историята му тук.
Много хора нямат близки. Това, че ти не познаваш такива, нищо не значи.

valdesbg
10-07-2012, 22:29
Няма никой познат/приятел/роднина в обкръжението си на когото да сподели и да получи подкрепа? Ама съвсем никой? Абсолютно никой? И единствената опция е да се оплаква в някакъв сайт пред непознати?

На самотен остров ли живее? Вживяваш се прекалено много. Ама и това е нормално за теб. Аз просто констатирам.

SisiStrange
10-08-2012, 03:06
Все някой и плаща интернета. Тоя някой вероятно също страда по баща и. Може би този някой има нужда тя да влага повече от това своеобразно "преживяване" на ситуацията вкъщи, а не пред цял свят.

Престанете с това, че тя е едно дете. Не иде реч за сила и велик дух, а за нормален разум. Да не е единственото 11-12-годишно дете, загубило родител? Има и по-малки. Позабравили сте си детството. В тази възраст вече не са раними, сладки миниатюри, а същества с мнение, известна самостоятелност и способност да взимат трезви решения. Вие попрочетохте ли и отговорите? Звучи като надута кифла, която се гордее, че баща и е починал и може да проявява "характер" пред стотици непознати хора. От това по-грозно няма. Всеки преживява различно, съгласна съм. Може да се затвориш, може да споделяш повечко с близките си, можеш да си изливаш мислите в писане, в слушане на тъжна музика, в разходки, какво ли не, но да приемаш за някакъв вид гордост, че някой си е заминал, е отвратително. Не знам какво я защитавате като реакцията и е идиотска. Всички рано или късно губим родител. Да, и вас ви чака. Ако след всяка загуба, всички ставахме злобни, агресивни и надути същества, мислещи, че вече сме жертвите на света, какво щеше да стане?

Имаш добрите намерения да помагаш. Поздравления, за което. Правила съм същите жестове като теб и те разбирам. Потърси, обаче, човек, на когото може да се помогне. Ако щеш, влез във форум за изнасилени, малтретирани, тормозени. Излез навън и купи сандвич на гладуващ. На това същество не можеш да му помогнеш. Тя в момента се кефи, че някой и обръща специално внимание.

Който, каквото ще да казва, нормалната реакция е да се обърнеш към майка/баба/дядо/чичо, каквото и да е. После може към приятели. Не в кифленски сайт, създаден човек да търси внимание. Най-малкото само тези хора могат да те разберат, защото в момента изпитват същото. w0sh ме дразни, но е прав. В нета на никого не му дреме и не е специална. За близките си, обаче, е.

Aeternal
10-08-2012, 06:42
Аетернал а най-лесно е да пишем постове, без да казваме нищо смислено в тях, нали?
Разбира се, даже пускам още един.
За втори път - не философствайте над неща които не сте изпитали. Жалка картинка се получава.
Не може да държите 12 годишен отговорен за поведението му. Това че родителското тяло не объща внимание или не е обяснило как мъката си остава в семейството е проблем на родителя, не на детето. Дори и бащата да е жив и малката просто да се прави на интересна вината е пак е на родителите, а не нейна.
Валдес, адски любопитно ми е, какво би направил в най-лошия случай?
Ще тръгнеш да й обясняваш с примери от живота колко проста малка пикла е, или направо ще й събереш акъла в главата с 1-2 шамара?

Богиня
10-08-2012, 07:02
Наистина е тъжно. няма да конкретизирам обаче...

valdesbg
10-08-2012, 07:18
Аетернал - разбира се че можем да я държим отговорна за поведението и. Виждаме че се прави на много ербап и порастнала...така че явно разбира какво прави. Отделно че дори и да е малка още ако свърши някоя дивотия отива в детска педагогическа стая => това е един вид последствие което поема от действията си. Да и родителя го отнася, но детето не остава с близалка в устата. Вина е едно, отговорност е друго. Да, родителя не я е научил какво и как да прави, за това вината е негова, но това НЕ освобождава детето от отговорност и поемане на последици.

А защо реши че не сме преживели тая ситуация а само си проветряваме устата? Само щото не се трогваме от дебилните и сълзливи клипчета? И да, тъй като е изпусната тотално това е един от малкото случаи в които няколко шамара са единственото, което би могло да я върне в реалността. А ако хипотетично ми е дете(макар че аз няма да допусна моето дете да върши подобни пишкоповдигачки) ще живее на спартански режим.

