PDA

View Full Version : Седмица на солети? Килограми?



eminemfenka
10-07-2012, 17:41
Така , ако изкарам цяла седмица на солети и на бисквитки тук таме някой варен картоф , дали ще напълнея или по-скоро обратното?

Мисълта ми е,че имах хранително натравяне и цяла седмица ми е позволено само това да хапвам , опитах да хапна нещо различно с много зор , но уви ми8 се гади и ме свива коремчето ..но ми писна вече в болницата само това, а имам още седмица :(

и понеже 'диетата ми' вкл.само въглехидрати се чудех длаи няма да се отрази на кг. ми .

Hayashi
10-07-2012, 21:00
Солети? Бисквити? И варени картофи?
И кой ти я измисли тази висококачествена диета?

Каши пробвала ли си да ядеш? А супи?

BonnieandClyde666
10-08-2012, 06:15
Аз ти предлагам диета с чипс и снакс!

MaLkaTa_LaDy
10-08-2012, 07:42
Момичето каза, че е имало хранително натравяне и за това соложи "диетата ми" в кавички. Тъпи ли сте?!

Сори, не знам как ще ти се отрази. Зависи от организма ти.

sexa_na_kompleksa
10-08-2012, 08:26
Според мен, няма как да надежелееш от този режим. Докторите какво по-точно ти казаха, че трябва да ядеш?

TheBeliever
10-08-2012, 08:29
Защо точно солети и бисквити? Пробвай със сухари, препечен хляб, домашни крутони без подправки. Опитай да вкараш и някое бульонче - бавно, на малки глътки. Аз като се бях натровила ми разрешаваха и ябълки да ям, даже ги препоръчваха.

Колкото до килограмите - не се тревожи. За една седмица няма да имаш кой знае каква промяна. Аз даже свалих навремето по този начин, но главно защото ми беше много зле и почти не се хранех.

anonymous708973
10-08-2012, 09:00
Момичето каза, че е имало хранително натравяне и за това соложи "диетата ми" в кавички. Тъпи ли сте?!


Не, всъщност мислим.
Не знам кой лекар ще я сложи на диета на солети и бисквити. Ти тъпа ли си?!
Лично аз смятам, че мисли да се подложи на някаква безумна диета и това с лекаря беше застраховка да не я изядем с парцалите. Била съм на диета, наложена от лекар, 2 седмици, защото ми бяха извадили сливиците. Нищо общо нямаше със солети.

Авторке, няма да надебелееш. Хапвай бульон, пий домашно изстискани сокове, препечени филийки, сиренце.

Богиня
10-08-2012, 09:04
И какво ако иска да отслабне? За пуберска възраст не е нищо ненормално.

Към авторката: Ще отслабнеш, да. Ако ядеш само солети, за седмица са ти гарантирани -3кг. Ако извършваш и някакви движения, може и повече да смъкнеш.

anonymous708973
10-08-2012, 09:06
Ъъъ, забрави да отслабне по тоя начин. Не и трайно. Ще свали вода и това е.

TheBeliever
10-08-2012, 09:08
Всъщност при стомашно натравяне съветите от лекарите е да НЕ се яде: месо и месни продукти, яйца, млечни продукти, домати и други зеленчуци, предизвикващ киселини, цитрусови плодове, сол и пикантни подправки и още и още. Общо взето ти остават картофи (без каквито и да било подправки), ориз (без каквито и да било подправки) и хлебни изделия, за предпочитане препечени. На мен след първите 3 дни ми позволяваха и по малко кисело мляко.

Така че, да, има и такива диети.

anonymous708973
10-08-2012, 09:10
Ама солети с един куп сол по тях и бисквити? Съмнявам се.

TheBeliever
10-08-2012, 09:14
Ама солети с един куп сол по тях и бисквити? Съмнявам се.

Това вече, предполагам, е тълкуванието на авторката. Напълно погрешно от гледна точка на солетите, и приемливо към бисквитите, само ако са обикновени бисквити тип Закуска.

MaLkaTa_LaDy
10-08-2012, 09:15
Не, всъщност мислим.
Не знам кой лекар ще я сложи на диета на солети и бисквити. Ти тъпа ли си?!
Лично аз смятам, че мисли да се подложи на някаква безумна диета и това с лекаря беше застраховка да не я изядем с парцалите. Била съм на диета, наложена от лекар, 2 седмици, защото ми бяха извадили сливиците. Нищо общо нямаше със солети.

