PDA

View Full Version : Секс и идеали



Auriss
10-08-2012, 04:31
Кратък ще съм.
Говорих си снощи с един познат от Щатите и нещо взе да ми се оплаква от брат си. От дума на дума се стигна до следното изказване от негова страна :


Няма по-добър начин от преждевременния секс стремежът ти към пълноценна връзка със стойностен човек да се превърне в желание за поредния оргазъм.

Признавам, че преводът ми е меко казано некадърен, но идеята беше да запазя на 100% смисъла зад изказването.

Пускам темата, защото редовно виждам хора с някакъв проблем (примерно липса на партньор и като следствие някакви депресии) да бъдат съветвани тук да започнат някакъв безразборен секс.

Да го преведа и на по-разбираем език - като топнеш чушлето минава ли ти меракът за принцове, принцеси, еднорози, летящи замъци и белобради старци ?

ShtrudeL
10-08-2012, 04:45
като топнеш чушлето минава ли ти меракът за принцове, принцеси, еднорози, летящи замъци и белобради старци ?

aa не така
Така въпросът е отправен само към момченцата. :3
Иначе на мен не ми минава, но определено след като правих секс за пръв път си промених мнооого, много възгледите.

antineutral
10-08-2012, 04:46
Не мисля. Струва ми се, че по-скоро се подрежда приоритния им ред - ако да речем сексът е принцесата, в даден момент бива изоставена в търсенто на замъците, конете и другите неща, които до този момент не са били в първостепенна важност. Или се измислят нови чудесии. :)

LadyDi
10-08-2012, 05:54
Не мисля. Струва ми се, че по-скоро се подрежда приоритния им ред - ако да речем сексът е принцесата, в даден момент бива изоставена в търсенто на замъците, конете и другите неща, които до този момент не са били в първостепенна важност. Или се измислят нови чудесии. :)
Я пак???

Amore-Mio*
10-08-2012, 07:12
И какво ще се постигне с тоя безразборен секс?
Нищо.
Проблемът ни не е в това, че го няма принца и принцесата, ала бала, а че си мислим, че замъка ще замести тая роля. Сексът временно, може би ще помогне, но не може цял живот така да се кара. Още повече, че правенето на безразборен секс - изобщо не говори добре, особено за момичетата.

valdesbg
10-08-2012, 07:26
Секса пренарежда нещата в главата по правилния начин. Щото в повечето случаи се получава една такава какафония че индивида идея си няма накъде да тръгне и котето в кълбо прежда(LadyDi от теб го взимам) е направо свободно в сравнение с индивида.

Сам по себе си секса си е секс, нищо кой знае колко специално. Всички добре знаем че той има и психологическо въздействие върху човека.

В тоя ред на мисли вярвам че еднорозите, принцесите, замъците и другите фантастични същества не с връзват по никакъв начин в концепцията за сериозна връзка. По добре ще е да дадеш оригиналното изречение, за да можем да схванем смисъла.

TheBeliever
10-08-2012, 07:27
Нещо ми е трудно да схвана точния проблем в темата. Дали безразборният секс намалява желанието за връзка? Или дали сексът в началото на връзката пречи на изграждането на стойностна такава?

И в двата случая - не.

Може да си имаш рандом "връзчиците", секс приятелчета и секс за една вечер, и пак да си в търсене на нещо повече. Или просто да си в етап от живота си, в който няма място за отговорността, която идва с евентуална връзка. Това значи ли, че трябва да живееш като монах?

А сексът по никакъв начин не може да омаловажи една връзка. Напротив. Той спомага за опознаването между двама души, сближава ги, създава интимност, която трудно би могла да бъде постигната с гледане в очите и държане за ръчичка.


Колкото до "принцове, принцеси" и прочие "идеали" - точно те пречат на изграждането на "стабилна връзка със стойностен човек". Защото идеални хора няма.

xXxPETYAxXx
10-08-2012, 07:30
"Няма по-добър начин от преждевременния секс стремежът ти към пълноценна връзка със стойностен човек да се превърне в желание за поредния оргазъм." - аз това пък го разбирам по друг начин :D Мен ми изниква идеята, че си си намерил човече, правили сте секс(без да чакате определен период) и продължавате да искате(и то много) да правите секс с този човек. Общо взето имате голямо сексуално желание към половинката си.
"като топнеш чушлето минава ли ти меракът за принцове, принцеси, еднорози, летящи замъци и белобради старци ?" - Ъм, аз нямам такива романтични представи чак, но определено след първия път с някой не ми се губи нагласата за пълноценнта връзка, а напротив - засилва се.

valdesbg
10-08-2012, 07:41
Всички обаче решихте че става дума за безразборен секс, докато аз съм убеден че в оригиналния вариант на английски се има друго предвид. Просто превода е ужасен. Нека аурис даде изречението така както е написано на английски.

LadyDi
10-08-2012, 07:44
Всички обаче решихте че става дума за безразборен секс, докато аз съм убеден че в оригиналния вариант на английски се има друго предвид. Просто превода е ужасен. Нека аурис даде изречението така както е написано на английски.

Аз по-скоро като чета изречението така преведено ми се струва, че се има предвид следното:
Ако твърде скоро се отдадеш на секса с даден човек, желанието ти за връзка с него отстъпва на желанието ти просто да правиш секс с него непрекъснато. Само че това би било вярно (до някаква степен) в случай че този човек (стойностен) прави особено добър секс. И дори тогава, пак не виждам защо сексът би трябвало да измести останалата част от връзката.
Добре го е задал Аурис - ако топнеш чушлето (как го мразя тоя израз) дали ти минава меракът да търсиш замъци с този човек, да градиш нещо с него.
Не, не мисля. Мисля, че сексът в началото (вземайки като даденост, че е особено добър) може да бъде чудесен повод да търсиш точно връзка с този човек. Но всичко от там нататък си зависи от извънкреватните възможности на индивида.