Aeternal
10-08-2012, 08:44
Валдес, осъзнаваш че тя се държи толкова ербап и порастнала точно защото не знае какво прави.
Не можем да я държим отговорна. Закона не я държи. Приема се че малолетни не са достигнали онзи минимум на физическа, психична и социална зрелост, че да разбират свойството и значението на свойте постъпки и да ги ръководят. Към малолетните не може да се прилага наказателна репресия, само възпитателни мерки, които не са наказания(!).
И понеже говориш за отговорност и вина. В българското наказателно право няма отговорност без вина. Т.е не могат да те държат отговорен без да си виновен. И след като дори ти мислиш че родителското тяло е виновно, каква отговорност носи за това детето?
Отклонихме се от въпроса, тя е дете което предполагам че е объркано и страда, а вие я съдите като възрастен.
Това че е att.whore е абсолютно ирелевантно. И пак казвам, за това вина има майката, а не детето.
Всеки си има драма и всеки сам си носи кръста, не можете да сравнявате болката си с болката на другите.
Поведението й наистина е малоумно, лигаво и т.н. обаче не можем да виним нея за това. Не и на тази възраст.

ПП. Не съм гледал клипчетата, не ми пука и не е и моя работа. Като не мога да помогна, гледам поне да не преча.
ППП Валдес, попринцип правиш впечетление на умен и ерудиран млад мъж, защо в тая тема се изказваш като квартална бараба на 2 мастики?

valdesbg
10-08-2012, 08:59
Детето не носи отговорността на родителя, детето носи отговорността за своите действия. Изобщо не е толкова малка или толкова неразбираща. Малка манипулаторка е, и вие и се връзвате само щото е пуснала една сълзлива историйка разказана с точните думи. Много добре осъзнава какво прави и защо го прави. Или и за това държиш да обясня като на малоумни защо.

Ясно е че няма да я тикнем зад решетките или да я изправим пред съда и прочее. Но е неправилно да я определим като малолетна и да се насочим само върху майката. Защото дребосъка играе игрите на големите вече... а това не става с детски акъл и неосъзнаване на действията.

П.П. Щото ме дразни колко лесно поддатливи на внушения са хората и как не могат да различат истинската история от жаждата за внимание, облечена в долни, сълзливи етикети.

nepowtorima
10-08-2012, 09:00
За бога.. тя парадира със страданието си.
Първо започва да говори как когато баща и починал и го видяла в кафявия ковчег легнала при него. - окей ама тва не е ли показност. Може да си го запази за себе си. После казва как загубила и втория си баща и как майка и ходила на гроба му често, а на баща и веднъж годишно. И изтъква колко много е преживяла и един вид се е изправила на краката си, а после показва цинични знаци и се чувства много горда с целия си измъчен житейски живот.
Добре ама колкото и да си добър и да искаш да помогнеш.. точно на това същество ще ти е адски трудно.
Шруделче и все пак какво ти разказа тя. Добави ли още неща към всичко, което и се е струпало. И според теб дали сега и е олекнало като си и обърнала внимание и дали няма да почне да се самосъжалява и да се тръшка още повече.
Каквото и да направи няма да върне баща си.

Aeternal
10-08-2012, 09:27
Показност е, ама е от 12 годишно дете. Ти осъзнаваш ли че тя е на възраст в която може да вземе един нож, да разчлени целия си клас и срещу нея няма да се предприемат никакви наказателни действия? Най-много да я пратят в възпитателно училище(не ТВУ) и то защото майка и не е могла да се справи с нея.
И мен ме дразни как може да се връзваш на 12 годишно дете, и да го обвиняваш че е манипулатор, все едно се мъчи да ти вземе десерта. Единствената отговорност която тя носи е пред майка й. Не е отговорна пред теб, не пред мен и със сигурност не пред обществото.
На тея годни може да вярва в еднорози, дядо коледа, русалки и квото се сетиш.
Що не идеш да и разсееш и тея глупости от главата с някой шамар?
Като й се връзваш на 12 годишния акъл, това какъв те прави теб?
Може да има нужда от внимание и като не го получава в къщи да го търси където не трябва.
Същата работа като с онези братче и сестриче и педобеара дето го арестуваха, май и в същия идиотски сайт беше.
Всички изреваха колко лоши били децата и много малко хора се замислиха че при едни адекватни родители такова нещо не би станало никога.

