PDA

View Full Version : Противозачатъчни??



Yunna
10-08-2012, 08:03
Амии всъщност първо искам да задам няколко въпроса към мъжете .. Възможно ли е при полов акт да не усетите, кога сте свършили или по скоро малко от семенната течност да ''изтече'' и да не усетите ? .. Та за противозачатъчните, може ли да ми кажете кога се пият, до колкото съм информирана се пият до 72 часа след полов акт, след това немогат ли да се пият?И четох малко по надолу една тема и се заинтересувах.Ако си правил секс вчера и теста за бременност се прави след 2 седмици след тези две седмици ако пиеш противозъчатъчни какво ще стане ще помогнат ли или? ..

deni96
10-08-2012, 08:14
Чудя се само от къде ги четеш всичките тия глупости...

TheBeliever
10-08-2012, 08:17
Не, не, не. Така.

Това, което "изтича" при мъжете по време на акта и не го усещат, е предеякулацонна течност. Съдържа сперматозоиди и може да стане гаф с нея.
Това, което се пие до 72 часа след акта е хапче за спешна контрацепция и не, не може да прекрати вече настъпила бременност.
Веднъж установена бременност се прекратява само и единствено чрез аборт.
Противозачатъчните се пият по схема, ежедневно. Противозачатъчните НЕ са спешен контрацептив, т.е не се приемат инцидентно когато решите, че може и да е станал фал.


Моля те, кажи че още не си правила секс и тепърва търсиш информация и се образоваш.

xXxPETYAxXx
10-08-2012, 08:25
Да се смея ли, да плача ли...
1.Можеш да забременееш и от предеякулационната течност по принцип, така че не е задължително човека да се е "изпуснал малко".
2.Спешните контрацептиви(като Ескапел например) се пият до 72 часа
3.Ако недай си боже си бременна(в което съм обедена, че не е така) и пиеш Ескапел примерно след 5 дена от зачеването можеш да си докараш сериозни проблеми(кръвоизлив например)

Не мисля, че ти трябват противозачатъчни, те не се пият ей така, когато ти скимне.
Ако толкова искаш да пиеш Ескапел, поне дай на момчето да свърши в теб :D
И да - знаеш ли кога ти е овулацията, нямаш ли поне идея за това?

sexblqn
10-08-2012, 11:14
Ескапел се пие до 72 часа както вече ти е написано по- горе, а обикновените противозачатъчни се пият по лекарско предписание по схема постоянно, а не след полов акт. Не могат да ти помогнат ако ги започнеш 2 седмици след акта. Могат само да доведат до усложнения ако вече има наличие на бременност, така че не си прави експерименти. дойде ли време за тест и той да се окаже положителен вариантите са два или раждаш или аборт, но не мисля, че в твоя случай трябва да се притесняваш толкова много. Като за начало изчисли си овулацията и следващия път използвай презерватив.

DragonLady
10-08-2012, 11:43
Ескапел, не е противозачатъчно, и не е хапче за аборт!

Mentolka91
10-08-2012, 13:45
Преди в училище,непомня вече в кои клас беше ни раздаваха едни книжки за тези работи.От объркания ти пост разбирам,че не си на повече от 12-13 и има голяма разлика от хапче за спешна контрацепция т.е да поясня това е хапче което се пие най-късно до 72 часа а не бонбони които да пиеш когато си поискаш.Противозачатъчнит за които питаш се изписват по програма предписана ти от гинеколог.„„

dream1707
10-08-2012, 14:55
Противозачатъчните са нещо коренно различно от това, за което се опитваш да питаш ти ... Това за което питаш е Ескапел ... След 2 седмици няма да има никакъв ефек.... И се пият до 72 часа след рисков полов акт ... Усеща се кога си свършил по пр

autumn666
10-08-2012, 17:05
Оф. Не знам даже какво повече да допълня, те хората си казаха всичко.
Има разлика между противозачатъчни и Ескапел... първото се взима редовно, за да може да се прави секс без презерватив, другото се взима до 72 часа след станал гаф (скъсан презерватив, примерно) и е хормонална бомба, въпреки че днешните пиклички го взимат за бонбонки.
Имам чувството, че не знаеш какво е предеякулационна течност. Тя се отделя преди момчето да свърши и съдържа някакъв брой сперматозоиди, от които също можеш да забременееш.
Образовай се... изчисли си овулацията... и наистина, моля те кажи ми, че още не си правила секс.