Авторке, няма да надебелееш. Хапвай бульон, пий домашно изстискани сокове, препечени филийки, сиренце.
Ако имаш някакви завидни познания в медицината, сподели на каква диета се подлага организма след натравяне.. Но ваденето на сливиците ти, няма нищо общо със ситуацията на момичето. Логично е нейната диета да няма нищо общо с твоята... Мислиш, но мисли по-правилно.

anonymous708973
10-08-2012, 09:32
Маце, гледай си работата и се въздържай от въпроси в стил "Тъпи ли сте?".

cookie78
10-08-2012, 09:44
Една приятелка беше на такъв режим в болницата и свали кг., но много зависи от организма.

youonlyliveonce
10-08-2012, 14:50
и да свалиш не се притеснявай - после ще си ги качиш, щото ще започнеш да ядеш всичко...следователно повече калории ;)

kalpazanka
10-08-2012, 17:34
Не, всъщност мислим.
Не знам кой лекар ще я сложи на диета на солети и бисквити. Ти тъпа ли си?!
Лично аз смятам, че мисли да се подложи на някаква безумна диета и това с лекаря беше застраховка да не я изядем с парцалите. Била съм на диета, наложена от лекар, 2 седмици, защото ми бяха извадили сливиците. Нищо общо нямаше със солети.

Авторке, няма да надебелееш. Хапвай бульон, пий домашно изстискани сокове, препечени филийки, сиренце.
Това е диетата при стомашно-чревни проблеми /диария например/ и никой уважаващ себе си лекар няма да разреши сирене/мляко/шоколад/яйца и груби дразнещи и богати на целулоза храни.

eminemfenka
10-08-2012, 17:49
Ами всъщност е така , казаха ми седмица да консумирам предимно картофи - варени , ориз - варен .. солети и бисквити , ест. може и сухари и хляб , но споменах само тези , които ям! И след тази седмица да добавям всякаква храна, но да не преяждам и да не консумирам много мазнина и запръжки . Иначе към картофите може да добавям и сирене в малки количества :) И хора, имам хранително натравяне , а не мания за безумна диета.

И горе коментара със снаксовете , да си изкарва иронията някъде другаде! С този '' компетентен съвет'' ще ме върнеш обратно в болницата ;)

eminemfenka
10-08-2012, 17:54
И след сливици съм била на диета,тогава всичко се яде в течно с-ние , и още един път да отбележа не целя отслабване с този режим,просто е основно въглехидрат и се боя да не кача , понеже до скоро консумирах основно протеини :) Иначе пробвах да хапна малко шоколад , руло .. ми започват едни болки,гадене .. и днес ми изписаха и хапчета ..

JoLLiE92
10-08-2012, 18:02
Странна диета. Да отслабнеш от тея неща със сигурност няма, но не са и някакви хипер тежки че да ти се отрази ужасно една седмица на това, ако по принцип си се храниш здравословно. Следвай диетата , която са ти предписали, въпреки че на мен ми звучи много странно. Лекарите трябва да си разбират от работата все пак : )
Идеята да гъчиш солети и варени картофи вероятно е да попият това, което ти е в коремчето и което е кофти за теб :) Поне според мен такава е логиката ;п

eminemfenka
10-08-2012, 18:04
Ами диария и повръщане над 12 пъти ..като хапна нещо различно от сухар ми става адски зле.

FuckingFreak
10-09-2012, 12:33
Странна диета. Да отслабнеш от тея неща със сигурност няма, но не са и някакви хипер тежки че да ти се отрази ужасно една седмица на това, ако по принцип си се храниш здравословно. Следвай диетата , която са ти предписали, въпреки че на мен ми звучи много странно. Лекарите трябва да си разбират от работата все пак : )
Идеята да гъчиш солети и варени картофи вероятно е да попият това, което ти е в коремчето и което е кофти за теб :) Поне според мен такава е логиката ;п

Доста тъпа логика. Идеята е да се ядат въглехидрати, защото не са киселинообразуващи и шанса да раздразнят стомаха е по-малък. ;)

3oPuTy
10-09-2012, 13:47
Маце, гледай си работата и се въздържай от въпроси в стил "Тъпи ли сте?".

Всъщност "мацето" много правилно се изказа.
Всеки човек знае,че при проблеми със стомаха (диария,повръщане...) се набляга на подобни храни.Също така всеки знае,че раздразнения стомах и извадените сливици са две коренно различни неща,при които се прилагат коренно различни методи ... С предложените от теб бульони,сокчета и сиренце най-много да се влоши,защото са все неща,които дразнят стомаха ...

JoLLiE92
10-09-2012, 19:09
Доста тъпа логика. Идеята е да се ядат въглехидрати, защото не са киселинообразуващи и шанса да раздразнят стомаха е по-малък. ;)
не съм си я измисляла аз "тъпата" логика :)
момичето е най-добре да спазва какво казват лекарите, а дали ще свалиш или качиш килограми не бива да касае здравето ти.