nepowtorima
10-08-2012, 10:37
Окей съгласна съм, че има много общо с майка и, но момичето защо не е решила да отиде при нея и да и говори. Дори и да не и обръща внимание майка и все пак ще си излее мъката малко или много.
Всъщност има много варианти за това какво и се случва и защо не общува с майка си или и аз не знам точно каква е ситуацията там, но нуждата от внимание не се печели по този начин.
Всъщност майката е отговорна за държанието на дъщеря и, а не тя да е отговорна пред майка и.

djipsito
10-08-2012, 11:06
И понеже майката е отговорна, майката трябва да реши да говори и да отиде да говори с детето си, а не обратното..

(бахти постоянно засичам числото 23..)

nepowtorima
10-08-2012, 11:12
И понеже майката е отговорна, майката трябва да реши да говори и да отиде да говори с детето си, а не обратното..

(бахти постоянно засичам числото 23..)

Е вие не отивате ли при майките си и да си поговорите с нея за това какво ви тежи, а не да чакате тя да дойде да ви говори?

djipsito
10-08-2012, 11:55
Понякога, да. На 12 не си спомням. И все пак на майката тря да й е близо до акъла, че детето й също страда заради загубата на баща си. Там няма кво да се чуди и да се мае и да чака малката да иде при нея да говорят, а ще вземе нещата в свои ръце (ако е грижовна майка).

Майката е майка, няма значение на колко години е детето. Тва, което аз разбирам под добра майка е грижовна майка (и не само де..). Моята винаги е познавала когато нещо ме мъчи, дори без да казвам нищо. Колкото и да се опитваме да крием, те усещат. Разбират даже когато вече не си девствена и без да си споделяла...И т.н. Не знам ква е тая магия, надявам се да разбера един ден. Тва предполагам, че се случва само при хора, които познават децата си.

LeprikonA
10-08-2012, 11:57
nepowtorima ,Представи си ти, че майка ти има за задача да дойде да ти каже, че баща ти е починал. Как си представяш, че се чувства тя? Какво може да и минава през ум на нея? Да, тя е отговорна за детето, и най-вероятно се е хванала да поговори с него, но не става с един разговор. Това НЕ Е нещо дребно и ежедневно (за конкретен човек, а не за смъртните случаи в по света). Факт е, че всеки на някаква възраст преминава през това. Факт си е. Но да си келеш и баща ти вече да не съществува в света, който ти познаваш, е голям удар.

Не възприемам как очаквате да е едно и също нещо да се справиш с това когато си на 12 и когато си на 30. Има Балкан разлика. Вярно е, че на тези години (12-13) започват да си оформят мнение по повечето въпроси, да правят разни неща сами. Ама това не е нещо, с което идеално да се справиш сам, има възрастни хора, които изпадат в депресии дори.

Не казвам, че това което прави е 100 процента оправдано. Изобщо. Глупаво е да го раздухва из какъвто и да е сайт, но, баси, как може да го омаловажите така! Jghgh Много хубаво каза, че изобщо не върви на човек, който старада да му се каже "Братле, и децата в Африка страдат" (мисля, че така се беше изразила). За момичето е проблем, избива си емоциите по неправилен начин, някой ден, ако и дойде акъла ще погледне и няма да се гордее с това. Но не всички сме супер адекватни и адски силни характери. Някои сме слабохарактерни и правим глупости. Това не е оправдание - за това след глупост и малко влят акъл се израства. Това е идеята.


//а мислех да не се меся..

valdesbg
10-08-2012, 12:47
Айде и родителите намесихме. Добре защо и търсите по всякакъв начин да я оневините не разбирам, като тя отлично осъзнава какво прави. Тва не знам за кой пореден път го пиша.