pasho_pz
12-06-2012, 06:27
Не искам да живея на тази планета никога повече...

meginci
01-26-2013, 15:27
Zdraveite! Iskam da vi pomolq za mnenie. S priqtelqt mi pravihme sex i izvdnyj mu omekna, kato se ima v predvid che bqhme piinali. Pitah go dali e svyrshil v men, poneje ne usetih, a i toi kaza che ne e stigal do tam. Mnogo sym pritesnena i vi molq za mnenie! Ne mi e kazval da piq hapche, no vse pak se pritesnqvam.

marilyn
01-26-2013, 15:54
Zdraveite! Iskam da vi pomolq za mnenie. S priqtelqt mi pravihme sex i izvdnyj mu omekna, kato se ima v predvid che bqhme piinali. Pitah go dali e svyrshil v men, poneje ne usetih, a i toi kaza che ne e stigal do tam. Mnogo sym pritesnena i vi molq za mnenie! Ne mi e kazval da piq hapche, no vse pak se pritesnqvam.

КИРИЛИЦА!!!

meginci
01-26-2013, 16:21
Извинявам се! Здравейте искам да ви помоля за мнение. С приятелят ми правихме секс и изведнъж му омекна, като се има в предвид че бяхме пийнали. Днес ми е много притеснено не усетих да свършва в мен нито той е усетил дори каза че не е стигал до там. Усеща се когато момчето свърши в теб нали, а и все пак и той би трябвало да усети ? Не ми е казвал да пия хапче, но все пак съм много притеснена....моля за съвет ?

sweetka_96
01-26-2013, 16:22
Да се смея ли, да плача ли...

..

xXxPETYAxXx
01-26-2013, 16:36
Извинявам се! Здравейте искам да ви помоля за мнение. С приятелят ми правихме секс и изведнъж му омекна, като се има в предвид че бяхме пийнали. Днес ми е много притеснено не усетих да свършва в мен нито той е усетил дори каза че не е стигал до там. Усеща се когато момчето свърши в теб нали, а и все пак и той би трябвало да усети ? Не ми е казвал да пия хапче, но все пак съм много притеснена....моля за съвет ?
Може да му е спаднал от алкохола.
Ако е свършил в теб се разбира, не при самото свършване, а след това. Ако не е излязла сперма от теб, значи не е и влязла... :D

koteto_koteto
05-12-2013, 09:41
здравейте,бяхме пийнали.С приятелят ми правихме секс,но не усетих дали свърши,взех Ескапел,но чак на третия ден, има ли вероятност да не е подействал?сега съм болна минаха 3-4дни,от какво го пих,могат ли да се пият лекарства /антибиотик фервекс/,задължително ли е да се ходи на гинеколог или може само при личния лекар?

marilyn
05-12-2013, 09:44
Не усети дали е свършил? И не сте коментирали случката, така си взе просто Ескапел? Не си сметна овулацията?

Фервекс не е антибиотик...

Потресена съм колко сте неграмотни.

koteto_koteto
05-12-2013, 09:57
не мисля,че този сайт е за грамотност,мислех,че тука пишат хора,които им трябват важни съвети явно съм объркала сайта !!след като не можете или не искате да ми помогнете по-добре не коментирайте:)) по-горе не виждам да съм писала, че не сме го коментирали,Ескапел го взех за моя сигурност,много добре знам,че фервекс не е антибиотик,просто съм пропуснала запетаята!!!

koteto_koteto
05-12-2013, 10:07
ако някой друг може да ми помогне ще се радвам :) благодаря предварително ;)

marilyn
05-12-2013, 23:17
На листовката би трябвало да пише дали не се препоръчва да се приемат други медикаменти, когато е употребен Ескапел. И все пак личният лекар би те посъветвал най-добре.


Когато молиш някъде за помощ, хубаво е да го правиш вежливо и с по-мек тон. Никой не ти е длъжен тук.

И Ескапел не е бонбон "Детска радост", бих те посъветвала да го пиеш само в краен случай.