Боже, кви глупости написах, дано някой ме разбере...

LadyDi
10-08-2012, 07:45
Забравих да вметна един цитат, който скоро чух от Андрей Слабаков:
Ебането не е повод за запознанство.

И не би трябвало да го превръщаме в такова.

xXxPETYAxXx
10-08-2012, 07:58
Всички обаче решихте че става дума за безразборен секс, докато аз съм убеден че в оригиналния вариант на английски се има друго предвид.

Ееее, аз също не мисля за безразборен секс, следователно не всички :D

Така като гледам и LadyDi има интересна интерпретация. Може и така, както тя да го е написала да е, малко ми е объркано и на мен.

anonymous708973
10-08-2012, 08:40
Аз разбирам цитата така:
Докато търсиш нещо сериозно... тоест, търсиш човек, с когото да градиш нещо сериозно... да си начесваш крастата с несериозни хора. Нищо лошо не виждам.

Въпросът обаче е със съвсем друга насоченост. Да, за мен сексът помага за изграждане на реални представи. Малко или много започваш да схващаш движещите механизми в отношенията между половете.

djipsito
10-08-2012, 08:56
Аз интерпретирам темата така: Спираме ли да летим в облаците, да идеализираме, да търсим принца на белия кон (или принцесата на розово пони), да мечтаем за холивудско случайно докосване на ръце и т.н, след като се изпразним С НЯКОЙ. И мисля, че става дума за първият път, ама не само като първи, първи път, ами за първия път с нов парньор.

Мисля, че ако си започнал да водиш полов живот (и то редовен) и в един момент, поради някаква причина спреш да го практикуваш доста време, оказва бая влияние на психиката. Това всеки по-опитен го знае и сигурно му се е случвало.

LadyDi всъщност се изрази доста точно - "Мисля, че сексът в началото (вземайки като даденост, че е особено добър) може да бъде чудесен повод да търсиш точно връзка с този човек. Но всичко от там нататък си зависи от извънкреватните възможности на индивида." Съгласна съм с тва.

Щтрудито също е права, с това, което каза. Като започнеш със секса ти се променят възгледите.
Според мен зависи кой как приема любовта и колко важен е секса за него в една връзка. Има големи романтици, които дори след като са изживяли романтичния си първи път или романтичната си първа връзка, продължават да търсят същото (или нещо подобно, разликата е, че вместо да държиш следващото си гадже на сухо една година, го държиш на сухо един месец, примерно. Пъпката е разчоплена вече, ако мога така да се изразя.)

Специално при момичетата, много е важно какъв ще е първият им партньор. Как ще изживеят първата си любов и какви последствия ще им остави края на връзката. Първият е важен, защото той маркира основите на нейните виждания за секса и любовта. На някои романтици им се избиват филмите от главата, други продължават да са си романтици.

Има един лаф, който много ми допада - Хуй разваля, хуй оправя.

fenastz
10-08-2012, 09:15
Не.
Може да съм бил с какви ли не курви, но това би ми попречило да изпитвам силни и истински чувства към момичето, което обичам.
Защо трябва сексът и любовта да са свързани?

Azoria
10-08-2012, 16:40
" Няма по-добър начин от преждевременния секс стремежът ти към пълноценна връзка със стойностен човек да се превърне в желание за поредния оргазъм. " - Глупости. :?

anabel_lee
10-08-2012, 19:59
Аз го разбирам така: в началото човекът има някакви големи очаквания, едни представи за това, че любовта трябва да бъде като извадена от приказките - силна, непоколебима, страстна, сигурна. И затова му е трудно да си намери партньор - може да изпитва някакво привличане към някой, но ако не усети от първия път силни пеперудки, трепети и всичко подобно, просто не може да се отпусне, да се отдаде напълно.Това донякъде го предпазва от прибързани решения, необмислено впускане във връзки. Ако човекът започне да прави безразборен секс, тази магия се разрушава. И е твърде възможно да реши, че търсенето на любовта е глупост, нещо, което само ограничава достъпа му до удоволствие.
Но свят голям, хора всякакви. Вярвам, че има и такива, за които това не е вярно. Лично аз засега още съм на етапа с принцовете, еднорозите и дъгите, нямам никакъв опит и не мога да кажа как ще се развият нещата занапред.

mimsssssss
10-08-2012, 20:16
Аз разбирам цитата така:
Докато търсиш нещо сериозно... тоест, търсиш човек, с когото да градиш нещо сериозно... да си начесваш крастата с несериозни хора. Нищо лошо не виждам.

Въпросът обаче е със съвсем друга насоченост. Да, за мен сексът помага за изграждане на реални представи. Малко или много започваш да схващаш движещите механизми в отношенията между половете.
Напълно съгласна.
Като цяло секса играе доста важна част от изграждането на психиката и ако няма секс, чувствата и емоциите рефлектират другаде, но с лош характер.

LadyDi
10-09-2012, 05:15
Айде да го кажа така:
Баба ви все секс е правила преди да се омъжи. Пък като гледам, са си били с добре изградени психики...

FuckedUp
10-09-2012, 06:03
Да се надяваме, че все пак Auriss ще направи пост за оригиналния цитат..