И да, ако има проблем с нещо - тя ще отиде при майка си/настойника си/близкия си а няма да чака да и се сипе на готово всичко. Заслужава игнориране или в нааааай-елегантния случай "за ръчичка и при човека, който я отглежда". Там е мястото където да си излее всичко, което я тревожи/тормози и пр. и да получи подкрепа. Но не и да получава внимание от където не трябва, щото ще се научи да цица от неправилната бозка, и за това няма да е виновна майка и. Щото ние я учим че няма проблем да излага на показ личните си неща и да очаква съчувствие от непознати. Като получи игнор или отказ от 3-4 места ще пшодвие опашка и ще се върне в дупката, от която е изпълзяла. А там за пореден път казвам е мястото където ще получи каквото и трябва, по начина по който и трябва.

Ей тва е цялата простотия заради която писах изобщо в темата.

djipsito
10-08-2012, 13:03
Ти пък откъде знаеш колко съзнава или не съзнава какво прави ??? Много ми е интересно.

SisiStrange
10-08-2012, 13:06
Ох, ама като се заловихте за това на колко годинки е... Бях на същата възраст, когато ми се случи почти същото и досега не съм обикаляла да обяснявам ТОЧНО как съм се чувствала, кошмарните неща, съпровождащи една смърт на близък. Обидно е, наистина ли не разбирате? Обидно е спрямо мъртвия, най-малкото. Тази крива гордост за това колко е преживяла. Грозно е. Хич няма значение на колко години е. Това, което прави е търсене на внимание и изкарване на жертва. Е, има и по-големи жертви. Един бивш беше ПЪЛЕН сирак от 11-годишен. Няма профил в аск и за този факт знаехме аз, най-добрия му приятел и чичо му. Толкоз. Какво си мислите? Че той не го е преживявал? И че не го е боляло? Ама да седнеш да обясняваш наляво надясно какъв мъченик си, е възможно най-тъпото нещо. Нима всеки, който е загубил близък трябва да се държи така? И е оправдан за всяка своя простотия и грубост? Дори няма общо със сила, воля и нам си какви велики качества. Човек, ако е нормален, ще се справи с това без да се опитва да върти всички около себе си на малкия си пръст и да го играе най-страшната жертва на света. Такива неща се случват! Оставят дълбоки рани, но са за лична консумация. Никой не е длъжен да проявява някакво специално мега съжалително отношение. Това е същата простотия като да си обръснеш главата, защото твой близък има рак и му е опадала косата от химиотерапия. Показност. Себеизтъкване чрез друг човек. Подигравка. Всеки от вас ще го сполети същото, нали знаете? Мислите ли, че родителите ви са вечни? Аз се опитвам да свикна с мисълта, че не са, не е лесно, но е факт! Сериозно ли е оправдано за вас да се държиш така, защото си преживял загуба? Като ви се случи, и вие ли планирате да се държите така? Не би ли ви било срам? Ако светът беше устроен така, нямаше да останат свястни хора. Всички щяха да го дават сърцераздирателно и чакащо внимание, а като не го получат: агресия.

Aeternal
10-08-2012, 13:32
Сиси, никой не оспорва тъпотата на цялата история. Не можеш да очакваш от едно 12 годишно дете да има адекватно социално поведение. И вината за тея клипове е на майката че оставя щерка си да записва такива произведения.
Казваш, че ако човек е нормален ще се справи. Ами ако не е нормален? Да го убием с камъни ли? Мисля че всички разбрахме позицията ти и първия път когато я изрази.
За втори път се сравняваш с 12 годишно момиченце загубило баща си и изтъкваш силния си характер при "подобни" обстоятелства.

SisiStrange
10-08-2012, 13:37
Напротив. Нямам силен характер. Даже на моменти съм прекалено лесно ранима. Просто ме дразни как за всичко казано казвате: "Ама тя е на 12." Това за мен не е оправдание. И не виждам с какво прави нещата различни. Ако беше на 18, нещата много различни ли щяха да са за вас? На всяка възраст човек преживява. Аз пак ще се потретя, че нейното не е израз на страдание, а търсене на внимание и съжаление.

Да, вярвам, че и майка и не реагира адекватно. Това също е така.

ПП. Ужасно са ми обидни тези кавички на думата "подобни" обстоятелства. Загубата си е загуба и тежи еднакво, когато е на много близки хора.

