PDA

View Full Version : Прави ли ни слушането на музика по-интелигентни?



TheNormalGuy
10-07-2012, 16:17
Чудя дали слушането на разнообразни музикални стилове, и като цяло слушането на музиката ни прави по-интелигентни същества.

EinGutesKind
10-07-2012, 16:20
Еми да, аз доста понаучих английски и немски, слушайки такива песни :lol:

KadifWerewolf
10-07-2012, 16:32
зависи
клоня към не

FunkyPie
10-07-2012, 17:02
Еми да, аз доста понаучих английски
that

machoka
10-07-2012, 17:05
Интелигентен не е правилната дума, но че ти разширява светогледа - в това спор няма.

ilovedeath
10-07-2012, 18:26
Интелигентен не е правилната дума, но че ти разширява светогледа - в това спор няма.

+1

FuCKkK13
10-07-2012, 18:40
Интелигентен не е правилната дума, но че ти разширява светогледа - в това спор няма.

+ зависи каква музика де... ако слушам чалга примерно малко трудно да открия дума на която да не знам значението и да трябва да я потърся и по този начин да се ограмотя примерно,но аз чалгата не я смятам за музика so ..

THADONMAKAVELI
10-07-2012, 19:35
да ако е предимно хип-хоп и рок. Стига да знаеш , кой е добрия хип-хоп.

psychopath
10-07-2012, 20:01
+ зависи каква музика де... ако слушам чалга примерно малко трудно да открия дума на която да не знам значението и да трябва да я потърся и по този начин да се ограмотя примерно,но аз чалгата не я смятам за музика so ..

В рапа има не по-малко беднотия от такъв характер, в която определено не се пропагандират грамотност, морал или духовност. Има и качествени неща, но има и толкова много лайнарщини...


ПС - Според мен си е човек и нагласа, пусни Паганини на Киро Щангата от Етрополе и да видим какво ще му обогати...

Не мисля, че съм станал по-интелигентен от това, че съм слушал разнообразна (или ъндърграунд) музика, но съм се обогатил по един или друг начин.

FuCKkK13
10-08-2012, 11:02
В рапа има не по-малко беднотия от такъв характер, в която определено не се пропагандират грамотност, морал или духовност. Има и качествени неща, но има и толкова много лайнарщини...


ПС - Според мен си е човек и нагласа, пусни Паганини на Киро Щангата от Етрополе и да видим какво ще му обогати...

Не мисля, че съм станал по-интелигентен от това, че съм слушал разнообразна (или ъндърграунд) музика, но съм се обогатил по един или друг начин.

аз слушам качествен рап ... почти във всяка песен съм намирала нещо,което не знам (говоря за английския рап) за бг-то също - айде там да не е във всяка песен,но доста често ...

hopekiller
10-08-2012, 12:39
+ зависи каква музика де... ако слушам чалга примерно малко трудно да открия дума на която да не знам значението и да трябва да я потърся и по този начин да се ограмотя примерно,но аз чалгата не я смятам за музика so ..

Щракалка... втф? Тва е мастърпийс, който не присъства в тълковните речници.
Ако в основата на чалгата лежаха някви теореми, математика щеше да се отдава на всички ни.
Имаше едно проучване, в което твърдяха, че хората които свирят на пиано са със 7% по - голям умствен багаж...въпреки, че ако си по - тъп и черно - белите клавиши не биха те спасили. Та' не е достатъчно само да слушаш, трябва и да чуваш.

CH3OH
10-08-2012, 12:43
https://www.youtube.com/watch?v=YFAbHqd6Y_Y

След слушането на тази песен IQ-то ми се вдигна с 10 единици.

FunkyPie
10-08-2012, 13:00
https://www.youtube.com/watch?v=YFAbHqd6Y_Y

След слушането на тази песен IQ-то ми се вдигна с 10 единици.

:lol:

strawberry88
10-08-2012, 13:31
https://www.youtube.com/watch?v=YFAbHqd6Y_Y

След слушането на тази песен IQ-то ми се вдигна с 10 единици.

:razz: :razz: :razz:

domain
10-08-2012, 15:00
Ентелигентността е огромна заблуда и това не се прави случайно.
Като се има в предвид как е зададен въпроса - Да!
Като се има в предвид какво се втълпява на хората като МУЗИКА и въобще ИЗКУСТВО и колко малко "артисти" и "публики" са в достатъчна степен културни, съвестни и пр. - НЕ!

"Музиката и езикът, твърдеше той, са неща съпринадлежни, всъщност те са едно и също нещо, езикът е музика, музиката е език и разделени, те винаги се позовават, винаги си подражават един на друг, единият си служи със средствата на другия, взаимно те се заместват. Как музиката би могла да бъде най-напред слово, да се обмисля и запланува словесно, той показваше с факта, че Бетховен е бил забелязван да композира с думи. „Че какво записва в бележника си?“ — питали наблюдателите. „Той композира.“ — „Но той пише думи, не ноти.“ — Да, това му било свойствено. Записвал обикновено с думи идейния ход на дадена композиция, при което вмъквал само тук-там най-много по няколко ноти — тук Адриан се спря, явно замислен над казаното. — Художествената мисъл — продължи той — е изобщо особена и единствена по рода си духовна категория, но трудно можем да си представим първата скица на една картина, на една статуя, нахвърляна с думи, което също говори за особената съпринадлежност на музиката и езика. Напълно естествено е, че музиката се възпламенява от думите, че думите избликват от музиката, какъвто е случаят със завършека на Деветата симфония. В края на краищата вярно е, че цялото развитие на немската музика извежда до словесно-музикалната драма на Вагнер и намира в нея своята цел."
Има още много да се каже, особено интересни са ученията, че светът е сътворен именно чрез Божествена мелодия, която става и основна част от търсенията на алхимиците, за магическите и религиозни обреди в които музиката е вплетена до хомогенност и др.
Продължавай да се питаш такива въпроси, че и да ги дълбаеш по-обстойно - Здраво брат!
ПП следвам музика
ППП оставям това за да рефлектира на написаното:

http://www.youtube.com/watch?v=ZJZCzDjOVbA

FuCKkK13
10-08-2012, 16:24
Щракалка... втф? Тва е мастърпийс, който не присъства в тълковните речници.
Ако в основата на чалгата лежаха някви теореми, математика щеше да се отдава на всички ни.
Имаше едно проучване, в което твърдяха, че хората които свирят на пиано са със 7% по - голям умствен багаж...въпреки, че ако си по - тъп и черно - белите клавиши не биха те спасили. Та' не е достатъчно само да слушаш, трябва и да чуваш.
мислех че вникването в текста се подразбира