Aeternal
10-08-2012, 13:50
За мене щяха да са, ако беше на 18, даже на 16. Тя може да има нужда от внимание, да има нужда от съжаление. Всякакви хора има. Пошло е, обаче като не знае друг начин кво да прай. Според мене хората дето я гледат и се връзват са по-кофти ама тва е друга тема.
Не съм целял да те обидя, обаче по отношение на болката природата е изключително била щедра. Всеки си има лични демони и те си зная как да го мъчат. Някой се справят достойно и мълчаливо, някой хленчат и търсят съжаление, някой не се справят изобщо. Това че ти си получила хубаво възпитание, или си по сдържана по характер е хубаво за теб, обаче не всички са с тоя късмет.

ShtrudeL
10-08-2012, 13:51
Шруделче и все пак какво ти разказа тя.

Разказа ми доста, но не мисля, че е уместно да казвам.
Само ще кажа, че ме изумява нечовечността на повечето писали. Все едно да окажеш някакъв вид помощ е нещо лошо, или тежко.
Дори и да дразни супер много с начина си на 'скърбене', какво пречи да й се помогне дори да не го прави по този начин, макар че звучи тъпо да учиш някой как да тъжи за близък човек..

SisiStrange
10-08-2012, 13:53
В тази връзка на изграждане на характер, мисля, че не са само родителите виновни, но главно средата и като цяло... настоящият модел на поведение, който се налага. А именно, че да си максимално драматичен е хубаво качество и животът е чалга песен, но това вече наистина е друга тема.

valdesbg
10-08-2012, 13:59
Аетернал мсилиш ли че някой изобщо знае за тия клипове? Нали ако разберат нейните ще последва мини вариант на втората световна. Което отново показва че ние я поощряваме да търси внимание на неправилното място. А тя е почти убедена че ще мине номера.

Ти като си бил/а тийнейджър да не би майка ти да е знаела всичко, което си правил/а? Да не кажа че дори и една десета от действията ти не са били известни на родителите ти. Което отново е естествено за повечето тийнейджъри, но не е нормално. Което вече е една друга тема.

Джипси - да кажем че е прекалено перфектно за неопитен и начинаещ, ок?

Щруд - не е лошо да помагаш. Другаде е идеята. Да помагаш когато не се иска от теб. Ей това е лошото.

ShtrudeL
10-08-2012, 14:00
В тази връзка на изграждане на характер, мисля, че не са само родителите виновни, но главно средата и като цяло... настоящият модел на поведение, който се налага. А именно, че да си максимално драматичен е хубаво качество и животът е чалга песен, но това вече наистина е друга тема.

Наистина е друга тема и няма нищо общо. В случая майка й е доста виновна, но наистина не искам да й разказвам историята.

djipsito
10-08-2012, 14:07
Валдес, само за последното съм съгласна с теб. Някои хора не искат да им се помага, а щом е така, по-добре да си пас, колкото и да съчувстваш.

Aeternal
10-08-2012, 14:19
Валдес, на 12 се предполага че майката все още има контрол. Ако беше 2-3 години по-голяма си е друг въпрос и щях да се съглася с теб. Според мене е възможно това поведение да го е видяла вкъщи и с същите заучени фрази да търси внимание в интеренет. Да подражава на по-големите един вид.

ShtrudeL
10-08-2012, 14:20
Щруд - не е лошо да помагаш. Другаде е идеята. Да помагаш когато не се иска от теб. Ей това е лошото.

Лошо ли?

[10/7/2012 11:46:46 PM] - ½ Mish: и така общо взето
[10/7/2012 11:46:47 PM] - ½ Mish: НО
[10/7/2012 11:46:59 PM] - ½ Mish: искам да ти кажа
[10/7/2012 11:47:08 PM] - ½ Mish: че живота понякога не е хубав
[10/7/2012 11:47:11 PM] - ½ Mish: но не е и лош
[10/7/2012 11:47:18 PM] - ½ Mish: и
[10/7/2012 11:47:25 PM] - ½ Mish: не трябва да бъдеш слаба
[10/7/2012 11:47:29 PM] - ½ Mish: и слабохарактерна
[10/7/2012 11:47:41 PM] - ½ Mish: в аск-а беше споменала, че си си рязала вените
[10/7/2012 11:47:44 PM] - ½ Mish: това е ГЛУПОСТ
[10/7/2012 11:47:49 PM] - ½ Mish: напротив
[10/7/2012 11:47:53 PM] - ½ Mish: трябва да си силна
[10/7/2012 11:48:00 PM] - ½ Mish: защото каквото и да си преживяла
[10/7/2012 11:48:03 PM] - ½ Mish: си го усещаш само ти
[10/7/2012 11:48:06 PM] - ½ Mish: и докосва само теб
[10/7/2012 11:48:13 PM] - ½ Mish: никой друг няма да го усети както ти
[10/7/2012 11:48:22 PM] - ½ Mish: и никой няма да се трогне от това
[10/7/2012 11:48:26 PM] - ½ Mish: повече от теб
[10/7/2012 11:48:32 PM] - ½ Mish: така вредиш само и единствено на себе си
[10/7/2012 11:48:40 PM] - ½ Mish: не обвинявай никой
[10/7/2012 11:48:44 PM] - ½ Mish: не се оставяй да те тъпчат
[10/7/2012 11:48:55 PM] - ½ Mish: и не страдай прекалено дълго, защото това е твоя живот
[10/7/2012 11:49:03 PM] - ½ Mish: това ще си остане за цял живот в теб
[10/7/2012 11:49:10 PM] - ½ Mish: но 100% съм сигурна
[10/7/2012 11:49:17 PM] - ½ Mish: че баща ти не би искал да се измъчваш
[10/7/2012 11:49:26 PM] - ½ Mish: защото също толкова съм сигурна и за моя
[10/7/2012 11:49:37 PM] - ½ Mish: да, връзката между баща и дъщеря е адски силна
[10/7/2012 11:49:47 PM] - ½ Mish: и моя винаги се ядосваше, когато ме виждаше да плача, защото ме обичаше
[10/7/2012 11:49:59 PM] - ½ Mish: и винаги когато ми е тъжно сега
[10/7/2012 11:50:02 PM] - ½ Mish: се сещам за него
[10/7/2012 11:50:03 PM] - ½ Mish: винаги
[10/7/2012 11:51:25 PM] c: ne te poznawam koe si no ot tvoite dumi razbiram kolko si mudra i dobra....naitina mnogo mi pomogna i mi dade mnogo cenni suveti
[10/7/2012 11:51:31 PM] c: blagodarq ti za vsichko
[10/7/2012 11:51:33 PM] c: naitina

Не се чувствам герой, дори преувеличава в това, че съм мъдра и добра, но пак ще кажа, че е малка и се впечатлява от глупости, НО ако е искрена в думите си, ще се радвам, ако съм й 'помогнала' поне мъничко.

djipsito
10-08-2012, 15:32
добре си направила, дано наистина да й е светнала лампичка.

valdesbg
10-08-2012, 16:57
Друг отговор недей и да очакваш. Престорената любезност винаги ме е дразнила.

FuckedUp
10-08-2012, 18:42
Валдес, на 12 се предполага че майката все още има контрол. Ако беше 2-3 години по-голяма си е друг въпрос и щях да се съглася с теб. Според мене е възможно това поведение да го е видяла вкъщи и с същите заучени фрази да търси внимание в интеренет. Да подражава на по-големите един вид.

Сериозно ли ще продължаваш с тоя един и същи аргумент за възрастта?
Спри да пишеш, плс.

Aeternal
10-08-2012, 19:05
Друг аргумент оправдаваш поведението й няма.
И като се обади, измисли по-добър или gofuckyourself (ама нежно, да не се нараниш)

valdesbg
10-08-2012, 19:42
Няма защо да я оправдаваме. Не е с нищо по специална от мен или теб. Ако тва беше някоя 20 годишна кака, щяхте да я изядете с парцалите. Ама ся, само щото е малка дай да свалим всичко което не пасва на възрастта и, щото видиш ли е невъзможно да го притежава.

Aeternal
10-08-2012, 20:38
Прав си за едно нещо, ако беше по-голяма въобще няма да си правя труда да пиша по темета. Казах защо според мен виновна е майката, защо малолетните не носят отговорност за действията си. Може аз да съм изостанал и днешните деца да са по-развити отколкото мисля.
Според мен малката е видяла това поведение вкъщи, видяла е как майка й се жалва и хората я съжаляват и копира същите изречения, стойки в сайта за да получи внимание.
За последен път, закона не я смята за отговорна как ние да я смятаме?